Prágai Magyar Hirlap, 1936. szeptember (15. évfolyam, 199-223 / 4048-4072. szám)

1936-09-22 / 217. (4066.) szám

8 Az ÉSE folytatja a gól­gyártást ÉSE—Zselizi SC 11:0 (3:0) Érsekújvár, szeptember 21. A déli kerületbe de­gradált ÉSE folytatja győzelmi sorozatát , a déli kerület második helyezettje ellen is megsemmisítő fölényben győzött. Mintegy 500 főnyi közönség előtt folyt le az egyoldalú játék, amelyre elég jellemző, ha el­mondjuk, hogy a két számjegyű győzelem dacára Zseliz legjobb embere — a kapusa volt. Az ESE nyomban támadólag lépett fel, állandóan az ellenfél kapuja előtt tanyázott, de a formás akciókat kezdetben nem kísérte szerencse. Csak a 12-ik percben sikerült sorozatos támadások után Brösztelnek egy váratlan pompás lövéssel megsze­rezni a vezetőgólt. Több, mint 20 percig eredmény­telenül támadott ezután az ESE , csak a 33-ik perc­ben sikerült Silbersteinnek, majd a 41-ik­­ percben Brösztelnek gólt elérnie. Szünet után már a 4-ik percben Kováts nyi­totta meg a gólsorozatot. Ezután szinte percen­ként estek egy ideig a gólok. A 6-ik percben Vi­téz, a 7-ik percben Kováts, a 9-ik percben Kele­men ért el gólt s az ÉSE már 7:0-ra vezetett. Az ÉSE csatárai továbbra is nagy kedvvel ját­szottak s Bresztel kétszer, Kelemen és Kováts egyszer-egyszer gólt szereztek s a végeredmény 11:0 lett. A zselizi együttes teljesítménye bizony nagyon alacsony színvonalon mozgott, hiszen a klasszi­sokkal jobb KSE sem mutatott nagy formát. A csatársorban csak Bresztel pompás gólképes já­téka­ érdemel különös elismerést, míg a halósorban Herdicky mutatott nagy játékot. Hacker biró (Ko­márom) korrektül vezette a rendkívül fair mérkő­zést. KSE 11—Dunaváros (Komárom) 5:0 (3:0). II. oszt. bajnoki mérkőzés. Biró: Kessler II. Nyugati kerületi bajnokság Pozsony, szeptember 21. A nyugati kerületben vasárnap teljes fordulót játszottak és az egész vo­nalon a favoritcsapatok győztek. Az eredmények: LIGETI—FŐRÉVI TC 4:0 (1:0). Főrévi pálya. Bíró: Koháry. A Ligeti elejétől végig nagy fölényben volt, de az első félidőben az FTC nagyon keményen játszott, így a fölény nem jutott gólokban kifejezésre. Két tizenegyest sem tudott a Ligeti értékesíteni. Góllövők: Griesler (3) és Kampersk­y. LIBERTÁS—PTE 3:0 (2:0). A Libertás a mezőnyben igen jó játékot muta­tott, a győzelem ellenére, azonban csatársora még mindig nem a régi. A PTE rossz napot fogott ki. Góllövők: Schmidt II (2) és Nagy II. Biró, Jákob. DONAUSTADT—ADMIRA 2:1 (1:0). A tabella végén álló Admira váratlanul kemény ellenfélnek bizonyult és a bajnokcsapat csak ve­­rejtékes küzdelem után tudott győzni. A győztes csapatból Babjár és Gersoskovics voltak eredmé­nyesek, az Admira gólját Rédeky lőtte. HÚSOS—VIRÁGVÖLGY 6:0 (3:0). A Virágvölgy egészen gyenge ellenfélnek bizo­nyult és egy percig sem tudta veszélyeztetni a Húsos győzelmét. Góllövők: Podlacky (4), Sípos és Balogh. Biró: Berta. DIÓSZEGEN a Szenes SK az ottani SE-et 4:0 (2:0) arányban fölényesen legyőzte. Északi kerület KASSA. Törekvés—KMSE 6:0 (3:0). MLSz-bajnok­­ság. Biró: Logán Endre. 300 néző. A vasárnapi túlzsúfolt kassai sportesemények miatt ezt az MLSz bajnoki meccset a déli órákban tartották meg. A K. Törekvés már a harmadik meccsét nyeri nagy fölényben és az itteni MLSz-kerületnek vitán felül legjobb együttese. Az első félidőben a KMSE még jól tartotta magát, de a második fél­időben teljesen összeroppantak és ha védelmük: Wohlslager, Bodnár, Zimmermann — nem dolgozik olyan önfeláldozóan, akkor még több gólt kaptak volna. Az első félidő góljai így estek: a 16-ik perc­ben Bodnár, majd a 37-ik percben 11-esből Czel­­lár, a 40-ik percben Blincer gólozott. Szünet után a 20-ik percben Czellár adta a 4-ik gólt, a 27-ik és 35-ik percekben adott gólokat pedig Blincer rúgta. A Törekvésben a csatársor Bodnár, Blincer, Bend­zsó, Grün, Czellár, a KMSE-ben a már említett vé­delem volt a legjobb. — CsSK gyermek II.—Kas­sai Törekvés gyermek II. 4:3 (1:2). Biró: Vassay, Beránek-serlegmérkőzés. A Törekvés góljait Bun­­dus, Kemény, Rassay rúgta. Kassai Sparta—Tőketerebesi SC 3:1 (2:1). Zsupa­­bajnoki. Biró, Szemetkay. A Sparta góljait Pén­tek: Zatroh és Nemec, a Tőketerebesét Svanda rúgta. Kárpátaljai bajnokságok UNGVÁROTT az UTKSC az UKMSC-ot 7:0 (1:0) arányban fölényesen legyőzte. 200 néző. Biró: Janusovszky. Góllövők: Szilágyi I. (4), Gecko, Pollák, valamint Moskovits ll­eeből. A második fél­időben a játék elfajult és a bíró két UKMISC-játé­­kost kiállított. A B.-csapatok 2:2 (2:2) arányban eldöntetlenre játszottak. Vasutasok—CsSK XI. 3:2 (2:1). Zsupabajnoki. Góllövők: Bi­rák (2), Haragonics, illetve Sima és Fedacsko. Biró: Múzsák. HUSZT: Beregszászi MSE—HSE 1:0 (1:0). Biró: Lőwy. Góllövő: Szende. A mezőny legjobb em­bere Weisz, BMSE-középfedezet volt. Az eredmény meglepetés. VÁRPALÁNK­A. Ungvári AC—Spartacus 3:0 (1:0). Biró: Rubin (UTE FC). Zajos közönség előtt szerzett győzelem. Gólok: Kovács, Zádor és Sán­dor. Miczák UAC-kapua Metz l­l­esét kivédte. Jók: Miczák, Himley, Placzer, Nagybarcéi, illetőleg Hucs, Me­dve és Lautner II. MUNKÁCS: SK Rusj B.—Blovam 3:2 (3:2). Zeu­­pabajnoki: CSAP, Ungvári 3* üttoM Magyarország tartalékos atléta­csapata legyőzte Varsóban Lengyelország válogatottjait Simon kiváló, új magyar rekorddal verte meg Nosit 5000 méteren Magyarország—Lengyelország 70.5 — 65.5 pont Varsó, szeptember 21. A kétnapos varsói magyar­lengyel és lengyel—belga atlétikai viadal a lengyel főváros katonai stadionjában 10.000 főnyi közönség előtt fényes sikerrel járt. A tartalékokkal kiállni kényszerült magyar csapat az első nap a súlydobók rossz szereplése és a rúdugrók balszerencséje miatt három ponttal volt hátrányban a lengyelekkel szem­ben. Vasárnap azonban pompás küzdelmek köze­pette sikerült öt teljes ponttal megelőzni a házis­gazdákat és öregbíteni a magyar atlétika nemzet­közi presztízsét. Az eredmények közül kiemelkedik Simon remek rekordja és győzelme Nosi fölött. De kiválóan szerepelt Iglói és Kovács is. Különösen a futószámok álltak magas európai színvonalon. A szombati versenynap eredményei a követ­kezők: 100 m.: 1. Kovács 10.6 mp., 2. Gyenes 10.7 mp., 3. Guthy (Belgium) 11.2 mp., 4. Trojanowski (Lengyelország) 11.4 mp., 5. Zaslona (L) 1­1.6 mp., 6. Ven den Dischke (B) 12.0 mp. — Súlydobás: 1. Gierutto (L) 15.05 m., 2. Fiedoruk (L) 14.98 m., 3. Horváth (M) 14.54 m., 4. Csányi (M) 14.37 m., 5. Van den Voorde (B) 13.55 m., 6. Vos (B) 12.49 m. — Magasugrás: 1. Hoffmann (L) 184 cm., 2. Plawczyk (L) 184 cm., 3. Kerkovits (M) 184 cm., 4. Csern­a (M) 180 cm­, 5. Chartier (B) 165 cím., 6. Delcouque (B) 160 cm. — 1500 m­.: 1. Mestert (B) 3 p. 53.0 mp., 2. Kucharski (L) 3:54 2 mp., 3. Iglói (M) 3:56.2 mp., 4. Noji (L) 3:57.2 mp., 5. Ráthonyi (M) 3:59.2 mp., 6. Geeraert (B) 4:08.4 mp. — 400 m­­gát: 1. Bosmans (B) 54.4 mp., 2. Kovács (M) 54.8 mp., 3. Héjjas (M) 95.6 mp., 4. Maszewski (L) 56.0 mp. — Rúdugrás: 1. Sznajder (L) 400 cm., 2. Mo­ I­rowczyk (L) 380 cm., 3. Bácsalmásy (M) 380 cm., 4. Csányi Zoltán (M) 375 cm. — 400 m., 1. Vadas (M) 48.8 mp., 2. Plivak (L) 49.3 mp., 3. Gassowski (L) 49­5 mp., 4. Zsitvai (M) 49.9 mp., 5. Prinsen (B) 51.0 mp., 6. Bondu (B) 51.1 mp. A vasárnapi versenyek: 800 m., 1. Kudharski (L) 1:53.8 p., 2. Iglói (M) 1:53.9 p., 3. Weríhaert (B) 1:54.9 p., 4. G­assowski (L) 1:55 p., 5. Rátonyi (M) 1:05.5 p­, 6. Geraert (B) 1:56.6 p. — 110 m. gát: 1. Szabó E. (M) 15.6 mp., 2. Bosmans (B) 15.7 mp., 3. Binet (B) 15.8 m­p., 4. Levente (M) 15.8 mp., 5. Niemiec (L) 115.9 mp., 6. Owens (L) 17 mp. — Tá­­volugrás: 1. Hanke (L) 713 cm., 2. Dombóvári (M) 698 cm., 3. Plawczyk (L) 691 cm., 4. Nagy (M) 0­6.5 cm., 5. Binet (B) 682 cm., 6. Devilder (B) 664 cm. — Diszkoszvetés: 1. Donogán (M) 46.19 m., 2. Józsa (M) 43.51 m., 8. Fiedoruk (L) 43.17 m., 4. Gierutto (L) 44.44 m., 5. Vos (B) 39.76 m., 6. Vandervoorde (B) 38.03 m. — 5000 m.: 1. Simon (M) 14:49.4 p., magyar rekord! 2. Nosi (L) 14:50 p., 3. van Rumst (B) 10111 p., 4. Kelen (M) 15:20 p., 5. Schroeven (B) 15:25.2 p., 6. Duplicki (L) 15:83 p. — Gerelyvetés: 1. Várszegi (M) 6727 m., 2. Mak­­kay (M) 50.90 m., 3. Wojtkiewicz (L) 56.47 m., 4. J. Herremans (B) 54.79 m., 5. Plawczyk (L) 53.58 m., 6. H. Herremans (B) 5120 m. — 100—200—400­ 890 m­. staféta: 1. Lengyelország (Trojanowski 10.9, Slowak 22.4, Gassowski 49.7, Kucharski 1:50.8) 3:13.8 p., 2. Magyarország (Nagy 10.8, Gyenes 21.4, Kovács 47.8, Iglói 1:54) 3:14 p­, 3. Belgium (Burg, Guthy, Bosmans, Verhaert) 3:20.8 p. A lengyel—belga viadalt az első napi 85:25-ös vezetés után 78:58 arányban nyerték a lengyelek. A Hungária újból kikapott, győztek az amatőrcsapatok a magyar NB-ban Budapest, szeptember 21. (Szerkesztőségünk te­­lefonjelentése.) A vasárnapi bajnoki mérkőzések szenzációja a bajnok Hungária újabb veresége, amelyet Budafoktól szenvedett el. A Ferencváros legyőzte a Phöbust és ezzel megerősítette az első helyét. Szépen szerepeltek az mindhárom győzelmet szerzett újonc együttesek. Az eredmények voltak: FERENCVÁROS—PHÖBUS 2:0 (1:0). Rendkívül heves küzdelem, úgyhogy Herczka bírónak nagy fáradságába került, hogy a mérkőzés teljesen el ne fajuljon. Tátrai-Thour és Farkas rúgták Ferencváros góljait. A második félidőben Solty, a a Phöbus középfedezetje megsérült, míg Toldit (F) a bíró kiállította. ÚJPEST—KISPEST 3:1 (2:0). Könnyű győze­lem. Gólok: Kállai (2) és Vincze, valamint Se­rényi. BUDAFOK—HUNGÁRIA 1:0 (0:0). A Hungária fölényben volt a­ mérkőzés végéig, de csatárai gólképtelennek bizonyultak. A mérkőzés egyetlen­­ gólja a H­ungária-védelem hibájából az utolsó per­cekben esett Palotás révén a Budafok javára. NEMZETI—BUDAI XI. 3:2 (1:0). Gólok: Feny­vesi, Kisalagi és Molnár, valamint Rökk két 11-esből. ELEKTROMOS—SOROKSÁR 3:2 (2:0). Megér­demelt győzelem. SZOMBATHELYEN a Haladás a debreceni Bocs­kait 2:1 (2:1) arányban legyőzte. SZEGEDEN a SzFC—III. kerület mérkőzés el­maradt, mert a bíró nem jelent meg. A kétszer 30 perces barátságos meccsen Szeged 4:0 (4:0) arányban győzött. A MR-ben a Ferencváros 10 ponttal vezet a Budafok 7 pontja előtt. 3.­6. Phöbus, Hungária, Nemzeti és Bocskai 6—6 ponttal. PROFI-LIGA: 1Zugló—Váci Remény 6:1, Salgó­tarjáni BTC—Erzsébet 4:2, Csepel—­Nagytétény 13:1, Szü­rketaxi—VÁC FC 3:1, Lódén FC—Va­sas 5:2. Norvégia —Dánia 3:3 (2:1) Oslo, szeptember 21. 30.000 néző előtt a skandi­náv serlegért a két ország válogatott csapata el­döntetlenül mérkőzött. Külföldi eredmények­ ­­ AZ ANGOL LIGÁBAN az I. osztályban az ed­dig vezető Middlesbrough és a Derby County ki­kapott. A Sunderland 4:1 arányban győzött Brentford ellen. Az élre a Portsmouth került jobb a gólaránnyal a Stoke City előtt. — A II. osztályban az Aston Villa saját pályáján 0:3-ra kikapott a Fulhamtól, így az élre a Blackpool került, amely a Newcastle Unitedet 3:0-ra legyőzte. ( Skóciá­ban is kikapott a vezető Aberdeen és az élre a Rangers került, amely helyi riválisával, a glas­­gowi Celticcel 1:1 arányban eldöntetlenre ját­szott. )( BÉCSBEN a bajnokság a következő eredmé­nyeket hozta: Favoritner AC—EC Wien 3:1. Meg­lepetés. — Wacker—Libertas 3:1. — Austria—Ra­pid 1:1. — Admira—Sportclub 3:0. — Hakoah— Floridsdorfer AC 3:3. — Vienna—Postások 2:1. — II. osztály: Germania—Schiwechat 4:0, MetalLum— Burgtheater 5:3.­­( JUGOSZLÁVIA: Belgrádi ASK—Hajduk Spa­­lato 2:1, BSK—Concordia 5:0, Jugoslavija—Slavija Sarajevo 3:2, Slavia Eszék—Gradjanskd Zágráb 4:3. )( FRANCIAORSZÁG: FC Séte—Excelsior Rou­­baix 2:0, Olympique Lillé—Staide Rennais 3:1, FC Roiuen—Red Star Olympique Par­is 7:1, AS Cannes —FC Multhouse 6:4, FC Sochaux—FC Antibes 2:0, OS Metz—SC Finors Lilte 1:3, Racing Paris—Ra­­cing Strasbourg 2:2. )( OLASZORSZÁG: Fiorentina—­Nápoly 1:1, Bo­logna—Bari 2:2, Novara—Ambrosiana 3:5, Juven­­tus—Lucchese 1:1, Genova—iLazio Roma 4:1, FC Milánó—Alessandria 4:1, Tri&stina—Torino 0:0, AS Roma—Sampierdaréna 3:0. )( SVÁJC: Bern—Zágráb 3:3. Nemzetközi: Lau­­sanne Sports—­FC Luzern 1:0. — FC Lag­una— Chaux de Fonds 8:0. )( LENGYELORSZÁG. Bajnokság: Warszawian­­ka—Legia, Varsó 2:1, Garbarnia—Fogon 2:0, Sions—Warta Posen 4:2, Wisla Kralkó—iLodzi SK 2:0, Rudi Königshütte—Domb 2:1, 1FC Kactowitz— Griist Migtn Drezda, Nem­zetközi. Szlovenszkói eredmények ÉSZAKSZLOVENSZKÓ, SK Tékány—Bokrok Korompa 3:3. — Nagymihályi FÁK—Homonnai AC 1:1. Zsu­pabajnokság: NYUGATSZLOVENSZKÓ, Nyitrai AC—Váguj­­helyi AC 2:1. — SK Trnava—RSK Malacka 3:1.— Galgóci SK—Városi Művek, Pozsony 3:1. Zsupa­­bajnokság. Cseh- és morvaországi eredmények CSEH-NÉMET DIVÍZIÓ Siportbrüder Scbre­cke­ns­te­in—DFC Komotau 2:1. — Karl­sbader FK—VfB Teplitz 3:0. — DSK Te­­schen—DFC Iglau 9:4. — DSV Oderberg—DSV Brünn 5:0. — DSV Saaz—SV Bodenbach 4:1. A DFV válogatott csapata GABLONZBAN Szász­országot 1:0 (0:0) arányban győzte le Schmidt gól­jával. A Teplitzer FK ugyancsak 1:0 (0­) arányban győzött TEPLITZBEN a Dresdener SC ellen Kreuz 11-eséből. KÖZÉPCSEH DIVÍZIÓ Sparta Kosire—Csechie Kariin 2:3, Nuselsky SK —Boliemians 2:0, Nusle—Stará Boleslav 4:1, Ko­­lin—Rapid 1:0, Liben—Sparta Kladno 4:0, Viktó­ria Nusle—iSlavoj Vili. 3:1, Union Zsiz6kov—^Me­teor Vili. 5:4. — Vezet a Csechie Kariin 9 ponttal a Liiben 8 pontja előtt. CSEH VIDÉKI DIVÍZIÓ Pardubico—Cseské Budejovice 4:1, Jungbunzlau —Hradec Králové 4:3, Slavia Karlsbad’—Rakovnik 3:0. — Vezet a karlsbadi Slavia 8 ponttal MORVA-SZILÉZIAI DIVÍZIÓ Ostraui Slavia—Královo Polo 2:0, Polonia Kar­­vin—iHanácká Slavia 3:2, Slovan M.-Ostrau—Zsa­­bovresky, Brünn 6:2, Slezská Ostrava—Prerau 5:0, Moravia Brünn-—Husovico 2:1, SK Bafa. Zliix— Olmütz 5:1. — Vezet a Polonia 9 ponttal a Prerau 1936 szeptember 22, kedd* Németország válogatott csapata Csehszlovákia ellen Berlin, szeptember 21. A birodalmi futball­­szövetség ma közzétette a vasárnap Prágában a csehszlovákok ellen szereplő német válogatottat: Jacob (Jahn Regensburg), Münzenberg (Aachen), Münkert (Nürnberg), Rodzinski (Hamborn), Gold­­brunner (Bayer München), Kitzinger (FC Schiwein­­furt), Elbern (Bonn), Gelesch (­Schalke), Siffang (Mannheim), Lenz (Dortmund), Kobierski (Düssel­dorf­) Tartalékok: Sonnreich (Hanau) és Rose (Lei­pzig.) A Magyar Tenisz Szövetség csapata nyerte a Bárczy-serleget Kassa, szeptember 21. (Tudósítónk jelentése.) A Bárczy-ser­leg döntőjében a Csehszlovákiai Magyar Tenisz Szövetség a kassai zsupa verseny­zői találkoztak. A döntőn megjelent a serleg adományozója, Bárczy Oszkár, MTSz elnök, vala­mint a szövetség egész vezérkara. A döntő a ma­gyar csapat 6:5 arányú győzelmét eredményezte nívós és izgalmas küzdelmek után. A részletes eredmények voltak: Férfipáros: Mankovich-Bar­­tos (m)—Bartos L.-Csink (zs) 6:4, 6:8, 6:1. — Ve­­gyespáros: Mankovich-Barkász (m)—Csink-Pikler (zs) 6:3, 6:4, Bartos-Hajtkó (m)—Tréza-R­atibor­­szky (zs) 6:8, 1:6.— Női páros: Barkász-Hajtkó— Pikler-Ratiborszky 6:1, 8:6. — Női egyes: Ba­r­­kász—Pikler 3:6, 5:7. Megle­petés. — Hajtkó— Ratiborszky 6:1, 5:7, 5:7. — Férfi egyes: Manko­­vich—Tréza 6:1, 6:3, Bartos Gy­­ m)—Csink (zs) 4:6, 8:6, 6:8, Csákó (m)—Bartos L. 8:10, 6:4, 6:1, Páljuk—Hritz (zs) 6:1, 6:4. )( A prágai Robotin-serleg döntőjébe Hecht Caska jutott. A középdöntőben Ca­ska Sibát 6:1, 1:6, 6:3, 6:1 arányban győzte le. Hecht győzött Drobny ellen 6:1, 6:3, 7:5 arányban. )­ A francia ifjúsági női egyes teniszbajnokságot a kínai Hoahing nyerte meg, aki az angol Misa Greniert 7:5, 5:7, 6:3 arányban győzte le. Az ifjú­sági férfiegyesben Sanglier győzött a belga Deline ellen 9:7, 10:8 arányban. A finn atléták csak döntet­lent értek el Parisban Páris, szeptember 21. Finnország és Francia­­ország válogatott atlétacsapatainak párisi mérkő­zése nagy meglepetésre 76:70 arányú eldöntetlen eredménnyel végződött. A franciák sikerének fő­részesei a középtávfutók és Robert Paul, aki két számban győzött. A finnek a hosszútávokat és a st­lyszám­okat dominálták. Az eredmények ki­tűnőnek: 100 m.: 1. Paul (Fr) 11 mp., 2. Tammisto (F). — 400 m.: 1. Skavinsky (Fr) 4S.8 mp., 2. Henry (Fr) 49.4 mp. — 800 m.: 1. Soulier (Fr) 1:56.4 p­­2. Petit (Fr) 1:56.4 p. — 1500 m.: 1. Goix (Fr) 3:55.6 p., 2. Leichm­an (Fr) 3:57.6 p. — 5000 m.: 1. Höckert (F) 14:44.4 p., 2. Aökola (F) 14:45.2 p. — Svédstaféta: 1. Franciaország 1:58­4 p., 2. Finn­ország 1:56.8 p. — 110 gát: 1. Sjöstedt (F) 15.2 mp., 2. Järvinen (F) 15.4 mp. — Súly: 1. Bárlund (F) 15-48 m., 2. Kuntsi (F) 14.94 m. — Diszkosz: 1. Kotkas (F) 49.82 m., finn rekord­ 2. Noel (Fr) 48.19 m. — Gerely: 1. Nikkanen (F) 73.86 m., 2. Vainio (F) 66­02 m. — Magas: 1. Kaiiia (F) 200 cm., 2. Kotkas (F) 190 cm. — Távol: 1. Paul (Fr) 738 cm., 2. Laino (F) 707 cm. — Rúd: 1. Ramadier (Fr) 400 cm., 2. Crepin (Fr) 390 cm. j * ? 1 )­ A Slavia atlétáinak távolmaradása miatt gyen­ge eredményekkel végződött Csehország kerületi atlétikai bajnoksága. Prágában vasárnap rendez­ték meg a kerületi versenyt, amelyen csak a köze­pesen aluli eredmények voltak. A férfi pontversenyt a Sparta nyerte a Főiskolások előtt. A hölgyeknél a Főiskolások győztek Budejovice előtt. )( Dunántúl—Stájerország 63:45. A Pápán ren­dezett válogatott atlétikai viadalt a Dunántúl csa­pata fölényesen megnyerte. Az eredmények is jó közepes színvonalon voltak. )( Csák Ibolya a Budapest kerületi női bajnok­ságok során 511 cm­ ugrással megnyerte a távol­­ugrást és 155 cm­-es teljesítménnyel győzött a ma­gasugrásban. ÚSZÁS )­ Csík Ferenc Rómában bemutatót úszott. Az olimpiai bajnok, aki Pozsonyiban megfázott, torokfájással állott ki. A 100 méteren így is 59.7 m­p. alatt győzött az egy percen túl úszó olasz ellenfelei ellen. Az 50 m. mellúszásban 32.2 mp. alatt győzött Csik Ghira ellen, aki 35.4 mp. alatt lett második. A versenyt a Lazio rendezte . )( Magyarország II. osztályú vizipóló bajno­ka az Erzsébeti TC lett, amely a döntőben a Sze­ged­ VS-et győzte le 12:11 arányban. AUTÓ )­ A prágai VI. motorkerékpáros pályaverseny a strahovi stadionban 60.000 néző előtt a német Gun­­zenhauser (Jawa) ismételt győzelmét hozta 16 pont­tal Kosinka(Jawa) 15 p. előtt a 250—350 kcm-es kate­góriában. Az 500 kcm-es osztályban­­ Tubán (Jawa) lett első 16 ponttal Gunzenhauser 12 pontja előtt. — Az ifjúsági számban Marina (Jawa) győzött 12 ponttal. )( Az utolsó olasz autóversenyt Modenában 160 kilométeren Nuvolari (Alfa Romeo) nyerte 1 óra 26 p. 18 mp. alatt 111.378 km­­ óra sebességgel. — Utána Tedini, Farina és Serveni Alfa-versenyzők következtek. )­ A sternibergi „Beee­horn" autóverseny győz­tese Fohl (Bugatti) lett, aki 5:07.8 perccel megjaví­totta a német Stuck által tartott pályarekordot. A motorkerékpáros verseny győztese a svájci Sterk*­le lett NSU-gépén, 1