Prágai Magyar Hirlap, 1934. április (13. évfolyam, 76-99 / 3407-3430. szám)

1934-04-04 / 77. (3408.) szám

1994 április 4, szerda. A csehszlovák vezetőcsapatok rosszul végeztek a belga versenyeken A bécsi Vienna Antwerpenben legyőzte a Spartát . A Slavia harmadik lett Lfittichben ■ Braine hat­ trickje szülőföldjén Antwerpen, április 3. Vasárnap 15 000 m­enő ellőtt kezdődött meg a nemzetközi ver­seny. Az első mérkőzést a prágai Sparta ját­szotta le a Beerschot­ben és azt 5:2 (2:1) arányban fölényesem legyőzte. A m­ezőny leg­jobb embere a szülőföldjén játszó Braine volt, aki mesterhármassal járult az eredményhez. Mellette Kalocsay, Nejedly és a Kalfsorban Bouceck vett ré.­­ A bécsi Vienna vasárnap az PC Antwerpeninél 3:3 (1:1) arányban el­döntetlenül játszott. A hétfői döntőben a bécsi csapat meglepe­tésszerűen 3:0 (1:0) arányban nagyszerű já­tékkal győzte le a fáradt Spartát. Mindhá­rom gólt Adelbrecht szerezte . L­ü­tr­i­c­h, április 3. A Kittieri versenyen a prágai Slavia a harmadik helyre jutott. Va­sárnap a bécsi Sportklubtól 1:2 (1:1) arány­ban kikapott, hétfőn a HBS Hágát 2:1 (2:0) arányban győzte le.­­A verseny győztese a Züttichi Standard lett, amely a hágaiakat 5:3, a bécsieket pedig 5:1 arányban győzte le. A Teplitzer F­C Laussaneban a Sportsot 3:2 (1:2) arányban győzte le. A Osechie Karlin a lengyelországi Nowa­­wesben a Wawelt 3:1 arányban győzte le, de König is hü­ttébein 5:4 (1:2) arányban kikapott A brü­nni Sparta az afrikai Constantinéban a városi team­t 3:0 arányban késztette meg­adásra. Bulgária legyőzte Jugoszláviát Belgrád, április 3. A bolgár válogatott csapat hétfőn Jugoszlávia ellen 3:2 (1:0) arányban elismerésre méltó győzelmet aratott. Ugyanakkor Szófiában a jugoszláv tartalék válogatott a bol­gár B. csapatot 1:0 (1:0) arányban verte meg. trxgaiMa<Aarhirií&t> Osztrák-magyar négyes viadal Budapesten A Ferencváros pompás játékkal nyerte a húsvéti serleget Sárost a nagy magyar futballcsatárok nyomában A Hungária súlyos veresége és fényes győzelme Budapest, április 8. (Szerkesztőségünk tele­fon felr­e ütése.) A húsvéti futball­programnak nagyszerű idő kedvezett és mintegy 50.000 néző kereste fel a Hungária-úti pályát, ahol hosszú idő után igen érdekes húsvéti torna folyt le a bécsi Meisl Hugó által ajándékozott serlegért. A versenyen a jelenleg legjobb for­mában levő magyar és osztrák csapatok ta­lálkoztak s a kétnapos elsőrendű küzdelemből a Ferencváros került ki győztesen a Hungá­ria s a bécsi Rapid, valamint Austria előtt. Az eredmény a magyar futball egyik legszebb sikerét hozta s egyben örömteljes képet nyúj­tott a magyar játékosok kitűnő formájáról. A mérkőzések hőse a Ferencváros Sárosija volt, aki Schlosserre és Orthra emlékeztető játék­kal tüntette ki magát , segítette a zöld-fehé­rek két pompás győzelmét. Az első nap, vasárnap 25.000 néző előtt a Ferencváros az osztrák bajnokságban ed­dig veretlen Austriát 6:2 (4:0) arányban győzte le. Sárosi mellett a Ferencvárosban a fedezeteor­t tűnt ki, melyben Moore volt a legjobb. Sárosi 4, Székeley és Kemény 1—1 gólt lőttek és az Austria góljait az újból válogatott formában levő Sindelar szerezte. A zöld-fehérek pompás győzelme után nagy csalódást keltett, hogy a Hungária 0:4 (0:1) arányban kikapott a Rapidtól. Az első félidőben a Hungária fölényben volt, azonban balszerencsével játszott, miután szá­mos támadását sikerrel szerelték. A második félidőben Turay megsérült s ezután csak sta­tisztált, úgyhogy a Hungária visszaesett és a Rapid Kaburek négy gólja révén beállítja a végeredményt. Hétfőn befejeződött a verseny. Az ugyan­csak 25.000 főnyi nézőközönség előtt a Hungária 6:1 (2:0) arányban legyőzte az Austriát és nagyszerű játékával rácáfolt előző napi gyenge szereplésére. Az Austria kezdetben egyenrangú ellenfél volt,­­később azonban teljesen visszaesett úgyhogy a Hungária kénye-kedve szerint lehengerel­ te. Az első félidő két gólját Titkos és Dudás érte el, míg a második félidő elején Cseh II. három­ra szaporította a Hungária eredményét. A 17- ik percben Sindelár kiszökését gól eredményez­te. Ez azonban a Hungáriát villanyozza fel és Cseh II., Dudás, valamint Kardos hamarosan beállítják a végeredményt. Ferencváros — Rapid 9:5 (3:2) A serleg döntő mérkőzése a verseny leg­szebb küzdelmét hozta. Mindkét csapat teljes tudását fejtette ki és szeme­tkápráztató játé­kot produkált. Dacára vereségének, a Rapid utolsó percig egyenrangú ellenfélnek bizo­nyult, hellyel-közel azonban nem tudott megbirkózni a Ferencváros meg­semmisítő fölényével és Sárosi gólratörő já­tékával. Rögtön kezdetiben Takács II. éri el az első gólt, amire Binder azonnal fellel. A 12-ik perc­ben Sárosi átjátsza az osztrák védelmet és ha­talmas gólt lő. A 30-ik percben ugyancsak Sárosi eredményes, de öt perc múlva rá Biian 3:2-re szépít. A második félidőiben La­ky góloz a Ferencváros javára. A Rapid most fokozza az iramot és a 15-ik percben Binder védhet­et­len gólt helyez Háda kapujába. Most újra Ferencváros támad és Toldi gólozik. 5:3. A já­­­ték most megélénkül és hol az egyik, hol a másik fél támad. A védelmek nagyszerű munkát végeznek, a közönség elragadtatását tapsokkal fejezi ki. A Ferencváros régen látott finist produkál és Sárosi egymásután két gólt ér el A 30-ik percben Polgár kézzel érinti a labdát. Binder tizengyesét Háda fogja agyon, azonban az erős lövés kezéből a hálóba pattan. 7:4. Nemsokára rá Kemény, majd újból Sárosi szerez gólt A Rapid nem csügged és a 45-iik percben a kitűnő Binder 9:4-re állítja be a végeredményt. A serleget a Ferencváros két győzelemmel 15:17 gólaránnyal nyerte a Hungária előtt, amely egy győzelmet ért el, de jobb gól­arán­­nyal előzte meg a Rapidet. Utolsó az Austria lett Újpesten vasárnap a helyi csapat bajnoki mérkőzésen 6:1 (2:0) arányban győzte le a formájában erősen visszaesett Kispestet. A bajnokságban átmenetileg az Újpest beérte a Ferencvárost, amely azonban egy mérkőzés­sel hátrányban van. MISKOLC. Budapesti LASz—Északm­agyar­ország 5:2 (3:0). A Bratislava a Duna-serleg győztese A Ligeti a második helyen végzett Nyitra és Trencsén előtt Pozsony, április 3. (A PMH pozsonyi sportszer­kesztőjétől.) Pozsony húsvéti la­b­darúgó-po­rt­át a Duna-serleg küzdelmei uralták. Két pozsonyi csa­pat: a Bratislava és a Ligeti és két vidéki együt­tes, a TTS Trencsén és az AC Nyitra küzdöttek a serlegért. A küzedelemből, mint előrelátható volt, a Bratislava került ki győztesen, miután összes mérkőzéseit megnyerte. A magyar sport képviselő­je, annak ellenére, hogy balszerencsével küzdött és egész sereg játékosa megsérült, becsülettel meg­állotta helyét s csak a Bratislavától szenvedett vere­séget. A két vidéki csapat között alig volt különb­ség. Mindenesetre Nyitra volt a szerencsésebb. A Duna-serleg végső állása: 1. Bratislava három győzelem, hat pont. 2. Ligeti két győzelem, egy vereség, négy pont. 3. Nyitrai AC egy győzelem, két vereség, két pont. 4. TT: 0 győzelem, három vereség, 0 pont. Tudósításaink a következők: Szombaton a Ligeti a Nyitrai AC-ot 2:1 (0:1) arányban verte meg, míg az SK Bratislava a TTS Trencsén ellen 3:0-ra győzött. Vasárnap a Nyitrai AC 4:3 (3:1) arányban verte meg a Trencséni TC-t, míg a Ligeti 1:4 (0:2) arány­ban kikapott a Bratislavától.­­ A két régi rivális küzdelmét nagy érdeklődés előzte meg. A Ligeti ezúttal gyengébben játszott, mint előző nép s a vereséget meg is érdemelte. Ez­zel szem­ben a Bratislava kitűnő napot fogott ki, főképp a halfsora volt jó s ez uralta a mezőnyt. Az első félidőben a Ligeti egyenrangú ellenfél volt, rengeteg gólhelyzete is akadt, de a csatársor a 16-oson belül tehetetlennek bizonyult. Helycsere után a Bratislava jobb kondíciója diadalmaskodott. A Ligetin a fáradtság jelei mutatkoztak, a csapat teljesen visszaesett és a játék szinte állandóan a Ligeti térfelében folyt le. A mérkőzés befejezése előtt néhány perccel Müller vállsérülése kiújult, úgyhogy a kitűnő Ligeti-csatár kénytelen volt el­hagyni a pályáit. Erősen érezte a Ligeti Hédi hiá­nyát. A csapatban kifogástalanul dolgozott a közvet­len védelem, ahol Antos és Meidlinger voltak a legjobbak, de megbízh­atónak bizonyult Unger I. is. A hat sorban Minarik végig egyenletesen jó játékot produkált, míg Vinkovics ezúttal gyengébb volt, mint előző nap. A csatársorban ismét szerepelt Mayer II., de nem sok vizet zavart. Müller sem volt olyan jó, mint a Nyitra elleni meccsen. A Bra­ 9 tislava góljait Sorál, Luknár és Sors, majd is­mét Sorát rúgták, a Ligeti góllövője Mayer II. volt. HÉTFŐ: LIGETI—TTS TRENCSÉN 1:0 (1:0) A Ligeti Müller és Hédi nélkül játszott, majd tíz perces játék után Calmayer II. is elhagyta a pá­lyát és helyette Story jött be, aki teljesen csődöt mondott. A balszerencse szériához hozzájárult még az is, hogy a második félidőben Calmayer I. meg­sérült és csak végigstatisztálta a mérkőzést. Ennek ellenére a Ligeti az első félidőben teljesen ura volt a mérkőzésnek és szemnek is tetszetős játékot produkált. Helycsere után a háromnapos torna fá­radalmai mutatkozni kezdtek a játékosokon, a csapat ekkor már csak arra törekedett, hogy az eredményt tartsa, mert ez részére a második helyet jelentette a futball tornán. Ligeti támadásaival in­dult a já­ték és az első negyedórában Trencsén nem is jut szóhoz. Pompás gólhelyzetek adódnak a trencséni kapu előtt, de eredmény csak a 40. perc­ben születik, amikor Mayer II. kiugratja Unger II-t, aki gólt lő. A második félidő első tíz percében még a Ligeti támad, de azután átengedi a teret a trencsénieknek, akik azonban a nagyszerűen védekező Ligeti ellen nem tudnak eredményt el­érni. A Ligeti csapatának legjobb része a közvetlen védelem volt amelyben Meidlinger teljesítménye emelkedett fel. A halfsorban Minarik volt a legjobb ember, míg Kocsis még nagyon félénken játszott, de passzai jók voltak. A csatársorban ezúttal sem lehet senkit kiemelni. SK BRATISLAVA—NYITRAI AC 4:0 (2:0) A Bratislava ismét pompás játékot produkált s elejétől végig döntő fölényben volt A csapat leg­jobb része a halifsor volt, amely nagyszerű labdák­kal látta el a csatársort. A nyitrai csapat az első félidőben erős ellentállást fejtett ki, sőt időnként támadásba is ment át, de a csatárok nem boldogul­tak a Bratislava védelmével. A második félidőben már fáradt volt a nyitrai csapat, a Bratislava azon­ban ekkor is frissen s lendületesen játszott. A győz­tes csapatban Hubek, Pollák N­. eg­yher tűnt ki, a nyitraiaknál Kucsmik, Hanák és Fekete. A Bra­tislava góljait Parik (2), Luknár és Ugor lőtte. Bíró: Poborszcy. Cseh és morvaországi eredmények Brittin, Zsidenice—Garbarina, Kra­kó 5:4 (4:1) (hétfőn). — Zsidenice—Urnie M. Ostrau 5:2. — Moravia—DSV. 4:2. Bodenbach SV—BSK Gablonz 4:2 és DFC Budweis 4:3. Komotau. DFK—DFC Budweis 7:2 (vasár­nap). — DFK—SK Liben 6:1. Karrlsbad, Sparta—Slavia 0:4 és DSV Saaz ellen 1:3­ Warnsdorf WFK—Karlsbader FK 2:1 (1:1). Eger: Sportbrüder— Bayern Hof 4:3 (2:2). Nemzetközi. Unix. DSK—SK Luden 4:2 (vasárnap). Kladno. Meglepetés:Viktória Pilsen— SK­ 3:2 (1:2) Troppau. SK Zsilina—DSV 2:1 (2:1). Érté­kes győzelem Molnár két góljával. — Herth­a —AFK Troippaiu 6:2. Karvin. Slovara (Rétes)— Polonia 3:1 (0:0)­Aussig. DSV Saa.fr—DFK Aussig 4:0 (hét­főn). M. Ostrau. Slovan Becs—Unie 2:1 (hét­főn).