Prágai Magyar Hirlap, 1938. március (17. évfolyam, 49-75 / 4492-4518. szám)

1938-03-22 / 67. (4510.) szám

8 Bo­uska beadását Precs a pozsonyiak hálójába juttatta. A második félidő elején Schneider bíró egy ka­pufát ítélt meg a Vas ellen, amit Kaiser rúgott. Utána ismét Malatinsky gólozott. A mérkőzés vé­gén a Vas felnyomult és Fürszt a nap legszebb góljával szépített az eredményen.­­ A pozsonyi csapat Porubszky hiányát érezte, úgyhogy csatár­sora csődöt mondott. Érsekújvári SE—SE 2 :0 (1:0) TAPOLCSÁNY­ — A vendégcsapat meglepő, de megérdemelt győzelmet aratott Tapolcsányban. A gólokat Vanek és Possák szerezték. Biró, Andro­­vics volt. Trencsérti TS—Zsoíntai SE 2:2 (2:1) TRENCSÉN. A> 1500 néző előtt a honi együttes csak nehezen őrizte meg veretlenségét. A gólokat­ Varga és Pozsik, illetve Stanek és Beniacs vág­ták. Bíró, Veres (Pozsony) volt. A nyugati divízió pontállása: 1. Trencséni TS 14 6 5 S 26:18 17 2. Fü­leki TC 13 6 4 3 31:21 16 3. Tapolcsányi SK 14 7 2 5 31:30 16 4. Zsolnai SK 14 6 3 5 27:24 16 5. Losonci AFC 14 6 3 5 26:25 15 6. Ra­pid-Nszmbf. 13 6 1 6 30:25 13 7. Komáromi FC 14 5 3 6 30:25 13 8. Zólyomi TK 18 6 1 6 25:27 13 9. Vas-Rapid 14 5 3 6 34:42 13 10. Érsekújvári SE 13 5 1 7 22:26 11 11. Ruttkai FC 14 3 2 9 16:38 8 Győzött a Ligeti, kikapott a Szenes SK POZSONY. — Ligeti—PTE 9:1 (5:1.) Makkabea­­pálya, 350 néző, biró Pomsár. A Ligeti ismét jó játékkal lepte meg híveit és a bajnokság leg­jogosabb aspiránsa. A gólarány kissé túlzott, mert a mérkőzés úgy indult, mintha a PTE fiatal együttese meglepetésre készülne. Az első 15 perc sorozatos támadásai után Wunderlich a tornászok­nak szerezte meg a vezetést. Utána azonban erősen feljött a Ligeti, a tornászokon kiütközött a kondíció hiánya. Az egyenlítő gólt Sch­­idt lőtte, a többin Callmayer (3) Denk (2), Meidlinger, Schmidt és Strasser osztoztak. Virágvölgy—Donaustadt 4:1 (1:1.) RTL-pálya, Ibiró Farkas, 250 néző. A virágvölgy megérdemel­ degsze&b Kesz­ ten győzött. Különösen szünet után volt fölényben. A vezetést Kulhanek szerezte meg, majd védelmi­­ hibából Árpássy egyenlített. Szünet után Hufnagel ismét vezetéshez juttatta a virágvölgyieket, majd Árpássy ok nélkül elhagyta a pályát, Niedereckert pedig feleselés miatt a bíró küldte el a pályáról. A meggyengült Donaustadt ellen azután Fehér I. és Kronec lőtték a további gólokat. Admira—Szenes SK 3:2 Szenten. Az őszi baj­nok ismét megérdemelt vereséget szenvedett. Az Admira mind lelkesedésben, mind technikában fe­lülmúlta a honi csapatot. A gólokat Rédeky, Kul­csera és Gregor, illetve, Csánó lőtték. Rédeky és Reismüller voltak a mezőny legjobbjai. Biró Berta, 400 néző. Főrévi TC—Diószegi SE 4:2 (2:0) Főréven. A honi csapat nagy fölényben volt és tetszése szerint győzött. A védelem és csatársor egyaránt jó volt. A gólokat Schmidt (2), Gottfried és Balázs lőt­ték. Biró Jákob, 300 néző. II. osztály: Deutscher SK—Törekvés 2:1 (0:1), Püspöki TK—Ligeti II. 6:2 (2:1), Testvériség— Patonyszék­ SE 4:1 (2:1), VAS-Rapid—BUSE 2:1 (0:0). Egyéb eredmények: SK Prievoz—MTE 2:1 (1:1), Szered—Pusztafödémes 16:1 (7:1.) A Kassai SC legyőzte az Eperjesi Törekvést KASSA. — Az északi kerületi bajnokságban a KSC játszott az eperjesi Törekvés ellen idény­nyitó mérkőzést. A KSC igazolta múlt heti jó formáját és fölényesen győzött Illés (2), Kavic (2), Bacsó, Ivankó és Kavic I. góljaival. Biró: Kaukes volt. Szlovákiai eredmények NYITRA. NvAC—Városi Művek 2:0 (2:0.) Bajnoksági. Gólok: Neumeier és Steinl, 1000 néző. Biró: Vlcsko. POZSONY. Bratislava II.—Cseklész 3:3 (2:1.) MALACKA. RSK—Bazini SK 4:2 (2:0.) ÉRSEKÚJVÁR, Makabea, Pozsony—CsSK Ér­sekújvár 3:2 (2:1.) Barátságos: GALGÓC. Vágujhelyi ÁG—Galgóci SK 3:1 ÍrOLYSÁG: IFC—Tornóci SK 4:1 (2:0.) Déli kerületi bajnoki mérkőzés. Könnyű győzelem Gyurász (2), János és Dancsik góljaival. Tornác egy ti­eet mellélőtt. Az IFC-ben a fedezetpor, a TSC-ben a hátvédek voltak jók. Burkó jól bírás­kodott. Meghívó a Polgári Torna­ Egylet 58-ik rendes közgyűlésére, amely március 31-én folyik le Pozsonyban, a Hosszu-ucca 6. szám alatt délután 6 órakor. Tágysorozat: 1. A választmány évi jelentése. 2. Az 1937. évi zárszámadás. 3. Az 1988. évi költ­ségelőirányzat. 4. Indítványok. 5. Választás. Amennyiben a közgyűlés a kitűzött időben nem volna határozatképes, úgy a közgyűlés ugyanazon tárgysorozattal egy órával a kitűzött idő letelte után a megjelent tagok számára való, tekintet nél­kül lesz megtartva. Az Elnökség. ^•DAYI&Tr­ 7v­­As&A­ D -TTTPTiAT^ Tavaszi nyitány a keleti divízióban A Kassai AC legyőzte az Ungvári AC-ot ■ a Súlyos vereséget szenvedett Igló Kassán ■ ■ Kikapott a Beregszászi FTC és a Munkácsi SE KASSA. (Sportszerkesztőnk jelentése.) A keleti divízió tavaszi nyitányán a kassai csapatok győ­zelme mellett az ungvári SK Rusj és CsSK sikere adódott. A magyar együttesek közül csupán a Kassai AC győzött, míg az UAC, MSE és a BFTC kikapott. Az élen továbbra is a Kassai AC ma­radt. Kassai AC—Ungvári AC 1:0 (1: 0) UNGVÁR­ — Kalasony kassai bíró vezetése mel­lett, mintegy 1000 néző előtt folyt le a két ma­gyar egyesület találkozása,­ amely a KAC szeren­csés győzelmével végződött. A bíró ugyanis az UAC kiegyenlítő gólját nem adta meg. A győztes gólt a 25-ik percben kapu előtti kavarodásból Ker­tész szerezte meg a KAC-nak. Jók voltak: Drab és Lebenszky a vendégek, Kiss, Hriczó, Grohmann, Himley és Pásztor az UAC részéről. A sarokrú­gások aránya 4:2 volt a KAC javára. UAC II.—SK Rusj II. 3:0 (2:0). Előmérkőzés. Bíró: Nagy Sándor. Góllövők: Varjassy II. (2) és Kellemes. Az UAC II. győzelme meglepetés. Ungvári CsSK—Beregszászi FTC 2 :0 (1:0) BEREGSZÁSZ­ — 300 néző. A 75-ik percben Várady (BFTC) megsérült, úgyhogy a helyi együt­tes 10 emberrel fejezte be a küzdelmet. Gólok: Richter és Vazovics. Jók voltak: Horák, Tóth, Ka­lapos és Kantek, illetve Várady és Jeney. Sarok­rúgások aránya 7:2. Jó bíró volt: Rót­­ Ábrahám. SK Rusj—Munkácsi SE 3tt (0:0) MUNKÁCS. — 1300 néző előtt Csernohorszky­­ bíráskodott. Gólok: Szim (öngól), amit Taucz (MSE) tett jóvá 11-esből. A második félidőben az SK Rusj Kármán és Moser góljai révén győzött. Jók voltak: Krizs II. és Kármán az ungváriak, Maros kapus, Zdiarszky, Kain és Tóth az MSE ré­széről. CsSK Kassa—iglói AC 7:1 (4:0) KASSA­ — 1700 néző. Bíró: Heideciker Zoltán. Gyönyörű, napsütéses időben tartották meg Kas­sán az első tavaszi divíziós bajnoki meccset. Az iglói csapat, mely eddig minden kassai csapatnak egyenrangú ellenfele volt, súlyos vereséget szen­vedett, mely annak tulajdonít­ható, hogy védelme csődöt mondott. A kassai csapatnak viszont ezút­tal minden sikerült. A 7-ik és 10-ik percben Oláh szerezte a gólokat. Majd a 35-ik és 4-ik percben Lánczos szaporította az eredményt. Szünet után Lánczos az 5-ik gólt rúgta. A 3-ik percben Igló 11-eshez jutott, ebből Fábián javított. Volt még Ig­ónak több jó alkalma, de elrontották. A to­vábbi gólokat Oláh és Lánczos rúgta. Igló ilyen vereséget a divízióban még nem szenvedett. Kas­sánál a csatársor nagyszerű volt, valamint Horák kapus remekelt. A keleti divízió pontállása: 1. Kassai AC 8 7 1 — 24:5 15 2. SK Rusj 8 6 — 2 33:16 12 3. CsSK Kassa 8 6 — 2 36:18 12 4. CsSK Ungvár­i 4 1 3 13:16 9 5. Iglói AC 8 3 — 5 21:27 6 6. Munkácsi SE 8 1 2 5 17:23 4 7. BFTC 8 2 — 6 17:36 4 8. Ungvári AC 8 — 2 6­7:33 2 Küzdelem a kiesés körül az államligában A Bratislava a második helyen ■ Újból győzött a Slavia PRÁGA. — Az államligában erős harc indult meg a kiesés körül. Az első helyekre már csak öt csapat tarthat igényt, míg a kiesés veszedelme hét csapatot fenyeget. Vasárnap a két ligaújonc ért el eredményt, úgyhogy egyelőre eltávolodtak a veszélyes helyekről. Az utolsó helyeken a pil­­seni és a náchodi SK-ok állnak. Az SK Bratislava vasárnapi otthoni győzelmével a második helyre került, ahol jobb gólaránnyal előzi meg az SK Kladnót. Ha vasárnap Prágában sikerül neki a Viktória Zsizskovot megverni, így második he­lyét bebiztosíthatja. Az eredmények: * SPARTA—SK NÁCHQD 6:1 (3:1). 7000 néző Prágában. Gólok: Zeman (3), Radó (2) (egy 11-es) és Nejed­ly, illetve Zitkó. Biró, Pfiitzner, kitűnő. SLAVIA—SK PI­LSEN 4:1 (2:1). Pilsenben 60100 néző előtt. Gólok: Vyd­acil (3) és Bradác, il­letve Hájek. Jó bíró volt Turáner. SK KLADNO—VIKTÓRIA PILSEN 2:1 (1:1). Kladnón 2500 néző jelenlétében. Gólok: Seidl Procházka, illetve Csapó. Biró, Lich­tenekert, jó,és SK SLEZSKÁ OSTRAVA—VIKTÓRIA ZSIZS­­KOV 3:1 (0:0). M.­Ostrauban 7000 néző előtt a pozsonyi Novák bíró csak nehezen tudta a játék teljes eldurvulását megakadályozni. Gólok: Sul­­kovsky, Böhm és Zeisberger, illetve Nápravnik. ZSIDENICE—SK PARDUBICE 0:0. Dr. Brüll Gyula kitünően vezette a 6000 néző előtt lefolyt fair és egyenrangú küzdelmet. SK Bratislava—SK Proslejov 4:1 (3:1) POZSONY­ — A sikeres bécsi játék után általá­ban szép teljesítményt vártak az SK Bratislavá­tól. A csapat azonban csalódást keltett és hogy ennek ellenére is győzött, az csak a prossnitziak gyengeségével magyarázható. Az első negyedórá­ban a vendégcsapat támadott, de a lövések nem sikerültek. A vezetőgólt enek ellenére a Bratisla­­va szerezte a 12-ik percben Chodák lövéséből. Az első félidő utolsó öt percében dőlt el a mérkőzés sorsa: előbb Dancsik, utána pedig Nagy lőtt pom­pás gólt. A második félidőben erősen visszaestek a vendégek és a Bratislava csaknem állandó fö­lényben volt. miatt azonban A belső csatártrió gyatra játéka csak egy gólt tudott lőni, ezt, is Kovács szerezte mintegy 30 méternyi távolságból. A mezőny legjobbja Laknár volt. Kohut Pál, aki a szövetség megbízásából figyelte a meccset, ajánlotta őt a válogatottba. Mellette Kovára és Orth tetszett. A vendégeknél Drózd volt a legjobb. Bíró, Bizik (Buttka), 7000 néző. A bajnokság állása: 1. Sparta 17 14 1 2 55:22 29 2. SK Bratisíava 17 10 1 6 40:32 21 3. SK KI ad no 17 10 1 6 32:26 21 4. Zsidenice 17 9 2 6 36:21 20 5. Slavia 17 9 1 7 51:26 19 6. SK Pardubice 17 4 7 6 22:29 15 7. Yiktoria Zsizskov 16 6 2 8 20:3-8 14 8. Slezská Ostrava 17 6 1 10 37:43 13 9. Viktória Pilsen 17 4 5 8 28:40 13 10. SK Proslejov 17 4 5 8 34:56 13 11. SK Pilsen 16 5 2 9 33:44 12 12. SK Nácihod 17 5 2 10 30:51 12 ATLÉTIKA )( A prágai MÁK atlétikai szakosztályának el­ső mezei futóversenyén 2.2 kilométeres távon Nagy győzött 7:12.4 p. alatt Majoros 7:57 p. előtt. A 3.—4. helyen Pécshy és Ruják holtversenyben végeztek. A kezdők versenyét 1.650 méteren En­­gel nyerte 5:53.2 alatt Ebeőd előtt. )( A berlini fedettpálya-versenyen magyarok is részt vettek. A 75 méteres hármas versenyben Gyenes hatodik lett. Győzött Leid­ham 18 ponttal. — A 3000 méteren Igló a negyedik helyen végzett Első Syring lett 8:35 perccel. — A 75 méteres gátfutásban a svéd Lidm­a­n 9.7 mip. alatt győzött Kum­pmann (Köln) és Kovács (magyar) előtt. ( A rúdugrást Sutter 3.90, a­ távoli ugrást Stalb 7.07 méteres teljesítménnyel nyerte. )( A Munkácsi SE 5.5 kilométeres mezei futó­versenyén Lecskó (Ungvári AC) győzött 17:10 perccel Nyigoscsik (Kassai AC) 18:00 és Szakszay (MSE) 20:00 perces ideje előtt. 5. Tomory (UAC) 10 induló közül.4. Osusky (MiSE),­­­ A PTE győzött a Ligeti mezei futóverse­­­nyén. Pozsonyból jelentik: Vasárnap délelőtt tar­totta mezei futóversenyét a Ligeti, melyen Po­zsony legjobb atlétái vettek részt. A verseny mind­­három számát a­ PTE futói nyerték, sőt az első helyezéseket is a magyar versenyzők foglalták el. A szenior atléták versenyét ismét Gálfy nyer­te, aki a PTE eddigi három mezei futóversenyén is győzött. Eredmények: 5400 méter (szenior at­léták): Gálfy (PTE) 20:50.6. Mogrovics (PTE) 21:13.6, 3. Stitecky (PTE) 21:43.8 pm, 4. Sladovnik (SK Bratislava), 5. Mikus (PTE), 6. Földes (PTE), 7. Körinek (SK Bratislava), 8. Aradi (PTE). Her­­czeg (SK Bratislava) feladta. Ifjúságiak verse­nye: 1800 méter: B­inder (PTE) 6:38.4 m­p, 2. Leielht (Makkabea) 6:41.4, 3. Kaiser (Ligeti) 6:50.9 mp, 4. Skifflák (PTE), 5. Vircsik (PTE), 6. Iván (PTE.) Ebben a versenyszámban indultak a fut­ballisták is és elsőnek Kulik (PTE) futott be Le­bér fi­ngor (Ligeti) és Km ént (Ligeti) előtt. A futballisták csapatversenyét a Ligeti nyerte a PTE előtt.­­ ( Kelen János nyerte a Thomka Áron em­lékversenyt. A vasárnap Budapesten a Sváb­heg­y környékén 5600 méteres távon megrende­zett Thomlka Áron emlékversenyt egyénileg Kelen János (BBTE) nyerte 19:21.4 perc alatt, Csaplár és Német­ (mindkettő MAC) ellőtt. A csapatversenyt a BBTE csapata nyerte 36 pont­tal a­z SZTE (46 pont) és a BSzKÁRT (76 .pont) előtt. Két gólnélküli eredmény a kárpátaljai bajnokságban UNGVÁR. UMTE—UKMSC 0:0. Birós Győrffy Dezső. Durva játék. Az UMTE egy 11-est elhibázott. A bíró jó volt. NAGYKAPOS. KTK—Királyhelmeci SK 3:3 (3:2). Bíró: Győrffy Zoltán. 300 néző. Gól­* lövők: Huszágh 2 (egy 11-es), Dimon (öngól), illetőleg Béni (2) és Zabó. Bíró kitűnő. CSÁP. CsSE—Munkácsi SE IL DK). Biró: Rubin, 300 néző. VÁRPALÁNKA. Spartakus—Ungvári TKSC 4:1 (2:0). Bíró: Vanner (Kassa), 400 néző. Góllövőik: Lautner 2, Gerber és Kaincz, illetve Szilágyi II. Bambura ungvári kapus az ötödik percben megsérült és Szilágyi I. védett helyette. Cseh- és morvaországi eredmények KÖZÉPCSEH DIVÍZIÓ Liben—Slavoj Vili. 5:1, Bohemians—Kolin 5:1, Cedhie Karlin—St. Bol&slav 4:1. — Vezet a Liben 33 ponttal a Rohemians 28 pontja előtt. SZUDÉTANÉMET DIVÍZIÓ Teplitzer FT—BSK Gablonz 8:3, Wamsdorfer FK—Karlsbader FK 4:2, SV Bodenbach—DFK Komotau 5:1, Reichenberger FK—I>SV Trautenau 6:2, DSK Gablonz—DSB Schreckenstein 0:0, DSV Saaz—VfB Teplitz 2:0. — Vezet a TFK 34 ponttal a WFK 25 és az SV Bodenbach 24 pontja előtt. — A DFC Prága tegnap barátságos mérkőzést ját­szott a prágai Sportbrüderekkel és 7:1 arányban győzött. A morva-sziléziai csoportban a vezető SK M.­Schönberg a DFC Iglautól 1:5 arányban kika­pott. — DSV Troppam­—DSV Brünn 3:1, DiSV Wit­­koiwitz—DSK Teschen 4:4, SV Jagerndorf—GDT Krarnam 5:2. MORVA-SZILÉZIAI DIVÍZIÓ A vezető SK Bafa Zan az Arsenal Husovicével 1:1 eldöntetlenre játszott. — Hanáeká­ Slavia­— Slovan M.­Ostrau 9:0. — Vezet az SK Bafa 37 pont­tal a Hanáeká Slavia 28 és az Olmüc 27 pontja előtt. CSEH VIDÉKI DIVÍZIÓ Az A. csoportban vezet a Kopisty 21 ponttal, a B. csoportban az AFK Pardubice ugyancsak 21 ponttal. Másodikok a Ceské Budejovice, illetve az Explosia Senitin. AMATŐR BAJNOKSÁG Az A. csoportban első a Sparta Kladno 22, a B. csoportban a vinohradyi Rapid 21 ponttaL TEMSPORT )( Az arlbergi síversenyen­ a férfiszámban Walch i­s győzött, míg a nőknél f­ranz Crista lett első. )V­árosában az alpesi síversenyen H. Lantschner­­ (német) győzött a svájci Zogg előtt. 1938 március 22, kcdá. Külföldi eredmények­ ­­ AZ ANGOL LIGÁBAN megkezdődtek a vég­küzdelmek. A tavalyi I. osztályú bajnok Manches­ter City szombaton ismét kikapott és így csak már jobb gólaránnyal előzi meg az utolsó helyen álló Portsmouthhot. A vezető Arsenal a Grimsby Townt 5:1 arányban győzte le. A Wolwerhamp­­ton a Stoke Cityvel, a­ SunidwIaTiid a OV>oll on, -"-© l" és az Everton a M­idd­les­br­ou­gh - al mérkőzött el­döntetlenre. A Brentford a Liverpooltól 1:3, a Charlton Athhletic pedig a Derby Coiuntytól­ 2:3 arányban kapott ki. A kupafinalista Preston North End a Manchester Cityt győzte le 2:1-re. — A II. osztályban az Aston Villa és a Sheffield United egyforma pontaránnyal áll az élen. Utánuk a Man­chester City és a Coventry City következik hason­lóan egyforma pontaránnyal, egy pont különbség­gel. — Az angol amatőr-serlegben a sokszor győz­tes Dulwich Hamlet, saját, pályáján vereséget szenvedett. — A skót serlegben a Rangers győ­zött, a Motherwell kikapott. — A skót ligában a Celtic 3 pont előnnyel vezet, bár szombaton 1:1 arányú eldöntetlent ért el csak a Third Lanark ellen. )( BUDAPEST. A II. ligában vasárnap a követ­kező eredmények voltak: Erzsébet—Drogisták 13:0, Salgótarjáni BTC—Vasas 6:1,­­Szombathelyi Haladás—Váci SE 0:0, Váci Remény—Alba Régia 4:1, Diósgyőri VTK—VÁC FC 6:1, Szolnoki MÁV— Simontornyai BTC 4:1, Tokodi V.SC—Csepel 2:1.• Barátságos: Törekvés—Plhebus 1:1.­­( BÉCS. A nemzeti ligában a következő ered­­­­mények voltak: Rapid­­ Simmering 9:1, FC Wien— Flor­idsdorfer AC 2:0, Sportklub—OvStmark (Aus­­tria) 1:1, Wacker—Vienna 3:1, Admira—Favorit­­ner AC 1:1. A bajnokságban a Rapid vezet 23 ponttal a Sportklub 16 és az Ostm­ark 15 pontja előtt. )( NÉMETORSZÁG. Bajnoki elődöntők: VfB Stuttgart­—BC Hertiha 11 és SV Dessau 05—Ber­liner SV 0:0. — Bajnoki mérkőzések: Viktória Hamburg—Altona 4:2, Hannover 96—Blumenthal 12:0, Halle 96—­SC Erfurt 2:1, IFC Nürnberg— Wacker München 1:0. A Wacker az elődöntőből kiesett. )( FRANCIAORSZÁG. Az FC Sochaux a­ Racing Strasbourggal 3:3 arányban eldöntetlenre játszott és a bajnokságban 35 ponttal vezet az Olympique Marseille 30 pontja előtt. — Olympique Marseille— FC Romén 1:1, Excelsior Roubaix—Racing Paris 3:2, Olymp. Lillé—FC Antibes 4:0, AS Cannes— Fivois Lille 1:1, FC Metz—US Valenciennes 1:0. )­ OLASZORSZÁGBAN a vezető Juventus Ge­novát 2:1 arányban legyőzte és így 36 ponttal ve­zet az Amibrosiana 34 pontja előtt. — Nápoly—­­Atalanta 1:0, Trieszt—Fi­ormit­in­a 2:1, Torino—Li­­vorno 0:0, Bari—Bologna 0:1, Róma—Milánó 8:1, Aimbrosiana—Lazio Roma 3:1. )( BELGIUM: Beerschot—Standard Lüttich 7:1, Lieische—FC Antwerpen 3:2, FC Malines—Daring Brüsszel 1:0. — Vezet a Beerschot 39 ponttal a CB Daring 32 pontja előtt. )( SVÁJC. Grasshoppers—FC Luzern 7:2, Young Boys—FC Bern 1:0, Lugano—­Servette Genf 4:2, FC Basel—FT G­re­nőhen 2:0. — Vezet az FC Lu­gano 25 ponttal az FC Basel 24 és a Grasshoppers 22 pontja előtt.­­ JUGOSZLÁVIA: Concondia—Hajduk 1:0, Grad­­ja­nski—HASK 3:0, Jugoslavija—Belgrádi SK 0:0, BASK—Jodinstvo 2:1, Slavija Szerajevo–SK Ljub­­jana 1:0. — Vezet a BSK 20 ponttal a 1LVSK 19 és a Gr­adjanak! 16 pontja előtti