Református teológiai akadémia és gimnázium, Pápa, 1942

X. A főiskola alkotórészei - C) Kereskedelmi középiskola

A felszerelésre, gyakorlási lehetőségekre, versenyekre és az anyagi vi­­szonyokra vonatkozó adatok azonosak a Ref. Koll. Sportkör adataival,­­miután a két sportkör egységes vezetés alatt áll. Tisztikar. Elnök: Schmidl Gyula IV. Alelnökök: Kovács Tibor IV., Schmidl Ottó IV. Titkár: Nagy Levente III. Pénztáros: Baumgartner Ti­­bor III. Szertáros: vitéz Szűcs József IV. Szakosztályvezetők: Atlétika: Bödők Benő IV., Varjas Endre IV. Céllövés: Pölöskey Miklós IV., Be­­dők Mihály III. Játék: Rauch Sándor IV., Hegyi Endre I. Kerékpár: Szibner Sándor III., Magyar László II. Téli sportok: Nagy Tibor IV., Hegedűs Attila III. Torna: Somogyi Elemér IV., Kerekes Lajos III. Úszás: Császár Zoltán III., Somody Pál II. A Kör tagjainak a tanév folyamán elért eredményei közül a következ­­ők érdemelnek különösebb figyelmet: Játék: A szakosztály legsikeresebb munkát ez évben is a labdarúgás terén fejtett ki. Válogatott csapata ugyanis a járási leventebajnokság győzte­tese lett. Ide pedig a következő mérkőzéseken át jutott: Ugod 9:0, Mars­caltő 5:0, Pápateszér 5:0, Pápa 2:2, Szany 10:1. Legjobban játszott Ber­schöner Alajos III., Hegyi Endre I., Csonka Árpád II. és Happ Mihály III. Indult a Kör az orsz. »Szent László vándordíjas« bajnoki mérkőzésen is. A győri kereskedelmivel okt. 7-én Győrben lejátszott mérkőzés ered­­ménye 4:1 volt. Az ősszel rendezett osztályközi körmérkőzésen a IV. osztály győzött. A február 13-án tartott iskolaközi asztalitenisz versenyen a párost Kovács Tibor IV. és Szilos Ferenc IV. nyerte. Az évzáró tornaünnepélyen lejátszott iskolaközi »Ostromjáték« döntőjében az I. oszt. ellen a II. oszt. csapata győzött. A pontarány 28:25 volt. Szertorna. A kör válogatott csapata (Kerekes Lajos III., Schmidt Ottó IV., Nagy Levente III., Baumgartner Tibor III., Császár Zoltán III., So­­mogyi Elemér IV.) megismételte előző évi értékes győzelmét, s április 10-én, a KISOIK Budapesten rendezett orsz. bajnoki versenyén 216.6 ponttal II. osztályú országos bajnokságot nyert, s a szerenkénti bajnokságok közül a műszabadgyakorlatokban is győzött. Ugyanez a csapat nyerte meg 216.1 ponttal a március 28-án, Pápán rendezett kerületi bajnokság II. oszt. csapatversenyét is. A március 12-én helyben rendezett iskolaközi csapatversenyen 7 induló között viszont a III. oszt. 2., s az I. oszt. 3. helyen végzett. Egyénileg Kerekes Lajos III. szerepelt legjobban, aki Pécs város bajnokságában 2., a kerületi és az iskolai bajnokságban 3. lett. Kitűnt Nagy Levente III. is, aki emellett vívásban és úszásban is jól szerepelt. Figyelemreméltó eredményt ért el a fentie­ken kívül még Bedők Mihály III., aki céllövésben — az iskolaközi leventeversenyen — 223 körrel har­­rmadik lett. Somody Pál II. viszont gyorsúszásban és Schmidt Ottó IV. vívásban tűnt ki. J) Gyorsírókör. A kereskedelmi középiskolai gyorsírókört az 1942/43. iskolai év elején Sándor József tanár szervezte­ meg. A tankerületi kir.