Prágai Magyar Hirlap, 1931. szeptember (10. évfolyam, 198-222 / 2715-2739. szám)

1931-09-08 / 204. (2721.) szám

10 4 favorit csapatok reális győzelmét hozta a budapesti ligabajnokság első teljes fordulója 4 Ferencváros kiadós revansot vett a Magyar Kupa győztese fölött . Az Újpest és a Hungária fölényesen győztek Budapest, szeptember 7. (Budapesti szerkesztő­ségünk távirati jelentése.) Az 1931/32. évi magyar ligabajnokság küzdelmei tulajdonképpen csak a tegnapi vasárnapon kezdődtek meg teljes egészében. Ezúttal már az összes csapatok harcban állottak és a küzdelmek jórészt a favorit csapatok reális győ­zelmével végződtek. A Ferencváros a Magyar Kupa döntőjében való tavalyi vereségéért alapos revansot vett a III. kerület felett. Az Újpest a Vasast, a Hun­gária a Somogyot győzte le fölényesen, bár kevés­számú góllal. Két mérkőzés eldöntetlen eredményt hozott, míg a szombathelyi vidéki derby a Bocskai győzelmét eredményezte a hazai csapat felett. Rész­letes eredmények: ÚJPEST—VASAS 3:1 (0:0). Az Újpest tetszetős játékot produkált a kitünően védekező, azonban csatársorában igen gyönge Vasas ellen. Az első fél­időben egyenrangú, unalmas küzdelem, majd az Újpest erősít­és Avar, Schneider, valamint Vörös révén éri el góljait. Az utolsó percekben a Vasas támad és Koszta beadásából Skarka szépít a vég­eredményen. NEMZETI—BUDAI XI. 1:1 (1:1). Változatos küz­­delem. Először a Nemzeti támad és Vadas révén előnyhöz jut. A Budai XI. magára talál és a 44. percben Polgár 11-eséből kiegyenlít. A II. félidő­ben egyenrangú, eredménytelen küzdelem, amely zuhogó esőben folyt le. Szlovenszkói eredmények FÖSTYÉN: PFR—Slovan (Érsekujvár) 3:0 (1:0). A pöstyéniek első bajnoki győzelme. Góllövők: Löwenbein (2) és Krizs. ZSOLNA: SK Zsilina—SK Turócszentmárton 3:1 (2:0). Bajnoki mérkőzés, nehéz küzdelem. Gól­lövők: Priboj két 11-es. Petrovicky Zsolna részéről, Jakubovics a vendégek oldaláról. A zsolnai csapat­ban Chloupek, Petrovicky, Priboj, Tráger és Pru­­dovics tűntek ki. UNGVÁR: UMTE—UTE bajnoki mérkőzés 4:1 (3:0). Kitűnő bíró volt a kassai Logan. Góllövők Kábán I. (2), Balogh és Gábor az UTE-ból és Gal­­lus az UMTE részéről. BEREGSZÁSZ: BFTC—Nagyszőllősi SE 1:0 (1:0). Góllövő: Kalocsay. Az NSE nagyszerűen védekezett, m­íg a BFTC gólképtelen volt. — Ungvári AC— BMSE 2:1. MUNKÁCS: Az MSE pályaavatómeccsén az ungvá­ri SK Rusjtól 2:3 (2:2) arányban kikapott. Jó bíró volt Halpert Vilmos. Góllövők: Krizs és Baldin az SK-ból, Lengyel és Havasi az MSE-ből. NAGYSZOMBAT: SK Tmara—Slávia (Bratislava) 5:2 (4:0). Nagyszombati tudósítónk jelenti: A nyu­­gatszlovenszkói zsupabajnoki mérkőzés keretében találkozott a Bratislavai Slavia az SK Trnava csa­patával, Nagyszombaton. A mérkőzést a hazai csa­pat az első félidőben mutatott nagyon jó játék után megérdemelten nyerte meg 5:2 arányban. A vendég­csapat az első félidőben sehogysem tudott magára találni és teljesen a védekezésre volt kényszerítve. A második félidőben a hazai csapat a t­úl erős tempó folytán erősen visszaesik és a Slávia fölénybe ke­rül, de fölényét nem tudja gólban kifejezni. A győztes csapat legjobb embere Valasek volt, aki­k, Lehota és Prazsák 1—1 gólt rúgtak. A Slávia mind­két gólját Gazsinec rúgta. A bajnoki mérkőzést Kuprics pozsonyi bíró objektiven vezette le. LÉVA: Lévai TE—Cérnagyár, Pozsony 1:0 (1:0). Bajnoki mérkőzés: ÉRSEKÚJVÁR: ÉSE—Vas (Pozsony) 3:1 (1:0). Bajnoki mérkőzés Érsekujvárott. — 800 néző. — Bi­ró, Bergmann. A mérkőzés a széllel támogatott Vas erős fölényével kezdődik s ha Albert ebben a negyedórában nem védett volna szenzációsan, a mér­kőzés eredménye másként alakulhatott volna. A tar­talékolt KSE nehezen talált magára s az első fél­időben csak­ Lehoczky szép lövéssel szerzi meg a vezető gólt. Szünet után az ÉSE erős és állandó fölénybe került s ekkor a kezdetben erősen szezon­­eleji nivója mérkőzésnek néhány szép és izgalmas momentuma volt. Szigethy pompás egyéni akciója szerzi meg a második s Lehoczky-Szigethy-Laczkó- Krajc&ir által kidolgozott rendkívül formás befeje­zéseképpen utóbbi nehéz helyezetből éri el a harma­dik gólt. Az ÉSE egyre­­ jobban lendületbe­­ jön, a kezdetben ólomlábakon mozgó érsekújvári bál­kor le belejön a játékba s rendkívül izgalmas küzdelem indul meg, azonban a pompásan működő Vas-véde­­le­m energikusan veri vissza a támadásokat. A 29. percben Chm­oránszky belemenése miatt megítélt fc­lszigoru 11-esből éri el Fürst a Vas egyetlen gól­ját Ezután a játék a bíró súlyos tévedései miatt eldurvul e vészit szépségéből, azonban mindössze az az eredmény, hogy Lehoczkyt a 42. percben le­­rúgták. A mérkőzést 2 perccel előbb fújta le a bíró, aki az első félidőben nagyon jól, a második félidő­ben nagyon rossz volt. A győztes csapat legjobb­­aji Szigethy, Albert, Néder I., míg a Vasnál Wege­n­bauer és Fürst. KOMAROM: KFC—Húsos Rapid 2:1 (1:1). I. osz­tályú bajnoki mérkőzés, 1000 néző. Biró: Grünborg. KFC: Magyar, Czirók I., Gallé II., Kúszák, Simon III., Szüdi. K ügyeik­a, Virágh, Róth, Bognár, Ko­vác..­. Húsos: Urbán, Szloboda, Vanák, Luntzer, Moravetz, Deák, Edlinger, Keller, Rulitz, Nagy, Ostiba. Nagyszámú közönség volt kiváncsi a két csapat, ,ját­kára, amely megérdemelten a KFC ja­­­vára, dőlt el. Az elsső félidőben az erők kiegyensúlyo­zottak, az első gólt Bognár éri el 11-esből, melyet­­ Deák I­mre, súlyos védelmi hibából kiegyezi,lll. A FERENCVÁROS—III. KERÜLET 7:2 (3:1). Az­­ első félidő elejéin az óbudaiak vezetnek, azonban­­ csakhamar a Fradi került frontba. Ennek dacára a­­ kerület éri el az első gólt Borbély révén, amit azu­­­­tán. Takács II. két egymásutánra következő gólja­­ egalizál és felülmúl. A félidő 3. ferencvárosi gólját , Szedlacsek szerezte. A második félidőben a Fradi­­ döntő fölénybe kerül és Kohut 2 gólja, valamint Sárossy 11-ese révén hatalmas gólelőnyt szerez, amelyen a 37. percben Borbély szépít a óbudai csa­pat­ számára. Közvetlen a meccs befejezése előtt Takács II. beállítja a 7:2-es végeredményt. MISKOLC: Attila—Kispest 0:0. Mindkét csapat­ban a védelem tűnt ki. KAPOSVÁR: Hungária—Somogy 2:0 (1:0). A Hungária annak ellenére, hogy nem mutatott klas­­­szis-játékot megérdemelten győzött. Különösen csatársora volt jó­ A gólokat Cseh II. és Kalmár szerezték. SZOMBATHELY: Bocskai (Debrecen)—Sabária 2:1 (2:1). A hazai csapat szerzi a vezetőgólt Iglódy révén, amit Szladovics szabadrúgásból kiegyenlít. Ugyanő szerzi meg a 21. percben a debreceni csapat győztes gólját. II. osztály: PÉCS: Soroksár—Pécs-Baranya 3:1 (1:1). — SZEGED: SzFC—Terézváros 3:0 (0:0).­­ SZOLNOK: MÁV—Ferencvárosi Vasutas 5:0 (3:0). második félidőben a KFC döntő és állandó fölény­ben volt, de ez csak Róth gyönyörű góljában nyil­vánul meg. Grünberg bíró nagyszerűen látta el fel­adatát.­­( LAFC—­Rimaszombati ME 2:1 (1:1). Bajnoki mérkőzés Rimaszombatban. A LAFC erősen tar­talékolva vette fel a küzdelmet a jóképességű m­un­­káscsapat ellen s csak rendkívül nagy­ erőfeszítéssel tudott győzni. Lakatos biró kifogástalanul vezette az erős kramu mérkőzést.­­( APOL—Fü­leki TC 1:1 (1:1). Bajnoki mérkőzés Füleken. Egyenlő erők küzdelme. Jó biró Koronczi. Külföldi eredmények ! )( A budapesti válogatott Belgrádban. Eredmény 3:2 (3:1) a jugoszláv csapat javára. Biró pártoskodó. )( A madridi válogatót csapat Milánóban az Ambrosianat 3:2 arányban győzte le. )( A bécsi bajnokságban a Wiener AC szombaton a Brigittenauer AC-ot szerencsés küzdelemben 3:2 (2:1) arányban győzte le. A győztes gól a kapufél­fáról pattant a BAC hálójába.­­ Vasárnap az ifjú­sági játékosokkal megerősített Rapid az Ausztriát 5:3 (3:0) arányban késztette megadásra, míg a baj­nok Vienna csak egy góllal, de megérdemelten győ­zött az exbajnok Admira felett. A győztes gólt Adalbrecht rúgta. A Slovan a Floridsdenfer AC-ot 3:2 (2:0) arányiban győzte le, míg a Hakoah 0:2 (0:1) arányban kikapott a Wackertől. A WSC— Nicholson meccs 1:1 (1:0) arányban eldöntetlenül végződött. — A II. osztályban az Ostmark a Simme­­ringet 3:2, a Libertás a Viktóriát 3:1, a Neulbau a Gersthofot 4:0, a Donau a Hasmoneát 5:2 arányban győzte le. )( Németországban a délnémet bajnokságban ér­­­de­kesebb eredmények voltak: ASV Nürnberg— Würzburg Kickers 4:2, VFR Fürth—Bayernhof 4:3, Spielvereinigung Fürth—SV Würnburg 3:0. — München: Teutonia—DSV 2:0, Bayern—Wacker 3:2. A nap meglepetése az IFC Nürnberg veresége, amelyet Bayreuthban az IFC-tól szenvedett el 2:3 arányban. — Berlin—Hamburg 2:2 (2:1). Város­közti meccs Berlinben. — Sportfreunde Leipzig— Wacker L. 4:1. — Dresdener SC—Guts Moths 4:2. )( Svájc: FC Chaux de Fonds—FC Bern 2:0, FC Zürich—Nordstern Basel 5:2, FC Lugano—FC Ba­sel 8:1, FC St. Gallen—Urania Gent 0:1, Carouge— Servette Gent 2:2, Grasshoppers Zürich—Old Boys Basel 1:2. )( Belgium: Daruig Brüsszel—Standard Lüttieh 2:1, Racing Gent—FC Antwerpen 1:3, Liersche SK —Union St. Gilloise 3:1, FC—Malines—FC Bru­gge­ 3:1, Tubantia FC—FC Turnhout 5:4, Beeschot AC —Racing Mannes 2:1, CS Brügge--Berchen Sport 0:6. )( Újvidék: Budapesti kombinált— Radnicski 8:2 (4:1) szombaton.* Magyar úszók exhibiciós szereplése Svájcban Luzern, szeptember 7. A Parisból hazatérőben lévő magyar úszók egy része szombaton és vasárnap Luzernban vendégszerepelt. A vizipolócsapat a Schwimm-Club Luzernt 16:0 (9:0) arányban győzte le szombaton, míg vasárnap Svájc válogatottja ellen 6:2 (3:1) arányú győzelmet ért el. Az u­c­zó versenyben Magyarország 50:25 arányban győzött. Eredmények: 100 m. hátúszás: Herendy 1:17.2, 2. Ligerér (Bázel) 1:18, 3. Rózsi 1:27. —­ 200 m. mellúszás: Hild 3:04.4, 2. Wyss (Bázel) 3:09.4. — 3 X50 m­. gyorsstafóta: Magyarország 2:34, 2. Svájc 2:44.1. — 3 X 100 méteres vegyes­­staféta: Magyarország 3:57.2, 2. Svájc 3:59.3. — 1(M) m. gyors­úszás: Wannie 1:04.1, 2. Mi­halyffy 1:08. A magyar úszókat szeptember 19-én ünneplik Budapesten. )( A Slavia úszók felfüggesztését a Csehszlovák Úszószövetség hatálytalanította, azonban a Pozsonyi­­ TE zárlata érvényben marad. )( A Prágán átúszásban fontok (APK) győzött Csehszlovákia válogatott atlétái vereséget szenvedtek Lengyelországtól Három csehszlovák rekord Königshüttében • A lengyelek nyer­ték Zaleski külügyminiszter serlegét Königshütte, szeptember 7. Mintegy 5000 néző előtt folyt le Csehszlovákia és Lengyelország válo­gatott atlétáinak küzdelme Zalesky lengyel külügy­miniszter serlegéért, amelyet a lengyelek 79:72 pontaránnyal nyertek meg. A vereség ellenére a csehszlovák atléták jól szerepeltek, főleg a főiskolá­­­sok tűntek ki, míg a középtávfutók a kiváló lengye­­­­lek mögött alulmaradtak. A meeting 3 csehszlovák, és két lengyel rekordot eredményezett. Részletes eredmények: 110 m­. gátfutás: Nowosielsky (1) 15.6, 2. Troja­­novszky (1) 18.8 mp. Súlydobás: Douda (cs) 15.71 méter. Új csehszlo­vák rekord­ 2. Heljasz (1) 14.31 m. 200 m. síkfutás: Engel (cs) 22.4, 2. Trojanovszky (1) 22.6 mp. 5900 m.: Kusocsinszky (1) 14:58.8, 2. Koscsák (cs) 15:47.2 p. Magasugrás: Horák (cs) 1.84 m­., 2—4. Paliischek (cs), Chmiel (1) és Plavczyk (1) 1.79 m. holtver­senyben. Gerelyvetés: Mikmt (1) 56.02 m., Mikrut NI. (1)­­ 55.32 méter. 800 m­.: Drozda (ca) 2:02, 2. Lesicky (1) 2:08 perc. 4 X 100 m­. staféta: Lengyelország 43.4 mp., új rekord: Csehszlovákia a második vállárnál elvesz­tette a botot és így feladta. 4 X 400 m. staféta: Lengyelország 3:23.2. 2. Cseh­szlovákia 3:24.5 új rekorddal. 400 m. gátfutás: Kostrzejevsky (1) 56.6. 2. Sourek (cs) 57.1 mp. 100 m. síkfutás: Engel (cs) 10.7, 2. Trojanovszky (1) 10.9. 3. Svatos (cs) 11.2 mp. 400 m.: Knonicky (cs) 49.6. Új csehszlovák re­kord! 2. Fischer (cs) 50 mp., 3. Berlakowsky (1) 50.9 mp. 1500 m.: Kusoezinszky (1) 4:03. 2. Drozda dr. (cs) 4:05.3. Sírnék (cs). Rúdugrás: Korcis (cs) 3.S0 m., 2. Adamcsak (1) 8.60 m., 3—4. Kodada (cs) és Schneider (1) 3.50 m. Diszkosz: Heljasz (1) 45.09 m. Lengyel rekord: 2. 5­anoucsek (cs)­­14.35 m­., 3. Douda (cs) 4­3.69 m. Távolugrás: Engel (cs) 6.91 m., 2. Hofmann (cs) 6.87 m., 3. Twardovszky (1) 6.81 m. A zsolnai Engel 3 t&vollisfrá ®.Hím­ kit.finrí ÍAhptíPfrpf arnlf Izgalmas küzdelmek - között a döntőig érkezett a budapesti nemzetközi tenniszverseny Budapest, szeptember 7. (Szerkesztőségünk táv­irati jelentése). Magyarország tenniszbajnokságai fo­­kozódóan izgalmas küzdelmek között haladnak a döntő felé. A 24 évnél fiatalabb férfiversenyzők részére kiírt Szent Imre pajzsért folyó versenyben a magyar Gabrovitz a prágai Vodicskát 6:2, 3:6, 6:4, 6:2 arányban legyőzte, a francia Bonte Sibával 6:2, 3:6, 6:4, 6:2 arányban végzett és így az örökös ván­dordíjért egy magyar és egy francia versenyző küzd majd meg egymással. A férfi­ egyes bajnokságban jobb eredmények: Gabrovitz—Straub 6:0, 7:3, Berthet (francia)—Wilt­­mann (lengyel) 6:4, 6:4. Satho (japán)—Kirchmayer 6:3, 6:4. Siba (Prága)—Nemes gróf 6:8, 6:3. Bont­( francia)—Bánó 7:5, 6:3. Kavachi (japán)—Friedric­h 6:3, 6:4. Siba—Révay gróf 6:0, 6:2. Bonte—Crie­­tomszky 3:6, 6:4, 9:7. Vodicska (Prága)—Mi­shu (ro­mán) 3:6, 6:2, 6:4. Novotný dr.—Pétery dr. 6:8, 6:8. Viarin (svájci)—Aschner 6:4, 6:1. Romek—Albrecht dr. 8:6, 6:0. Kehrling—Romek 6:0, 7:5. Női­ egyes: Havasi Zsuzsi—Lobko­witz hercegnő 8:6, 7:5. Meglepetés: Schréderné—Göncné w. o., Ei­­senmenger (Bécs­—Havasi 6:3, 6:3, Baumgarten— Latesz 0:0, 6:1, Baumgarten—Bokorné 6:0, 6:1, Deutschné (Olmütz)—Eisenmenger 6:2, 6:4, Zsizso­­vics (Románia)—Paksyné 6:4, 6:4, Briboli (olasz)— Schréderné 6:2, 6:8, 6:2, Berthet (francia)—Szapáry Gabriella 7:5, 6:1, Hammer (német)—Berthet (fran­cia) 6:0, 7:5. Ezzel a győzelemmel Hammer a dön­tőbe jutott. A vegyes­ párosban az Aschner-Baumgarten pár a Novotnv-Bokorné kettőst 6:1, 6:1, a Kehrling- Deutschné pár pedig a Siba-Sárkány Lil­ui kettőst 9:6, 7:5 arányban győzte le. A női­ párosban Deutschné-Csontné a Mérai-Lahmanné kettős felett 6:0, 6:1 arányban győzve tovább­jutott. A férfi­ pá­­rosban a Kehrling-Schaffer, a japán Satko-Kavachi, a magyar Zichy-Gabrov­ic, a francia Berthe-Bonte és a csehszlovák Vodicska-Novotný pár tovább ha­ladtak. A versenyeket ma egé­sz nap folytatják, döntés azonban valószínűleg csak kedden délután lesz. m.: Lefebre 1:56.2. — Távolugrás: Biebach 7.45 m. — Magasugrás: Beetz 1.85 m. — Hirschfeld súly­ban 14.76, diszkosszal 45.13 méterrel győzött. )( Új világrekordot állított fel Helsingforsban Sjedtsedt a 110 méteres gátfutásban 14.4 másod­perccel. A régi rekordot a svéd Wennström 1929. óta tartotta 14.6 mp-el. — Gerelyben M. Jarvinnen 63.58 méterrel győzött, míg Kaié Jarvinnen a súlyt­­ 14.90 méterrel nyerte. Nurmi a felázott pályán 5000 méteren feladta a versenyt, így Lehtinen 14:55.5 Németország-Francia­­ország 89:62 Paris, szeptember 7. A colombesi olimpiai sta­dionban folyt le Németország és Franciaország atlétáinak hatodik találkozása, amely a németek győzelmét hozta. Mindkét oldalon hiányoztak jobb atléták, úgyhogy az eredmények nem felelnek meg annak a nívónak, amely a két ország atlétikája kö­zött fennáll. Az eredmények közül kiemelkedik Jonath újabb győzelme Kömig felett és Peltzer dr. veresége, aki azonban betegen állt a starthoz.­­ Jobb eredmények: 100 m, síkfutás: Jonath 10.8. 2. Könnig másfél méterrel mögötte, 3. Surreaux (ír) 0.5 méterrel. — 200 m.: Kömig 21.6, 2. Geerling 21.8, 3. Surreaux 22 .mp. — 800 m.: Keller (francia) 1:55.6, 2. Peltzer dr. 1:56. — 1500 m.: Ladoumegue (ír) 4:00.6, 2. Witíhmann (n) 4:02.6. — Távolugrás­: Köckerm­ann (n) 7.43 m. — Súlydobás: Sievert (n) 14.83 m. — Diszkosz: Sievert 45.98, 2. Winter (fr) 44.76, 3. SToffmeister (n) 44.57 és 4. Noel (fr) 43.93. A cwee­­ting legszebb versenye. — Gerely­vetés: Messer (n) 62.19, 2. Weimann (n) 62 m. — 4 X 100 m­. staféta: Németország (Könnig, Geerling, Borchmayer, Jo­­nath) 41.4 mp. 2. Franciaország 42. — 4 X 400 m­.: Németország 3:21.8, 2. Franciaország 3:23.6. Pontarányban Németország 89:62-re győzött. )( A budapesti MTK szombat—vasárnapi atlétikai versenyének jobb eredményei: 100 m­.: Gerő III. 10.6 mp. Gerő a startnál kiugrott, 2. Gyenes 10.9, 3. Raggaimby 10.9 mp. — 800 m.: Zsitvay 2:02 p. — 4 X 400 m. staféta: BBTE 3:34.6. — 110 m­. gátfutás: Kovács (BBTE) 15.4, 2. Jávor (MTK) 15.6 r6p. — Hármasugrás: Fekete (UTE) 13.21 m. — Magas­ugrás: Késmárky 1.85. — 200 m. síkfutás: Gerő III. 22.4. — 200 m. gátfutás: Kovács 27.2. — Súly­­dobás: Kovács 12.70. — Távolugrás: Paitz 6.89 m. — 500 m­.: Sugár 1:9.6. — Rúdugrás: Zsufka 3.­10. — Diszkosz dobás: Regős 43.52. — 5000 m­.: Németh 15:43. — 4 X 100 m. staféta: A. osztály: MTK 44.1. B. osztály: BESZKÁRT 45.4 mp. ■ 800 m­. staféta: MAC 8:20, 2. ESC 8.22.6. )( A berlini rendőrök atlétikai versenyén elért jobb eredmények: 100 in.: Eldracher 10.9. — 800 ­uir Mnnaunurmujinit 3300 méteren 37.44 alatt Polakoff (Ilagibor) elött, aki 37:56.4 alatt ért másodiknak célba. 3. Pacovsky (Slavia), 4. Radé (Brünn). A nőknél Nezvadba 45:30 alatt győzött, míg a szenioroknál újból az öreg Nikodem lett 49 perc alatt az első. )( A párisi Európa-ú­szó bajnokság 60.000 frank deficittel zárul. A nézők száma össwsen 35.000 volt, e bevétel 240.000, a kiadás 300.000 frank, 1931 szeptember 8, kedd. alatt győzött.* Skócia legjobb kapusa meghalt London, szeptember 7. A skót futballt fájdalmas veszteség érte. A skót liga szombati fordulóján a két ősrivális: a bajnok Rangers és a Cseltics kerül­tek egymás-sal szembe. A 6. percben a Rangers cen­tere erélyes támadást intézett a Cseltics kapuja ellen, amelyet Thompson a Szigetország legjobb ka­pusa védett. Thompson a csatár lábáról pompás ugrással szedte te a labdát, amiért a 60.000 főnyi közönség viharosan megtapsolta. Közben azonban Thompson összeesett, a kórházba szállították, ahol vasárnapra virradó éjjel meghalt. Az ugrástól ko­ponyaalapi törést szenvedett. Thompson 24 éves volt és úgy a skót, mint ai angol válogatottnak több­ször tagja volt. Hat év óta védte Cseltics kapuját, most a londoni Arsenal szerette volna megnyerni. Thompson szerencsétlensége természetesen a meccs rovására ment, amely 0:0 eldönletlenre végződött. Az angol ligában egyébként a bajnok Arsenal újból pontot vesztett a kupafin-al-ista Birmingham­mel szemben. Részletes eredmények: I. osztály: Birmingham—Arsenal 2:2, Ghelsea—Hudderefield 0:1, Derby Co.—Sheffield Un. 1:3, Grimeby T.— Newcaetle Uu. 1:2, Leicester C.—Manchester C. 4:0, Liverpool-..Aston Villa 2.0. Por ts inon bh—Black­bum R. 2:0, Sheffield W.—Bolton Wanderers 7:1, Sunderland—Everton 2:3, West Bromwicb A.— RIaokpool 4:0, West Ham Un.—Middlesbrough 0:2. — II. osztály: Bradford C.—Nőtte Co. 0:2, Burnley —Stoke C. 3:0, Bury—Oldham Athl. 2:1, Cihester­­field—Gliarlton Ttíil. 3:2, Leeds IJn.—Bnrasley 0:1, Manchester Un.—Swansea T. 2:1. Mill-vvall—Ply. nioul’h Arg. 1:3, Notts Forest—Wolverhampton 2:(( Port Vale—Bristol C. 4:2. Preston N. E.—Southamp­­ton 2:1. Tolténülam—Bradford 3:3. -- Skócia: Aber» deen Diuidee 1:1. Clyde—Partick Thistle 2:1, Dundee Un.—Cowden'beath 0:0, Falkirk—Airdri*­­onians 8:0 Hamilton A.--Motherwcll 2:2, Kilmais noele— St. M'lrren 3:0, Leith Athl.XII. of Midlotiuaa 2:0, Merton—Third Lamark 6:0, Quooiw Park — Ajr United 3:2, Racgere--Cc3tír 0:0.