Prágai Magyar Hirlap, 1934. szeptember (13. évfolyam, 199-216 / 3530-3547. szám)

1934-09-11 / 207. (3538.) szám

13&4 ggftptemfoar 11, kedd. Az FC Bologna az évi Középeurópai Kupa győztese A döntőben az olaszok 5:1 (4:1) arányban győzték le a bécsi Admirát Bologna, szeptember 10. Mintegy 26.000 főnyi néző előtt folyt le a bolognai stadion­ban a Köz­épeurópai Serleg easévi döntőmeccse az olasz bajnokság negyedik helyezettje, az FC­ Bologna és az osztrák bajnok Admira között. Az olaszok a revansmeccset az egy­fős előnnyel induló osztrákok ellen hasonló arányban nyerték meg, mint győztek hat héttel ezelőtt a budapesti Ferencváros ellen. A Bologna az első perctől kezdve fölényben volt, frissebbnek, ötletesebbnek bizonyult, mint a szárnyaszegetten játszó Admira. A Bolognában főleg a csatárok játszottak jól, de hiba nélkül működött a védelem is. Az Admirában az első percekben megsérült Hanemann, aki a meccs végéig statisztált. A ve­zető gólt a 22. percben Maini szerezte meg, amit Vogl egyenlített. Ettől kezdve az olasz gólok gyors egymásutánban estek Reguzzoni (2) és Fedullo révén. _ a második félidőben is az olaszok voltak fölényben, de az osztrák védelem jól állotta helyét, úgyhogy csak egy gólt tudtak elérni a kitűnő Reguzzoni révén.­­ A győztes csapatból a két szélső, Maini és Regazzoni, az Admirában Platzer kapus volt a legjobb. Az angol Jewel jól bíráskodott. Megverték a bírót Munkácson és Beregszászon Igló legyőzte Beregszászt ■ A CsSK-Kassa győzött az ungvári CsSK ellen ■ Kassai AC—Munkácsi SE 3:1 (1:0) Munkács, szeptember 10. A divízióban a csődöt mondtak. A vezető gólt rögtön a két­két rivális magyar csapat, a Kassai AC és a Munkácsi SE találkozott. Botrányos befejezés után győzött a Kassai AC 3:1 (1:0) arány­ban. Gottlieb Ferenc ungvári bírót a 80. perc­ben Hajlik György, MSE-játékos poffonütötte, mire a bíróval elégedetlen közönség be­tódult a pályára. A rendet hamarosan helyreállítot­ták és a mérkőzést befejezték. Az MSE négy tartalékkal játszott. A KAC állandó fölényben volt. Góljait Vitéz, Farkas és Jurenkó szerez­ték, míg az MSE részéről Rosenberg gólozott. Kassa, szeptember 10. CsSK Kassa—CsSK Ungvár 2:0 (1:0). Bíró: Gorilovits. 800 néző, felázott, sáros pálya. A kassai csapat meg­érdemelten győzött. Az ungváriak csak a me­zőnyben mutattak jó játékot, de a kapu előtt Egyéb mérkőzések KASSA: KSC—Baraki SC 2:0 (1:0). Baj- doskov Dudrik rúgta, szünet után a 7. perc­ben ugyancsak Dudrik beadásából Hruza gólázott. félidőben Az ungváriaknak — főleg az első — sok gólalkalo­m nyílott. — Jól voltak: Kassánál Dudrik, Regéczy, Csarny, Hruza, Muzsik, Ungvárinál Bűnösök: F­ilbinger, Skladar, Beregszász, szeptember 10. Az Iglói AC a Beregszászi FTC-ot 2:1 (1:1) arányban verte meg Bora bíró vezetése mellett. A meccset nem tudták itt sem befejezni, mert a közön­ség a pályára rohant és a munkácsi bírót véresre verte. Bokság: Biztos győzelem a kemény ellenfél ellen. Mindkét­­ gólt Kainz rúgta. Bíró: Kam­ion I. - KSC ifj.—KAC III. 2:0 (2:0). Bajnoki. Gólok: Mih­alovics és Szlagyik. UNGVÁR: UTE—UAC 1:0 (1:0). Biró: Weimann. Góllövő Vasikovics 11-estből. Mind­két csapat tartalékkal, csatárok gólkép­telenek. Jók: Rónay, Fül­öp (UTE), Jencsik, Molnár, Grohman (UAC). Kornerarány 0:5. 100 néző. — II. osztály: Spartacus Munkács— UMTE I. 2:0 (1:0). Biró: Fejér Ignác, — UTE II.—UAC II. 1:0 (1:0). Bíró: Fejér Vil­mos. Az UAC kezdettől 9 emberrel játszott. Királyhelmeki SE—Csapi SE 2:1 (1:0). A Ligeti vette át a vezetést a nyugati divízióban 2:1 arányban legyőzte a Ruttkai FC-ot *3 Végre győzött a Füleki TC is ■ ■ A Komá­romi FC kikapott, a Vas eldöntetlenül játszott .■ A Bratislava győzött Pöstyénben Pozsony, szeptember 10. (A PMH pozsonyi sport­­szerkesztőjétől.) Nagy érdeklődés előzte meg a ruttkai csapat pozsonyi mérkőzését a Ligeti ellen, főkép azért, mert az FC Vrutky legutóbb győzelmet aratott a Bratislava felett. 3500 főnyi közönség volt szem­tanulja a mérkőzésnek, amely roppant heves és változatos küzdelmet hozott. A Ligeti megérdemelte a győzelmet, de csak a második félidőben mutatott teljesítménye alapján. Sőt győzelme még nagyobb arányú is lehetett vol­na, ha Müllert, a Ligeti centercsatárát nem üldö­zi a balszerencse. A kitűnő Müller három biztos gólnak látszó helyzetet hibázott el, azonkívül háromszor kapufát lőtt. Az első félidőben valamivel jobb volt a ruttkai csapat, de a Ligeti iv nagyszerű­ védelmével szem­ben nem tudott boldogulni. A Ligetiben a csatár­­sor volt a játék első részében nagyon rossz, mert átvette a ruttkaia­k magas játékstílusát. Szünet után megváltozott a játék képe. A Ligeti magára talált és döntő fölénybe ke­rült. A vezető gólt mégis a ruttkaiak szerzik meg a hatodik percben Szeidl révén. Erős Lige­ti ostrom következik s a 17-ik percben Müller­­nek sikerül fejes-góllal kiegyenlíteni. A Ligeti teljesen kapujukhoz szegezi a ruttkaia­­ikat, de a csatársort balszerencse üldözi. A legjobb helyzeteket nem tudják kiaknázni. Müller két lé­pésről a kapusba rúgja a labdát, majd kétszer egy­más után kapufát rúg. Végre a 40-ik percben ered­ményre vezetnek a Ligeti támadásai: Kornerből megint Müller befejeli a győzelmet jelentő gólt. A Ligeti csak a második félidőiben mutatott tel­jes­ítmény­ével elégített ki. Az első félidőben lélek nélkül játszottak a Ligeti csatárok. Szünet után azonban mintha kicserélték volna a Ligetit. A csatársor is magára talált és veszélyesen táma­dott. Egyénileg Meidlinger, Hódi és Vinkovics voltak a Ligeti legjobb emberei. Katasztrofálisan rossz volt Kocsis Genterhalf és ez majdnem a­ Li­geti vesztébe került. A ruttkai csapat gyors és lel­kes­ játékával tűnt ki. Egyénileg néhány kitűnő játékossal rendelkezik­. Ezek között első helyen áll Botka jobbösszekötő és Humpal jobbszélső. Kitti­ 1 nő volt a védelemben Kozm­a, a b­altsorban pedig Farkas, Biró, Novák jó játékvezetőnek bizonyult. Szombaton a Vas a Trencséni TS-et látta vendégül és az­A Nyitrán vasárnap lejátszott divkiósmérkőzést nagy érdeklődés előzte meg. A nyitrai csapat, mely főleg a második félidőben volt elemében, biztosan és megérdemelten nyerte az izgalmas mérkőzést, megszerezve az első két pontot a divíziós küzde­lemben. A gólarány nem hű kifejezője az erőviszo­nyoknak. Részben Ványa komáromi kapus szenzációs védései, rész­ben a nyitrai csatársor balszerencséje okozta, hogy a nagy nyitrai fölény gólokban nem jutott kellőképpen kifejezésre. Az első félidő hullámzó mezőnyjátékkal telt el, több nyitrai támadással, melyek azonban nem hoztak eredményt. A komáromi védelem hihetelen szívós­sággal dolgozott. A második félidő 10. percében szerzi meg Schneider a nyitraiak első gólját — védh­etetlen sarklövésből. A nyitrai csapat tovább­ra is frontban maradt és Benczy, ma­jd Pohle gól­jával beállítja a végeredményt. A vendégcsapat ekkor már csak kitörésekkel kísérletezett, melyek elakadtak a nyitrai védelmen. A győztes csapat­ban Kovács és Paldan remekeln­ek, Kucsinik ka­pus kevés dolgát jó végezte. A vendégcsapatnál Ványa kapus nagyszerű napot fogott ki, rajta kí­vül Gng volt jó formában. Az izgalmas meccset Mahler bíró vezette. SK Bratislava—Pöstyéni FK 5:2 Pöstyén, szeptember 10. A vendégcsapat minden tekintetben fölényben volt és biztosan győzött J­­au­csik (3), Maszarovics és Sors góljaival. A PFR góljait Divis szerezte. Jók voltak: Maszarovics,­zal 2:2 (0:0) arányban eldöntetlenül játszott. Végig kiegyensúlyozott küzdelem folyt. A Mén­esén­ csapat­a technikásabb, a Vas a lendületesebb együttes volt. Góllövők: Fürst és Ujváry (11-es), illetve Sírba. Bíró: Sárkány (Zsolna), Szuchy és Stastny, valamint Kutina és Divis. Tár­cái jól bíráskodott. Fin­eki TC - Zólyomi TK 3:0 (1:0) Zólyom, szeptember 10. Szlovenszkó magyar baj­noka végre kiadós győzelmet aratott a divízióban erős ellenfele ellen. — Részletes eredmény a meccsről nem érkezett. A divízióban a Ligeti vezet a Bratislava és Ruttka előtt. Ny­itrai AC—Komáromi FC 3:0 (0:0) 9 TUNGSRAM de fölényre tett szert és a 18-ik percben Török révén sikerül megszereznie a vezetést. A győztes csapatban Dióm kapus és Török volt a legjobb ember. Az SzTK-nál a közvet­len védelem és Kolodics tetszett. — Bíró: Rauschbnitz. KÁBELGYÁR—PTE 3:0 (1:0) A mérkőzést lendületes támadásokkal kezdte a PTE, de csatársora nem boldogult. A 20.-ik perctől kezdve a Kábelgyár került fölénybe és a 35.-ik percben Kaiser rúgta az első gólt. Helycsere után a Kábelgyár többet, a PTE veszélyesebben támad. A 14.-i­k perc­ben Berecky rosszul ad haza és öngólt vét, a 3S.-dk percben Zrun beállítja a végered­ményt. DONAUSTADT—HÚSOS 3:1 (0:1) Az első félidőiben egyenrangú volt a két csapat, csak a végén sikerült a Húsosnak némi fölényre szert tennie. A 40.-ik perciben Faiul egyéni kitörésiből vezetéshez juttatta a Húsosokat. A második félidőben megváltozott a játék képe. A Donaustadt leszorítja ellenfelét a 20.-ik percben tizenegyesből, amelyet Rein­­thal értékesített,­ kiegyenlít. A 30.-ik percben újból Reinthal eredményes, majd Pfeiffer gólja a 40.-ik percben megpecsételi a Donau­­stadt győzelmét. A Hasosban kiváló volt Hau­­lik. A Donaustadt csapatában Sefcsek, Nics, Pfeifffer tűnt ki. Biró, Berta. Admira—Meteor 2:1 (1:1). II. osztály. * Nyugati zsupa Makkabea—MSK Malacka 7:0 (1:0). Zsupa­­bajnoki mérkőzés. Biró, Schneider. A Mak­ka­­bea a második félidőiben nagyszerűen játszott és Káldi (2), Heszky (3), Hoffer és Hess gól­jával megérdemelten győzött. Bazini SK—Sparta 7:2. — SK Tapolcsány —Rapid Nagyszombat 3:0. Meglepő ered­mények. A nyugati bajnokságban a Donaustadt győzelme meglepetés Pozsony, szeptember 10. (A PiMH pozsonyi sportszerkesztőjétő­l.) A nyugati kerületben a bajnokság második fordulóját bonyolították le vasárnap. A na­p egyedüli meglepetése a múlt héten gyengén szereplő Donaustadt győzelme a Húsos felett. A PTE a múltheti kitűnő start után ma gyengébben játszott és megérdemelt vereséget szenvedett a Kábel­gyártól. A Virágvölgy második meccsét is megnyerte. Tudósításaink a következők: VIRÁGVÖLGY—SzIK 1:0 (0:0) Két egyenrangú csapat küzdelme volt a mérkőzés, amely helyenként igen durván folyt. A második félidőben a Virágvölgy­eny- Kladno újabb győzelme Amerikában Csikágó, szeptember 10. Az Amerikában tú­rázó kladnói együttes tegnap játszotta har­madik mérkőzését Csikágóban. A kladnói csa­pat ellenfele ezúttal az All Stars Illinois együt­tese volt, amelyet 4:0 (3:0) arányban sikerült legyőzniük. A csehszlovákok góljain Junek és Novo osz­tozkodtak. A kiad­ásak a mérkőzés egész tar­tama alatt fölényben voltak s győzelmük sok­kal nagyobb arányú is lehetett volna. --------------­)( Magyarország lövész-válogato­ttja Berlin mellett Németországot a kiskaliberű fegyver­­csapat versenyében legyőzte. Az egyéni ver­senyben is első négy helyet magyarok foglal­ták el. Első Berzsenyi lett.