Pest Megyei Hirlap, 1957. október (1. évfolyam, 130-156. szám)

1957-10-15 / 142. szám

ri9t me cm&Cirlap Vácott is pontot vesztett a Péceli MÁV Kikapott a Viscosa, Esztergom került az NB III. élére Az NB III hetedik forduló­jában, meglepetésre a Péceli MÁV — akárcsak elmúlt va­sárnap — döntetlenül végzett. Ezzel elkerült a táblázat élé­ről. A nyergesújfalui csapat meglepetésre vereséget szen­vedett Annavölgyben és így a „két veszekedős“ közül a har­madik örült: Esztergom állt a táblázat élére. A többi Pest megyei együttes sikeresen sze­repelt vasárnap. A Pilisi Ki­nizsi és a Nagykőrösi Kinizsi győzött, csupán Gödöllő szen­vedett vereséget otthonában. P­isi Kinizsi—Balinkai Bányász 3:2 (1:1) Pilis, 1500 néző, V: Szelei.­­ A Kinizsi a következő ös­­­szeállí­tásban játszott: Varga — Kurucz, Szél, Osztos — Halgas, Farkas — Czopkó, Völdvárszky, Perjész, Turcsán, Tihanyi. A vendégcsapat lendületes támadásaival kezdődött mérkőzés, s a vezetést is meg­­­szerezte a Bányász. Az első 10 perc eltelte után azonban a hazaiak átvették a játék irá­nyítását, többet is támadtak, de Perjési révén csak egyen­líteni tudtak. Fordulás után is formás tá­madásokat vezetett a Kinizsi s Turcsán góljával előnyhöz is jutott. Védelmi hibából egyen­lítettek a vendégek, rá egy percre szép összjáték Tihanyi talált a hálóba. után Az eredmény a továbbiakban már nem változott. Erős iramú mérkőzésein meg­érdemelten nyert a pilisi együttes. Inkább küzdelem folyt, mint jó játék. A Ki­nizsiben a védelem. Széllel az élen, jól állt, a lábán, míg a csatársorban Földvárszlky nyújtott elfogadhatót. A nagykőrösi mérkőzésről Lestár Ferenc a következő tudósítást küldte: Nagykőrösi Kinizsi—Székesfehérvári Honvéd 3:0 (1:0) Nagykőrös, 800 néző, V: Há­mori. A két csapat a következő összeállításban kezdte a játé­kot: Nagykőrös: Gömöri — Erdei, Szabó I, Szabó II — Csikós I, Csikós II — Tarjá­nyi, Bakonyi, Bélteki, Kor­­nyik, Czene. Székesfehérvár: Tiber — Illefalvi, Lencsés, Hármasi — Horváth, Molnár *— Paksi, Hada, Samaras, Né­meth, Spalek. Tapogatózó, csapkodó játék­kal kezdődött a mérkőzés. Az első jelentős esemény a 16. percben történt: Bélteki szé­pen szöktette Tarjányit, aki­nek bombája a felső kapufá­ról kipattanva hagyta el a já­tékteret. Nem sokkal később Csikós II jó labdával ugratta ki a Kinizsi középcsatárát, Bélteki 20 méterről küldött hatalmas csavart lövése a jobb felső sarokban kötött ki. Bár támadást támadás után veze­tett a Kinizsi, az első félidő­ben az változott.eredmény már nem A II. félidőben nagy hazai fölény alakult ki. A hetedik percben a Honvéd támadók előtt nyílt egyenlítési alka­lom, de Gömöri reflexmozdu­lattal a kapu fölé nyomta a labdát. Nem sokkal később Bélteki 30 méteres lövése su­hant el a kapufa mellett. Ez­után fehérvári mezőnyjáték következett. A 15. percben Csi­kós II labdáját Bélteki egyből Czenének továbbította, a bal­­szélső habozás nélkül kapura lőtt. A labda a jobb alsó sarok­ban kötött ki. Ezután állandó­sult a Kinizsi fölénye, s ez a 27. percben ismét eredményt hozott. A hátrahúzódó Tarjá­nyi Bakonyihoz játszott, jobbösszekötő beívelt labdájá­a rá Kornyik és Horváth ugrott fel. A Horváth­ról lepattant labda Kornyik elé került, aki jól kihasználva az alkalmat, a bal felső sarokba emelte a lab­­dát (3:0). Ercsi kini’si-Oödfil'öi Vasas 3:2 (2:0) Gödöllő, 800 néző, V: Budai A Vasas így állt fel: Ádém — Nagy, Sárréti, Dán — Kor­mos, Dányi — Mátis, Molnár, Sóti, Tamás, Cseresznye, Az öt új játékossal megerő­­sített vendégcsapat lépett fel támadólag, de a hazai védelem jól hárított. Adám egy vető­dés közben rosszul esett, ko­moly sérülést szenvedett. Et­­től kezdve alig tudott labdát fogni. Néhány perc múlva Ver­­sics megszerezte a vendégek­nek a vezetést, majd a 40. percben a sérült Ádám mellett ismét hálóba talált. A második félidőre a hazai csapat 10 emberrel állt ki. Ádám posztját Dán foglalta el a kapuban. A Vasas még 10 emberrel is átvette a játék irá­nyítását, Sóti két kapufát lőtt, majd a 12. percben Molnár, a 25. percben pedig Sóti révén kiegyenlített a gödöllői csapat. Befejezés előtt egy perccel lőtte a győztes gólt a Kinizsi. Nagy távoli lövése Dán hátá­ról a hálóba pattant. Váci Vasutas—Péceli MÁV 1:1 (1:0) Vác, 1600 néző, vezette Za­­lavári. Váci Vasutas: Takács — Dobsonyi, Sári, Kiss — Boda, Drobni — Jancsó, Unyatinszki, Mészáros, Borzák, Jakab II. Pécel: Nagy — Semmelweis, Sári, Stecker — Mikes, Szebek — Tóth II, Városi, Tóth I, Da­­róczi, Farkas. Hatalmas iramban kezdő­dött a játék. Mindkét csapat veszélyesen támadott, de a vé­delmek is jól álltak lábukon. A 13. percben Jakab—Mészá­ros—Borzák-adogatás után, utóbbi 20 méteres bombáját bravúrosan védte a péceli ka­pus. A 30. percben Tóth I. ké­sőbb Farkas nagy lövését fog­ta biztosan a váci „cerberus“, majd a 34. percben Városi fe­jesét tette ártalmatlanná. A 41. percben Unyatinszki ívelt be sarokrúgást, a labda a vé­dőkről a 16-oson álló Boda elé pattant, akinek hatalmas lö­vése a felső kapufáról vágó­dott a kapu jobboldalába (1:0). A második félidő veszélyes péceli támadásokkal indult. A péceliek rohamos roham után vezettek, de Takács min­dent hárított. A 22. percben Tóth II veszélyes lövését véd­te, majd a 27. percben sarok­rúgás után Farkas nagyerejű labdáját tolta ki a léc alól. Az újabb sarokrúgás után Da­­róczi ejtett fejesét csípte el nagy bravúrral. A 31. percben Takács kifutva öklözte a lab­dát, melyet a bizonytalankodó váci védők között Daróczi az üres kapuba gurított (1:1). A gól után kiegyensúlyozottá vált a játék, mindkét kapu több­ször forgott veszélyben, de az eredmény már nem változott. Egyéb eredmények: Annavölgy—Nyergesújfalui Viscosa 2:1 (1:1). Annavölgy, 400 néző. V.: Mecséri, Tokod— Adony 2:1 (2:0). Adony, 300 néző. V.: Pusztaszeri. Eszter­gomi Vasas—Székesfehérvári MÁV 2:0 (1:0). Esztergom, 1000 néző. V.: Bucsányi. A mérkő­zés a második félidő 35. percé­ben sötétedés miatt félbesza­kadt. A játékot a fehérváriak késése miatt csak 50 perccel később kezdhették. A Szentendrei Honvéd—Pili­si Bányász és a Székesfehér­vári Petőfi—Martonvásár ta­lálkozó „betegség“ miatt elma­radt. PEST* MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottsága és a megyei tanács lapja. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat. Szerkesztőség és kiadóhivatal Budapest, Vill.. Blaha Lujza tér 3 Telefon: 343-100 142-220. Szikra Lapnyomda. Felelős vezető* Kulcsár Mihály. VASRAKODÁSRA mttiiiifitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiinitiiiftiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitimitiiiiiiitfittHiiitiiiintiii«« FÉRFI SEGÉDMUNKÁSO­KAT KERES a Kohászati Alapanyagellátó Vállalat. Védőfelszerelést és kedvezményes áron ebédet biztosítunk. Cím: Budapest, VI., Benczúr utca II. földszint. NB II-es labdarúgó-eredmények * KELETI CSOPORT: Baglyasaljai Bányász—Perecesi TE 3:6. Egyetértés—Debreceni VSC 1:0, Ózdi VTK—Miskolci MTE 1:1, MÁVAG-Bp. Előre—Nagybátonyi Spartacus 1:1, Bányász 2:1, Bükkaljai Bányász—Debreceni Honvéd 3:0, Nyíregyházi Építők— Salgótarjáni SE 0:0, Egri SC—Mis­kolci VSC 2:0. DÉLI CSOPORT: Szolnoki MÁV—Makói Vasas 3:0, Békéscsabai Előre—Bp. Vörös Me­teor 2:1, UTTE—Bajai Építők 5:1, Pénzügyőrök—Kőbányai Lombik 5:1, Jászberényi Vasas—Szegedi VSE 1:0, VKSE—Kecskeméti Dózsa 6:1. Gyulai MEDOSZ—Pesterzsébeti Petőfi 3:1. NYUGATI CSOPORT: Kaposvári Kinizsi—Orszlányi Bá­nyász elmaradt, Szombathelyi Pa­mutipar—Kaposvári MTE elma­radt, Székesfehérvári Vasas—Sztá­­linvárosi Vasas 2:1, Győri ETO— BMTE 1:1, Nagykanizsai Bányász— Pécsbányatelepi Bányász 0:0, Láng Gépgyár—Délbudai Spartacus 0:0, Zalaegerszegi TE—Mosonmagyar­óvári TE 3:2, Veszprémi Haladás— Zalaegerszegi Dózsa 3:1, Pécsi VSK—Szekszárdi SC 3:0. Egy telitalálat: 438 396 Ft A sok döntetlen „beadott” a tip­pelőknek. A nehéz fordulat bizo­nyítja, hogy csak egy telitalálat „született”. Nyereménye 438 396 forint. A tizenegytalálatos is igen jól fizet: 109 599 forintot kap egyenként a négy boldog szelvény­tulajdonos. A tíztalálatos szelvény 4676 forintot fizet. A 12­ találatos tippszel­vény: x, x, 2, 1, x, 1, x, x, 1, 2, 2, x. Az éllovas Albertirsa első veresége Monor—Albertirsa 2:1 (0:1) Drámai küzdelemben az utolsó percben lőtt góljával 0:1-ről győ­zött, a tervszerűbben és több gól­helyzetet kidolgozó Monori Petőfi. Monori Petőfi: Vladár — Bajári, Szabó, Petrovics — Romházi, K. Nagy — Bokros, Veréb, Kéri, Csendes, Fényes. Albertirsai Vasutas: Bartos­­ w­ Szuda, Konta, Nagy — Jánosi, Pál — Tóth, Baranyi, Túri, Prozsák, Fekete. 2000 néző, vezette: Soós, Gábor. — A vendégcsapat lépett fel tá­madólag, mégis a hazaiak hagytak ki bíztató gólhelyzetben. Fényes beívelt szabadrúgását Bokros erős fejessel, alig küldte kapu mellé. A 20. percben szép albertirsai táma­dás után Tóth puhán beívelt, Túri bravúrosan a hálóba fejelte a lab­dát. 1 :ü. — Hallatlanul nagy volt az izga­lom úgy a pályán, mint a közön­ség soraiban. Soós játékvezetőnek nem egyszer kellett a játékosokat sportszerű magatartásra inteni. Az iram nagy volt, inkább a hazaiak kezdeményeztek többet, de lövé­seiket nem kísérte szerencse. A második félidő 16. percében Bok­ros „lekopírozta” Túri fejes gól­ját: 1:1. Nagy erővel támadott a helyi csapat, mégis majdnem az írsaiak értek gólt. — Tóthot szök­tették kitűnő nyolc méterről ,,meccs”-labdával, küldött lövése a kapufán csattant. Már-már úgy látszott, hogy az eredmény nem változik, amikor Bokros száguldott el a jobbszélen, remekül beívelt labdáját Kéri a léc mellett fejelte a hálóba. 2:1. A találkozó között zajlott le, sportszerű keretek Igen sajnálatos, hogy a mérkőzés végén Ecsedi Já­nos, a vendégcsapat intézője mél­tatlan kifejezésekkel sértegette Soós Gábor játékvezetőt, s ezzel a közönség rosszalását vívta ki. NYILATKOZATOK Kapuvári Béla, a Monori Petőfi edzője: örülök annak, hogy a kezdeti mélyponton túl vagyunk és a csa­patom formája felfelé ível. Min­denki szívvel és lelkesedéssel küz­dött, de különösen ki kell emel­nem Szabót, mint a mezőny leg­jobbját, Bomházit, Bokrost, Fé­nyest és Csendest. Ecsedi Jánost, az Albertirsai Vasutas intézőjét az utolsó perc­ben elvesztett mérkőzés után nem tudtuk nyilatkozatra bírni. Soós játékvezető nagyvonalúan vezette a mérkőzést. Az albertirsai csapatban Bartos, Konta, Tóth, Túri és Fekete nyúj­tott átlagon felülit. ________Hörömpő Jenő Három döntetlen a megyei I. osztályú bajnokságban A megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság vasárnapi fordulója a döntetlenek jegyében telt el. Há­rom mérkőzés végződött pontosz­tozkodással. Meglepetésnek számít az üllői Vasutas Dunakeszin elért döntetlene. Gyömrő—Kistarcsa 2:2 (1:1), Dunakeszi Kinizsi—Üllői Vasutas 3:3 (2:1), Tököl—Szigetújfalu 4:1 (2:1), Vecsés—Váci Hajó 2:0 (1:0), Monor—Albertirsa 2:1 (0:1), Felső­­göd—Szigetszentmiklós 0:1, (0:0), Ceglédi Építők—Dunakeszi Ma­gyarság 2:2 (1:1), Fóti SE—Maglód 2:0 (1:0), A nyugatnémet atléta-válogatott 122:90 arányban győzött A Magyarország—Nyugat-Német­­ország atlétikai viadal második napján a Népstadionban a vendé­gek a vártnál nagyobb arányban növelték előnyüket, s végered­ményben 32 pontos előnnyel győz­tek. Magyar szempontból igen sikere­sen végződött a 3000 méteres aka­dályfutás, a fiatal Varga, Laufert is megelőzve 8:45.8 perccel győ­zött. Ezenkívül a hármasugrás (Bolyki 14.90), valamint a kalapács­­vetés (Zsivótzky 61.33) hozott ma­gyar sikert. Nagy csalódást hozott a magasugrás­­­ a nyugatnémet Bähr 203 centiméteres teljesít­ménnyel végzett az élen. Bodó két méterrel csak harmadik lett. Ger­­mar 200 méteres síkfutásban sta­dioncsúcsot ért el. Ideje: 20.6 mp. Vasárnap este a csepeli Sport­­csarnokban, mintegy 1500 néző előtt bonyolították le a Budapest— Vidék válogatott ökölvívó mérkő­zést. A találkozó döntetlen ered­ménnyel ért véget. Budapest— Vidék 10:10. Hallókészülék, elem­nélküli, nagyothalló­nak kiválóan alkal­mas. Minden hétfőn és szerdán kipróbálás­­ra bemutatom. Tárnái, Budapest, József körút 75. I. 1.________■ Feles szólót kivennék lakással Cegléden. „Dolgozó család” jel­­igére a kiadóba. Használt ajtó kétszár­­nyas eladó. Budapest, XIII., Röppentyű utca 32/a. szám. Rekamiék, fotelek, székek sezlonok nagy választékban kapha­tók. Rex kárpitos, II., Mártírok útja 1. (Mar­­git-hidnál.) Egy- és rekamiék kétszemélyes készítése. Készen is kaphatók Vidékre is szállítok. Púpos Árpád kárpitos, Bpest, II. Mártírok útja 24. Hirdessen a PEST MEGYEI HÍRLAP ban 1957. OKTÓBER 15. KEDD ­ Csepel Autó győzött, a Ceglédi Vasutas váratlan vereséget szenvedett NB II-es csapataink közül csak kettő lépett pályára va­sárnap. A Váci SE ugyanis már szombaton lejátszotta a BVSC elleni találkozóját, s ezen, mint már közöltük, 3:1 arányú vereséget szenvedett. Kikapott a déli csoport másik Pest megyei részvevője, Ceglédi Vasutas is. Csupán a a Csepel Autó zárta sikerrel a napot. Csepel Autó-Hatvani Vasutas 4:1 (2:1)' Dunaharaszti, 800 néző. V: Vízhányó. Csepel Autó: Glück — Vigh, Kulcsár, Goda — Szi­getvári, Vízvári — Kárpáti, Glörckl, Pásztor, Kalász, Réti. Hatvan: Zséli — Forgács, Édes, Tóth — Rékási, Tajti — Pete, Srej, Sáfrány, Haraszti, Hercegh. Új összeállításban pályára az autógyári lépett a együt­tes, s már öt perc alatt 2:0-ás vezetésre tett szert. Először Réti szabadrúgása, majd Kalász kapáslövése ju­tott a hálóba. második felében Az első félidő szépen ját­szott a mezőnyben a vendég­csapat. Hiba volt ekkor, hogy a hazaiak nem őrizték megfelelően a támadósor leg­veszélyesebb játékosát, Szejt. Ebben a játékrészben Tajti ré­vén szépített a Hatvani Vasu­tas. Szünet után nagyobb gon­dot fordítottak a hazaiak a ve­szélyes támadó őrzésére. A 29. percben Kalász fejesgólja ta­lált a hálóba. A 43. percben Réti lőtte a hazaiak negyedik gólját. Ribári a mezőny legjobbjá­nak bizonyult, kívüle Glück, Vigh és Szigetvári nyújtott át­lagon felülit. Az ellenfél leg­jobbjai: Forgács, Rékási és Pete Gázművek-Ceglédi Vasutas 4:0 (1:0) Cegléd, 1500 néző. V: Ko­vács II. Gázművek: Tóth — Molnár, Márton, Murányi — Kapitány, Rigó — Béreik, Mar­ton, Szarka, Szentgyörgyi, Mo­hácsi. Cegléd: Madarasi — Várkonyi dr. Gyikó, Pintér — Fodor, Baranyi — Kökény, Kubinyi, Csernai, Botos, Ha­lász. Rossz előjelekkel állt ki Pest megyei csapat a mérkő­­­zésre. Az együttes egy-két tag­ja sérülése, illetve influenzá­ja miatt nem lehetett egyen­értékű harcos. Az első 10 percben nem sikerült semmi a lélek nélkül játszó hazaiak­nak, s ez így ment a játék to­vábbi részében is. A vendé­gek viszont igen jó napot fog­tak ki, jó együttes benyomását keltették. Mindezt összevéve, a Gáz­művek rászolgált a győzelem­re, az eredmény azonban nem tükrözi hűen a játék ké­pét, ennyire alárendelt szere­pet nem játszott a ceglédi csapat. A fővárosi csatárok jobban lőttek, a hazaiak vi­szont hadilábon álltak a gól­lövéssel. A Gázművek legjobb­jának Márton, Bérek, Szent­­györgyi és Mohácsi bizonyult. A hazai csapatban Kökény és Csernai nyújtott átlagon felü­lit. ____________ ! A Csehszlovákia—Magyarország nemzetek közötti válogatott súly­emelő versenyt szombaton este rendezték meg Kassán. A talál­kozó a várakozásnak megfelelően igen szoros versenyt hozott s a magyar együttes nagyszerű küzde­lemben 4:3 arányban győzött. NAGY ŐSZI könyvvásárt/ A földművesszövetkezetek a IV. n. évben vásár­ral egybekötött könyvkiállításokat rendeznek. Bő választék a legjobb, a legkeresettebb szép­­irodalmi, mezőgazdasági szakirodalmi és egyéb könyvekből. Vásároljon ön is a földművesszövetkezetek boltjaiban. AJÁNDÉKOZZ KÖNYVET! Ez a legszebb ajándék.