Prágai Magyar Hirlap, 1935. október (14. évfolyam, 224-249 / 3776-3801. szám)

1935-10-08 / 230. (3782.) szám

1935 október 8, kedd. - CSeppekt-Eldöntetlenül végződött a bécsi Európa Serleg-mérkőzés MAGYARORSZÁG - AUSZTRIA 4:4 (4:2) Gyenge védelmek, jó csatársorok ■ 40,000 néző előtt izgalmas és változatos küzdelem ■ Három gól három perc alatt ■ A közönség Meisl ellen tüntetett ■ Olaszország ismét a serleg valószínű győztese Bieß, október 7. (Távirati jelentésünk.) A bé­csi stadionban 40.000 néző előtt folyt le Magyar­­ország és Ausztria válogatott csapatainak Európa Serleg mérkőzése, amely váratlanul eldöntetlen eredményt hozott. A küzdelem egyike volt a leg­érdekesebb és legizgalmasabb mérkőzésnek, ami a két rivális között Bécsben eddig lefolyt. Da­­cára annak, hogy mind a két csapat csalódást keltett, a harc mindenkor változatos és az utolsó percig nyílt jellegű volt. Általában a magyar csa­pat volt fölényben, azonban mihelyt a magyarok góleredményt értek el, az osztrákok csakhamar egalizáltak. Mind a két csapatban a védelem volt a leggyengébb pont. A közönség óriási csalódá­sára Sesta az osztrák csapatban nem játszott, ami az egész mérkőzés folyamán Meisl elleni tünte­tésre adott okot. Pavlicsek beállítását Sesta he­lyére nagy elégedetlenség fogadta és valahány­szor a magyarok gólt értek el, mindenkor őt fut­­ozta Meisl-lel együtt az elkeseredett közönség. Pavlicseken kívül, aki tényleg gyönge volt, ez­úttal Platzer kapus sem tudott kielégíteni. Egé­szen egyszerű esetekben elvesztette a fejét. Schmaus hátvéd sokat és jól dolgozott, de a half­­sor sem volt tökéletes. Hoffmann szintén a társai helyett lótott-futott. A legjobb rész mindkét ol­dalon a csatársor volt. A magyar csatársorban Sárosi és Toldi voltak a legjobbak, de kitünően vált be — főleg mint góllövő — a debreceni Vincze, Markos és Titkos a széleken gyöngébbek voltak. A halfsorban Turás nem tudta Mórét pó­tolni, de szélső társai: Szalay és Dudás is gyön­gébbek voltak. A második félidőben, amikor az osztrákok rohama erősbödött, a magyar halfsor kissé feljavult. A Szabó—Polgár, Sternberg véde­lem közepes munkát végzett. Az osztrák csapat­ban egyénileg Brian és Hanemann tűntek ki. Ál­talában az osztrák csatársor volt a mezőny leg­jobb része és neki köszönhető az eldöntetlen ered­mény is, amely a serleg újbóli győztesévé való­színűleg Olaszországot teszi. Hátralévő mérkőzések: Olaszország és Cseh­szlovákia, Magyarország és Olaszország. Amen­­­nyiben Olaszország mind a két — idegen pályán — lefolytatandó mérkőzését elvesztené, úgy Ma­gyarország csak nagyszerű gólaránnyal nyerheti meg a serleget. Hogyan estek a gólok? A 7. percben Toldi a védelem hibájából a ma­gyarok vezető gólját szerzi, amit egy percre rá Biian kiegyenlített, míg a 9. percben Vincze pom­pás lövése jutott Platzer rosszul fedezett kapu­jába. A 12. percben Bican sarokrúgásból fejessel egalizált. Utána heves magyar támadások és Sárosi, valamint Vincze 4:2-re beállítják a vég­eredményt.­­ A második félidőben a 11. percben Bican gólozott, majd helyette Raftl állt be. Ausztria most fölénybe került és a magyar véde­­delem hibájából Hoffmann megszerezte a kiegyen­lítő gólt. A mérkőzés felé a magyarok győze­lemre törekedtek, azonban siker nélkül. A fair küzdelem ellenére a sáros pályán több sérülés történt, így a mérkőzés „szenvedő hőse“, Pavlicsek a kezét törte. Wunderlin svájci bíró jó volt. Grácban a magyar amatőr válogatott az osz­trákokkal 0:0 eldöntetlenre játszott. Varsóban az osztrák második csapat a lengye­lektől láz (1:0) arányban kikapott. 25.000 néző előtt az osztrákok a gyengébbek voltak A győz­tes gólt Matias lőtte. A lettországi Redlich bíró a bécsi csapat jogos 11-esét szabadrúgássá vál­toztatta, amiből nem lett siker. Az Európa (S­ve lila) Serleg állása: 1. Olaszország 6 5 0 1 15:6 10 2. Ausztria 8 3 3 2 17:15 9 3. Magyarország 7 3 2 2 15:14 8 4. Csehszlovákia 7 1­4 2 9:10 6 5. Svájc 8 116 13:24 3 Három magyar csapat győzött­­ a kárpátaljai divízióban Csak a Törekvés kapott ki Ungvárott az SK Rusjtól ■ A Kassai AC megverte az Iglói AC-ot, a Munkácsi SE az ungvári CsSK-át és a Beregszászi FTC a kassai CsSK-át Kassai AC—Iglói AC 5:2 (i:2) Kassa, október 7. (Saját tudósitónktól.) Tar­­czal bíró vezetése mellett 1200 főnyi néző előtt mind a két csapat tartalékokta­! állott ki és a kassai csapat — főleg második félidőbeli telje­sítményével — a győzelmet megérdemelte. Az első félidőben Igló diktálta a tempót és Havlics, valamint Vysopal II. révén csakhamar két gólt ért el. A 36. percben Tóth (KAC) egy 11-est mel­lélőtt. Majd a KAC lendült támadásba és Vitéz a 40. percben gólt ért el.­­ A második félidőben a KAC okosan és körültekintően játszott. Vitéz csakhamar kiegyenlített Fazekas szöktetéséből. Drotár elgáncsolásáért adott 11-est Pásztor érté­kesíti, majd a 18. és 32. percben Vitéz beállítja a végeredményt. Közben a bíró az egyik iglói já­tékost kiállítja. Ennek dacára a végküzdelemben Igló volt fölényben, de a KAC védelme mindent mentett.­­ A KAC-ban a fiatalok: Csorba és Pásztor voltak jók. Szalcsány, Tóth, Jurenko, Vi­téz, Fazekas, Dróttali H. főleg a második félidő­ben játszottak jól. — Iglónál Ganovszky, Alexa, Vysopal fivérek, Fábián és Csefe váltak ki. Tar­­czal (Ruttka) pártatlanul bíráskodott. Munkácsi SE -CsSK, Ungvár 5:0 (2:0) Munkács, október 7 Fölényes győzelem. Gó­lozók: Kain (3), Fezler és Zimmermann. Biró: Svejda. Beregszászi FTC—CsSK, Kassa 3:2 (1:0) Játszották Beregszászon. Góllövők: Várady (2) és Ehrbach a helyi csapat részéről. Hei­­d­ecker rosszul bíráskodott. 800 főnyi néző. SK Rusj — Törekvés, Kassa 5:1 (1:0) Játszották Ungvárott. Biró: Gorilovics (Igló.) Góllövők: Szukovszky (3), Kolzár, Krizs I., illet­ve Deutsch. A kárpátaljai divízióban vezet a Kassai AC 8 ponttal. 2. SK Rusj 7 p., 3. Munkácsi SE 7 p., 4. GISK, Ungvár 6 p., 5. Iglói AC 4 p., 6. CsSK, Kassa 4 p., 7. Beregszászi FTC 4 p., 8. Törekvés: Kassa 0 pont. Szlovenszkói eredmények ZSOLNA. ZsSK—DSV Trinec 6:1 (3:1.) Barát­ságos mérkőzés. Biztos győzelem. Gólok: Molnár (2), Rysavi, Derkics, Mecsir és Virgovics. Riedl centerhalf bemutatkozása kedvező volt. KÖZÉPKERÜLET RIMASZOMBAT: RÁC—Pereőci SC 3:2 (1:0). RAGYOLC. RTC—Tamásfalvai SC 2:1 (0:0). FÜLEK. FTC XI.—Apátfalusi SC 5:1 (3:0). LOSONC. Minthogy a Tornaljas SC félórás késés­sel érkezett a bajnoki mérkőzésre, a szabályok ér­telmében a két bajnoki pontot a LAFC javára írják. NYUGATI KERÜLET SZENC. Testvériség—SZSE 3:1 (1:1.) HAM­BURG. SV—Donaustadt 4:2 (0:1.) BERG, Rapid-Húsos—S­V 4:3 (1:1.) POZSONY. PTE—Admira 2:2 (2:1). Gólok: Kanyok és Kovacsik a PTE, Gregorovics és Ha­­merlik az Admira részéről. Biró: Fessler­ — Li­bertas—Virágvölgy 2:1 (2:1). Nehezen szerzett győzelem Kaiser és Irun góljaival. Rédeki a Vi­rágvölgy részéről volt eredményes. ÉSZAKI KERÜLET KASSA. Baraki SC—Eperjesi PTVE 2:1 (2:0). Gólozók: Krupa és Bednarik, illetve Köller. Biró: Heidecker. KÁRPÁTALJAI KERÜLET UNGVÁR: UAC—Palánkai Testvériség 8:1 (u.0.) — UAC—UKMSC K. 6:0. CSAP. CISE—UKMSC 5:0 (1:0.) Bajnoki, 'ÍRXCAI-Mag^ARHIRIíAP Nyugatszlovenszkón egyedül a Füleki TC győzött a magyar csapatok közül A Ligeti súlyos veresége Bulthán ■ Pöstyénben kikapott a Ko­máromi FCt Zólyomban eldöntetlenül játszott az Érsekújvári SE Prága, október 7. A nyugatszlovenszkói divízió­ban a magyar és szlovák csapat újabb találkozásá­ból egyedül a Füleki TC került ki győztesen idegen talajon. Szomorú a Ligeti hatalmas hanyatlása. Az ÉSE Zólyomban csak eldöntetlent tudott a ZTE-tól­­ kicsikarni, míg a Komáromi FC kikapott Pöstyén­­ben. A divízióban a Füleki TC vezet 11 ponttal az Érsekújvár SE előtt, amely 9 ponttal, de jobb gól­­aránnyal előzi meg az ugyancsak 9 pontot elért, de egy mérkőzéssel előnyben lévő Zsolnai SK-ot. 4. Ruttkai FC 8, 5. Pöstyéni FC 8, 6. Zólyomi TC 8, 7. Trencsén 5, 8. Komáromi FC 3, 9. VAS 3 és 10. Ligeti 2 ponttal. Füleki TC—Trencséni TC 1:0 (0:0) Játszották Trencsénben. Győztes gól: Horácius. Ruttkai FC-Ligeti SC 10:1 (5:0) 800 néző Ruttkán, Biró, Veres. Gólok: Seidl, Hochleitner, Godsioveky (3:3) és Tarnai, illetve Müller. Zólyomi TK—Érsekújvári SE 3:3 (0:2) Zólyomban az első félidőben az ÉSE volt fölény­ben, később a honi csapat felnyomul és egyenlített Gólok: Holzer, Vérségi és Csapó az ÉSE, Horváth kapus 11-esből, Pagurka és Besina a ZTE részé­ről. Pöstyéni FK —Komáromi FC 6:2 (4:0) Kedvezőtlen terepen Pöstyénben, gyönge nézőtér előtt. Gólozók: Schulz (4), Rieger és Micsodh (1-1) a PFK, Gleisza (2) a KFC részéről. Janicsek pár­tatlan biró volt. 9 Külföldi eredmények­ ­­ Az angol ligában már csak a Huddersfield Town veretlen és vezet 14 ponttal a Sunderland és Derby Count 13—13 pontjai ellen. Az Arsenal 11 ponttal a negyedik helyen áll. A szombati eredmények: 1. liga: Arsnal—Blackburn R. 5:1, Birmingham—Chelsea 2:1, Bolton Wand­—Midd­­lesbrough 3:1, Brentford—Sheffield W. 2:2, Der­by Co.—Wolverhampton 3:1, Everton—Aston Villa 2:2, Leeds Un.—Huddersfield T. 2:2, Man­chester C.—Stoke C. 1:2, Prest­on K­. E.—S’orts­­mouth 1:1, Sunderland—Liverpool 2:0. West Bromwich A.—Grintsby T 4:1. — II. liga: Brad­­ford—Blackpool 3:2, Burnley—Newcastle 1:2, Charlton Athl.—Bradtford C. 2:1, Fulham—Totten­­ham 1:2, Hull City—Plymouth Arg. 2:1, Leicester C.—Doncaster R. 6:0, Port Bale—Manchester Un. 0:3, Sheffield Un.—Nottingham F. 1:0, Sout­hamp­­ton—Norwich C. 1:1, Swansea T.—Bury 4:1, West Ham Un.—Barnsley 2:0. — Skócia: Aberdeen— Partick Thistle 4:0, Albion R.—Dundee 1:1, Clyde —Ayr United 2:0, Hamilton—Hybernian 2:3, Hearts—Third Lanark 2:0,­ Kilmarnock—Celtic 1:1, Queens Park—Airdrieonians 3:2, Quen of South—Motherwell 1:1, Rangers—Dunfermline 6:2, St Johnstone—Arbroath 2:1. )­ Magyarország. A vasárnap egyetlen nemzeti ligamérkőzése Miskolcon az Attila és Kispest kö­zött 2:2 (1:0) arányban eldöntetlenül végződött.­­ A profi ligában Kaposvárott a Somogy a Nem­zetit 3:2 (3:1), Budapesten a Zugló a Budatétényt 14:0 (5:0) arányban verte meg. )( Dánia—Finnország 5:1 (3:0). A dánok nagy­arányú győzelme Kopenhágában, 25.000 néző. )( Németország, Drezda: Szászország—Würten­­berg 3:1 (2:1). — Beutken: Lemberg—Porosz-Szi­lézia 1:0 (0:0). Válogatott mérkőzések. — Bajnok­ságok: Hertha—Pankow 2:0, Berliner SV— Tennis Borussia 3:0, Minerva­—Nowawes 3:2, Wa­cker—Blau Weiss 3:1, Viktória Spandauer SV 4:0 — Sp. Vg. Fürth—Bayern München 2:0, IFC­ Nürnberg—1860. München 3:0, Wacker—FC Mün­chen 4:2, BC Ausburg—ASV. Nürnberg 5:0, FC Schweinfurt—IFC Bayreuth 2:0. )( Jugoszlávia, Sándor király emlékmérkőzések: Belgrádi ASK—BSK 4:1, Gradjanski Zágráb— Concordia 3:2. )( Olaszország. Orth György klubja, az FC Ge­nova a Sampierdarenat 2:1 arányban győzte le. Egyéb eredmények: Brescia—Torino 2:2, Róma— Nápoly 1:0, Juventus—Lazio, Róma 2:1, Trienti­­na—Bari 4:1, Bologna—Ambrosiana 3:0, Milánó—­ Fiorentina 1:0, Palermo—Alessandria 1:0. )( Svájc. Meglepetés a Lausanne Sport veresé­ge, amelyet a zürichi Young Boyetól szenvedett el 1:2 arányban. Egyéb serlegmérkőzések: Grass­­’hoppers—Brühl 4:0, Luzern—Basel 2:0, Nordstern —Blue Stars 5:0, Lugano—Oerlikon 5:0, Young Fellows—Juventus 5:1, Bern—Racing Lausanne 1:0, Servette Gent—Monthey 8:1, Biel FC—Can­­tonal 0:0.­­( Belgium. RO Anderlecht—iDaring Brüsszel 1:4, Antwerp FC—White Star AC 1:2, Beerechot AC—IBerchem Sport 2:1, FC Brugge—Standard Stlttich 1:2, TSB Lyra—OS Brugge 1:0, Racing Mechelen—FC Mec­helen 2:2, Union St. Gillis— Liersche SK 4:3. )( Franciaország: FC Souehaux—Red Star Olympique 0:1, Racing Paris—Excelsior Roubaix 3:0, Racing Strassbourg—AS Valenciennes 4:0, FC Séte—GS Metz 0:1, AS Cannes—Olympique Lille 0:0, FC Fives Lille—FC Antibes 1:1, FC Mulhouse—Olympique Alesien 3:3, Olympique Marseille—Stade Rennais 7:1 )( Bécsben szombaton a Rapid­a Burgtheatert 7:0, az Austro-liat pedig a Favoritner AC-ot 2:0 arányban győzte le barátságos meccsen. — Egyéb eredmények: Libertas—Helfort 2:0, FC Wien— Rapid Oberlaa 4:2, FAC—ABC 4:2, WSC—Rend­őrség 5:1, FC Wien Simmering 1:0, Wacker— Langerzersdorf 5:0. Barátságos mérkőzések. — Az osztrák amatőr bajnokság megismételt döntő­jében a Badner AC a Salzburger AC-ot 3:2 (2:0) arányban ismét legyőzte. )( Wales—Skócia 1:1 (1:1), 40.000 néző előtt Cardiffban. )( A bécsi Hakoah Lodzban az ottani Sportklub­bal 4:4 arányban eldöntetlenül mérkőzött. NYUGATI ZSUPA POZSONY: Makkabea—Bazini SK 4:0 (4:0). Gólok: Grotter, Weisz és Hszky (2). — Tapolcsá­­nyi SK—Városi Művek 5:0 (3:0.) Gólok: Borsos (3) Farsky és Truhlár. Egyéb eredmények: SK Trnava—Sparta Po­zsony 2:2 (2:1). — Nyitrai AC—Vágujhelyi AC 8:3 (2:2). — Union Zohor—Rapid Nagyszombat 2:3 (1:2). Otthon játszottak az előirt csapatok. KÖZÉPCSEH DIVÍZIÓ Viktória Zsizskov—Bohemians 3:2 (2:1). Práh­ai helyi derby. Esős időben 3500 főnyi néző előtt a pozsonyi dr. Brüll Gyula kitünően bíráskodott. A Zsizskov a divízióban most már 14 ponttal vezet a Nuselsky SK 10 pontja előtt. — Slavoy VIII.—■ Sparta Kosice 6:2. — Lysa—Nuselsky SK 3:2. Két meglepetés. A többi meccs elmaradt. CSEH VIDÉKI DIVÍZIÓ SK Königrátz—SK Kopisty 4:1. A Königrátz 14 ponttal vezet. — AFK Pardubic—Palaban Nymburg 3:1. — SK Petrin Pilsen—SK Cseské Bud­weiss 3:3. — Jungbunzlau—SK Dvur Králové 3:3. — Slávia Karlsbad—SK Rakonitz 1:1. — SK Pardubice—Snéhari Domazslice 2:2. _______ S )( A FIFA kongresszusa elhatá­rzta, hogy a berlini futballolimpiászon kizárólag csak igazi amatőr csapatok vehetnek részt.