Pesti Hírlap. 1928. június (50. évfolyam, 123-146. szám)

1928-06-24 / 142. szám

SPORT. A vasárnap sportja. Labdarúgás. A Magyar Kupa döntője. (Üllői­ út, idel 6.) — A BIJASz kerületi bajnokságának döntője. (Bi­­hari-út, fél 0.) — Szeged: Hungária—Bástya. — A Bu­dai ,,33“ Kassán a Slavia ellen. Evezés. A nagy regatta második napja. (A Margit­szigeti pesti Dunaágban, fél 6.) Atlétika. Az MTK nemzetközi versenye. (Üllői­ út, fél 3.) — A KISOK budapesti kerületének bajnokságai. (Lágymányos, 9 és 2 óra.) — A Gyöngyösi AC országos szeniorversenye Gyöngyösön. — A Szolnoki MÁV országos vándordíjas versenye Szolnokon. — A KORE propaganda­­versenye. (Lóverseny-tér, fél 10). Úszás. A III. ker. TVE országos úszóversenye. (Csá­szár-uszoda, 5.) Torna. A MOTESz olimpiai próbaversenye a BBTE Attila­ utcai csarnokában (0). Tennisz. Az FTC országos versenye (Üllői­ út, 3-tól.) Kerékpár. A Szegedi AK 100 km.-es országúti ver­senye Szegeden. — A MKSz második bajnoki túrakirán­­dulása. Lovaspóló. Nemzetközi mérkőzés a Margitszigeten d. u. 5 órakor. Debrecen csapata marad az első ligában — Bocskay—Turul 4:0 (félidő 2:0). — A rendkívül nagy érdeklődéssel várt futball-esemény, a Bocskay és a Turul küzdelme izgalommal fűtött hangu­latban, mindkét fél részéről a végletekig gondos felké­szültséggel indult, de végeredményben nem várt hatalmas erőkülönbséggel zárult a debreceni csapat javára. Ha a Bocskay olyan enegiával küzdötte volna végig az egész bajnoki esztendőt, mint most hat hete az Újpest és most a Turul elleni mérkőzéseit, nem került volna a mostani kritikus helyzetbe. Érdekes jelenség, hogy a debreceniek Budapesten sokkal különb játékot produkáltak, mint egy hete saját otthonukban, amikor kis híja, hogy ki nem kaptak a Turultól, amely az eldöntetlen után már az I. ligában érezte magát. A budapesti környezet azonban úgy látszik, határozottan előnyös a Bocskaynak, mert is­mét lelkes, szép és magas színvonalú futballt játszott s amellett csatárai energikus gólratörésének köszönheti nagyarányú győzelmét, mert a játék nagy részében a Tu­rul is erősen frontban volt. Érthető nagy izgalomban és elfogódottsággal kezdték a játékot, mintegy 8000 főnyi hatalmas és lelkes néző­sereg előtt. Bocskay-támadásokkal indul a mérkőzés, Mar­tin és Markos vezetik a csatársort, de a Túrul kapusa, Spindler szépen menti a veszélyes akciót. A Turul táma­dása szintén a debreceniek kapujánál akad meg. A 11. percben Markos kiszökik és várat­lan lövéssel 20 méter­ről pompás gólt rúg. A meglepett Turul ellentámadáso­kat vezet, de Senger többször jó helyzetben hibáz, a Bocs­kay akciója sokkal eredményesebb, mert a 25. percben Teleki Spindler feje fölött a hálóba fejeli a labdát. A tri­bün sarkában elhelyezkedett debreceniek nagy ürömrival­­gással köszöntik a győzelmet biztosító gólt. A Turul azonban újult energiával támad és a 20. percben Vacek­ot a debreceni védelem csak durván tudja megakasztani a góllövésben. A bíró 11-est ítél, Kiss lövi, de a kitűnően helyezkedő Hübner ököllel eléri és kiüti. A játék egyre hevesebb iramban folyik tovább, mindkét kapus pár perc­re harcképtelen is lesz és a félidő végéig állandósul a Turul-fölény, de eredményt ez sem h­oz. A II. félidőben folytatódik a Turul fölénye, de a csatáraik feltűnően idegesek és sok kínálkozó helyzetet kihagynak. A sorozatos támadások alól a Bocskayt Mar­tin lefutása szabadítja fel és a beadását a résen álló Markos közelről a hálóba helyezi (3:0). A Turul ezután is lankadatlan erővel támad, de a­ Bocskay-védelem, élén Hübner kapussal mindent ment, sőt a 36. percben Teleki labdájával Markos egyedül lefutja a Turul-védelmet és a negyedik góllal m­epecsét­eli Debrecen győzelmét. JÉLLÖVÉS­EI. A „Hősök Emlékversenye.“ Vasárnap reggel 9 órá­tól kezdődőleg bonyolítja le a Budapesti Polgári Lövész­­egyesület idei ,,Hősök Emlékverseny­“-ének második napi versenyszámait, melyek a következő számokból állanak: 1. Ünnepi fegyververseny, 15 körös 37 cm. átmérőjű cél­táblán ; 2. Céllövő Pisztoly verseny és 3. Egylövéses Em­léktáblaverseny. — A versenyt az egyesület Marcibányi­­téri pályáján tartják meg. 1 .­­ L I A R V. Az 1928. évi magyar billiárdbajnokság. A Magyar Billiárd Körb­en a közönség nagy érdeklődése mellett foly­nak naponta a bajnoki mérkőzések. A döntő mérkőzés, me­lyet június 28-án, csütörtökön d. u. fél 7-kor Dávid és Klein között tartanak meg, igen érdekesnek ígérkezik, mert mindketten eddig kiváló eredményeket értek el. Különö­sen Klein, ki a napokban egy 214-es sorozattal új orszá­gos rekordot teremtett, mely nemzetközi viszonylatban is számottevő teljesítmény. Az Amsterdamban most megtar­tott világbajnokságon ugyanis a hírneves belga amatőr világbajnok Moons is csak 176-os sorozatot tudott elérni. A versenyeken szívesen lát vendégeket a kör vezetősége. (Beléptidij nincs.) Körhelyiség Baross-tér 14. sz., Keleti kávéház különterem. PESTI HÍRLAP 1928. junius 24., vasárnap BIRKÓZÁS A Birkózószövetség tanácsülése. A Magyar Birkózószövetség tanácsülést tartott, me­lyen Diniek Ödön, az agilis új elnök üdvözlő szavai után bejelentette, hogy az Országos Testnevelési Tanács teljes egészében teljesítette a szövetség kérelmét. Meder Filöp tanácstag a bíróképzés megváltoztatása érdekében emelt szót és gyors és energikus intézkedéseket kért, mert tart­­■­hatatlan az a h­elyzet, hogy alig van verseny, melyen pa­nasz ne volna a bírók ellen. A tanácsülésnek főpontját válogatott birkózóink helyes előkészítése képezte. Az olimpikonok munkája lelkismeretes ellenőrzést igényel, de­­ szükséges az is, hogy lehetővé tétessék nekik a szabad levegőben: tréning, a jó és kényelmes elhelyezés és végül a racionális jó ellátás. A bizottság erre a célra legmeg­felelőbbnek azt találta, hogy a birkózó olimpikonokat a tréning idejére kitelepíti az újpesti Népszigetre, amit le­hetségessé is tett dr. Semsey Aladár, Újpest város polgár­­mesterének közismert sportszeretete és áldozatkészsége. A birkózók már jövő hó elsején elfoglalhatják a részükre emelt nyaralót, ahol weelrendszerüleg fognak élni. Azután dr. Csillag Miklós, a szövetség főtitkára bejelentette, hogy Szalai Imre, az ismert középsúlyú birkózó kormányzói amnesztiában részesült és így, ha jelenlegi, formája ér­demessé teszi a kiküldetésre, akkor egyike lesz a kikül­dötteknek. Dr.­ Kossuth Ferenc aggályosnak tartja Szalai kiküldetését. Szalai ügye annak idején nagy felháborodást keltett és az ő esete súlyos egyenetlenséget és háborúsá­got okozott a birkózó egyesületek között. A tanács végül elfogadta dr. Csillag főtitkár indítványát. Diniek Vidor ezután bejelentette, hogy a főváros közbenjárására éven­ként 1000 pengő segélyt szavazott meg a Birkózó Szövet­ség részére. A tanács végül kijelölte azokat, akiket Ams­terdamba kiküild. A szövetséget Diniek Vidor elnök, dr. Kossuth Ferenc és Vajda Andor fogják képviselni. Ki­utaznak azonban ezenkívül még Brüll Alfréd, Csillag Mik­­­­­ós, Pillitz Nándor és Weisz Richard. SZEZONVÉGI OLCSÓ ELÁRUSZTÁS kezdődik e hónap 25-én, hétfőn. f. n. é. közönségnek még élénk emlékezetében van, hogy kiárusításaim milyen OLCSÓk voltak és cégem nívójának megfelelően mindig a legjobb minőségű árut nagyon OLCSÓn adtam. Ez évben kissé korábban kezdem meg a szezonvégi OLCSÓ elárusításoma , mert alkalmat óhajtok nyújtani a n. é. hölgyközönségnek, hogy nyári elutazása előtt szükségletét nagyon OlCSÓ iI szerezze be. Ennek egyik nagy előnye, hogy a legdivatosabb, a legszebb és a legjobb anyagokat adom nagyon OlCSÓ árban. Cégem 30 éves kereskedői elismert jó hírneve biztosíték arra, hogy ezen hirdetésben ajánlott anyagok a legjobbak és felülmúlhatatlanul nagyon OLCSÓk. Kérem kirakataim megtekintését! Ezen olcsó kiárusítás nagy meglepetése, hogy igazi, minden kritikát kiálló, úgy­nevezett „Meteor“ ruha crepe de Chine 3—7 méterig darabokat (cca 2000 méter) árusítok P 14.80 helyett P 9.60 méterenként. Mosók Szines mosó creppe.................................... P 1.60 helyett P Moder mintás grenadinok, 100 cm. ___ P 4.40 helyett P Sima grenadinok, K0 cm. _______ P 3.30 helyett P Mintás mosóselymek...............................................................P Cretonok teljes kiárusítása _______ P 1.60 helyett P Félselyem marokai nők, 100 cm............ P 8.9 helyett P­­.69 2.90 1 .20 2.50 4.90 Selymek Sima eeri­ és ivori nyersselyem...........P 7.80 helyett P Crepe latin fekete és sötétkék, már őszi ruhákra, egész nehéz minőség, 100 cm. ......... P 18.— helyett P Crepe de Chine imprimée, 10­0 cm.­­ P 14.— helyett P Mintás foulardselymek, 94 cm ........... P 9.80 helyett P Szines mosó nyersselymek (30 szink.) P 7.80 helyett P 5.60 és 4.90 3.60 1­0.80 7 M SAS Burett nyersselymek férfiöltönyre, 70 cm ... ...................p­­.90 A többi igen olcsóra leszállított cikkek helyszűke miatt fel nem sorolhatók, kirakataimban láthatók Mindenki Süllőn­el meggyőződni az olcsó elárusítás komoly voltáról. BÁRCZAI ANDRÁS selyem- és divatnagyáruháza, IV., Szervita-tér 2.