Pesti Hírlap, 1927. április (49. évfolyam, 74-97. szám)

1927-04-12 / 83. szám

SPORT­ LABDARUGAS. A 60-ik osztrák-magyar mérkőzés Bécsben 6:0 arányú osztrák győze­lemmel végződött. A magyar labdarúgás tegnap csődöt mondott Bécsben és a nem jogtalanul legjobbnak vélt ma­gyar együttes olyan vereséget szenvedett a világnak ma kétségtelenül legjobb labdarúgóinak tekinthető osztrákoktól, mintha a magyar játékosok kezdők volnának. S még szerencséről lehet­­beszélni, mert akik a mérkőzésen jelen voltak, úgyszólván egyhan­gúlag azt állapítják meg, akár teljes tucat góllal is könnyen győzhettek volna ezúttal az ellenállhatat­lannak bizonyult osztrákok. Se a fedezetsor, se a csatársor sehol sem volt. Céltalanul ténferegtek a magyar halfok a mezőny­ben, a magyar gólrekordereknek pedig egy valamire való helyzetük sem akadt. A Foglok igyekeztek gátat vetni a vereségnek, de nem rajtu­k múlt, hogy ez nem sikerült. Valósággal irtották más lehetőség hiá­nyában az osztrák csatárokat, akik közül időközön­­ként csak hárman voltak a pályán, ez sem segített. Az egyes játékosokról kritikát mondani — in­kább nem! Keserű humorral állapították meg a ma­gyar drukkerek, hogy ez az eredmény szégyenletes u­gyan, de teljesen stílszerű, mert a hatvanadik meccs volt és Bécsben tartották meg, tehát az osztrá­kok tették a két számjel közé a két pontot és ezzel meg is született az eredmény. Budapesten tombolt a közönség, mikor az ered­mény ily kialakulásának hírét vette. Nem volt öröm a jugoszlávok elleni győzelem, mert mindenki tudta, hogy a nap főcsatája Bécsben folyik, az pedig elve­szett. A budapesti meccs nézői, mikor megtudták, hogy öt perc alatt három gólt kapott a magyar csa­pat, elkedvetlenedve hagyták ott csapatostul a mér­kőzés színhelyét, benn a városban pedig a kiadóhi­vatalok előtt lovasrendőrök oszlatták szét a viharo­san tüntető, elkeseredett futballbarátokat. A vereség megérdemelt volt, még­pedig ebben a gólarányban is, sőt mint már említettük, igen könnyen sokkal súlyosabb is lehetett volna. Sütött a nap a meccs folyamán, de az­­ osztrákoknak, a talaj pe­dig rossz volt, amelyen mozogni sem tudott a ma­gyar csapat a kezdettől, mintha ólomlábakon járt volna. A meccs rövid lefolyása, csak a gólokra szorít­kozva, a következő: Első félidő: a 2. percben Rappan holtbiztos gól­nak látszó labdáját bravúrral védi Beneda. Kohut köz­ül egyszer foglalkoztatja Saftot. Horváth labdá­ját kornerre védi Beneda, aki rögtön rá Wessely bombáját kiüti. Most két magyar helyzet adódik:­­Kohut az oldalfára fejeli a labdát, majd Dán labdá­ját Saft kiüti. Dán még egyszer mellé lő, azután az osztrák gőzhenger működésbe lép: a 26-ik percben Wessely—Jiszd a kombinációt Jiszdla védhetetlen góllal fejezi be — 1 : 0! Horváth labdáját Beneda épen hogy eléri. A 29-ik percben corner a magyar csapat el­len s ebből Rappan gólt fejel — 2 : 01 Weiss kétszer is egyedül kisérletezik másod­szorra Beneda röviden kiüti a labdát s a tömörült játékosok között Jiszda lövésétől utat talál a labda a hálóba: 31-ik perc — 3 : 01 öt perccel szünet előtt Jiszdát kicserélik Sin­delarral. Szinte ugyanabban a percben Rappan kapufára lövi a labdát, Sindelar már ott van, de Fogl késedelem nélkül föl is vágja — 11-es, amelyet Blum sarokba he­lyez — 4:0! Sindelar helyére Jiszda visszajön, Molnár helyét átadja Opatának. Félidő 1:0 az osztrákok javára.. Második félidő: Weiss közelről lőtt labdája ve­zeti be a játékot, de Beneda véd. A 9-ik percben corner a magyar csapat el­len s Wessely corner labdája érintés nélkül kapuba csavarodik — 5:0! Néhány perccel később Rappan fejelés közben orrcsonttörést szenved s végigg tolhatjyja a pályát. Wessely tzahildriigásrtt szdpm­ .rfírnti Féi^-í ""'d a A magyar rendőrtisztek válogatott futballcsapata, am rendőrv­álogatottakat m­ely legyőzte a lengyel A Budapesten tartózkodó lengyel rendőrtisztek tiszteletére ünnepséget rendeznek. Balról jobbra: Jeziorsky rendőrkapitány, Andréka Károly főkapitány helyettes, dr. Nagy Károly főkapitányhelyettes, Urbancsik lengyel rendőrkapitány. '•'­• Jelenet a magyar és osztrák amatőrök bécsi mérkőzéséről, amelyet a magyarok nyertek meg. Zsák magas labdát fog. EsagijsjssSMSj Jelenet a 60-ik magyar-osztrák mérkőzésről. Rainer (Ausztria) elfejeli Schlosser elől a labdát. A győztes osztrák csapat, amely megérdemelten legyőzte a magyar válogót Magyarország tőrvívó bajnokságának résztvevői. Balról jobbra: Kajdu, Kalnitzky.