Pécsi Tőzsde, 1924 (2. évfolyam, 1-17. szám)

1924-03-29 / 13. szám

Szombat, 1924. március 29. PÉCSI TŐZSDE 7. oldal Budapesti csapatok Pécsett. Az MLSz az I. osztályú csapatoknak kötelezővé tette, hogy szezonon­ként bizonyos számú mérkőzést vidéken tartoznak lejátszani, mert csakis e mérkőzések teljesítésé­vel kaphatnak a szezon befeje­zése után külföldi túraengedélyt. Az MLSz máris megkereste a ke­rületet, hogy április 13-án a Va­sasok készek Pécsett egy mérkő­zést játszani. A PSC és IBTC el­vileg megegyeztek, hogy a két klub kombinált csapatát állítják ki a nagy játékerőt a legszebb csatárstílust játszó Vasasok ellen, ha az anyagi feltételekben sikerül megegyezni. A mérkőzés lekötésé­vel Déri Gyula főtitkárt bízta meg a két egyesület, aki az MLSz szombati közgyűlésére Budapest­re utazik. Vasárnapi programra. Szezon­nyitóul vasárnap a két rivális, a PSC és IBTC bajnoki mérkőzését kapja a közönség. Az első mérkő­zés jelenti a start izgalmait, amely­nél hozzávetőleg le lehet mérni, hogy milyen sanszokkal indulnak a küzdők a tavaszi fordulónak. A két együttes erőviszonya a múlt­ban is mindig a legizgalmasabb mérkőzést jelentette. A jelek sze­rint így lesz ezúttal is , ezért esé­lyekről beszélni alig lehet, mert teljesen nyílt mérkőzésről van szó. A 1/3­4 órakor kezdődő bajnoki mérkőzés előtt a PVSK—DVAC II. csapatai játszanak a kerületi díjért. Az összes bajnoki mérkőzé­sek színhelye a Siklósi-utcai sport­telep lesz. OCCX)­­' OsOASCSOaiOCiOCiO Keddi mérkőzések Kaposvári Máv. TE—K. D. Le­vente TE, 4:0 (3:0), Biró, Rosen­­feld (PSC.) A szezon első mérkőzé­sére mindkét csapat úgyszólván tréning nélkül állt ki, ennek meg­felelően az első félidő nívótlan volt, a második félidőben azonban a Máv­ mindjobban belemelegedett a játékba és teljesen elfogadható és időnkint kifogástalan játékot pro­dukált. Lanyha mezőnyjátékkal in­dul a mérkőzés. Néhány perc után kialakul a játék képe: a Mav­­hall­­sor nem képes csatársorát támo­gatni s csupán a védelmet tartja szem előtt, így a csatársor mint tel­jesen különálló egész operát. A Le­vente gyengesége is azonnal nyil­vánvaló: csatársora egyetlen ko­moly akcióra sem képes, a halfsor­­ban csak Sánta centerhalf játéka kelt figyelmet. Az első gólt kapu előtti kavarodásból Walter lövi, a 13. percben. A Levente ellentá­madással felel, a 16-os körül a Máv­ balbekkje, Golubics eny­he faultot vét, a bíró 11-est ítél, amit Teichmann félmagasan lő a Máv. kapu jobb sarkára, de S­o­­m­o­g­y­i pompás elvetéssel véd. Ezután mindinkább a Máv. veszi át a játék irányítását, támadásai kez­denek egységesebbek lenni, minek eredményeként a 25. percben F­e­­h­é­r lövi a 2-ik gólt, ugyanő lövi a­­,39. percben baloldalról ellenkező lábbal ellenkező sarokba a mérkő­zés legszebb gólját. A félidő végén állandó Máv, fölény. A második­­ félidőben mintha kicserélték volna a vasutas csapatot. Minden akció­ját meggondolt, ötletes és egészsé­ges kombináció jellemzi, a halfsor nagyszerűen dolgozik, a csatársor állandóan támad, lövést lövés kö­vet. Ebben a félidőben állandóan­­ a Levente térfelén folyik a meccs, s a donnervárosiak teljesen megad­­á­ják magukat sorsuknak, az egész­­ csapat védelembe húzódik. A fél-­­ idő egyetlen gólját a 40. percben­­ lövi Fehér Gacsár átadásá-­­ ból. A győztes csapatból a II. fél­­­ időben a halfsor és a csatársor tűnt ki, a védelemnek kevés dolga volt, egyénileg Hoffer, Tallián, Ga­csár, Walter és Fehér, aki hat­­trícket csinált három szép góllal, voltak a legjobbak. A Leventéből Sánta centerhall játéka emelke­dett ki.­­ Pécsett a kerületi díj­ért játszottak kedden a Pécsbánya­­telepi Turul I. és a DVAC II. csa­patai az üszögi sporttelepen, ame­lyet az egységesebben támadó Tu­rul nyert meg 3:1 arányban. «o o=o öo oso*: o«o cső cső o»o Atlétika A mezei bajnokságot vasár­nap bonyolították le Budapesten. Az egyéni versenyt a kiváló hosszútávfutó, Király Pál (BSC) nyerte. A csapatversenyt az MTK nyerte a MAC csapata előtt. A Duna-Déli Úszó kerület hi­vatalos helyiségét a Nemzeti szálló helyiségébe (Baja) helyezte át. Ugyanide került a BSE titkári hi­vatala is. A PSC birkózói vidéken, A PSC-nek a közelmúltban rendezett nagysikerű birkózó és boxverse­­nyének revánsa lesz a közeljövő­ben Baján és Barcson. A Barcsi Sport Club április 1-én, a BSE április 13-án rendezi baján bir­kózóversenyét, amelyen részt vesz­­nek a PSC versenyzői is. A nem­rég lezajlott PSC verseny erkölcsi hatásai ime eredményesen bonta­koznak abban a körülményben, hogy ezek az elhanyagolt sport­ágak örvendetesen élénkülő vér­keringésnek indulnak. CSŐ 0O080oeo­va 060 OO OK, cső­s M­ L Sz. délnyugati kerüle­tének hivatalos közleményei: 1. A kerület intézőbizottsága tu­domásul veszi, hogy a Szigetvári AK és a Kaposvári Turul SE ősz­ről elmaradt bajnoki mérkőzésüket közös megállapodással május 18-án Szigetvárott játszák le. A költsé­gekhez a Kaposvári Turul SE a fél III .osztályú vasúti költség fizeté- i sével járul hozzá. I 2. Az intézőbizottság a SzAK—­j Turul bajnoki mérkőzésének május­­ 29-re való elhalasztásához nem já­­­­­ul hozzá, mert a szezon idejekor I­rán történő befejezését indokolat-­­­­anul hátráltatná. Ennélfogva a­­ Turul—SzAK mérkőzést április 6-án rendeli lejátszani, míg az áp­rilis 6-ára sorsolt SzAK—Kaposv. Donnerv. Levente mérkőzést ápri­lis 27-ére helyezi át, amit az inté­­zőbizottsági ülésen jelen volt tu­rul és Levente képviselők kötele­­zőleg tudomásul vettek. 3. A kerület újból figyelmezteti az egyesületeket, hogy a játékosok igazoló lapjait a legpontosabban töltsék ki, mert az MLSz a hiá­nyos, vagy rosszul kiállított igazoló lapokat visszaküldi, miáltal fölös­leges késedelem, levelezés és por­taköltség áll elő. Egyben felhivatot­tak a nyomtatványokat kérő egye­sületek, hogy azok árához a nyom­tatványok mennyiségéhez képest 1000—1500 korona bélyegköltséget mellékeljenek, mert ennek elmu­lasztása esetén a portaköltség ará­nyában kevesebb nyomtatványt küld a kerület. 4. A kerület közli az alosztá­lyok egyesületeivel, hogy a Buda-­pesti Középiskolai Athletikai Klub kiváló játékerőt reprezentáló csa­patát vidéken óhajtja szerepeltetni akár klubcsapatok, akár az alosz­tályok válogatott csapata ellen. Akik a BEAC csapatát lekötni óhajtják, ezirányú megkeresésük­kel forduljanak a kerülethez. Rovatvezető: DÉRI GYULA.