Pest Megyei Hirlap, 1958. március (2. évfolyam, 51-76. szám)

1958-03-04 / 53. szám

6 Pest megye téli spartakiádosai nyerték a három megye viadalát A téli spartakiád a február 23-i váci döntővel nem ért vé­get. A megyei döntő legjobb­jai vasárnap Nagykőrösön, Fejér és Tolna megye váloga­tottjával mérték össze tudá­sukat. A dunántúliak már szomba­ton megérkeztek a városba, a Pest megyei különítmény ka­landos utazás után, egyórás késéssel futott be vasárnap délelőtt Nagykőrösre. A Kinizsi-sportotthonban 11 óra után vonultak fel az ün­nepélyes megnyitóra a rész­vevők. A Pest megyeiek egyöntetűen, piros mezben. A kitűnően sikerült felvonulás után három helyen kezdődtek meg a küzdelmek. Négy kettős győzelem atlétikában Minden számban megyén­ként 2 versenyző állt rajthoz. Az atléták a nagyteremben vetélkedtek. A „hazaiak” igen jól megállták helyüket, négy első és­­ négy második helyet szereztek. Csupán a női súly­lökésben és a férfi távolug­rásban született „idegen” si­ker. A távolugrók versenyé­ben Károly Mihály csak két centiméterrel maradt el a győztes mögött. Érdekesség, hogy Hosszú István, valamint rett magasba, mint a megyei rett magasban, mint a megyei döntőn. Bechtold Anna vi­szont nem tudta megismétel­ni távolugrásban múlt vasár­napi eredményét, két centimé­terrel szorult a leányfalui Kökény Katalin mögé. Bech­told a magasugrásban kárpó­tolta magát, első lett legutób­bi második helyezésével szem­ben. Lestyánné visszavágott A női sakkozót versenyében a csővári Lestyán Jánosné visszavágott Bohutinszki Mar­gitnak váci vereségéért. A sokszoknyás, népviseletes Les­tyánné valamennyi ellenfe­lét legyőzve szerezte meg az elsőséget megyebelije előtt. A férfi sakkozóknál is kettős hazai siker született. Sumits, akárcsak a megyei döntőn, most is az élen végzett. Ugyanígy Pelsőczi László és Lévai Mária, akik asztalite­niszben öregbítették megyénk hírnevét. Mindketten vala­mennyi találkozójukat meg­nyerték. A Pest megyei Latz­­kovits Kálmán második, míg Adametz Margit negyedik lett. Ilyen előzmények után nem volt vitás Pest megye győzel­me. Az ünnepélyes eredmény­­hirdetéskor először a számok első három helyezettjei része­sültek éremdíjazásban, majd Hosszú István, a Pest me­gyeiek csapatkapitánya vette át a pontverseny győztesének felajánlott téli kupát. Ezután a viadal részvevői közös ebéden vettek részt a konzervgyár ebédlőjében. A Pest megyeiek táborában nagy volt az öröm, hisz színvona­las, érdekes küzdelemben hó­dították el az elsőséget. Eredmények Súlylökés (medicinlabdával). Fér­fiak: 1. Friedrich Ferenc (Pest) 12.28, 2. Horváth Ákos (Pest) 11.84, 3. Jaksa János (Tolna) 10.75. Nők: 1. Bencze Éva (T) 12.37, 2. Pásztor Mária (P) 11.75, 3. Fábián Viktória (P) 11.31. Helyből távolugrás Féfiak: 1 Czakó Sándor (T) 266, 2. Károly Mihály (P) 264, 3. Horváth Ákos (P) 248. Nők: 1. Kökény Katalin (P) 209, 2. Bechtold Anna (P) 207, 3. Bencze Éva (T) 183. Helyből magasugrás. Férfiak: 1. Hosszú István (P) 131, 2. Váczi József (P) 128, 3. Farkas Ferenc (F) 115. Nők: 1. Bechtold Anna (P) 85, 2. Mészáros Zsuzsa (P) 85, 3. Szekeres Judit (T) 85. Asztalitenisz. Férfiak: 1. Pelsőczi László (P), 2. Latzkovits Kálmán (P), 3. Simon Győr(T). Nők: 1. Lévai Mária (P), 2. Kosaras Júlia (F), 3. Vasvári Mária (T). Sakk. Férfiak: 1. Sumits Dénes (P), 2. Bagó István (P), 3. Kovács Sándor (T). Nők: 1. Lestyán Já­nosné (P), 2. Bohutinszki Margit (P), 3. Vasadi Borbála (T). Pontversenyben: 1. Pest megye 110, 2. Tolna megye 69, 3. Fejér megye 27. R. L. A Váci Gépipari Technikum fiú- és a Nagykőrösi Általános Gimnázium leánycsapata nyerte a középiskolás kosárlabda-bajnokságot A megyei középiskolás kosár­labda-bajnokságot vasárnap dél­előtt Budapesten a TF-en bonyo­­lítottá­k l­e. A viadalon az Észalk- és Déli-Pest megyei döntő első he­lyezettjei vettek részt. Fiú döntő: Váci Geninarl Tech- i Általá­s Gim­názium 80:35 (47:17). Ld: Csomár (28) Gábori (1­6), Benácsi (16), Latos (10) ill. Muhari (7), Dobai (4), Krupinszky (8). Leány döntő: Nagykőrösi Álta­lános Gimnázium_Aszódi Általá­nos Gimnázium 38:21 (13:8). Ld: Simon (16), Pászti M. (10), Csicsó (10), ill. Muhari (7), Dobai (4), Lauter (4), Herber (4). Csak a Csepel Autó győzött NB II-es csapataink közül A Váci Petőfi és a Ceglédi Vasutas rossz tavaszi raj­tot vett. Mindkettő vereséget szenvedett annak ellenére, hogy a totózók győzelmüket tippelték. Dicséretes viszont a Csepel Autó teljesítménye, amely a Nagybátonyi Bá­nyászt fektette kétvállra. UT­E—Váci Petőfi 5:2 (2:0) Vác, 3500 néző. V: Dobszar. UTTE: Lung , Sólyom, Naszádi, Hartmann , Czimmermann, Jock — Lakatos, Tábori, Karácsonyi, Pásztor, Kemény. Vác: Kohlmann — Jeszenszki, Neugan, Czuczor — Konrád, Farkas — Varga, Pintér, Bábi, Frick, Boros. Hiába volt fölényben a hazai csapat. Pár mintegy 70 percen át támadtak, s tizennégy szögletet rúgtak, a csatársor tehetetlennek bizonyult. Az ellenfél hétszer ju­tott át a hazaiak térfelére, s eb­ből öt gól született, a Petőfi vé­delem hibájából. A fedezetpár cső­döt mondott. Helyenként ugyan jobb volt az UTTE, de a gólarány túlzott. G: Karácsonyi (2), Pásztor (2), Kemény, ill. Konrád (11-esből), Varga. Jó: Naszádi, Jock, Kará­csonyi, Pásztor, ill. Farkas, Boros. Pénzügyőrök—Ceglédi Vasutas 2:0 (1:0) Cegléd, 1300 néző. V: Bihari. Pénzügyőrök: Szabadkai — Mol­nár, Takács, Dézsán — Kővágó, Kovács — Gyenes, Hajdú, Hor­váth, Murár, Mészáros. Cegléd: Kaltenecker , Baranyi, Várkonyi dr., Pintér — Lengyel, Gyikó — Halász, Kökény, Csernai, Fodor, Botos. A Vasutas-pálya talajának pi­hentetése miatt a gersei sporttele­pen került sorra a találkozó. A vendégek már a játék elején meg­szerezték a vezetést. Várkonyi dr. lábáról pattant a labda a hálóba. A mérkőzés végefelé Mészáros be­biztosította a vendégek győzelmét. A jobb erőben levő fővárosi csa­pat többet és tervszerűbben táma­dott. Jó: Szabadkai, Takács, Hor­­vát Murár, ill. Kaltenecker, Len­gyel, Botos. Csepel Autó—Nagybátonyi Bányász 322 (2:1) Dunaharaszti, 1000 néző. Vezette: Huszka. Csepel Autó: Kaiser — Gröber, Kulcsár, Goda — Kiss, Szigetvári , Kalász, Kreisz, Vigh, Kerekes, Kárpáti. Nagybátony: Bulyovszki , Molnár, Gellér, Kovács , Stuhl, Tari — Fodár, Huszár, Rigó, Csa­pó, Horváth. A 12. perc táján Kalász egyéni játékkal megszerezte a vezetést. A 16-os oldaláról éles szögből lőtt kapura. Egy perccel később vé­delmi hibából egyenlítettek a ven­dégek. A félidő utolsó percében a szemfüles Vigh a kapus kezéből kiejtett labdát a hálóba továbbí­totta. Fordulás után 20 percig nagy nyomás nehezedett a vendé­gek kapujára. Vigh ismét Bulyovszki kezéből kiejtett labdát juttatott a hálóba, majd védelmi hibából szépítettek a nagybáto­­nyiak. Kaiser fölöslegesen kifu­tott, s Horváth az üres kapuba továbbított. Jó iramú mérkőzésen szerezte meg a helyzeteit jobban kihasz­náló Csepel Autó a győzelmet. Több gólt is szerezhettek volna, de Bulyovszki a gólok ellenére igen jól védett. Jó: Kalász (mezőny legjobbja), Kulcsár, Goda, Sziget­vári, ill. Tari, Horváth, Bulyov­szki, “'WClrltw f négy telitalálat a totón ! A legutóbbi totófordulóban négy­­ pályázó ért el telitalálatot. Nyere­­l­ményük egyenként 161 279 forint.­ Tizenegytalálatos szelvény 186, tíz­­­ találatos pedig 2726 akadt. Előbbi­­ 3468, utóbbi pedig 315 forintot fizet­­ szelvényenként. A 12 találatos t*n*­szelvény: 1, x. : 2, 1, 1, 2, x, 1, 2, 2, 2, 2. NB I­-es eredmények Nyugati csoport: Szombathelyi Pamut—Mosonmagyaróvár 3:0, Oroszlányi Bányász—Pécsbánya­­telep 3:1, Sztálinváros—Kaposvári Kinizsi 3:2, Délbudai Spartacus— Zalaegerszegi TE 1:0, Győri Vasas —Nagykanizsai Bányász 6:1, Szé­kesfehérvári Vasas–Szekszárd 2:0, Budafok—Zalaegerszegi Dózsa 2:1, PVSK—Kaposvári MTE 4:0. A Sop­ron—Veszprém mérkőzés a nagy havazás­ miatt elmaradt. Déli csoport: Gázművekt—Bp. Vörös Meteor 1:2, BVSC—Makó 5:0, Békéscsabai VKSE 1:2, Szol­nok—Jászberény 0:0, K. Lombik­ Gyula 1:1, Kecskeméti Dózsa— KISTEXT 2:0, Szegedi VSE-Bp. Petőfi 1:0. Keleti csoport: Bükkalja—Hat­van 5:1, Szállítók:Egyetértés 6:0, DVSC—Salgótarjáni SE 0:0, Nyír­egyháza-Miskolci VSC 1:2, Bp. Előre—Pereces 2:1, Spartacus— Miskolci MTE 2:0, Eger—Debreceni Honvéd 1:0, Baglyasalja—Ózd 1:2. Meglepetésekkel kezdődött az NB I Több meglepetés született a­­ labdarúgó NB I első tavaszi for­­­­dulójában. Az éllovas Tatabánya = otthonában kapott ki a Dorogtól,­­ az MTK pontot vesztett Komlón,­­ a Dózsa biztosan diadalmaskodott­­ a Vasas felett. Dorog—Tatabánya 3:2 (1:0), Fe­­­­rencváros—Csepel 0:0, Újpesti Dó­­­­zsa—Vasas 3:0 (2:0), Komló—MTK­­ 2:2 (1:0), Diósgyőr—Pécs 2:1 (1:1),­­ Salgótarján—Szeged 2:1 (1:1). Vasárnap délután Brüsszelben­­ került sor a 11. Belgium—NSZK - válogatott labdarúgó-mérkőzésre.­­ Az érdekes nemzetek közötti talál­­­­kozót 62 000 főnyi közönség nézte­­ végig. NSZK—Belgium 2:0 (1:0), Pécel elvérzett a nyergesújfalui rangadón Négy 1:1-es eredmény az NB III-ban Az NB III tavaszi első fordulójában öt Pest megyei csapat ide­genben játszott. Közülük három elhozta az egyik pontot idegenből, míg Pécel és a Pilisi Kinizsi vereséget szenvedett. Gödöllőn döntetlenül végződött a Nagykőrös elleni találkozó. VISCOSA—PÉCELI MÁV 2:0 (0:0) Nergesujfalu, 900 néző. V: Hor­váth István. Nyergesujfalui Viscosa: Papp — Kozma, Sütő, Molnár , Gold­schmidt, Fábián — Forgács, Balá­­zsovics, Hack, Tóth, Imre. Péceli MÁV: Nagy — Semmelweis, Sze­­bek, Stecker - Hegedűs, Tóth — Holló I, Holló II, Sári, Daróczi, Farkas. Csúszós, egyenetlen, mély talajú pálya fogadta a csapatokat, a pá­lya közepét homokkal borították, itt a homoktengerbe vesztek a já­tékosok. A rossztalajú pálya miatt nem alakulhatott ki játék, csak küzdelem folyt. De az a javából. Az első félidőben a vendégek állták jobban a sarat és homokot, biztosabban mozogtak. A 13. perc­ben Farkas—Sári—Daróczi adoga­tás végén, utóbbi a lövés pillana­tában elcsúszott. Állandósult péceliek mezőnyfölénye, mégis a a péceli kapu előtt adódott parázs jelenet. Forgács beadását Imre az ötösön tisztán kapta, de Hegedűs az utolsó pillanatban közbeavatko­zott. A 21. percben szemet gyö­nyörködtető „fejes” támadás (Tóth —Sári_Daróczi) akadt el lesen. A második félidőben megválto­zott a játék képe, most a hazaiak birkóztak meg jobban a nehéz ta­lajjal. Mégis a 8. percben Pécel szerezhette volna meg a vezetést, de góljukat a játékvezető les cí­mén nem adta meg. Ugyanis Da­róczi beívelését Sári átfejelte a ki­futó kapuson, s Holló II a kapu jobb oldalába fejelte a labdát. A hazaiak ellentámadása során a ki­futó Nagyon túl jutott a labda, de Stecker a kapu torkában felszaba­dított. Mindjobban feljöttek a ha­zaiak. A 16. percben Forgács az ötös sarkáról fölé lőtt, majd a 19. percben sarokrúgás után Hack fe­jese a kapufáról pattant vissza. Még ugyanebben a percben a bi­zonytalankodó péceli védők mel­lett Tóth a kapu jobb oldalába bombázott (1:0). A gólra Sári ka­páslövéssel válaszolt, azonban az elzúgott a kapufa mellett. A 34. percben Daróczi a 16-osról lőtt fölé. A 40. percben eldőlt a mér­kőzés soppa, Hack a félpályáról indult el,­­senki sem támadta, s ő 14 méterről a kapu közepébe he­lyezte a labdát (2:0). Kiegyensúlyozott erők küzdel­méből megérdemelten került ki győztesen a ny­ergesuj­falui csapat, b­ár másként alakulhatott volna az eredmény, ha a második félidő elején a játékvezető megadja a péceli gólt. Mindkét csapat végig jól bírta az iramot. A győztes csapatból Papp, Koz­ma, Sütő és Hack, a péceliek kö­zül Szebek és Hegedűs játszott ki­emelkedően. ADONYI PETŐFI—PILISI BÁNYÁSZ 1:1 (1:0) Adony, 600 néző. V: Óvári. Pilisi Bányász: Herczegh — Mar­kos, Bayer, Spamberger — Nick, Wist — Fazekas, Marjai, Gémesi, Gechter, Kimmel. Alacsony színvonalú mérkőzés, a rossz talaj károsan befolyásolta a játékot. A Petőfi nagy erővel ve­tette magát a küzdelembe, s meg is szerezte a vezetést. Fordulás után a Bányász többet támadott, s bár két kapufát lőtt, s Fazekas ré­vén csak egyenlíteni tudott. Az eredmény igazságos. Jó: Bayer, Wist, Gechter. SZENTENDREI HONVÉD­ERCSI KINIZSI 1:1 (1:0) Ercsi, 100 néző, V: Szűr. Szentendrei Honvéd: Molnár — W­eisz, Székely, Szabó — Gregor, Gyetván — Németh II, Pólyák, Bertalan, Németh I,Fekete, Fekete góljával a Honvéd sze­rezte meg a vezetést. A második félidő 15. percében 0:0 állásnál Molnár kivédett egy 11-est. Befe­jezés előtt hét perccel egyenlítet­tek a hazaiak. A szentendrei csa­társor szétesően játszott. Most is a védelem volt a jobbik csapat­rész, élén Székellyel, aki a me­zőny legjobbjának bizonyult. Az eredmény igazságos.­ • ESZTERGOMI VASAS—PILISI KINIZSI 1:0 (0:0) Esztergom, 900 néző. V: Ignácz. Pilis: Varga , Hadas, Tóth, Osztos — Farkas, Borgula — Za­­jácz, Földvárszki, Perjési, Halgas I, Turcsán. A vendégcsapat védekezésre rendezkedett be, s bár a Vasas többet támadott, kapura veszély­telennek bizonyult. A Kinizsi bal­­szerencsés módon, befejezés előtt két perccel Perjési öngóljával szenvedett vereséget. Jó: Tóth, Farkas, Földvárszki. VÁCI VASUTAS—SZF: PETŐFI 1:1 (1:0) Székesfehérvár, 500 néző. V: Tóth. Vác: Takács , Balogh, Sári, Kiss ,Drobin, Jakab I — Jakab II, Unyatinszki, Mészáros, Márton, Jaczó. A mérkőzést szombaton játszot­ták. Az első 45. percben a váciak voltak fölényben. Mészáros góljá­val a vezetést is megszerezték. NAGYKŐRÖS! KINIZSI— GÖDÖLLŐI VASAS 1:1 (0:0) Gödöllő, 700 néző, V: Hangyási. Nagykőrös: Gömöri — Szabó II, Szabó I, Erdei — M. Kiss, Kovács — Kornyik, Bakonyi, Bélteki, Csikós II. Czene. Gödöllő: Bélán — Nagy, Sárréti, Tóth — Sóti, Kor­mos — Makra, Hőnigh, Horváth, Molnár, Mátis. Gólnélküli félidő után Kornyik révén a vendégek szerezték meg a vezetést, majd mintegy 12 perc múlva Molnár 11-esből egyenlített. Egyéb eredmények: Annavölgy— Székesfehérvári MÁV 3:0 (0:0), Annavölgy, 300 néző. V: Varga E. T. Bányász—Balinka 2:0 (0:0), To­kod, 500 néző. V: Bucsányi, M. Traktor—Szt. Honvéd 3:1 (1:0), Martonvásár. V: Kovács. 1958. MÁRCIUS 4. KEDD A KICSINYEK KARNEVÁLJA Búcsú a farsangtól Mintha az ezeregyéjszaka varázslatos mesejátéka eleve­nedett volna meg Monoron, a Dózsa György úti kis óvodások farsangi karneválján. A sok színes jelmez, szórakoztató műsor, a hangos örömteli fel­szabadult gyermekkacaj­ot mind-mind egy-egy külön él­ményt jelentett. A kitűnően sikerült jelmezbál végén anyu­kák és hozzátartozók gratulál­tak Borzsák Andrásnénak, az óvoda vezetőjének fáradságos, lelkiismeretes munkájáért. De­­ kijutott a dicséretből a népsze­rű Margit és Erzsi óvónénik­nek is. Íme három kép a kis farsan­­gozókról, Zöldi Kati — „a kalocsai kis gazdasszony.“ Fülöp Sanyika és Burján Iduska magyar mentében, Füri Magdika és Zöldi Pi­­tyuka a karnevál herceg­párja. r. (imiiiiiiMiiiiMiiiiiiiHiiiiiMmiHiiiiimiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit Kistarcsa legyőzte Üllőt, Vecsés mindkét pontot elhozta Szigetszentm­iklósról A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság tavaszi, első fordulójának eredményei: Kistarcsa—Üllő 3:1 (2:1), Szigetújfalu—Gyömrő 2:2 (1:1), Váci Hajó—Dunakeszi Kinizsi 1:3 (0:2), Albertirsa—Tököl 4:1 (2:0), Szigetszentmiklós—Vecsés 1:3 (0:1), Dunakeszi Magyar­ság—Monor 3:1 (1:1), Maglód—Felsőgöd 4:2 (2:2), Fóti SE— Ceglédi Építők 6:3 (0:2). A Pest megyei főkapitányság felhívása a motorkerékpárosokhoz és a gépkocsivezetőkhöz A tavaszi időjárással egyidejűleg az országutak is benépesülnek mo­torkerékpárral. Az utóbbi időben igen sok Jawa , Pyonir és Moped kerül forgalomba és ezek a kis motorkerékpárok a jó idő beállta után kikerülnek az országutakra. Most még vigyázni kell, főleg a reggeli és esti órákban, mert ilyenkor köd van és ez a jármű­vezetők, lovaskocsi-hajtók, kerék­párosok részéről fokozott figye­lemmel való közlekedést kíván. Ezért a rendőrség nyomatékosan felhívja a járművezetők figyelmét, hogy tartsák be a közlekedési sza­bályokat. A tavaszi nagy forgalom előtt a Pest megyében lakó gépjárműve­zetők és főleg motorkerékpárveze­­tők részére a rendőrség az alábbi helyeken és időpontokban film­­vetítéses közlekedési ankétot tart, amelyen megtárgyalják a közleke­dési problémákat: március 9-én Érd, 16-án Vác és környéke, 23-án Cegléd és környéke, 30-án Nagy­­káta és környéke, április 13-án Kiskunlacháza és környéke, 20-án Szentendre és környéke, 27-én Mo­­nor és környéke, május 4-én Szob és környéke, 11-én Gödöllő és kör­nyéke, 18-án Aszód és környéke. A rendőrség felhívja a gépjár­műtulajdonosok és a vontatóveze­tők, valamint a gépjárművezetői igazolvánnyal rendelkező szemé­lyek figyelmét, hogy a fenti anké­­ton jelenjenek meg, mert megjele­nésüket a vezetőigazolványba való lebélyegzéssel igazolják. A rendőrség addig is felhívja a Mopedekkel, Dongókkal és egyé­b segédmotorokkal rendelkezők sz­­gyelmét, hogy amennyiben nincs vezetői igazolványuk, úgy a lak­helyük szerint illetékes rendőr­­kapitányságon, az igazgatásrendé­szeti alosztályon vizsga céljából jelentkezzenek, mert vezető­ igazol­vány hiánya esetén 500 forintig terjedő pénzbírságra büntetik meg őket. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VIII., Blaha Lujza tér 8. Telefon: 343—100, 142—220 Szikra Lapnyomda. Felelős vezető: Kulcsár Mihály. Figyelem! A Vác és Vidéke Körzeti Föld­művesszövetkezet üzemben álló 5 ton­nás, gázolajas teher­gépkocsiját, továbbá 750 köbcentiméteres, Zündapp-oldalkocsis motorkerékpárját el­adja. Érdeklődés: A központi irodában: Vác, Beloiannisz utca 3. szám alatt. Ereszcsatorna készíté­sét jótállással azon­­nal vállalunk. 186—134 Családi ereszcsatorna házakra felsze­relését vidékre is Legolcsóbban válla­­lom. 456—949,_________ Különféle rekamiék sezlonok alkalmi ár­ban kaphatók. Mártí­rok útja 15. Kárpitos. A beremendi Dózsa Termelőszövetkezet (siklósi járás) szak­képzett kertészt ke­res azonnali felvétel­re . A jelentkezők a beremendi Dózsa Ter­melőszövetkezetnél szóban vagy telefonon (Beremend 15/b) min­dennap érdeklődhet­nek és a feltételeket megtudhatják. HIRDETÉSEKET ISS VESZNEK: Ceglédi Nyomda. Cegléd, Vác, Jókai u. 9. telefon: 59 (szövő­gyárnál). Nagykőrös Csabai Istvánná. IV., Hunyadi u 24. Szentendre. Angyal Zoltán. Templom tér és Postahivatal vezetői Iroda. A kiadóhivatal: Budapest. Vm. Blaha Lujza tér 3. A Magyar Hirdető kirendeltségei: Abony, Ceglédi u. 20. Cegléd Teleki S. u. 30. Gödöllő Erdő utca 54 Lajosmizse Andrássy út 17 Nagykáta. Rákóczi mozi, Nagykőrös Hunyadi u. 24. Budakalász-Felső Fürst Sándor u. 1 Vác. Géza király tér 10. nyomda, Vecsés Vöröshadsereg útja 23. A hirdetési díj szavanként hétköznap 1 forint vasárnap 2 forint. Az első szó két szónak számít (Legkisebb hirdetés 10 szó.) Kishirdetés: apróhirdetés között mm kém hétköznap 2 forint, vasárnap 3 forint, keretes hirdetés szövegoldalon hasábmm-ként hétköznap 2,50 forint, vasárnap 3 forint.