Somogyi Ujsag, 1938. május (20. évfolyam, 97-121. szám)

1938-05-17 / 110. szám

1938. május 17. MMfflUJSffl ­S­PORT Győztek a kaposvári csapatok Tegnap jó napjuk­­volt a kapos­vári csapatoknak. Úgy a Turul, mint a Rákóczi győzött. A Turul elszalasztott egy alkalmat, amikor a gólarányt növelhette volna, így is biztosan áll a második helyen. A befejező fordulón az MSE-vel kerül szembe győzelmi kilátások­kal, míg az előretörő PVSK egy ponttal lemaradva áll a Turul mögött és a PEAC-cal kerül szem­be. Ez a mérkőzés viszont bi­zonytalan. A Rákóczinak a PETG van vissza hazai pályán. Ha el is veszti a mérkőzést, a tabella nem­­változik, mert három pont előnye van. KTSE-NTE 3:1 (2:1) Vezette: Lang. A Turul csapata, amelyik a ta­vaszi forduló utolsó bajnoki mér­kőzését játszotta a hazai pályán, az alábbi összeállításban iszere­­pelt : Zsinkó. — Hullman, Va­dász, — Horváth, Muráth, Bliczó, — Németh, Miklósi, Gacsár, Szép, Szilágyi. NTE : Csondor — Csáki, Varga. —­ Mandler, Kovács, Kiss, — Szabó, Szollár, Szendrődi, Iste­nes, Glász. Az NTE egy kis iramot kezde­ményezett a mérkőzés elején, de a jobb Turul csatárok hamarosan Csondor kapuját ostromolták, aki a 10. percben Miklósi lövését ki­ejti s a­ gurulós labdát Németh a léc alá szúr­ja (1:0). A váratlan gól még jóban lelke­síti a kanizsai csapatot, különö­sen a balszárny — Csosz és Szendrődi — akciói veszélyesek s a 16. percben az utóbbi eredmé­nyes­­is, lövése Zsinkó kezei kö­zött jut a hálóba. (1:1.) Az újabb vezetést 11-esből szerzi meg a KTSE a 25. percben Miklósi ré­vén. (2:1). Szünet után állandó Turul fö­lénnyel folyik a játék, az NTE csak itt-ott jut szóhoz, újabb gól azonban csak a 42. percben szüle­tik, amikor Szilágyi lövését csak kiütéssel tudja Csondor menteni. Gacsár és Szép egyszerre indul­nak a labdára, de Gacsár gyor­sabb volt s fejjel küldte a hálóba a labdát (3:1) s egy pillanattal később a célt tévesztett Csondor Széppel fut össze s a kapus sérül­ten hagyta el a pályát. Nagyobb gólaránnyal is győz­hetett volna a Turul, ha több lövő­­készség van a csatárokban. Az NTE ügyesen védekezett. Jók a Turulból: Vadász, Muráth, Ga­csár, Szilágyi, Horváth, míg a túl­oldalról : Csász, Szendrődi, Ko­vács, Csáki. KTSE II—NTE II. 6 0 (2:0) Vezette: Lucz. Szép győzelmet aratott a lelke­sen játszó Turul II a kanizssai el­lenfelén, akiket a szünet után úgyszólván lehengerelt. Jó elgon­dolás volt Fábiánnal erősíteni a csapatot, csak az kár, hogy ez a szezon végén történt. Gólszerzők : Fábián (3), Angelmayer, Farkas, Szerjámosi. A Somogyi Újság serlegbaj­noki mérkőzése Gimn. I —KRACIN­, 3:0 (1:0) A gimnazisták utolsó mérkőzé­süket játszották vasárnap, mely­nek során ismét egy értékes győ­zelmet aratott a jól összeszokott diákegyüttes. Gólszerzők : Pa­lánc, Gábriel, Kovács. (:) Kaposvári atléták sikere Pécsett. A PEAC kerületi atlétikai versenyt rendezett tegnap, vasár­nap Pécsett, hol a Kaposvári Tu­rul SE atlétái szép eredményt ér­tek el. így a magas és távolugrás első helyét érte el Czirják Antal 177 cm, illetve 6.30 méterrel. A női számokban Friedman Kata első lett a magasugrásban, második a távolugrásban, a 60 méteres sík­futásban és azonkívül harmadik a súlydobásban. Negyede,- harma­dik helyre került az 1500 méteres síkfutásban. Rákóczi—KSE 3:0 (1:0) Szép győzelmet aratott a Rákó­czi a kiesés ellen küzdő Komlói SE ellen. Az első félidőben válto­zatos játék után a 36. percben Lö­­wy lő a hálóba. Fordulás után a Rákóczi fölénybe kerül és sokat támad. A 20. percben Drescher menteni akar és rosszul eltalált labdája védhetetlenül vágódik sa­ját kapuja sarkába. A 23. percben pontos adogatás után Bódis ki­ugrik és szép gólt lő. Rákóczi fö­lény mellett ér véget a mérkőzés, melyből kitűnt a védelem. Löwy és az ellencsapatból Mizsér és a centerhall. A bajnokság állása: Pécsi 1. osztály 1. DVSC 21 17 2 2 78:27 86 2. KTSE 21 12 4 5 61:45 28 3. PVSK 21 13 1 7 75:33 27 4. SZTE 21 12 2 7 57:58 26 5. KRAC 21 10 5 6 35:40 26 6. PETC 21 8 6 7 45:38 22 7. PEAC 21 8 6 7 35:37 22 8. ZsSE 21 6 7 9 34:34 17 9» NTE 21 7 2 12 46:53 16 10. PÁC 21 4 5 12 17:51 13 11. KSE 21 4 3 14 28:71 11 12. MSE 21 2 5 14 31:60 9 Kaposvári II. osztály 1. KTSE II. 16 10 2 4 45:21 22 2. MISE 15 10 2 3 46:26 22 3. NTSE 15 10 1 4 38:22 21 4. BIOE 14 8 4 2 37:22 20 5. KRAC II. 16 7 3 6 82:24 19 6. NTE II. 14 6 1 7 29:42 13 7. M­TE 15 5 1 8 32:44 13 8. DSTE 16 3 2 11 24:57 8 A Somogyi Újság serleg­bajnokság állása: 1. Gimnáziumi. 16 15 1 — 60:5 31 2. Felsőker. I. 15 13 1 1 68:10 27 3. Törekvés 15 8 — 6 23:31 18 4. KLE I. 16 9 — 7 28:38 18 5. KTSE II. 14 6 1 7 22:18 13 6. KRAC III. 15 6 1 8 25:44 13 7. Ker. II. 16 4 1 11 16:42 9 8. Gimnázium 11.15 4 1 10 18:48 9 9. KLE II. 16 ------- 16 0:23 — Olcsóbban As­­ sem Somogyvári kalaposnál Teleki­ utca 12. szám alatt. Férfi kalapok, sapkák, nyakkendők és zoknik, női kalap újdonságok, leányka és tocskai kalapok. Férfi kalap alakítás 2­20 Női kalap alakítás 180 5 Ha Máriát akar vásárolni, úgy bizalommal forduljon Déri Gizella b­ú­t­ork­ereskedőhöz Kaposvár, Korona-utca 10. sz. Dusán felszerelt raktáramat vételkényszer nélkül tekintse meg. — Részletre is a legolcsóbb árak ! Fő-utca 25. szám. Vízmentes ponyvák, zsákok, zsinegek, szőlőkötöző jutafonalak, kötéláruk, redőnyvásznak, nyugágyak és nyugágy vásznak, szőnyegek és kárpitos kellékekben nagy választékban, legolcsóbban Cser Sándornál Széchenyi-tér 10. (a volt Vig-palotai] A. címre tessék ügyelni. Imprímé és selyem újdonságok megérkeztek Selyem Is szövet­­üzlet KAPOSVÁR, Fő-utca 12. „Összetartás“ tagja. ---------n~' utu i ii^iiim — inteni a ii ii—ii iiimiu—— InáTius kerékpárok | úgyszintén segédmotoros kerékpárok a legkisebb havi­­ is kaphatók. 1 ! Május havi rek­lámáran­: 1 1 kg. Tányér-lencse 44 fillér 1 1 kg. Mustár üveggel 116 fillér Fél kg. Blocksajt 56 fillér 10 dkg. Tejmogyorós csokoládé 40 fillér 10 dkg. Finom dragee 28 fillér 10 dkg. Csoko ádé praliné 28 fillér ■ 10 dkg. Savanyú bonbon 24 fillér Lengyel és Szabónál­­ S. H. B. Sachs segédmotoros kerék­párok körzet­­képviselete. Gumik és alkatrészek nagy választékban. Boskovitz László Kaposvár, Fő­ utca 8. szám.