Reggeli Délvilág, 1994. november (5. évfolyam, 256-281. szám)

1994-11-21 / 273. szám

Sportvilág Kézilabda EHF Kupa Nyolc között a Pick HB MONTPELLIER (FRANCIA)—PICK SZEGED 22-20 (13-8) Montpellier, 5 ezer néző, vezette: Anigo, Costa (spanyolok). MONTPELLIER: Csumak—G.ANQUETIL 3,Mahe,Mocanu 4, E. Anquetil 1, Wittberger 2, CAZAL 4. Csere: HOULET 5, Puigsegur, Teyssier 1, Golks 2. Edző: Patrice Canayer. PICK SZEGED: FEKETE N­AVAR, SÁNDOR 1, MEZEI 4, BAJUSZ 8, BARTÓK 2, DOBOS L. 1. Csere: GRUBER 2, BORSODI 2, CSAVAR. Edző: Kővári Árpád. A Pick Szeged férfi kézilabda csapata mindössze háromgólos előnyt (27-24) szerzett Szegeden az első mérkőzésen, s úgy tűnt, ezt odakint lehetetlenség megtartani. Úgy látszott, ezt a házigazdák gyorsan érvény­re is akarták juttatni, mert a 8. percben már ledolgozták háromgólos hátrányukat A következő percek nem tartogattak sok jót Bartókéknak, hisz a 23. percben már 11-4-re vezetett a Montpellier. Ebből a jelentős különbségből a szünetig szerencsére ledolgoztak valamicskét Kővári Árpád fiai, pedig nemcsak a játékra kellett figyelniük. A franciák a szegedihez hasonló vehemenciával és szorgalommal gyepálták a pickeseket akik emiatt sűrűn szorultak ápolásra. Fordulás után Bajusz góljai és Fekete védései tartották a lelket a szalámisokban, akiknek a 48. percben a bravúr első jeleként sikerült egyenlíteniük. Ezt a tényt a szépszámú szegedi zarándok szurkoló sereg tomboló örömmel vette tudomásul. A franciák pedig elbizonytalanodtak, megremegett időnként a kéz, míg a Pick nyugodtan játszott. A fiúk megérezték a nagy lehetősé­get! A hajrában 20-20 után a Montpellier játékosai még kétszer bevették Fekete kapuját, s bár az utolsó perc fantasztikus izgalmakat tartogatott, több gól nem született Ez pedig azt jelentette, hogy a Pick Szeged fantasztikus bravúrt végrehajtva 47-16-os összesítésel bejutott az EHF Kupa legjobb nyolc csapata közé! Erre a csodálatos eredményre talán még a csapat tagjai is csak titkon számítottak. De végig hittek, küzdöttek és megmutatták Francia­­országnak, Európának, a világnak, milyen egy igazi, egymásért minden­re kész—ezért írtunk mindenkit nagybetűvel — CSAPAT! KONTAVILL SZENTES SC—TUNGSRAM SC 10-7 (3-0,1-2,2-3,4-2) Szentes, 400 néző, vezette: Németh, Szentgyörgyi. Szentes: KUNA — Matajsz, Melkuhn, BERKI (4), Peller (1), Ibolya, Halápi (1), Baranyi, Don­gó T., Tari (2), Szénászky (2), Kajtár. Edző: dr. Tóth Gyula, Fü­­löp Tibor. Gól emberelőnyből: 12/6, il­letve 11/5. Négyméteresből: 1/1, illet­ve 1/1. Kezdés után a hazaiak hozták el a labdát, előnyhöz is jutottak, de gólt lőni csak a második perc­ben tudtak Berki révén, 1-0. A 4. percben Halápi lövése kipat­tant a kapusról éppen Tari elé, aki közelről nem hibázott, 2-0. A másik oldalon Kuna sem unat­kozott, többször védett bravúro­san. A 7. percben Szénászky 7 méterről óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba, 3-0. A negyed vé­gét jelző sípszó után a közönség tapsa közepette vonultak rövid pihenőre a játékosok. A máso­dik negyed 2. percében szerezte első gólját a Tungsram, Sugár révén, 3-1. Válaszul Berki har­colt ki magának gólhelyzetet, de a háló tetejére ejtett. Az induló ellentámadásból a vendégek szé­píthettek volna, de Kuna fantasz­tikus mozdulattal hárított, majd a hazaiak akciójából Berki lőtte a negyed egyetlen hazai gólját, 4-1. A 6. percben Varga ember­előnyből szépített (4-2), majd fél perc múlva ugyanő veszélyezte­tett, de Kuna megint parádésan védett. Ebben a negyedben a Szentes sok hibával játszott. A harmadik negyedben Berki har­colt ki kettős emberelőnyt, amit néhány pillanat múlva gólra is váltott, 5-2. Ezután feljöttek a lámpagyáriak, Schmiedt és Mo­nostori révén közel kerültek az egyenlítéshez, 54. Még egy-egy gól esett a negyed végén Szénászky és Kiss G. előnyből, illetve négyméteresből talált a hálóba, 6-5. Az utolsó negyed első percében Kúriát kiállították, az előnyt pedig a vendégek rög­tön belőtték, 6-6. A Kontavill mozgósította erőtartalékait a fá­radhatatlanul küzdő Berki harcolt ki egy négyméterest amit Pellei értékesített, 7-6. Egy perc múl­va pazar ejtéssel Berki szaporí­totta a hazai gólok számát, majd Halápi hatalmas lövése tulajdon­képpen eldöntötte a mérkőzés sorsát, 9-6. Ezután Varga előny­ből még szerzett egy vendéggólt és ugyancsak emberelőnyből Tari állította be a 10-7-es vég­eredményt. A mérkőzés után megint zú­gott a vastaps a ligeti Sportuszo­dában. A fiatal szentesi csapat a Kuna—Halápi—Berki tengely vezérletével teljesen megérdemel­ten győzte le az eddig veretlen fővárosi ellenfelét. Kuna bravúrt bravúrra halmozott, Halápi ész­revétlenül „levette” az ellenfél centerét a pályáról. Berki pedig elől oroszlán módjára küzdött an­nak ellenére, hogy délután még lázas beteg volt, és a mérkőzésre sem jött teljesen rendbe. Mindez nem gátolta abban, hogy egészen kivételes produkciót mutasson be. Dr. Tóth Gyula: — Nagysze­rű a csapatszellem és a csapat­egység, a játékosok a magánéle­tüket is alárendelik a vízilabdá­nak, ennek újból meglett az ered­ménye. BOROS ISTVÁN FTC-VITASPORT- SZEGEDI VE 7-10 (14,4-3, 0-2,2-1) Budapest, 150 néző, vezette: dr. Kiss O., Erdős. FTC-Vitasport: Pelle­r Márton (1), Dr. Loványi (1), Nagy, TÓTH L. (1), Vad, CZIBOK (2), Balogh (1), Bíró, Steinmetz, Kásás (1), Horváth, Kardos. Edző: Wolf Péter. Szegedi VE­ SCSEGYER­­KIN — Csapó, FODOR (5), Mód (1), DONGÓ (1), Molnár P., TÖRÖK (1), Molnár T. (2), Halász, Bólya, Orosz, Megyeri. Edző: Pozsgay Zsolt Gól emberelőnyből: 7/2, ill. 8/7. A Fradi a centerjátékra épített, de Tóth L.-t keményen fogták a szegediek, ennek eredményekép­pen az első hét percet simán nyerték Pozsgay Zsolt tanítvá­nyai. A második negyedben szinte felváltva estek a találatok, Fodor belőtte negyedik gólját, végül a hazai zöld-fehérek eggyel többet lőttek, de még így maradt az előnyből. A harmadik negyedet megint a szegediek nyerték, úgy hogy Wolf Péter ta­nítványai a kapuba egyszer sem tudtak betalálni. Fodor, aki vá­logatott formában játszott, újra megrongálta a Fradi hálóját. A befejező hét percet Török talála­ta vezette be, és ezzel már ötre nőtt a szegediek előnye (5-10), s tulajdonképpen eldőlt a találko­zó és a két pont sorsa A Zöld Sasoknak semmi sem sikerült — ezért bánkódjanak ők! —, Fodoréknak pedig minden. Gra­tulálunk! UTE-PRIMAVERA— alucon pll:Itac-hvsc 16-6 (3-0,6-2,4-2,3-2) Budapest, Hajós Alfréd uszo­da 100 néző, vezette: Novotta, Székely. Alucon Plettac-HVSC: Ko­csis — Lehmann (1), Nagy L., Vörös (1), CSÁNYI GY. (3), Kasza (1), Dr. Cseri, Lakatos, Csányi L., Bibics, Király, Luká­csi, Hajdú. Edző: ifj. Török Sán­dor. Az előre várható eredmény született, a violák már a máso­dik negyed végén 9-2-re vezet­tek, és győzelmükhöz kétség sem férhetett. A vásárhelyiek kö­zül Csányi Gy. játéka emelke­dett ki. Vízilabda OB I. Csongrád megye—Budapest 2-1 A bajnokság hatodik fordulójára minden bizonnyal szívesen fognak visszaemlékezni megyénk férfipólósai. A szentesiek megállították az eddig százszázalékos teljesít­ményt produkáló Tungsramot, Pozsgay Zsolt tanítványai pedig a fővárosban gyepálták el a Fradit A vásárhelyiek papírforma vereséget szenvedtek a világ egyik legjobb klubcsapatától, az UTE-tól. egyénk csapatai szokásuk­hoz híven az elmúlt hét­végén is remekeltek, a Szegedi DRE női csapata itthon, a Medi­­kémia férfigárdája pedig idegen­ben nyert Extra Liga, férfiak TUNGSRAM SC— MEDIKÉMIA SZEGED 1:3 (-8,13, -7, -15) Budapest Megyeri út, 200 né­ző, vezette: Herpai, Ferenczy. Tungsram SC: Sármán, DALACU, Jagodics, Glózik, Lombos, Pál. Csere: Valics, Bán­hegyi. Edző: Dr. Farkas Mihály. Medikémia Szeged: HUL­­MANN, SCHILDKRAUT, Be­­lik, MELNICSUK, Polgár, PETHEÓ. Csere: Takács, Rácz, Csíkos. Edző: Nyári Sándor, Nusser Elemér. Nyári Sándor, a szegediek mestere a találkozót követő na­pon, vasárnap bejött szerkesztő­ségünkbe, és segített a meccs tol­mácsolásában. A kezdés előtt, mikor meglátta a Tungsram két­méteres legényeit, nem repdesett az örömtől. A hazaiak váloga­tott nehéztüzérek sorát vonultat­ták fel, Glózik, Jagodics, Lom­bos, Dalacu és Pál személyében, mind hatalmas termetű játékos. Mondtam is edzőkollégámnak, Nusser Elemérnek, Öcsi, ha ezt kilóra mérik, mehetünk is haza, de azért ez nem ilyen egyszerű. Mi igyekeztünk egy mozgékony könnyűlovasságot szembeállítani velük, mely a játékban gyorsabb és labdabiztosabb. Az első szettben már 8:3-ra el­húztak a hazaiak, ezt követően azonban már csak a magukhoz térő szegediek csináltak pontot. A második szett pont fordítva alakult, a Tisza-parti vegyészek már 11:2-re megléptek, amikor a lámpagyáriak Glózik vezérle­tével az álmélkodó vendégekkel szemben fordítottak. A harma­dik játszmát is a szegediek kezd­ték jobban 9:1-re, majd 12:6-ra vezettek a Tungi ellen, és végül simán nyerték a játékot. A ne­gyedik szett óriási küzdelmet ho­zott, fej-fej mellett haladtak a csapatok, és 14:14-nél mindkét gárdának volt esélye a játszma­győzelemre. A türelmesen röpiző Medikémia kulcsemberei a 16. forgást követően megvillantak, és ez a meccs megnyerését je­lentette. A Medikémia Szeged röpisei kiváló teljesítményt nyújtva idegenben is legyőzték legnagyobb riválisukat, és őrzik továbbra is veretlenségüket. A mérkőzés krónikájához tar­tozik még, hogy Németh Lajos szövetségi kapitány Petheő Gá­bor játékát figyelte különöskép­pen, aki társaihoz hasonlóan ext­rát produkált. A találkozó végén a szövetségi kapitány úgy nyilat­kozott, hogy januártól a váloga­tottban számít a Medikémia csa­patkapitányának szolgálataira. Dr. Farkas Mihály: — Meg­lepően gyengén játszottunk, kulcsjátékosaink csak ténfereg­­tek a pályán. Nyári Sándor: — A csapat egyre egységesebb lesz, já­tékosaink közül páran csúcsfor­mában játszanak, ezt szeretnénk kitolni decemberig. Most már egyértelműen az őszi veretlen­ségünk megőrzése a célunk. Ér­tékes győzelmet arattunk az utol­só pillanatig küzdő Tungsram el­len. NB I., nők SZEGEDI DRE—TFSE 3:0 (9,7,4) Szeged, 100 néző, vezette: Szabó, Kovács Szegedi DRE: Balázsik, Csókási, Komáromi, B. Tóth, SZLIVKÓ, HUFF. Csere: Ba­logh, Kiss K., Beer. Edző: Ducsai Géza. A Pulzus elleni idegenbeli győzelem (3:1) után az idén utol­jára hazai pályán léptek újra küz­dőtérre a szegedi diákok. Ducsai Géza a hazaiak trénere a mérkő­zés megkezdése előtt két hírrel szolgált, s egyiket sem lehet iga­zán a jók közé sorolni. Koncz Ildikó gerincbántalmaira hivat­kozva abbahagyta aktív pályafu­tását, míg a Dél-Afrikából nem­rég hazatért válogatott szintű fel­adó, Dobos Ildikó eltávozott a Tisza partjáról, az Extrádé együt­teséhez szerződött. A meccsről hamar kiderült, hogy csakis a kiírás értelmében tekinthető bajnoki találkozónak, közelebb állunk az igazsághoz, ha könnyed edzésnek tituláljuk. Bár az első szettben még 4:3-ra a főiskolások vezettek, ezt kö­vetően azonban a remek napot kifogó Huff Melinda — szervái szinte hibátlanok, hatalmas üté­sei pedig védhetetlenek voltak — és a tanári módon irányító Szlivkó vezérletével pillanatok alatt 11:4-re módosult az állás a deákok javára. A játszma, még egy kis megingástól eltekintve, simán meglett. A következő já­tékban is csak 3:5-ig tartott a fő­iskolások tudása, utána zsinór­ban tíz hazai pont, egy-két szép labdamenettel tarkítva követke­zett. A harmadik szett alakult a legsimábban, a vendégek meg­adták magukat sorsuknak, Ba­logh nyitásait követően egy szempillantás alatt 8:0-ra meg­léptek a Ducsai-lányok. Ez el is döntött mindent. A mérkőzés megnyeréséhez mindössze 39 percre volt szüksége a hazaiak­nak. Ducsai Géza: — Örülök, hogy az idei esztendőt győzelem­mel zártuk hazai pályán, még há­rom idegenbeli meccs van hátra — Tatabánya, Békéscsaba, Aj­ka — s ebből kettőt szeretnénk megnyerni. LP: Röplabdabajnokságok Lámpaoltás Budapesten is Kosárlabda NB I., férfiak Győztek a kék-sárgák ATC-HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI KK- KAPOSVÁRI KC 90-83 (45-50) Hódmezővásárhely, 1000 néző, vezette: Král, Görgényi. ATC-HKK: Kocsergin (10), Parády (12/6), DR. BORBÁTH (20/6), Jáhni (6), MILATOVICS (32/6). Csere: POLÁNYI (10/3), Czuprák (-). Edző: Valaczkay Győző, Guóth Árpád. Kipontozódott: Parády a 39. percben. Jól kezdett a HKK, a mérkőzés elején a hazai kék-sárgák vezettek (3. perc: 10-4), de a 7. percben már a kaposváriaknál volt az előny (14-15). A félidő közepétől elbizonytalanodott a vásárhe­lyi gárda, ennek oka a vendégek zónavédekezésében keresendő. Nem jöttek be a távoli dobások sem ebben az időszakban, és így a vendégek vonulhattak előnnyel pihenőre. Fordulás után az első percekben még tartott a kaposváriak lendülete (21. perc: 47-54), de a vásárhelyiek fokozatosan felpörögtek, és Milatovics vezérletével már három perc múlva fordítottak, 24. perc: 57-54. Ezt követően fokozatosan elhúztak a somogyiaktól és a hajrára már 15 pontra nőtt (37. perc: 89-74) a két csapat közti különbség. Innen már, bár a végjátékban az utolsó két percben kiengedtek a hazai kedvencek, nem férhetett kétség biztos győzelmükhöz. Valaczkay Győző: — Az ismert nehézségek ellenére össze­kapták magukat a srácok, s ha nem is világraszóló játékkal, de megérdemelten nyertek. — impe — Totóeredmények A Totó 46. játékhetén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Parmalat FC—Ferencváros 0-2 2 2. ETO FC Győr—Nagykanizsa 1-2 2 3. Dortmund—Freiburg 1-1 x 4. Frankfurt—Mönchengladbach 2-1 1 5. Karlsruhe—Bayern München 2-2 x 6. 1860 München—Leverkusen 1-1 x 7. VfB. Stuttgart—Bochum 2-2 x 8. Uerdingen—Bremen 1-3 2 9. Brescia—Roma 0-0 x 10. Cagliari—Genoa 1-0 1 11. Napoli—F'iorentina 2-5 2 12. Parma—Foggia 2-0 1 13. Sampdoria—Torino 1-1 x Pluszmérkőzés: 14. BVSC—Pécs 3-0 1 Reggeli Délvilág, napilap. Alapítva 1991. A szerkesztőbizottság tagjai: Czakó János (tervező szerkesztő), dr. Nikolényi István (igazgató-főszerkesz­tő), Őrfi Ferenc, dr. Tarnai László (főszerkesztő-helyettesek). Főmunkatársak: P. Bodzsár Erzsébet, Halász Miklós. Rovatvezetők: Bagaméry László (sport), Márok Tamás (kultúra), Megyeri Valéria (gazdaság), Pintér József (fotó). Munkatársak: Balázsi Irén (Szentes), dr. Dányi László (Hódmezővásárhely), Farkas Csaba, Gulyás Márta (Hódmezővásárhely), Imre Péter, Kéri Barnabás, Kovács Piroska, Lovas J. József (Csongrád), Molnár László (Makó), Pusztakeresztúri József (Hódmezővásárhely), Szélpál László. Állandó szerzőink: Bárok István, Bátai Gyula (Makó), Felletár Béla (Hmv.-hely), dr. Gazdagh István, Karnok Csaba (fotó), Miskolczi Róbert (fotó), Oláh Zoltán, Petrusán Lívia, Szabó Imre (Makó), Tráser László, Várkonyi István (Csongrád). Szerkesztőségek: Szeged, Stefánia 10. 6740. Postafiók: 625. 6701. Tel.: (62) 472-872, 472-669, 472-769, éjszakai ügyelet telefon: (62) 486-386. Telefax: (62) 472-244, 472-872. Telex: 082-282. Hirdetésfelvétel: Szeged, Sajtóház, Hódmezővásárhely, Andrássy u. 50. 6800. Tel/fax: (62) 344- 077. Szőnyi u. 1. Tel/fax: (62) 341-325. Makó, Csanád vezér tér 3. 6900. Tel: (62) 413-803. tel/fax: (62) 413-198. Szentes, Kossuth tér 5. (volt ügyvédi munkaközösség) 6600. Tel/fax: (63) 314-843. Csongrád, Kossuth tér 9—11. Tel/fax: (63) 382-166/119. Kiadja a Délvilág Kiadó Részvény­­társaság, Szeged, Stefánia 10. 6740. Postafiók: 625. 6701. Tel/fax: 472-244, 472-872. Felelős kiadó: Inhoff József ügyvezető igazgató. Marketing: Onczay Zsolt Elnök-igazgató: dr. Szeri István. A lapot terjeszti a Szegedi Postaigazgatóság, igazgató: Gyimesiné dr. Etsedy Sarolta, árusításban a DÉLHÍR Rt, ügyvezető igazgató: Mizsei István, valamint a Délvilág Rt Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. A lapot a Szegedi Nyomda készíti. Szeged, Makkosházi kft­­.6723. Tel.: (62) 486-386. Igazgató: Perényi Ottó. HU ISSN 0866-4218.