Százhalombattai Hírtükör, 2007 (20. évfolyam, 1-26. szám)

2007-05-04 / 9. szám

SZÁZHALOMBATTAI HÍRTÜKÖR • XX. ÉVFOLYAM 9. SZÁM NB III. Duna-csoport, bajnoki mér­kőzés, április 22. Városi Szabadidő Központ, 100 néző. Vezették: Szűcs (Závodka-Reisinger) Százhalombattai LK - Budakalász 6-0 (3-0) SZLE: Tímár (Horváth) - Babos, Móra, Béres - Szép N­., Odor, Szabó (Nokia), Trizna - Bakó, Károlyi R., Tőzsér (Bíró). Edző: Szép Imre Budakalász: Suták - Horváth (Hortobányi), Sallai, Czipó, Nagy G.­­Keresztes, Nagy Kr., Nagy A., Moll (Tóth) - Szító (Peller), Nagy A. Edző: Pintér Sándor Gólszerzők: Bakó a 18. percben 1- 0, Károlyi a 23. percben 2-0, Tőzsér a 30. percben 3-0, Ódor az 52. percben 4-0, Károlyi a 88. percben 5-0, Szép NI 0 m­inLT 1 gól?íll­­t­a a JUHI Ma&Mi a 90. percben 6-0. Jók: Móra, Ódor, Károlyi, Tőzsér, Suták, Czipó. A mérkőzés krónikája: A hazai csa­pat lépett fel támadólag, és már a 18. percben Bakó révén megszerezte a ve­zetést a végig védekezésre berendez­kedett Budakalász ellen. A vendégcsa­pat szórványos kontratámadásai nem jelentettek különösebb veszélyt a battai kapura. Az első játékrészben Tőzsér és Károlyi növelte a hazai csa­pat előnyét, és megnyugtató három­gólos előnnyel mehettek a játékosok a szünetre. A második félidőben ugyanaz tör­tént, mint az első játékrészben, most Ódor, Károlyi és Szép II. szerezték a hazai csapat góljait. Az SZLE megér­demelt, magabiztos győzelmet aratott a végig a‘bunkervédekezéssel” játszó vendégcsapat ellen. P. L. Kézilabda Budapest Bank Férfiliga Április 21., Békés, 500 néző Vezették: Horváth - Márton ERSTE-Békési FKC - Százhalombattai KE 29 - 23 (16-13) Százhalombattai KE: Perger - Boda A12, Bécsi 4, Nikolicza 2, Milicevic 3, Balázs 2, Füsi 1. Cserék: Vitáris (kapus), Nagy 1, Mohácsi 2, Hódi 1, Kertész 2/2, Sala­mon 1, Horvát. Edző: Sótonyi László Az eredmény alakulása: 14. perc: 7-4, 27. perc: 15-12, 35. perc: 19-15, 52. perc: 16-19 Kiállítások: 12., illetve 10. perc. Hétméteresek: 8/5, illetve 6/4 Sótonyi László: Az egyéni különb­ségek miatt nem sikerült nyerni. A két győzelemig tartó párharc állá­sa: 1-0 a Békés javára. Budapest Bank Férfiliga rájátszás az 5-12. helyért, 2. mérkőzés április 25., Városi Szabadidő Köz­pont, 700 néző. Vezették: Bonifert - Oláh Százhalombattai KE - ERSTE - Békési FKC 24-27 (11-12) SZKE: Perger - Boda 2, Bécsi 5, Ja­kab 3/2, Milicsevics 2, Balázs 3, Nagy 4. Cserék: Pásztor (kapus), Kertész 3/1, Mohácsi, Hódi, Füsi 1, Haag 1. Edző: Sótonyi László ERSTE - Békési FKC: Ardeleán - Djuricsin 5, Oláh 6/3, Hímer 4, Triokovics 3, Czina 5, Varga 3. Cserék: Domokos (kapus), Jurkó, Kopcsak, Szatmári, Kocsis, Gilián. Edző: Bakó Botond Az eredmény alakulása: 6. perc: 1- 2, 12. perc: 4-5, 18. perc: 6-8, 24. perc: 8-10, 36. perc: 13-16, 42. perc: 17-17, 48. perc: 20-20, 54. perc: 21- 23. Kiállítások: 14., illetve 16. perc Hétméteresek: 6/3 illetve 3/3 Sótonyi László: “Gratulálok a Bé­késnek!” Bakó Botond: “Esélyteleneknek nyilvánítottak bennünket a bajnokság kezdetekor, de bebizonyítottuk, hogy a legjobbak között van a helyünk.” A két győzelemig tartó rájátszást a Békés 2-0-ra nyerte. A rájátszás következő fordulójában az SZKE-nek a másik vesztes csapattal - Nyíregyházával - kell megmérkőz­nie. A két győzelemig tartó szakasz mérkőzéseit május 2-án, 5-én és 9-én rendezik. Az első mérkőzés Nyíregy­házán lesz. P.L. Diákolimpia Április 18-án rendezte meg a százha­lombattai Diáksport Bizottság a Diák­olimpia keretén belül a félpályás lab­darúgó városi bajnokságot az 5-6. osz­tályos fiúcsapatok számára. A Diákolimpiára a város mind a négy általános iskolai labdarúgócsapa­ta benevezett. Sorsolás alapján­­ az 1. Sz. Általá­nos Iskola az Eötvössel, az Arany Já­nos a Körösivel mérkőzött meg. A vesztesek a III. helyért, a győztesek az I. helyért és a továbbjutásért játszot­tak. Végeredmény I. hely: 1. Sz. Általános Iskola II. hely: Arany János Általános Iskola és Gimnázium III. hely: Körösi Csom­a Sándor Általá­nos Iskola IV hely: Eötvös Loránd Általános Is­kola Továbbjutó az 1. Sz. Általános Isko­la csapata. A díjakat Hegedűs Roland, a százhalombattai Diáksport Bizottság elnöke adta át. Kosárlabda NB II. Bajnoki mérkőzés, április 18. Városi Szabadidő Központ. Vezették: Bagyi - Szabó Százhalombattai KSE - Kandó FSC 81 - 75 (21-13, 10-25, 19-16, 29-21) Legjobb dobók: Fekete-Nagy 18, Macsali 8, Török 8, illetve Fodor 18, Boldizsár 11 pont. Macsali Róbert: Nyögvenyelős, “brusztos” mérkőzésen hozták a köte­lező győzelmet. *** NB II. bajnoki mérkőzés, 2007. áp­rilis 22., 17 óra, Városi Szabadidő Köz­pont Százhalombattai KSE - Öregkaszások 74 - 66­­ (38-38) Legjobb hazai dobók: Macsali 19, Török 16, Illés 15 pont. Macsali Róbert: Nehéz és küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyertünk. A bajnokságból már csak 3 mérkő­zés van hátra, és ha abból egyet nyer a csapat, akkor akár a második helyet is meg lehet szerezni. Az 1-2. helyezettek osztályozót játszanak az NB I/B-be való feljutásért. Az utolsó hazai bajnoki mérkőzését az SZKSE hazai pályán má­jus 6-án játssza a Józsefvárosi TE ellen. Programok a VSZK-ban Május 5-én, 17 óra 30-kor: SZLK - Szigetszentmiklós bajnoki labdarúgó­mérkőzés Május 6-án, 17 órakor: SZKSE - Józsefvárosi TE bajnoki kosárlabda­mérkőzés Május 7-én, 16 órakor: VVK SE - Rácalmás serdülő kézilabda-mérkőzés Május 14-én, 18 órakor: Szenior SE - Délegyháza öregfiúk labdarúgó­mérkőzés Duatlon Taroltak a VVK SE versenyzői a megyei terepduatlon döntőn, amit április 15-én, Kistarcsán rendezett meg a szövetség. A battai triatlonosok április 10-től 14-ig a Bakonyban készültek a versenyre. Az öt­napos felkészülés során 300 kilométert kerékpároztak, 25 kilométert futottak. A felkészülésnek meg lett az eredménye, minden számban dobogós helyen végez­tek, ahol indultak. I. helyezettek: Kalló Patrícia, Szalay Levente, Kelemen Bence, Szabó Tamás, Kelemenné Nagy Márta, Kelemen Viktor. II. helyezettek: Palla Bálint, Urbán Olivér, Urbán Zsuzsanna, Dávida Vivien III. helyezett: Dudás Bence A VVK SE ezúton hívja fel a figyelmet a következő versenyre, amelyet az Olim­piai Ötpróba, 2008. Peking országos ak­ció keretében tartanak május 12-én, 10 órakor Százhalombattán. A rajt és a cél a főtéren lesz. Várnak minden sportszere­tő felnőttet és gyermeket. Sporttánc­ on Budapesten, ahol a népes mezőny­ben több dobogós helyet is sikerült megszerezniük. Children Nagyformá­ció kategóriában a Cowboy-rock kore­ográfiával 2. helyen végeztek, a Tör­­pillák koreográfiával pedig a 3-on. A Serdülő A - Kisformáció Pink Flowers című táncával a 3. helyen végzett. Duó kategóriában első lett a Nagy Anikó - Pető Nikolett páros. Regionális Akrobatikus Rock and Roll versenyen vettek részt az SZTC Tánc­szakosztályának versenyzői április 22- Diákolimpia - leány labdarúgás Április 25-én az óvárosi pályán rendezte meg a százhalombattai Diáksport Bizott­ság a városi diákolimpiát a 7-8. osztályos leánycsapatok részére. A körmérkőzéses rendszerben lebonyolított tornán 2 x 15 perces mérkőzéseken az alábbi végered­mény született: I. hely Körösi Cs. L. Ált. Isk. 3 pont II. hely 1. Sz. Általános Isk. 2 pont III. hely Eötvös L. Ált. Isk. 1 pont Az első helyezett csapat továbbjutott a megyei­ területi diákolimpiára, amit május 9-én rendeznek Érden a Batthyá­ny Általános Iskolában. Kézilabda Országos Ifjúsági Kupa A Városi Szabadidő Központban rendez­te meg a 2007. évi Országos Ifjúsági Ku­pa (OIK) döntőjét a Magyar Kézilabda Szövetség. A benevezett csapatok kupa­rendszerben (oda-visszavágó) küzdöttek egymással. Április 17-én játszották az elődöntő és a döntő mérkőzéseit. A III. helyért Dunaferr SE - Orosháza FKSE 35 - 29 Az I. helyért PLER-Airport - MKB Veszprém 29 - 23 I. hely: PLER-Airport II. hely: MKB Veszprém III. hely: Dunaferr SE IV hely: Orosháza FKSE Az I-II-III. helyezettek oklevél és éremdíjazásban részesültek, az I.­­helye­zett ezen felül a 2007. évi DSK Kupát is elnyerte. A díjakat Sinka László, a Magyar Ké­zilabda Szövetség főtitkára adta át. P. L. Úszás Mozgalmasan telt a Százhalombattai VVK SE úszócsapatának hosszú hétvé­géje. Április 28-29-én a németországi Regensburgban vettek részt a legjobb utánpótláskorú úszók az immár 11. al­kalommal megrendezett "Ratisbonacup" nemzetközi úszóversenyen. Kiválóan szerepelve, 21 arany-, 16 ezüst- és 11 bronzéremmel tértek haza. Ezzel a telje­sítménnyel az éremtáblázat második helyén végeztek az FW München mö­gött és a házigazda Regensburger TS előtt. A legeredményesebb éremgyűjtők Grátz Benjámin, Bálint Roland és Vezér Mátyás voltak. További részletek a ver­seny hivatalos honlapján: www.ratisbo­­nacup.de A Nemzetközi Iskolasport Szövetség a Székesfehérvári Uszodában rendezte meg a Középiskolás Úszó Világkupa ver­senyét. Két százhalombattai versenyző is szerepelt a magyar válogatott csapat­ban, és érmekkel térhettek haza. Szilágyi Ádám kétszer is rajthoz állha­tott az egyéni számok döntőjében. 50 m háton­­, 50 m pillangón pedig VIII. he­lyezést ért el. Tagja volt a 4x50 m-es ve­gyes váltónak is, ahol a fiúk önmagukat felülmúlva versenyeztek, aminek kö­szönhetően a dobogó harmadik fokára állhatták. Szeder Fanni 50 m gyorson az előfu­tamban kilencedikként csapott célba, így az éppen lemaradt a döntőről, de a 6x50 km-es gyors, és a 4x50 m-es vegyes vál­tókban elért bronzéremmel vigasztalód­hatott. A versennyel kapcsolatos további in­formációk a www.mdsz.hu oldalon ta­lálhatók. 9. oldal SZÁZHALOMBATTAI HÍRTÜKÖR VÁROSI KÖZÉLETI LAP Főszerkesztő: Czifrik Katalin Kiadja: Batta-Invest Kft., Százhalombatta. Felelős kiadó: Mérges István ügyvezető Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a százhalombattai 1. sz. Postahivatalban (Szent István tér). Előfizetési díj: egész évre 1152 Ft. A szerkesztőség címe: Százhalombatta, Szent István tér 3. Tel./Fax: (23) 350-099 E-mail: hirtukor@mail.battanet.hu Nyomdai munkák: Hírhalom Kft. Százhalombatta, Csenterics út 4. Tel./fax: (23) 354-048 ISSN 0238-972 X