Képes Pesti Hirlap, 1931 (53. évfolyam, 1-244. szám)

1931-01-06 / 3. szám

As MTK kétnapos kombinált, tőr- és hardver­senyét Massing Lajos (Tiszti VC) nyerte meg (középen). Második lett Eckl (RAG) (balról), harmadik Gözsi (jobbról). Assóverseny Baján a [UNK] jeges Duna Kamaras­ágérb­an: a különös verseny há­rom béttor résztvevője közül az első «• célt jelentő halászbik­kóhoz ér. Alsó kép: n. versenyzők: Krummer Ferenc, Krimmer József (győztes) és Kürtös Sándor hetedik gimnazista. A vasárnapi ifjúsági birkózóbajnokságokról: baloldalon: Kottay (fi. Vas­utas), a pehelysúly győztese é­s a 3. helyezett Balogh; jobboldalon: Tarányi (MTE), a nehézsúly győztese, a 3. helyeselt Vitálissal. A Munkás TE vasárnap rendezte nemzetközi úszóversenyét a Nemzeti Sportuszodában. Képünk: a verseny magyar és osztrák résztvevői. A MTE vasárnapi úszóversenyének eseménye­ie bécsi Bayer (X) 200 m,.-es úszása,, munkás világrekord­­ot jelentő idő alatt (2 p. 58. 1 mr>.). KÉPES PESTI HÍRLAP 1931 JANUÁR 6, KEDD Lil­. ÉVFOLYAM, 3. SZÁM A spanyol forradalmi mozgalmak egyik vezetője, a világhírű spanyol repülőtiszt, Franco őrnagy (X), a­ meghiúsult király­ellenes mozgalmak után Belgiumba érkezik. Az antwerpeni kikötőben újságírók veszik körül. Venizelosz, Görögország miniszterelnöke, vasárnap Bécsben fogadta a bécsi és külföldi sajtó képviselőit és érdekes kijelentést tett a revízióról. Jobboldali kép: Fund, Egyiptom királya, megnyitja az új Nílus-zsilipet. Alsó kép: az új vízmű, amely három évig épült és mintegy 10 millió pengőbe került.