Somogyi Hírlap, 2015. február (26. évfolyam, 27-50. szám)

2015-02-21 / 44. szám

2015. FEBRUÁR 21., SZOMBAT SPORT Vesztes állásból fordított a Csurgói KK együttese a férfi kézilabda­ Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén, ahol a B.Braun Gyöngyös csapatát végül négy góllal sikerült legyőzni. Tóth Tihamér Ellentétes félidők után csak négy gólos előnyt tudott kihar­colni a vasárnapi visszavágóra a Csurgói KK NB I.-es férfiké­zilabda-csapata a Magyar Ku­pa negyeddöntőjének első ös­­­szecsapásán. A Nagyatádi Városi sport­­csarnokban rendezett találko­zón nem kezdett jól a somogyi alakulat. Igaz a csurgóiak hal­ványabb játéka mellett a vendé­gek sem tündököltek. Sótonyi Lászó időkérését követően ja­vult némileg a hazaiak mérle­ge, amit a 7-5-ös állás is muta­tott, ám ami aztán következett arra alighanem kevesen számí­tottak. A három gyöngyösi gólra még érkezett hazai válasz, ám a 6-1-el elbukott utolsó percek 11-14-re alakították a félidő eredményét. A nagyszünet után sokkal jobban kézilabdázott a Csur­gói KK, amely negyed óra el­teltével érte be ellenfelét és 18- 18-nál sikerült az egyenlítés is. Ezt követően fej-fej mellett ha­ladt a két csapat, majd a talál­kozó végjátéka már a csurgói­aknak sikerült jobban. Az újra mérkőzést játszó Puhovszkij, valamint Szöllő­­si, Lele és Mijatovics is sokat tett azért, hogy az utolsó négy percben végül négy góllal lép­jen el a Csurgói KK, s legalább előnnyel várhassa a vissza­vágót, melyet vasárnap 18.30 órakort rendeznek a gyöngyö­si sportcsarnokban. CSURGÓI KK-B.BRAUN GYÖNGYÖS 25-21(11-14) Nagyatád, Városi Sportcsar­nok, 600 néző. Vezette: To­­mecskó-Hunyadi, Unyatinszki. csurgói KK: Mijatovics, Pal­­lag (kapusok), Cavor, Borsos 1, Ratajec 3, Nagy M., Puhovszkij 2, Oláh, Szöllősi 5, Lele 3, Geb­­hardt 2, Ostroushko 3, Vadker­ti, Pordán 2, Herbert, Gazdag 4. VEZETŐEDZŐ: Sótonyi László. B. BRAUN GYÖNGYÖS: Hudák, Tamási, Holló (kapusok), Iván­­csik 1, Frey 4, Sándor 1, Debre­­czeni 5, Tóth 3, Simon 1, Kol­­ler, Marczinkó 3, Czina, Hajdú, Nagy B. 3, Bakos, Varsandán. vezetőedző: Gulyás István. kiállítások: 10 ill. 14 perc (1 kizárás), büntetők: 7/5 ill. 2/2. Sótonyi László: - Az első mér­kőzést megnyertük, megyünk tovább, van még egy mérkőzés, a továbbjutás ott dől el. gulyás István: - Fel tudtunk állni a múltkori padlóról, jól játszottunk, de sajnos a máso­dik félidőben a fehérorosz vá­logatott Puhovszkij és a mace­dón válogatott Mijatovics ka­pus beállítását már nem tud­tuk kompenzálni. Nyílt a to­vábbjutás sorsa. Vasárnapra maradt a végső döntés kézilabda-mk, férfiak Csak négygólos előnyt szerzett a Csurgói KK a visszavágóra A csurgói védelem főleg a második félidőben működött hatékonyan, ekkor csupán hét gólt kaptak a somogyiak Idén a győri vb-n vetélkedik a maratoni világelit kajak-kenu A Kaposvári Vízügyi SC sportolói is ott lehetnek a rajtvonalnál a különböző korcsoportokban Győr lesz az első triplázó, még egyetlen helyszínen sem rende­zett meg három maraton világ­­bajnokságot a Nemzetközi Ka­jak-Kenu Szövetség (ICF). A ruti­nos magyar szervezők és a nyu­gat-magyarországi sportváros már készül az év egyik legna­gyobb szabású világversenyére, amire több mint 40 ország spor­tolóit várják. „Bízom abban, hogy Győr mél­tó házigazdája lesz a világbajnok­ságnak, és biztos vagyok benne, hogy a rendezvény sikere kiegé­szül majd a magyar sportolók, sőt akár győri versenyzők eredmé­nyességével is” - mondta el nyi­tóbeszédében Győr polgármeste­re, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke a világbajnokság sajtótá­jékoztatóján. A megyeszékhely első embere arról is beszélt, hogy a szeptem­ber 11. és 13. között megrende­zésre kerülő világbajnokság töb­bek közt kiváló főpróbája lesz a 2017-es­ Európai Ifjúsági Olimpia Fesztiválnak. Baráth Etele, a Magyar Ka­jak-Kenu Szövetség elnöke pe­dig azt emelte ki, mekkora elis­merés az ICF részéről, hogy is­mét megbízott a magyar szerve­zőkben. „Szerencsére azt az ICF is tudja, hogy a legjobb hangu­latú világversenyeket Magyar­­ország tudja szervezni a legtöbb sportágban, így a kajak-kenu­ban is. Az elmúlt 20 évben ren­deztük több fantasztikus han­gulatú felnőtt és korosztályos világbajnokságot és Európa-baj­­nokságot, valamint számtalan sikeres világkupát is, így maga­biztosan várom azt, hogy idén is vendégül lássuk a világot” - tette hozzá a sportág első embe­re, aki arról is beszélt, hogy az őszi maratoni világbajnokságot a televíziónézők számára is iz­galmassá kívánják tenni, ezért a világon elsőként drónokra sze­relt kamerák fogják a futamo­kat végigkövetni. A rendezők részéről Kadler Gusztáv, a világbajnokság szer­vezőbizottságának vezetője, ar­ról beszélt, hogy a helyszínen szurkolók számára is izgalma­sabbá és követhetőbbé kívánják tenni a versenyt, így a nézők kö­zelebbről láthatják majd a futa­mok legizgalmasabb pillanata­it, a rajtot, a kiszállásokat, a futó­szakaszt és a vízre szállásokat is. A magyar válogatott tavaly 10 aranyérmet, összesen 20 dobo­gós helyezést szerzett az oklaho­­mai világbajnokságon. A csapat legjobbja 2014-ben is Csay Re­náta volt, a győri kajakos győz­ni tudott egyéniben is párosban is. „Ennek a világbajnokságnak számomra hatalmas a jelentősé­ge, mert született győriként ha­zai közegben versenyezhetek, ráadásul 16 évvel ezelőtt éppen itthon nyertem az első vb-cí­­memet is. Remélem, hogy örö­met tudok majd szerezni csa­ládtagjaimnak, a barátaimnak, az egyesületemnek, a támoga­tóimnak és az egész városnak” - mondta a tizenöt világbajnoki címnél járó bajnoknő. Ha Csay Renátának idén Győrben is ös­­­szejön a duplázás, akkor beéri az örökranglistán a sportág leg­sikeresebb maraton versenyző­jét, a tizenhétszeres világbajnok Csabai Edvint. ■ LABDARÚGÁS nyert A NAGYATÁD a horvát ne­gyedik ligás Turanovac ottho­nában. - Könnyen elkerülhe­tő gólokat kaptunk, ezen javíta­nunk kell - értékelt Papp Zol­tán, a Nagyatádi FC edzője. - Ahhoz képest, hogy folyamato­san 6-7 új játékos van a csapat­ban, szépen fejlődik a játékunk. Még két-három kell, s rendben leszünk. Szombaton 14 órakor Kalinovacon játszunk. TURANOVAC­­NAGYATÁDI FC 2-3 (1-2) Nagyatádi FC: Vörös - Hor­váth B. (Kuckó, a szünetben), Dekanics, Rácz, Ferenczi - Már­ton (Kavac Z., a szünetben), Be­­senyei - Berdi, Németh E., Dér (Mixtal, a szünetben) - V. Niko­­lics (Kiss P. 70. p.), edző: Papp Zoltán. A NAGYATÁDI GÓLSZER­ZŐK: Besenyei, V. Nikolics, Fe­renczi. ■ Klein P. Mastersben várható a legjobb eredmény nem mellesleg a győri kajak-ke­nu világbajnokságon a Kaposvári Vízügyi SC sportolói is érdekeltek lehetnek. A fő verseny előtt egy héttel a masters korcsoport képvi­selői állnak majd rajthoz. Itt Csi­­ma Ferenc többszörös egyéni és páros világbajnok jó esélyekkel pályázik ismét dobogós helyezés­re. Mellette klubtársai közül is le­zsér még érdekelt versenyző. Az ifjúságiaknál Csima Laurának van legnagyobb esélye a nyári ver­senyeken a kvalifikáció megszer­zésére. A fiúknál olyan erős a ma­gyar mezőny, hogy tizenkét-tizen­­négy sportoló pályázik a vb-indu­­lás elérésére - tudtuk meg Faludy Andrástól, a Kaposvári Vízügyi SC vezetőedzőjétől. 15 Jó hangulatú teremviadalt rendeztek a boronkaiak íjászata Boronkai hagyo­mányőrző és íjász Egyesü­let rendezte Marcaliban a Dél-Dunántúli Íjász Régió 2015-ös Pályaíjász bajnoksá­gának első fordulóját, a IV. BHSE Teremíjász Kupát. Két országos bajnokság is zajlott Budapesten, ez pedig a mar­cali verseny nevezői létszá­mán is meglátszott - számolt be hivatalos honalpján a via­dalról az egyesület. A viszonylag kicsiny me­zőnyt vonzó, ám annál jobb hangulatú teremíjász verse­nyen két fordulóban, tíz soro­zatot, sorozatonként pedig há­rom vesszőt kellett célba juttat­niuk a rajthoz állóknak. A bajnokság következő for­dulóját szintén Marcaliban, a Kozma utcai sporttelepen ren­dezik, május 31-én, ahová sze­retettel várnak minden érdek­lődőt, hiszen látványosságnak sem utolsó egy íjászverseny. A SOMOGYI EREDMÉNYEK: 1. Varga Gyula (Kapós íjász Egyesület), 4. Kiss Attila (Ka­pós íjász Egyesület), 5. Papp László (Marcali Turul Íjász Egyesület), 1. Fehér János László (Kapós íjász Egyesü­let), 1. Varga Pál Mariann (Ka­pós íjász Egyesület), 1. Ma­jor András Zoltán (Kapós íjász Egyesület), 1. Major Péter (Ka­pós Íjász Egyesület), 5. Györ­kös Attila (Boronkai Hagyo­mányőrző Íjász Egyesület), 1. Kulcsár Ernő (BHÍE), 2. Hor­váth Gábor (Marcali Turul Íjász Egyesület), 3. Szíj Zsolt (Marcali Turul Íjász Egyesü­let), 1. Horváth Márk (Marcali Turul Íjász Egyesület), 2. Csö­bör Benjámin (BHÍE), 1. Gá­­jer Szilárd (BHÍE), 2. Csáki Al­­pár (BHÍE), 4. Fábos László At­tila (Marcali Turul Íjász Egye­sület), 5. Varga Árpád (Marca­li Turul Íjász Egyesület), 6. Lá­zár Ákos (BHÍE), 7. Drávecz László (BHÍE), 8. Kőszegi Zsolt (Kapós Íjász Egyesület), 1. Bo­gyó Gergő (BHÍE), 2. Kulcsár Gergely Dániel (BHÍE), 3. Drá­vecz Szabolcs (BHÍE), 1. József Richárd (BHÍE), 2. Hidasi Bá­lint (BHÍE), 3. Varga Mátyás (Marcali Turul Íjász Egyesü­let), 4. Kovács Ákos (BHÍE), 5. Pomozi Máté (BHÍE), 1. Vilics Szabina (Marcali Turul Íjász Egyesület), 1. Erdei Renáta (BHÍE). ■ Kun Z. A pécsiek nyerték a feszült hangulatú rangadót kosárlabda-nb II., nyugati csoport, férfiak A kiállított Mihalics nagyon hiányzott a vendégeknél A listavezető PEAC otthonában Pécsen lépett pályára a Tigris KK a bajnokság 13. fordulójá­nak rangadóján.­­ Déli pont­jaival indult a mérkőzés, mely egy 9-0-s pécsi rohanás köve­tett - számolt be a történtekről lapunknak Palócz Tamás, a Tig­ris KK elnöke. - A vendégek játékosai több játékvezetői ítélet is nehezen viseltek. A játékvezetők több technikai hibát kiosztva pró­bálták kézben tartani a mérkő­zést. Mindkét csapat szenvedett támadásban így az első negyed 14-11-es pécsi vezetéssel zá­rult. A folytatásban továbbra is nagyon feszülten, idegesen ját­szott a Tigris KK, melynek csa­patkapitányát, Mihalicsot a 14. percben a második technikai hibája után kiállították. A ha­zaiak kihasználták a Tigris KK hibáit és a támadásban teljesen dekoncentráltá váló vendégek ellen 13 pontos előnyt szerez­tek a félidőben (33-20). A nagy­szünetet követően egy teljesen másik kaposvári csapat lépett a pályára, mely elkezdett kosár­labdázni és Kun Kenéz vezeté­sével 14-1-es rohanással a mér­kőzés 25. percében utolérte a ellenfelét (34-34). Újabb fegyel­mezetlenségek és technikai hi­bák miatt ismét magát büntet­te a vendégcsapat, így vissza­állt a 10 pontos különbség a ne­gyed végére. A záró negyedben a kaposvári Nagy Bence veze­tésével tovább növelte előnyét a pécsi együttes (35. perc: 65-48). Az utolsó erőtartalékait mozgó­sító somogyiak egészpályás le­támadással és sikeres kinti do­básokkal az utolsó percre hat pontra megközelítették a haza­iakat (39. perc: 75-69). A pécsi időkérést követően a további fel­zárkózás már nem sikerült, így a PEAC megérdemelt győzelmet aratott egy feszült mérkőzésen a hullámzó teljesítményt nyújtó Tigris KK ellen. PEAC-TIGRIS KK 78-69 (14-11,19-9,18-20,27-29) Pécs, v.: Gyurka, Kovács. PEAC: Nagy B. (23), Lel­iu-Sza­­bó (2), Horváth (15/9), Baluha (6), Pöttendi (10). csere: Boldizsár (4), Al-Farhat (7), Buday-Sántha (10/3), Hollós (1), Kis M. (-) Kár­páti (-). edző: Zalay Zoltán. TIGRIS KK: Dross (2), Tóth (10), Kun K. (14/3), Déri (15/3), Miha­lics (2). csere: Csabai (8), Her­­nesz (7/6), Király (5), Fodor (4), Győr (2). edző: Fehér Iván. JÓK: Nagy B., Horváth, Buday- Sántha, ill. Kun K., Déri, Csabai. A FÉRFIKOSÁRLABDA NB II. NYU­GATI CSOPORT ÁLLÁSA: 1. PEAC (0.92), 2. Tigris KK (0.92), 3. Ca­­sino - Soproni Tigrisek (0.86), 4. Dombóvári KSE (0.83), 5. Siófo­ki Kosársuli (0.73), 6. Treff 07 SE (0.69), 7. Kanizsa KK (0.63), 8. Marcali VSzSE (0.63), 9. FKSE Szekszárd (0.55). ■ Kun Z. Csabai Máté nyolc pontot szerzett