Prágai Magyar Hirlap, 1934. július (13. évfolyam, 148-172 / 3479-3503. szám)

1934-07-24 / 166. (3497.) szám

8 1iB^MAcfcttt Haang Práfa, július 20. Az MLSz országos baj­noki döntőtornának végre van finalistája. A Ligeti, mint azt előre láthattuk, nem tudott a KFC-én gólarányt javítani és így elsőizben került a fü­leki csapat az országos magyar döntőbe. Keleten az MSE revánsa sikerült, de nem több. Pontosan megismételte a KAC múltbeli 2:1-es győzelmét és így csak egy harmadik, szerdán Ungvárott lejátszandó mérkőzés dönti el, hogy melyik csapat kép­viseli Keletet az országos döntőben. A sz­l>­­venszkoi magyar futball ezen két legfonto­sabb mérkőzéséről az alábbiakban számo­lunk be­ gólt, utána valóságos ostrom alá kerül a­ ko­­má­romi kapu. A Ligeti bombazáporána­k azonban semmi eredménye sincs. Müller, Callmayer II. és Mihalovics lövései kapu­fát érnek. Mérkőzés végén a KFC finisei, de csatárai puhák és túlkombinálják az akció­kat, Kugyelkának nagy helyzete volt, a Lige­ti kapusa azonban lábáról vette el a labdát. A mérkőzés a KFC sarokrúgásával ér véget. A meccsre rányomta a bélyegét a nagy hő­ség. Egyik csapat játékában sem volt lendü­let. A Ligetiben a közvetlen védelem és a csatársor teljesítménye volt kielégítő. Egyé­nileg Unger I., Callmeyar II. és Müller Fiút ki. A KFC a mezőnyben elég jól játszott, de csatársioráiban nincs átütő erő. Reindl és Glei­­sza voltak a csapat legjobbjai. A mérkőzést Koháry bíró vezette. A Füleki TC az országos bajnokság egyik finalistája A Ligeti csak 3:0-ra tudott győzni — Keleten harmadik mérkőzésre van szükség A Hlunhácsi SE pontosan fizetett a kassai vereségért ■ ■ Ungvárott lesz a harmadik mérkőzés, valószinüleg szerdán ■ ■ A KFC még­sem „feküdt le“ — Az FTC jobb gólaránnyal megelőzte a Ligetit Ligeti-KFC (2:0) Pozsony, július­­ 23. (Saját tudósítónktól.) Harmincfokos rekkenő hőségben játszotta második elődöntő mérkőzését a Ligeti KFC ellen. A pozsonyi csapat simán győzött , és győzelmének aránya nagyobb is lehetett volna, ha a csatárait nem üldözi balszeren­cse. Kezdés után nyílt volt a játék, de egy negyedóra után már kialakult a Ligeti fölé­nye és a 18. percben Müller megszerzi a ve­zetést. Továbbra is a Ligeti van fölényben, de eredményt csak a 25. percben ér el, ami­kor Callmayer II. erős lövése a komáromi já­tékosról a kapuba pattan. Félidő végén Mi­­halovics két nagy helyzetet hibáz. A második félidőben a KFC már csak védekezésre szo­rul. A 8. percben Müller berúgja a harmadik MSE-KAC 2:1 (1:0) Munkács, július 28. (Tudósítónk távirati jelentése.) Az országos bajnoki döntő tor­na keleti csoportjának reváns mérkőzés­én a Mun­kácsi SE revánsot vett múltheti kassai vere­ségéért. A reváns még a gólarány tekinteté­ben is pontosan bekövetkezett. A munkácsi csapat megérdemelten győ­zött, mert többet és veszélyesebben támmo­g­at, amit a 8:1 kornerarány is igazol. A gó­lok a következő sorrendben estek: A 44-ik percben Hajlik I., az 55. percben Havasi, il­letőleg a 75. percb­en Darabos. A győztes csa­patban Szilvássy kapus, Fiaskó és Havasi, a kassaiaknál Tomiké, Drotár II. és Lebenszky voltak a legjobbak.. A mérkőzést Briill pozso­­nyi bíró igen jól vezette. Magyarország ifjúsági teniszezői 1­:2-re győzték le a CsMTSz ifjúsági csapatát Balatonalmádi, július 23. A csehszlovákiai Ma­gyar Tenisrs­zövetség ifjúsági csapata péntektől vasárnapig tartó verseny keretéiben mérte össze erejét Magyarország ifjúsági válogatott tenisz­­csapatával. Magyarország ifjúsági játékosai ruti­nosabbaknak, nagyobb felkészültségű­eknek bizo­nyultak és nagyarányú győzelmet arattak vendé­geik felett. Az első napom a magyarországi csa­pat 4:0-ra, a másodikon 7:1-re és végeredmény­ben 1­:2-re győzött. A részeletes eredmények a következők: Férfi egyes: Somogyi—Bartos 6:4, 6:4; Nagy Géz­ea—Nyári 6:8, 8:6; Budó—Csongár 6:2, 7:5; Balázs— Mankovich 6:2, 6:3. Női egyes: Barkász V.—Zuppka 6:2, 3:6, 7:5; Jankovich—Bárczy Emese 6:2, 3:6, 6:3. Férfi páros: Balázs, Asbóth—Csongár, Bartos 5:7, 6:0, 6:1; Nagy, Somogyi—Csongor, Bartos 6:4, 6:8, 6:4; Mankovich, Nyáry—Somogyi, Nagy 6:4, 6:1; Balázs, Asbóth—Mankovich, Nyáry 8:6, 6:3. Vegyes páros: Balázs, Jankovich—Mankovich, Bárczy E. 2:6, 7:5, 6:3; Nagy, Zuppka—Nyáry,­­ Barkász V. 7:5, 6:2.­­ Női páros: Jankovich, Zu­ppka—Bárczy E., Bar­­i­kász V. 6:4, 6:3. A szlovénszkói magyar játékosok neve vastagon szedett. Ausztrália legázolta az USA-t Davis Cup zónaközi döntőjének első napján London, július 23. A Davis­ Cup zónaközi­ dön­tőjét Amerika és Ausztrália között szombaton kezdték meg a wimbledoni stadionban. Az első nap óriási meglepetésre az ausztráliaiak két fö­lényes győzelmét hozta s ezzel a mérkőzés sorsa alighanem el is dőlt. Crawford—Shieldset 6:1, 6:2, 12:10 arányban, McGrath Sydney Wood-t 7:5, 6:4, 1:6, 9:7 arányban győzte le.­­ Crawford biztosam győzött az első két szikben­­ Shields ellen. Az amerikai teljesen formán kívül­i volt, sok ezer visz­t hibázott. A harmadik feretben aztán fellángol Shieldts küzdeni akarása, Craw­ford ideges, de övé a nagyob­b lendület és sike­rül a harmadik szelet és ezzel együtt a győzelmet megszereznie. Grat­h nyugodtan játszott és bizto­san győzött az amerikai ranglista második játé­kosa, Wood ellen. Lengyelország vezet 2:1-re Varsó, július 23. A Davis­ Giro 1635. évjáratának selejtező mér­kőzéseit már megkezdték. Varsóban a­ Belgium—Lengyelország mérkőzést kellett volna vasárnap befejezni. Az utolsó két férfi egyes mér­kőzés közül a Troczymski—Nayert mérkőzést 6:4, Kr;8, 7:6 állásnál a tomboló vihar miatt félbe kellett szakí­tani A hátralevő két fór Hegy­est hét­főn fejezik be. A mérkőzés, jelenleg 2:1-re áll, Lengyelország javára.­­( Anglia 5:0 arányban győzte le Japánt az Eashbourmet­an megtartott barátságos mérkőzésen, mely az angol csapatot a Davis­ Cujp döntőjére van hivatva előkései terni. Az utolsó nap eredmé­nyei a következők voltak: Perry—Jamagis­ha 9:7, 6:1, 6:8, 7:5, Austin—Furjikova, 6:4, 6:2, 6:1. )­ Davis Cup-mérkőzés Budapesten. Augusz­tus 8—5-ike között rendezi meg a magyar tenisz-szövetség a magyar—norvég válogatott teniszmérkőzést, mely a jövő évi Davis Cup­­mérkőzések selejtezője lesz. )( A­ zürichi tenisz­­verseny fér­fi egyesének döntőjében a prágai Menzel 6:8, 9:7, 4:6 ál-, % Lás után feladta a küzdelmet Roussus javára. A nők egyes elődöntőiben Payot 1:6, 6:3, 6:3 arányban legyőzte Rosembert, 7:5, 6:2 arányban verte Ba­rbierit,míg Mathieu­­­ A mann’heimi teniszverseny férfiegyesének döntőjében a­ csehszlovák Vodicka 6:3, 6:2, 6:1 arányban legyőzte az olasz Sertoriot. A versenyt a vihar miatt n­em lehetett befejezni. A pesti Szürketaxi sikeresen szerepelt Kassán SZÜRKETAXI—KASSAI TÖREKVÉS 8:1 (2:0) Bíró: Kőszegi Ernő, 800 néző. A pesti II. proifiliga egyik kitűnő együttese, a Szür­­ketakszi kétnapos kassai vendégszereplése során szombaton a kassai Törekvés ellen állt ki. A Szürketaxi nagyon jó benyomást kel­tett, szép és eredményes játékával megnyer­te a közönség tetszését. A Törekvés csak az első félidőben volt méltó ellenfele a pesti csa­patnak, szünet után azonban nem bírta az iramot és egyre-másra kapta be a gólokat. A pestiek részéről Odry (3), Takács NI. (2), Il­lés, Fézler és Juhász, a kassaiak részéről Grün volt eredményes. SZÜRKETAXI—CSSK Kassa 3:2 (2:0) (Tudósítónk távirai jelentése.) Ratk­ovszky bíráskodása mellett, 1500 néző előtt játszották le a budapesti vendégek második kassai mérkőzésüket. A Szü­rketaxi mindvégig erős iramú mérkőzésben nagyszerűen játszott és maa. technikai készültséget árult el. A kas­sai csapat nagy lelkesedéssel védekezett. második félidőben, sajnos, eldurvult a mér­­­kőzés, aminek az erélytelen bíró az okin. Az első félidő két gólját Takács lőtte. A második játékdélben előbb Kuzsik, majd egy pesti ön­góllal egyenlít a CsSK, a 28. percben Takács áttöréséből született a győztesek gólja. Ez­­­utá­n a játék eldurvult, Odryt harcképtelenül vitték le a pályáról.­­( A csehszlovák evezősbajnokságokat teg­nap futották le Mellükben. A kormányos né­gyesben GsAC Roudnice győzött 7:17.8 p. idő­vel Meltnik előtt, a nyolcasban ugyancsak Roudnice lett első 6:194 p.-cel Melnik előtt. A szkiftet a louai Zavrel nyerte 7:36 p. alatt. )( Kerékpáros világbajnokságok. Augusztus 10—19-i­ke között rendezik meg Lipcsében a kerékpáros világbajnoki mérkőzéseket. A ver­senyben körülbelül tíz­ nemzet kerékpárosai vesznek részt. Az olasz versenyzők minden valószínűség szerint csak országúti verse­nyeken vesznek részt. im 4 túlim u. *~aa. V­yhne ! idegbántalmakban, vérszegénységben és női bajokban szenvedők részére. Teljes pensió napi négyszeri étkezéssel, fürdő és gyógydijjal együtt Ki 38—40. Orth. kóser vendéglő is. Losonci kombinált— SK Zsolna 2:1 (1:0) Barátságos mérkőzés Losoncon, Spiegle­r (Besz­tercebánya) jó bíráskodása mellett. A losonci csa­pat megérdemelten győzött, többet volt játékban. A gólo­ka­t Korév, (2), illetve Molnár lőtték. A lo­sonciaknál a védelem és Kone­c volt jó, a zsolnai cealpa­tiból Jamota és Molnár tűntek ki. Losonci komb. II.—BSK Ajantalvölgy 4:4 (2:2). Biró: Ho­chholzer (Rimaszombat) erélytelen. Szlovenszkó? eredmények : FÜLEK. FTG—LÉVAI TE 10:0 (4:0). Ba­rátság'Ofe mérkőzés Siebert (Rimaszombat) kiráse­­­kodás­ával Az FTC kitűnő formában játszott-KASSA. Union—Törekvés oldboy 3:2 (1:1)­ Téhá­­nyi SK—Baraki SK 2:1 (1:1). C­sSK gyermekcsapat —Törekvés gyermekcsapat 4:3 (1:1), szombaton 3:1 (1:1). RUTTKA. Ruttkai FC—Polonie Karwin 2:1. -----O----­ Kárpátaljai eredmények UNGVÁR. SK Rusj—Kassai SC 5:0 (4:0). Barát­ságos, biró Bora. UMTE—Vasutas SK 5:1 (3:0), bí­ró Weisz. Serlegmérkőzések: UAOK—UKMSC 3:1 (3:1), biró Hirschberger. Ördarmai SK—Vasutas K. 3:0. Biró Lőwy. MUNKÁCS. MSEK—SK Duehnovits 4:1 (2:1). Ba­rátságos, biró Guttmann. NAGYKAPOS, C*SK Ungvár-KTK 3:2 (2:2). Bí­ró Győrffy. Csehországi eredmények CS. BUDEJOVICE. Slávia (Prága)—SK Budejo­­vice 10:1 (3:0). SAAZ: DSV Saaz-DEK Komotan 84­ (4:0). TEPLITZ-SCHÖNAU. Teplitzer FK—DFK Bilina 6:2 (3:0). WARXSDORF. SK Kladno-Warosdorfer FK 9:1 (4:1). PILSEN: Bohemiane—SK Plzen 3:0 (1:0). Nyári serlegmérkőzés. -------o—­ Lévai sporthírek A Lévai TE és a nagyszombati Janosik első lsró. és vizipólómérkőzése Léván. A két vidéki egyesü­let találkozása szép és értékes küzdelmet hozott. Az egyes eredmények szlovenszkói viszonylatban is jók, csak sajnáltaos, hogy a lévai uszoda sportsze­rűtlen méretei erősen csökkentik az elért eredmé­nyek értékét. Kiemelkedtek a nagyszombati Ko­­varik és a 15 éves lévai Stukovszky, előbbi gyors, és mellúszásban, utóbbi gyorsúszásban sokat ígé­rő tehetség. A vizipólómérkőzés 3:3 (0:1) arányban végződött. A lévaiak többet támadtak, de az erélye­sen védekező nagyszombatiak ellen nem tudtak eléggé eredményesek lenni. A nagy lévai fölény da­cára, három elúszásból született a nagyszombatiak három gólja. A mérkőzést a pozsonyi Klobutzky ve­zette egészen kifogástalanul. E mérkőzés megrende­zése körül különösen dr. Knapp Pál főtitkár és Steiner István úszószakosztály vezető szereztek nagy érdemeket. LTE csapata vasárnap Füleken játszik a bajnok FTC ellen. Összeállítása a következő: Dubetz — Kovács, Ujváry — Mészáros, Martinovics, Öcs­iák Kocsis, Tóth, Vízi, Danis, Dokupil. Tartalékok: Zankó, Matulányi, Pálfy, Kiss I. és Rácz. ——­­­ 0 —1 ! )( Pösztéi) sporthírek. A Pöstyéni FK ma Ta­­polcsányban reváns jellegű meccset játszik a TSK el­len. Az utolsó találkozás alkalmával Tapolcsány győzött. 2:1-re. — Divis, a vágsellyeiek jókép­essé­­gű baszélső csatára a Pöstyéni FK-ba jelenti be át­lépését. ( A Pöstyéni Lawn Tenisz Club klubközi mérkőzés keretében f. hó 25-én és 26-án a bécsi Touring Clubnak a vendége. )( A Tour de France XVI. szakasza, m­ely szintén a Pyrenegsokban az Aix les Thermo* Luohou R­ 5 kilométeres IR szak­a­szon vezetett, Bignoli győzelm­é­­vel végződött, aki 5:2412 ó. alatt lelte meg a te«­vet. Az összteljesítményben még mindig A. Mai­­ne vezet.