Pest Megyei Hírlap, 1967. szeptember (11. évfolyam, 206-231. szám)

1967-09-26 / 227. szám

pont idegenből . A labdarúgó NB III-ban két csapatunk már szombaton pá­lyára lépett. Tököl kikapott a Gergely ut­cában, a Pilisi Bányász pedig váratlan győzelmet aratott az él­lovas Traktorgyár otthonában. A szombaton idegenben gyűjtött pontot vasárnap újabb 2 követte, 2 a Váci SE és az Aszódi Vasas döJörtetlene révén. Csupán két csa­patunk játszott otthon, az éllovas Gödöllő nyert, míg Bag váratlan vereséget szenvedett. Duna menti csoport Nyergesújfalu—Váci SE 1:1 (1:0). Nyergesújfalu, 300 néző. V: Po­­lócz. VSE: Jakus — Heincz, Katona, Kávai, Jágerszki, Hima, Kiss L., Tóth, Pintér, Pálinkás I, Pálinkás II. Az első félidőén kiegyensúlyo­zott játék folyt. Balszerencsés gólt kaptak a váciak, egy távoli lövés a földön megcsúszott, irányt vál­toztatott és a vetődő Jakus felett jutott a hálóba. Szünet utáni já­tékával győzelmet érdemelt volna a Pest megyei csapat. Állandóan támadott, de a sok helyzete kö­zül csak egyet tudott értékesíteni. G: Pintér. Jó: Katona, Jágerszki, Kiss L. Északközép csoport Gödöllői Vasas—Sörgyár 2:1 (0:1). Gödöllő, 600 néző, V: Jurinko­­vits. G. Vasas: Dudás — Laukó, Pin­tér, Kassai, Szabó, Jávorszki, Nor­vák II, Füzesi, Göncz, Kaiser, No­vák I. Az igen jól játszó Sörgyár együttesét csak nehezen győzte le a listavezető Pest megyei csapat. A vendégek az első félidőben Tóth révén jutottak vezetéshez, majd szünet után Gödöllő két bomba­góllal fordította meg az ered­ményt. G: Novák II, Novák I. Jó, Du­dás, Kassai, Novák II, Göncz, Novák I. Aszódi Vasas—Testvériség 1:1 (1:1). Pestújhely, 250 néző, V: Hídvégi. Aszód: Karlovics — Bures, Hasz­­nosi, Katonás, Ondrik, Truzsi, Tu­­kora, Stefkó, Kovács, Karácsondi, Mudri. Aszód már az első percben meg­szerezte a vezetést. Bures Stefkót szöktette, ő elfutott a szélen és beadását Mudrc kapásból a háló­ba lőtte. A 8. percben Truzsi—Ko­vács adogatás után Tukora kapta a labdát, akit a 16-oson belül fel­vágtak, de a bíró sípja néma ma­radt. A 20. percben Stefkó meg­sérült, a mentők szállították kór­házba. Hét perccel később Faze­kas egyenlített. A 40. perctől Ond­rik sérülése miatt, a jobbszélen játszott, de csak statisztált. Szünet után is a csonka aszódi csapat veszélyeztetett. Egyik alka­lommal Karácsondi a kifutó ka­pus mellett a kapufát találta el. A lepattanó labda a földön fekvő kapus ölébe hullott! A 72. perc­ben Tukorát ismét a 16-oson be­lül dancsolták, a bíró azonban 16-oson kívülről ítélt szabadrúgást,a a küzdelmes, kemény mérkőzésen megfogyatkozott, nagy becs­vággyal küzdő Aszad közelebb állt a győzelemhez. A játékvezető­hármas gyengén bíráskodott. G: Mudri, Ikarus—Bag 2:1 (1:0). Bag, 600 néző. V: Horváth I. A tartalékos Bag indiszponáltan játszott, csatársora gyenge napot fogott ki. A vendégek viszont szé­pen szőtték támadásaikat. Az első 20 percben például három kapufa is jelezte fölényüket. Jánoska két góljára csak eggyel tudtak vála­szolni a hazaiak. G: Kékesi (11-esből). A megyebajnokság szenzációja: Vecsés elvesztette veretlenségét A megyei labdarúgó-bajnokság nagy meglepetését szolgáltatta a Bem SE, legyőzte Vecsést és ez­zel megszakadt az éllovas veret­lenségi sorozata. A 22. forduló­ban telem egyébként két vendéggyő­született, ezenkívül két helyen osztoztak meg a ponto­kon a csapatok. Nagykőrösi Kinizsi—Érd 5:3 (1:0). Érd, 500 néző, V: Bernáth. Az első félidőben Nagykőrös irányított, Novák kapus háromszor bravúro­san mentett. Érd szórványos lefu­tásait a vendégvédelem könnyen tisztázta. A 40. percben szerzett Kinizsi-vezetést követően, szünet után három perc alatt újabb két körösi gól következett. Akkor szé­pített Érd, amikor Balogh, a he­lyi középhátvéd sérülése miatt rö­vid időre elhagyta a pályát. A szépítés felrázta a helyieket, egy­re-másra vezették támadásaikat, s újabb gólt szereztek. Sőt, még egy vitatható gólt is elértek. 4:2, 5:2, majd 5:3-ra alakult az eredmény. A hajrában hiába nehezedett ha­talmas nyomás a vendégkapura, már nem változott az eredmény. Nagykőrös lelkes és jó játékkal megérdemelten, nyert, a hazai vé­delem igen gyenge napot fogott ki. G: Decsi (3), Józsa (2), ill. Jehoda, Németh, Szabó. Jó: Pécsi, Decsi, Lányi, Vas, ill. Kapuvári, Gémesi, Bognár, Jehoda. Naményi Béla Szigetújfalu—Kartal 5:0 (1:0). Szigetújfalu, 300 néző. V: Szórádi. Egy percig sem volt kétséges helyiek győzelme. A sokat roha­n­mozó újfalusi csatársor a gólok mellett még sok helyzetet kiha­gyott. G: Vigh T. (3), Vigh L., Vigh B. J., Vigh T., Vigh L., Ur­­bancsik, Lerner, Juhász J., ill. a közvetlen védelem. Tompos Antal Üllő—Pécel 1:1 (1:0). Üllő, 500 néző. V: Kiss dr. Gyenge játékve­zetés és alacsony színvonal jelle­mezte a nagy érdeklődéssel várt találkozót, amelyre mindkét csa­pat erősen tartalékosan állt ki. A 29. percben szerzett hazai veze­tést az 53. percben egyenlítették ki a vendégek és végeredményben igazságos döntetlen született. G: Szűcs A., ill. Bechner. Jó: Szűcs A., Zubor, Boda, Viczkó, ül. Mó­zes, Csóka, Téglási, Tóth. Varga János Csepel Autó—Törökbálint 1:1 (0:0.) Törökbálint, 400 néző, V: Tóbiás. A két sportszerű csapat kitűnő bíráskodás mellett lezaj­lott küzdelme igazságos döntetlent hozott. Az első félidőben Török­bálint támadott, de sorra kihagy­ta helyzeteit. Szünet után az Autó került fölénybe és a 66. percben vezetéshez jutott. Az utolsó ne­gyedórában nagy hajrába kezdett a helyi együttes, s a 77. percben egyenlített, majd befejezés előtt három perccel Tóth I hatalmas helyzetben kapu mellé lőtt. G: Rátkai, ill. Gelmár II. Jó: Fodor, Csete I, Zsomba, Rátkai, ill. Gel­már II, Szolnoki, Pénzes I, Taf­­ferner. Szentkúti Ferenc Váci Vasutas—Monor 6:2 (0:1). Vác, 300 néző, V: Sándor. A vé­dekezésre berendezkedett Monor az első félidőben jól hárította a szórványos váci támadásokat, sőt védelmi hibából vezetést is szer­zett. A szünet után nagy lendü­lettel rohamozó Vác tíz perc alatt a maga javára fordította az eredményt, s ebben az arányban is megérdemelten nyert, a 65. perctől sérülés miatt tíz főre ol­vadt Monor ellen. G: Hanczig (2), Kiss M. (2), Kiss P., Juhász, ill.­­ Szabó, Bakai. Jó: Véglesi, M., Hanczig, Kiss P., ill. László.Kis Jakab Béla Bem SE—Vecsési VIZÉP 2:0 (1:0). Cegléd, 1500 néző, V: Szé­­csényi. Végig sportszerű küzde­lemben a határtalan lelkesedéssel küzdő hazai csapat megérdemel­ten nyert az enerváltan játszó VSZÉP ellen. A 70. percben Varga sérülése miatt tíz főre olvadt a vendégcsapat. G: Makrai, Abonyi. Jó: Décsi (a mezőny legjobbja), Bilos, Makrai, Abonyi. Budaörs—Abony 1:0 (0:0). Abony, 500 néző. V: Kaiser. Élénk iramú, változatos küzdelem. Az első fél­időben Abony kihagyott egy tizen­egyest. Szünet utáni játékával megérdemelten nyert a lelkes Bu­daörs. Biksza SE—Dunaharaszti MTK 4:1. Örkény, V. Lauber. 1. Vecsés 22165 1 38: 7 37 2. Nagykőrös 22126 4 58:24 30 3. Váci VSE 22117 4 40:23 29 4. T.­bálint 229 8 5 42:30 26 5. Szigetújf­ 22122 8 39:31 26 6. Cs. Autó 229 7 6 27:29 25 7. Üllő 22104 8 31:22 24 8. Pécel 228 8 6 33:24 24 9. Érd 229 6 7 36:34 24 10. Bem SE 227 411 27:40 18 11. Monor 225 710 32:49 17 12. DMTK 227 213 37:37 16 13. Bil­sza SE 226 412 31:51 16 14. Budaörs 225 512 20:40 15 15. Abony 225 314 25:46 13 16. Kartal 225 215 20:49 12 Szépen fejlődnek a ceglédi fiatalok CVSE—SZVSE 5:0 (1:0) 0:3. Cegléd, 1500 A Keleti csoport további néző. V: Ra- eredményei: MGM Debrecen— dó. Budai Spartacus 1:1, Szolnoki Hamza CVSE: MÁV—KISTEXT 1:0, Kiskún­­— félegyháza—Gyula 0:0, Mező- Cseh, Oláh, Kovácsháza—Martfű 2:0, Bé- Zátonyi, Bal­­késcsaba—Kecskeméti TE 0:0, mi: Kábák, Csurgai, Kökény, Jászberény—Pénzügyőr 0:1, Csontos, Liptai, Papadimitri- K. Goldberger—Szolnoki MTE Már a mérkőzés elején több helyzetet kihagyott a hazai a csapat. A 35. percben tört meg jég Csontos szabadrúgás góljával. A második félidő elején folytatta jó teljesítmé­nyét Cegléd, majd egy rövid időre visszaesett. A 65. perc­ben Papadimitriusz szép tá­madás után nehéz szögből ta­lált a hálóba. Ismét belelen­dültek a helyiek, Kökény lát­ványos góllal növelte az előnyt, majd Liptai fejelt a hálóba. Kökény kapufáról visszapattanó labdáját Dimitriusz közelről gólba Papa­­fe­jelte. Nagy közönségsikert aratott a ceglédi csapat. Csontos, Kö­kény és a többi idősebb játé­kos irányításával szépen fej­lődnek a fiatal labdarúgók, akiknek nagy részük volt a váratlan arányú győzelemben. A második helyezett Szeged idegesen, gyengén játszott. G: Papadimitriusz (2), Cson­­tos, Kökény, Liptai. Jó: Záto­nyi, Halmi, Rábák, Papadi­mitriusz. 1. SZMTE 2. SZVSE S. Budai Sp. 4. Jászberény 5. Kecskemét 6. Sz. MÁV 7. Cegléd 8. KISTEXT 9. Gyula 10. MGM Debr. 22 15 5 2 40:14 35 22 12 7 3 50:31 31 22 12 4 6 41:24 28 22 9 6 7 32:29 24 22 9 6 7 20:19 24 22 7 8 7 38:27 22 22 9 3 10 43:27 21 22 8 5 9 32:27 21 22 9 3 10 28:39 21 22 7 6 9 27:34 20 11. K.­félegyháza 22 8 4 10 27:39 20 12. Pénzügy 22 9 1 12 39:44 19 13. Goldberger 22 7 4 11 29:44 18 14. B.-csaba 22 7 4 11 22:35 18 Ap. Martfű 22 6 3 13 26:36 15 V. Mk.-háza 22 7 1 14 14:39 15 + Vtern HÁROM TELITALÁLAT A vasárnapi totófordulóban há­rom pályázó ért el 13 találatot, s mindegyik jól tippelte a 4-1-et is, össznyereményük egyenként 229 143 forint. Tizenkettes 32, tizen­egyes 536, tízes 4431 darab akadt. Nyeremények egyenként: 7980, 476, illetve 86 forint. Totóeredmények: 2, 1, 1, 1, x, 2, 1, 1, x, 1, 2, 2, 1, S. Elutaztak... A Mexico Cityben október 14-én kezdődő harmadik nem­zetközi sporthétre — közis­mertebb nevén az előolimpiá­­ra — kijelölt magyar verseny­zők, szám szerint 90-en, hétfőn délután elutaztak Mexikóba. A versenyzőket szállító KLM gép 16.30 órakor emelkedett a magasba. Amszterdamon és Montreálon keresztül magyar idő szerint kedden reggel 8.30 órakor érkezik meg a csapat Mexikóba. Közgyűlési naptár Kedd Dunai Kőolaj, Pilisvörösvá­­ri Gimn., Budaörsi Gimn. MOTOCROSS Az MHS vasár­nap nagy érdeklő­dés mellett a Faz­­fi­kas-völgyben ren­­­­dezte idényzáró nemzetközi moto­ H­cross versenyét. A 250 és 500 kcm-es­­ kategóriában két- é p két futamot tar­tottak, s az össze­­­­sítés alapján ala­­p§-­kult ki a sorrend. Az előbbi géposz­tályban a francia Portal végzett az élen, Bultaco mo­torján, míg az 500-asoknál a ké­pünkön látható szovjet Lebegyev, CZ gépen. (Fotó: Sándor) Gábor Folytatása következik Sportlövő tömegversenyt rendezett a megyei MHS. Százötvenhatan vetélkedtek a három korcsoportban. Az egyikben az úttörők, a másik­ban a 20 éven aluli, a harma­dikban a 20 éven felüli sporto­lók. A korcsoportok győztesei: Spák József, Völgyi Lajos (mindkettő budai járás), Vár­­konyi Nándor (váci járás). A viadal folytatása az országos döntő október elsején követ­kezik a Marcibányi téri lőté­ren. Korcsoportonként az első 4 helyezett képviseli megyén­ket. MOZAIK Befejeződött az idei kerékpáros labda világbajnokság. Az első he­lyet, s ezzel a világbajnoki címet pontveszteség nélkül az NSZK szerezte meg. A nagy érdeklődés­sel várt Csehszlovákia—NSZK döntő az NSZK 4:2 arányú győ­zelmét hozta.★ A csehszlovák sajtó napja alkal­mából vasárnap délelőtt a prágai Julius Fucik parkban rendezték meg a Rudé Právo díjáért kiírt hagyományos nemzetközi futóver­senyt. A résztvevők 6000 m-es tá­von mérték össze erejüket. A küz­­delmekban a szovjet atléták sze­repeltek a legeredményesebben, csak a híres belga Roelants tudta küzdelemre késztetni őket. 1. Sep­­sa (szovjet) 17:05 p., 2. Roelants (belga) 17:07 p., ...6. Szerényi (magyar) 17:15.04 p. A csapatver­seny a szovjet sportolók győzel­mét hozta.★ A labdarúgó NB I B 25. forduló­jában két idegenben játszó csapat győzelme keltett meglepetést. BVSC Oroszlányban győzött a he­­­lyi Bányász ellen, s ezzel a má­sodik helyre került fel, a hetek óta kitűnően szereplő Bp. Előre a Pécsi Bányász otthonában is két gól különbséggel nyert. Az Egyet­értés újabb győzelmet aratott, az Oroszlány kikapott és a Székesfe­hérvár döntetlent ért el, az éllovas Egyetértés előnye 2 pont lett. PEST MEGYEI HÍRLAP a Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: SUHA ANDOR Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó: CSOLLÁNY FERENC Szerkesztőség: Budapest, Vili., Somogyi Béla u. 6. 11. ,m Kiadóhivatal: Budapest, Vili., Blah­a Lujza tér 1. Egész nap hívható központi telefon: 343—100, 142—2» Gépíró szoba 10 órától 18 óráig 140—449 18 órától 21 óráig 140—447 Titkárság: 131—248. Egyéb számok: 141—482. 141—258 Előállítja: Szikra Lapnyomda, Budapest. Index: 25 064 "erjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető házajel* postahivatalnál, kézfej..őknél. a posta minapü­.te a leiben és a Posta Központi Hírlap irodánál (Bp. V., József nádor tér 1. sz.). Előfizetési díj 1 hónapra 12 forint. 1961. SZEPTEMBER 26., KEBD Ha Albert nem játszik, a csatársor: Molnár, Bene, Varga, Farkas Hétfőn Illovszky Rudolf szövetségi kapitány, sajtótájé­koztatón ismertette a magyar együttes NDK elleni felkészü­lését és a csapat várható ös­­­szeállítását. Elsőként leszögezte, hogy bár igen komoly feladat előtt áll a válogatott, a feladat si­keres teljesítéséhez megvan a kellő önbizalma, amit elsősor­ban az eddigi EB-mérkőzések eredményei támasztanak alá és nem utolsósorban, hogy a találkozó színhelye a Népsta­dion lesz. Illovszky Rudolf elmondot­ta: abban az esetben, ha min­denki egészséges lenne és vál­lalná a játékot, akkor a Bécs­­ben a második félidőben sze­repelt csapat lépne pályára, tehát: Tamás — Mátrai, Szűcs, Ihász, Káposzta, Göröcs Rákosi, Bene, Varga, Albert Farkas. Van azonban játékos, még mindig sérülésre pana­­­ak­kodik — Rákosi, Varga, Far­kas — ők azonban már orvcs szemmel is gyógyultnak mond­hatók, a nagy kérdőjel me mindig Albert szereplése. Hé­fő délelőtt már tréningezett,­­ hogy játszhat-e, az majd csa később dől el, sérülése állapo­tának megfelelően. Illovszl természetesen már gondolt a­ra is, mi lesz, ha Albert nem játszhat. Ebben az esetbe Varga tölti be Albert Flória szerepkörét, Molnár kerü visza a csapatba, és a támadó négy: Molnár, Bene, Varga Farkas lesz. Eladó azonnal be­költözhető kertes ház. Nagykőrös, Arany Gödöllői János u. 20. Fémtömeg­cikkipari Vállalat fel­vesz katos, kokillaöntő, ia­tergályos csiszoló, ész­szak- , és betanított munkáso­kat. Jelentkezés: Gö­­döllő, Szabadság tér 3. Jó kereseti lehetősé­gek mellett betaní­tunk férfi és női munkaerőket forgá­csoló, sajtoló és zo­máncozó munkakö­rökre. Felveszünk még: géplakatos, ál­talános lakatos, ma­rós, hegesztő, kőmű­ves szakmunkásokat. Jelentkezés: Fővárosi Gázkészülékgyártó Vállalat, Budapest XIII. ker. Révész ut­ca 27—31. Munkaügyi osztály. Megközelít­hető: a 15-ös villa­mosság a Margit híd­tól, illetve a Váci úttól.__________________ RÓZSATÖVEKET. Nemzetközi újdonsá­gaimból. Jácint, tuli­pán, dísznövények. Kérje ingyenes fajta­­ismertetőmet. Koller Károly kertészete. dísznövény­Budapest III., Bécsi Út 256. Pf. 22.________________ ROZSAT! Legszebb nemzetközi újdonsá­gokból, bokor-, baba-, futófajtákban. Nemes ORGONA oltványo­kat, DÍSZCSERJÉT, nagy választékban TULIPÁN — JÁCINT — NARCIS — AMA­­RILLUS — TUBARÓ­ZSA - GLADIOLUS hagymákat, det — luxust, örökzöl­óriási választékban ajánlok. Kérje díjmentes faj­taismertető árjegy­zékemet. SZÁLKÁS kertészet, BUDAPEST VI., Népköztársaság útja 8.________________ Eladó Tormás utca 7. számú ház beköl­tözhetően. Érdeklőd­ni lehet: Széchenyi tér 8. szám alatt. Nagykőrös.___________ Azonnali belépéssel felveszünk férfi se­gédmunkásokat, fa­raktári munkára, to­vábbá 2 fő éjjeliőrt. Bérezés: a faraktári munkán teljesít­ménybérben. Jelent­kezés: az Erdészeti Fa- és Vegyesipari Vállalat (volt Ko­csigyár) Munkaügyi osztályán, Szentend­re—Izbég, Eötvös ut­­ca 1. szám alatt. Fiatalok, figyelem! Ipari tanuló pótfelvé­telt hirdet a Kelen­földi Hőerőmű Válla­lat általános lakatos szakma képzésére. Feltételek: VIII. ált isk. végzettség. Az iparitanuló-idő három év. Fiútanulók jelent­kezését várjuk. La­kást, szállást biztosí­tani nem tudunk. Je­lentkezni lehet: Bp. XI., Budafoki út 52 Tanműhely-iroda. Figyelem! Szőlőoltványok gasgyűjtemények és la­ki fogástalan minőség­ben kaphatók, rajtaazonosan Valiskó László. Abasár, Újsző-Tőtelep 775.__________ Palettás 4 részes iker­­ablak és vályog el­adó. Nagykőrös, Kár­pát u. 42.____________ B. klarinét (Selmer), oboa (Mőnich), brá­csa,, tárogató (Sto­­wasser) és egyéb hangszereket vásá­rol Hangszerbolt VI., Lenin krt. 61. (Nyuga­titól Eladó egy megálló.) egy szoba, konyha, mellékhelyi­ségekből álló azonnal beköltözhető ház. Nagyőrös, kertes Kus­­tár u. 20. AZ EGYESÜLT IZZÓ GÉPGYÁRA FELVÉTELRE KERES: esztergályos, marós szakmunkásokat betanult esztergályos és marós munkásokat JELENTKEZES 8—14 óráig a munkásfelvételi Irodán. Budapest IV., Szilágyi u. 26. Rákospalota— Újpest vasútállomástól 3 perc. Megközelíthető: 12-es villamossal, 43-as, 47-es, 84-es, 96-os autóbusszal. Felvételre keresünk csökkentett munka­idővel dolgozó 8 műszakos üzemeink­be szövő, fonó, or­sózó női és tanulókat, dolgozókat gépmunkásokat férfi se­és gépmunkásokat. Kor­látozott számban fel­veszünk 4—­6 órás ki­segítő munkára lá­nyokat. Jelentkezni lehet: Gyapjúmosó és pest Szövőgyár (Buda­9—11.) XIII., Kárpát u Budakalász Ságvári u. 27. Pomáz HÉV-állom­ásnál. ÖNÁLLÓAN DOLGOZÓ francia varrónőt felveszünk a szigetszentmiklósi méretes szabóságunkba. JELENTKEZÉS: Pest megyei Ruhatisztító és Szolgáltató Vállalat Budapest XI., Lágymányos, Vásárváros, Tonka Lajos. Telefon: 266-083. Azonnali belépésre felveszünk egy mű­szakos munkaidőben dolgozó vasszerkezeti lakatosokat, általános lakatosokat, kőműve­seket, festő dukkozó­­kat, férfi segédmun­kásokat, női segéd­munkásokat, két mű­szakos munkaidőben dolgozó esztergályo­sokat, marósokat villanyszerelőket, to­vábbá három műsza­kos munkaidőben dol­gozó horizontál esz­tergályosokat. A felso­rolt szakmákra kezdő szakmunkások is je­lentkezhetnek. Mun­kásszállás igénybevé­telére lehetőség van Jelentkezés: ÉM. Építőgépjavító és Gépgyártó Vállalat 4 sz. Gyár. Bp., X., Gyömrői út 63. Mun­kaügy. Eladó Vágóhíd u. 18. számú ház beköltöz­hetően. Hosszúhát Érdeklődni: d. 9. sz. Nagykőrös._________ Jó állapotban levő Simson motor eladó. Nagykőrös, IV. járás, Arbóc u. 33. A Váci Lőwy Sándor Gépipari Technik­un az 1967/68. iskolaévbe az alábbi Ipari tanf­­lyamokat indítja le: lánghegesző és ívhe­gesztő tanfolyam: bt tanító jellegű. Keze műszaki rajztanfo­lyam részére. érettségizett a Kazánfű. ■ tanfolyam: felvilágosítás Részletek és Je­lentkezés az iskok portáján. Vegyipari munkára férfi vegyésztechniikuso­­kat, gyógyszergyártó szakmunkásokat,­­ férfi segédmunkásokat FELVESZÜNK Jelentkezés: KŐBÁNYAI GYÓGYSZERARU­­GYAR, Budapest X., Gyömrői u. 19—21. Telefon: 177—330/193 mellék. Elhasznált, tött holmik kinőtt kö­nását vállalja újrafo- Hóbor fonó, (Hermán).Szombathely Tégla és vályog eladó. Nagykőrös, VI., Ba­lassa u. 5. szám. Eladó 1 szoba, kony­­hás házrész, ház­hely, konyhaszek­rény, ágy, asztal, fe­hér csempés tűzhely. Nagykőrös, Loson­­cy Eladó 36. szám alatt, egy T. Pannónia újszerű 5-ös ál­lapotban és egy Duna oldalkocsi. Ce­­ ú­léd, XI., 137. Budai ú­zeti Termelőszövetke­t a gnak­ács, kő­műves, segédmunka dolgozókat felve­szünk. Javadalmazó FM. normatíva alap­ján, szövetkezeti nye­reség, fejadag háztáji föld­­es biztosít­ó Egyesült Dunámé?. MTSZ. Alsógöd, Épí­tésvezetőség. Eladó: filodentron boroshordó és fikus­ virágok. Nagykőrös V., Fürj u. 7. id. Fü­löp. A nagykőrösi Petőf Termelőszövetkezet kocséri brigádterüle­tén feléből nádvá­gást hirdet. Érdek­lődni lehet: Nagy Ambrus brigádveze­tőnél. Alsójárás dű­­lő 66. szám alatt. Hálószobabútor, né­met konyhabútor , egy lepketűzhely el­adó. Nagykőrös, X Bálvány u. 14._______ Eladók: férfikerék­pár, körülbelül 2 literes fakád, sző­nyegseprő gép, ár­ványos mosdó, sö­tétkék férfiöltöny Piaci cukrászda. Vác Szövetkezetünk azon­nali belépéssel fel­vesz kőműves szak­munkásokat gépmunkásokat, és se Je­lentkezés: Gödöll­ő­ Járási Építőipr Ktsz Kistarcsa, Hu­nyadi János u. Munkaügy.__________f­. Vörösréz fürdőhen­ger eladó, VII., Do u. 82. fszt. 23. Boroshordók literig eladók. 300—701 Nagy­kőrös, IV., 13. szám alatt.Bocskai Karbantartási mun­kálatokhoz lett kőművest gyakor­kere­sünk. Szövetkezetek Pest megyei Értéke­sítő Üllői Központja, Vill.. út 2—4., Gaz­­dasági osztály. Eladó friss fejős te­hén. Monor, Fiumei út, 1. szám.