Prágai Magyar Hirlap, 1932. március (11. évfolyam, 50-74 / 2863-2887. szám)

1932-03-30 / 73. (2886.) szám

10 A Ferencváros legyőzte a Hungáriát A belgrádi Jugoslavia kettős veresége Budapesten Az Újpest félsikere Zürichben Budapest, március 29. (Szerkeszt­őségiű­k­k távirati jelentéssé.) A magyar fővárosban a kettős ünne­pen egy jelentős bajnoki, két nemzetközi és egy barátságos mérkőzés folyt le. Vasárnap a bajnok­ság során a derby-m­eccs folyt le a Hungária és a Ferencváros között, amely a zöld-fehérek nagyará­nyú győzelmét hozta. A vendégcsapat, a belgrádi Jugoslavia mindkét nap kikapott. Vasárnap a III. kerület revansálta magát legutóbbi belgrádi vere­ségéért, hétfőn pedig a Ferencváros győzött ellene magas score-ral. Hétfőn a Hungária barátságos meccsen verte a III. kerületet A négyes mérkőzés­ről az alábbi tudósításaink számolnak be: III. kerület—Jugoslavia 1:0 (0:0). A belgrádi csapat tettűnően játszott A meccs legnagyobb ré­szében a budaiak kapuja előtt, mozgott, azonban gólképtelen volt. A kerület győztes gólját Feny­­veegy lőtte. Ferencváros­­-Hungária 5:1 (2:1). 80.000 néző előtt mérkőzött meg egymással a két régi rivális. A szép és élvezetes játékból a Ferencváros szeren­csével került ki győztesen, amennyiben a Hungá­ria egyenrangú ellenfele volt. A Ferencváros fe­dezet sor­a döntötte e­l a meccset, amely nagyszerűen játszott. A vezető gólt a Hungária szerezte meg Ba­­rátky révén, amit Tunay egyen­líte­tt iki, amit két percre rá Kohut szaporított 2:1-re. Szünet után Takács kettő, Kohut pedig egy góllal szépíti a végeredményt. Ferencváros—Jugoslavia 7:0 (1:0). A zöld-fehérek fenntartás nélkül győztek. A mezőny legjobb em­bere Lázár volt, akivel együtt a gólokon Turay, Toldy és Kohut osztozkodtak. Hungária—III. kerület 5:0 (2:0). Barátságos. Az Újpest Zürichben játszott a kettős ünnepen, vasárnap a Young Fello­ws-t 3:2 arányban győzte le Jascu­be, Avar és Spitz góljaival.­­ Hétfőn a Grashoppers-sze­l., Svájc bajnokával 2:2 (1:1) arány­ban mérkőzött. Újpest góljait Auer, a svájciakét Hitrec és Abbeglen III. lőtték. kesítenie. A vendégcsapat ellentámadásba megy át, mely eredményt hoz, amennyiben közvetlen közel­ről sikerült a labdát a NyAC kapujába juttatni. Újrakezdés után a nyitrai csapat továbbra is fö­lényben marad, amit ellenfele rámenős játékkal­­ igyekszik ellensúlyozni. A bíró számtalan szabadrú­gást ítélt az egyre durvábban játszó vendégcsapat ellen. A félidő közepén Grmann beadását Dubay éles lövéssel mintegy húsz méterről a kapu bal sar­kába vágja, beállítva a végeredményt. A vendég­csapat ismét felnyomul, a védelem azonban résen van és erélyesen utasítja vissza a támadásokat. A mezőny legjobb embere Hanák volt, aki mellett Grmann és Deutsch végeztek sokat. Biró Everling erős kézzel tartotta a heves kramu, izgalmas mér­kőzést. 1000 néző.* 1932 március 30, szerda. ben Horgos leadását az LTE közvetlen védelmének súlyos hibájából Kertész értékesíti és beállítja a végeredményt.­­ A mérkőzés előtt zászlócsere volt, a Postások és a BLASz nevében Vass Zsig­­mond dr. elölnek köszöntötte az LTE-t és a lévai sporttársadalmat. A Postások csapatából különö­sen Kristóf kapus, Illyés—Bobri­k—Bokor összeállí­tású fedezetsor, Kása és Horgos szélsők voltak a legjobbak. LTE erősen érezte Martinovics hiányát,­­kitűntek Gábris, Molnár, Kopriva és Tóth. A bíró erélyes kézzel és hibátlanul vezette­ a nagyszámú mérkőzést. E mérkőzés összehasonlításul szolgált a szlovenszkói és a budapesti elsőosztályu nívót illetően és meg lehetett állapí­tani, hogy a szloven­­szkói magyar futfballspor­t különösen az utóbbi idő­ben szépen fejlődött és méltó ellenfele lett a buda­pesti amatőrcsapatoknak.­­ A Lévai TE hétfőn a Postásokat 1:0 arányban győzte le Steiper góljával. Bíró: Nemesti (Érsek­újvár) volt. ZSELIZ: Kőbányai AC—Zselizi SC 4:1. Nemzet­közi mérkőzés. Bíró: Müller. A zseliziek nevében Holczer dr. orvos, az egyesület elnöke üdvözölte a kőbányaiakat, 1000 néző. A Rimaszombatban vasárnap a besztercebányai Slavia a BME-t 2:1 (2:0) arányban legyőzte. Bíró: Szie­ber volt. — Hétfőn a Slavia a rimaszombati kombinált ellen állott ki és ugyancsak 2:1. (0:1)­­■ [UNK] [UNK] arányban győzött. Biró: Jelanek László. . — X Rozanyón a Rimaszombati POS az RSC-bal 2:2 (0:2) arányban eldöntetlenül mérkőzött. BTC Salgótarján—Füleki TC 8:1. Nemzetközi mérkőzés Füleken. Nagyszombat: Makkabea (Pozsony)—SK Trnava 6:2 (2:2). A pozsonyi Makkabea húsvét hétfőn Nagyszombatban vendégszerepelt az SK Trnava ellen. Dacára annak, hogy a vendégcsapat Weisz Ármin helyén tartalékkal vette fel a küzdelmet, fényes és megérdemelt győzelmet aratott az SK Trnava felett. Már a játék elején a Makkaben fölénye kezd kidomborodni és két 11-es révén ve­zetéshez is jut, de az SK Trnava egy 11-es révén szépít, majd a félidő vége előtt kiegyenlít. A máso­dik félidőben az SK Trnava kezdi a tempót dik­tálni, de a jobb kondícióban levő Makkaben bizto­san veri vissza a támadásokat és a hazaiak ereje annyira csökken, hogy most már durvaságokra ragadtatják el magukat, amiben a bíró személyében is segítőtársra­ találnak. Most már rendszeres Makkabea támadások zúdulnak a hazaiak kapuja ellen és rövidesen meg is van az eredménye. Már 4:2-re áll a játék a Makkabea javára, de az SK Trnava még nem adja meg magát. A bíró Danzigot is kiállítja, de meg kell jegyeznünk, hogy teljesen jogtalanul. Ez se használ, újabb Makkabea-roha­­mok és már 5:2 az eredmény. Az SK Trnava nincs megelédgedve a kapusával és a csatársorból áll be Hudec helyére, de a cserét nem jelenti be a bí­rónak,, mire ez természetesen 11-est ítélt a hazaiak ellen. A bü­ntetőrúgást a Makkabea értékesíti és az eredményt 6:2 arányban beállítja. A hátralevő 5 percet már nem játszák végig, mert a hazai csapat levonul a pályáról. A győztes csapat minden játé­kosa nagy kedvvel játszott és szép játékkal lep­ték meg az itteni közönséget. — SK Trnava— A­ Ballspiel-Club Wien 4:1 (0:1). Húsvét vasárnap a bécsi harmadosztályú amatőrcsapat Ballspiel-Club volt az SK Trnava ellenfele, akit a hazaiak nagyon rossz játék után csak a második félidőben tudták legyőzni. A félidő végéig a bécsi vendégcsapat 1:0 arányban vezetett. A mérkőzést nagyon kevés néző nézte végig. A gyenge nívón álló mérkőzést Kuprics pozsonyi bíró vezette le. Ungvár, Rehm­-serlegmérkőzések: Vasárnap: UTE—CsSK 2:1 (1:1). Biró: Klein. Góllövők: Skla­­dal, (CsSK) és Walkov­ics (UTE). Mindhárom gól 11-es­ből. — UAC—UMTE 2:2 (1:1). Biró: Halpert, 200 perces játék. Meghosszabbítás után sorsolással győz az UAC. Góllövők: Rába és Balog (UMTE), valamint Tóth és Kovács (UAC). — Hétfő: UMTE— CsSK 5:1 (3:0). Biró: Róth Nándor. Góllövők: Da­­vidovics, Hornyák és Gotthebz, valamint Skladal. — Döntő: UAC—UTE 1:1 (0:0). Biró: Gottlieb. Góllövők: Halpert (UTE) és Kovács (UAC). Az UAC meghosszabbításra nem állt ki és így a győze­lem az UTE-nak esett. Második az NJAC, 3. UMTE, 4. CsSK lett. Munkács. MSE—SK Rusj 4:1 (2:0). Szép győze­lem. Bíró, Gottlieb. Góllövők: Dóczé 11-es­ből, Abrahamovics, Kain (2) és Román (SK Rusj). Beregszász. Vasárnap: Sátoraljai AC—BFTC 3:1 (2:1).­­ Hétfőn: 1:1 (0:0). Góllövők a BFTC részé­ről vasárnap Holitz, hétfőn Barabás, Bíró, Róth, illetve Hirach. Ipolyság: BEAC (Budapest)—IFC 3:2 (2:0). Biró: Kállai. Az Ipolysági szezonnyitó mérkőzés nagy­számú nézőközönség jelenlétében lett megtartva húsvét vasárnapján. A kitünően játszó budapesti vendégcsapat fair iskolajátékban gyönyörködtette az Ipolysági közönséget. Az IFC széteső játékot mutatott és nagyon meglátszott rajta a tréning­hiány és az egyes csapatrészek tökéletlensége. Első mérkőzésnek nehéz ellenfél volt a budapesti csapat. — Az első félidő 30. percében, éri el első gólját a BEAC Víg révén, majd a 35. percben Kon­­cicky rúgja a második gólt. — A második félidő 5. percében ismét Vig lövi a harmadik és egyúttal ■ utolsó gólját a BEAC-nak. A 15. percben Kövess tizenegyesből éri el az IFC első gólját. Ezután kis IFC-fölény következik és a 27. percben ismét Kö­vess rúg gólt kornerből. Az IFC három tizenegyest elhibázott. Az Ipolysági csapat legjobb része a köz­vetlen védelem volt és főképpen ennek köszönhető a kis gól arányú vereség. Pöstyén, Rapid, Nagyszombat—PFR 8:2 (0:1). Nyitra: MTK Budapest—Nyitrai AC 3:1 (1:1). Húsvétvasárnap, kedvező napsütéses időben folyt le a nagy érdeklődéssel várt nemzetközi mérkőzés, mely a kiforrott technikájú vendégcsapat megér­demelt győzelmével végződött. A budapesti csapat minden egyes tagja gépszerfi pontossággal töltötte be szerepét és főleg helyezkedés és lapos passzjá­­ték tekintetében állt fölötte ellenfelének. A mérkő­zés sorsa mindazonáltal az utolsó percekig teljesen nyílt volt, akkor azonban a vendégcsapat erős fi­nist diktált, melyet a fáradt nyitrai együttes már nem bírt el. Novák pozsonyi bíró sípjelére a követ­kezőképpen állott fel a két csapat: MTK: Toldy, — Kállay, Kovács, — Várady, Kecs­keméty, Sem­­sey II., — Klamár, Konrád II., Szabó, Semsey I., Sas. — NyAC: Gajdoen­k, — Hanák, Siky, — Deutsch, Endler, Schneider, — Grmann, Priboj, Perner, Dubay, Steiner. — Az első félidő hullámzó mezőnyjáték jegyében telt el. Mindkét csapat sorozatos támadást vezetett, a helyi csapat azon­ban többet volt frontban és néhány rendkívül ne­héz helyzetet teremtett a budapestiek kapuja előtt. Toldy több esetben csak kockázatos kifutással sze­relte le a veszélyes támadást. Az első gólt kifu­tásból a pesti csapat érte el Konrád révén a 13. percben, de egy perccel később Priboj ideális be­adásból Perner egyenlít. A helyi csapatnak két nagyszerű alkalma nyílik a vezetés megszerzésére, a csatársor azonban tétovázott, főleg Dubay, aki mint egy ólommadár mozgott a pályán, több súlyos hibát követett el. A nyitrai csapat néhány komert ér el, melyeket azonban nem tud értékesíteni. Új­rakezdés után a játék képe nem változik. A labda állandóan a mezőnyben mozog, a védelem mindkét részen kifogástalanul működik. Az utolsó tíz perc­ben a vendégcsapat erős iramot diktál, melyet a már fáradt nyitraiak nem vesznek át és a véde­lembe szorulnak. A kapu előtti kavarodásból Sem­sey I. megszerzi a vezetést, majd néhány perccel később Konrád éles saroklövéssel beállítja a vég­eredményt. Nyitra szépíteni igyekszik az eredmé­nyen és felnyomul, a vendégcsapat védelmén azon­ban képtelen már áttörni és az eredmény nem változik. A mindvégig érdekes mérkőzést mintegy kétezer néző nézte végig. Novák bíró mindkét fél megelégedésére vezette a mérkőzést. — Nyitrai AC —SK Zsabovresky, Brünn 3:1 (2:1). Húsvét hétfőn a brünni jóképességű­ amatőrcsapat, játszott Nyitrán. A helyi csapatnak sikerült kiköszörülnie a tegnapi vereségét és imponáló fölényben játszva könnyen nyernie a mindvégig erős kramu mérkőzést. A helyi csapat reorganizálva állott ki és olyan teljesít­ményt nyújtott, mely a mérkőzés egyes momen­tumaiban valóban elkápráztató volt. Az első félidő­ben hullámzó játék folyt, több nyitrai támadással. Az első gól öngólból esett, röviddel később azon­­ban a nyitrai csapat Hanák ideális fejeséből ket­tőre szaporítja a gólok számát. A Grmann szélső re­mek beadását sikerült Hanáknak imponálóan érte­ NÉMETORSZÁG Berlin, március 29. A Tennis Borussia 25 éves jubileumi versenyén szombaton a jubiláris csapat a Münchener 1860-at 2:0 (2:0) arányban legyőzte, vasárnap azonban az Eintracht Frankfurttól 1:2 arányban vereséget szenvedett. Frankfurt szomba­ton a Minervát győzte le 4:1 arányban. Vasárnap a Minerva az 1860-tól is kikapott három góllal. A verseny győztese, így a frankfurtiak lettek. Délném­etországban a vendégszereplő osztrák csapatok közül az Austria szombaton Krefeldben 2:3 arányban váratlanul kikapott. Az Admira Kölnben győzött a városi kombinált ellen 1:0 arányban­ . Vasárnap az Austria Aachenban az Alemanniia ellen 4:2, ez Admira Elbersfeldben 7:1-re győzött. — A Wiener AC Berlinben a Hertha— BSC-tól 1:5 arányban kapott ki és nagy csalódást keltett Schalke­ban a középeurópai bajnok Vienna játéka, amely a városi csapattal 35.000 néző előtt 1:1 arányban eldöntetlenül játszott. — Drezdában vasárnap a zágrábi HASK játszott és győzött a Guts Muts ellen 4:2 arányiban. — Lokális jellegű délnémetországi eredmények: VfB Stuttgart— Bayern München 3:2, — Woranastia Worms—SV Wald­hof 3:0. — Mainnz 05—FS­V Frankfurt 1:1. Északnémetországban vasárnap a Spielvereini­­gung Fürth Hamburgban vendégszerepelt és a HSV-t 3:1-re verte. — Holstein Kiel az angol ama­tőr Ilford FC-t látta vendégül­. Az angol csapat a kapu előtt bizonytalan volt és 3:7 arányiban kapott ki. Hétfőn a vendégszereplő osztrák csapatok ked­vezőbb eredményeket értek el, így a­ WAC Hamm­­ban 7:3, a Vienna Minnsterben 5:4, az Austria Essenben 6:1 arányban győzte le a városi csapatot. Az Admira Rhevdtben 2:2 arányban eldöntetlenül játszott. Egyéb eredmények: Komet Bréma—Iliford FC 3:1. — IFC Nürmberg—FC Zürich 3:0. — Bayern Mümchien—VFR­ Mammhiedm 4:3. — Bayern Hof— HASK Zágráb 4:1. BÉCS A kettős ünnepen Bécsben a következő ered­mények adódtak: Hakoah—Sabária (Szombathely) 6:2. — Nicholson—Slovan 4:1. — Slovan—Sabária 6:2. — Hakoah—Nicholson 1:1. OLASZORSZÁG Bajnokság: Ambroietama—Modena 4:2, Bologna -Róma 8:0, Lazio—Fiorewfcina 1:0, Juventus— Alessaindria 3:2, Riio Vercellli—Trieszt 1:1, Nápoly —Milánó 3:1, Caeale—Genova 2:0, Pro Patria— Bari 2:2. SVÁJC Neuhurg&r team—Lausanne 4:1, Bellimzona— Aarau 0:1, Brühil—Can tótnál 3:2, őrlikon—Sotlo­­thurn 4:3, TC Túrán—Young Fellőws (Zürich) 3:2, Basel—Young Boys 4:3, Bieil—Saarbrücken 3:2, F r ibo u rg—Mulhouse 1:1. FRANCIAORSZÁG St. Malo: Budai „11“—FC Servannais 2:1. — Páris: Red Stair Olimpique—Schwarz Weiss Essen 3:3, Kispest—Schwarz Weiies Essen 4:2, Club Fran­­oais—Kispest 1:2. — Lilié: Olimpique—Urania Géni 2:1, AS. Strasbourg—FC. Brugge 4:1, FC. Sochaux—Mühlhausen 4:2. HOLLANDIA ZFC—Wimbledon FC 5:3, Ajax Amsterdam— An­tona .,93“ 1:2, Be Quick—Hannover „96“ 2:1. Nemzetközi mérkőzések. SPORTHÍREK Külföldi eredmények DÁNIA A bécsi Rapid Kopenhágában vendégszerepelt a kettős ünnepen­ Vasárnap a válogatottat 4:2 (3:0) arányban győzte le, hétfőn azonban 3:3 arányban eldöntetlenül játszott. ANGLIA­ ­­ Meghalt Malaky Mihály, a magyarországi sportélet egyik legjelentősebb munkása. Az elhunyt hosszú időn át elnöke volt az FTC-nek és az MLSz-nek. Temetése vasárnap ment végbe Buda­pesten nagy részvét mellett.­­( Megdőlt egy 32 éves világrekord. Los Angeles­ből jelentik: A Stanford University versenyén Ben Esfeman a 440 yardon (402.5 m.) 46.7 m­p. alatt új világrekordot állít­ott fel. A rekordot Meredith 47 mp-el 32 év óta tartotta. )( A budapesti VÁC tornacsapatának nagysikerű szereplése Kassán. Kassai szerkesztőségünk jelenti: A kassai Makabi Torna- és Sportegylet szombaton este a SchaLkház nagytermében egy táncmulatság­gal egybekötött tornaünnepélyt rendezett, melynek exhibiciós programján a Makabi férfi- és hölgytor­nászai mellett a budapesti Vivő és Atlétikai Club olimpiai torna­csapata szerepelt. A híres budapesti tornászok Szalai dr. és Sárkány István vezetésével lovon, korláton és nyújtón mutattak be jobbnál­­jobb, tökéle­tesnél­ tökéletesebb gyakorlatokat, me­lyek akrobatikus jellegükkel a szert­ornászás való­ságos művészetét jelentették. Különösen Szalai dr. és Sárkány István olimpiai gyakorlatai voltak tö­kéletesek és minden elismerésre méltók. Mellettük a Makabi diák- és diákleánycsapatai, férfi- és hölgy tor­nászai mutattak be szabadgyakorlatokat és szertornászást szép sikerrel. A kitűnő torna­mutatványokat jóhangulatú tánc követte, ment 2:0. Skót liga,­ Dundee Un­—Ha­miilton A. Falkirk— Leditb At­hl. 9:1, Hiearts—Ayr United 1:1, Morton— Queens Park 6:2, MothenweM—Dundee 4:0, Third Lamank—St. Mirren 4:0. Skót serleg középdöntő: Hamilton A.—Rangens 2:5, Killmarm­ock—Aufdh­áeonians 3:2. Hétfőn a vezető csapatok újból eldöntetlenül játsszo­tttaik, így az Everton a West Bromwich Albionnal és az Arsenal a Derby County-val isi­­e­remizált. A Sheffield Wednesday a Westhamot 6:1 arányban győzte le.­­ A második ligában a Leeds United kikapott, míg a Wolverha­mpton hat góllal verte a Bradfordot, úgyhogy az élen jelen­tős előnnyel kiugrott London, március 29. A nagyszombati mérkőzések nem hoztak lényegesebb eltolódást a tabellán. A két vezető csapat, az Everton és az Arsenal eldön­tetlenül játszottak, úgyhogy vasárnap az Everton még három ponttal vezetett az Arsenal előtt, amely pénteken a Derby Cou­nty felett 3:1 arányban aratott győzelmet. — A II. ligában a Wolver­­hampton és a Leeds United holtversenyt futnak az élen. — Skóciában a helyzet nagyjában változat­lan, míg a skót serleg két filmlistája már készen áll. A szombati eredmények voltak: I. liga: Aston Villk—West Bromwich A. 2:0, Folton Wanderers—Sheffiield Un. 3:1, Ch­elsea— Everton 0:0, Grimsby T.—Manchester C. 2:1, Huddersfield—Portsmouth 1:0, Leicester C.—Bir­mingham 3:1, Liverpool—Sunderland 1:2, Middles­­brough—Bl­ackborn R. 0:2, Newcastile Un.—Derby Co. 3:3, Sheffiield W.—Blackpool 3:0, West Ham Un.—Arsenal 1:1. II. liga: Bradford—Bristol C. 2:0, Burnley— Bradford C. 1:1, Charlton Athil.—­Notte Co. 3:1, Cheeteirfiieild—MilhwaiM 1:0. Manchester Un.—Old­­ham Attihl. 5:1, Notte Forest—Port Vaile 2:1, Preston N. E.—Leeds Un. 0:0, South­ampton— Swansea T. 3:0, Stoke C.—Barneley 2:0, Totten­­ham­—Bury 0:0, Wolverham­pton—Plymouth Argu­ A prágai tőzsde devizajegyzései: márc. 29 márc. 25 Hiv. pénz áru pénz áru disk.% Amsterdam 1364.— 1368— 1360.— 1364,— 3 Berlin . . 806.25 808.75 803.75 80625 6 Zürich . . 655.— 657.— 651.50 653.50 2 Oslo . . . 671.50 674.50 638.50 64150 5 Kopenh. . 700.50 703.50 678.50 68150 5 Dann­g. . 663.50 666.50 662.— 665.—s 6 Stockholm 668.50 671.50 664.60 66750 5 Mailand . 176.10 176.90 175.35 17615 6 Paris. . . 132.875 133.275 132.55 132 95 2. London . 128.4b 129.05 122.825­­ 123.425 31­. New York 33.71375 38.81375 83.71375 33.81375 3 Brüssel. . 469.90 471.10 471.40 472 60 31­. Madrid . . 260.50 262.50 256.50 258 50 6V, Belgrad . 67.875 58.125 58.875 59.125 5*/* Sofia. . . 24.60 25.— 24.75 24.85 9‘/i Wien . . 375.75 377.25 375.75 877.251 7 Warschau 376.75 378.75 376.75 378.75 71­. Helsingi. . .8.80 59.20 £ 3.80 54.20 7 Alexandria 129.60 130.40 124.975 125 7751 7 Bukarest . 20.125 20.325 20.125 20 325 7 Kowno . . 331.— 333.— 331.— 333 —< 7«­, Lissabon . 111.35 112.15 111.35 11215< 7 Montreal . 30.94 31.06 30.065 30185­ 8% A prágai értéktőzsde árfolyama's ma tegnap péri/ ar pénz ára Nyereménykölcsön . . • , cg 26 67 25 97.- 97.15 1%-o» beriUiiztusi kölcsön . g6.26 S6 25 06.35 96.80 6%~oa beniliáiaai kínuaöD 1923 g0 _ g6­ 50 95 30 c5 80 Lintkölcsön . . . . . g­ 05 61 56 £ 00 £ i;60 t>76-o» konvertálható kölcsön 04 65 95 15 94 55 96 05 ?%*«• * 90 75 91 25 90:45 S05 a%-o« államkölcsön 1626 . . go - 88'60 88 — 88 to 1%h>« Kasaa-oderberifl , , 70’— 70‘50 76’26 — h­oL/fe-o» pótjáradék , , « 67­_ 67 50 67­- 67‘50 12%-on Pótjáradék , . . ^65 67 15 ^6 65 67.16 4%-o. pótjáradék , . . . ec 4ü 60­ 9u 10 60 61 06 1.50%-o» pótjavaasz , . . l7 _ ^7-50 g7 — 57 50 t­adikölcsön kartaiauitáa • > 5­-10 tl­­ 0 Ö1­30 blbO morva urea^oo kölcsön £ 3 — —*_ _*— J%-oí háború elötti ^ 6%-o» oaeb Jai^OR bank . 162v/j lOS^ö 102*^° 103*75 i%-o» mórva jelzálog ét orezágo* bank.............................. — ___ _ — — i%-o* laaaaa-oderberjfi 1889 . _ 1__ •_ 1 — _ Cseh Agrár Bank . . . . 48b*- 490*— tgoj— 492^ Landei Bank ...... 563­_ toT- 655.- 606 -oaeb l­nio ....... 213 — 214 — 26a - 521 — Uaeb Bazkomt ..... 222 - 224*— áfaj— 2öl -Odeh Iparbank ..... _‘— _ ‘— —.— Szlovák Bank ...... _________________­— —i — óivnustenaká ...... 073*— 275 — ■'fi/— 286 -Danrák Hitel _‘— ‘_j — _ _ vVien­er tankvérein .... ’ — __ — _'— — Jugoszláv Bank ..... _‘ — _'— _'— Nordbann . ..... *3700­— 3710j— 3700*~ 3720! — N­ordbann Bonnok .... 775 — 785 — _ " l-Gu.­Caen Cukoripar . . . . . 2/U*— 260!~ 26. -doböller . .... 1 ■ . 575­- 565’~ 57ü._ Horvat Cukor ...... 90 — 92 — -_ ~ — — Aussigei tuiomi­ó .... .g^- g0u'- 610.- • 530^­lN“,k • • • • ■ t . 4^3.- 430 “ 460.“ 4,0-tragai ^“ok ..... 7^- zou.~ ^40 ~ -kokul Műtrágya . . . . . - 165 ~ _ ~ 210-­laolini kávé ...... .4,— •/•/­— 7c;— 79 — Uoüui bzual ...... —92Ó' — 920 — tejipar ........ cOfi’— 6ó0*— <ia.ö*— 3-8 — Auseigl Vegyi . . • • . fLr — 3^4— ~ -*12 ~ tíudwoissi dür....................3_*~ ilií -kouigsüoler Cement . . , fLc'— 10^5'“ í/on ~ — mttníüüétekK01 ° BU üstUélt ' 16«S.: löki 1800.'! lök­bruun* képek l0ü> .ou._ lUü.­Uuiguollei . .. .... 42q 13u<- 415. 420.­.Nyugatooeb brón .... 253. 26?. 2/6- 278.— Alpine . . .•■«•• 43.— 47.— 46.00 46^0 Peru «* üütten ..... ?8b. 7g&­­ gou_­’v* • •••••­ 235-“ 237.- 258-~ 262 -t rágat Va. ...... 6ü0. Goö__ 6/0680. -Eí'bj:.... o»r 414i ,'p' ,........................ 83- 85-~ 83 ~ 87-~ OUeachanJ Papír .... 384­- 386 - ,93 - 397 -