Somogyi Ujság, 1941. március (23. évfolyam, 51-72. szám)

1941-03-31 / 72. szám

6 SPORT Két gyönyörű kaposvári győzelem a Szent László-díjban Szombaton délután a Turul­­pályán a kaposvári két­ bajai, a gimnázium pedig pécsi ellenfelé­vel szemben nagyszerű játék­o■órán győzött A mérkőzést mind­­­két csapat biztosan nyerte. A félidők eredménye azonos volt, mindkét hazai csapat kihagyott egy-egy 11 est s csak a véletlenen múlt, hogy a végeredmény nem lett azonos. Kaposvári kér. Bajai tanítóképző 7:1 (3:1.) Vezette : Páldi. F. kér. Mezőfi. — Somogyvári, Magosi — Kelemen. .Takács, Kerecsényi — Somogyi, Kani­zsai, László, Légrádi, Mali. Baja: Cserháti — Szíjártó, Kiss, — Tahi, Rendes, Lénárd — Eszes, Cseh, Hargitta, Szönyi, Pintér. A kér, nemi sokat várat az első gólb­a. Kanizsai labdáját a 4. p-ben Légrádi értékesíti. (1:0), a szo­rongatott bajai védelem a 20. percben Légrádit lenyomja, a megadott 11-est Légrádi lövi a kapus kezébe. A 27. p-ben Mar­gitta elcsíp egy rosszul átadott labdát s még mielőtt a­ védelem beavatkozna, messziről a balsa­rokba bombáz (1:1). Az újabb ve­zetést a 32. p-ben szerzi meg a kor­. Kanizsai a jobb kapufa tö­vébe vágja a bőrt, a kipattanó labdát Máli értékesíti (2:1). A következő­ percben az­ újabb gól­helyzetet ismét Kanizsai dolgoz­za ki, László pedig értékesíti (3:1.) Helycsere után összeroppan a vendégcsapat. Az első percben Kanizsai eredményes (4:1), a 15. percben Mali szerez újabb gólt (5:0), a 23. percben László a gólszerző (6:1) s végül a 28. perc­ben Kanizsai állítja be a vég­eredményt. (7:1.) A két­ csatársora pompás összjátékával tűnt ki, a védelem­ből a jobboldal az erősebb. Jók : Kanizsai, Somogyi, Máli, Takács, Mezősi, illetve Kiss, Lénárd. Kaposvári Gimn.—Pécsi kér. 6:1 (3:1). Vezette: Törökmezei. Gimn. : Babics — Karcagi, Bénák — Kelemen, Gelencsér, Korompay — Kiss, Cseresnyés, Havasi, Kövér, Molnár. Pécs: Pandur, — Fü­löp. Nagy — Bogdán, Moldvai, Schmidt — Avarosi, Vörös, Erdős, Bors, Rostás. Kezdés után nyomban támad a pécsi kéz. Avarosi bead, a labdát Erős lecsípi és a tétovázó védelem mellett gólt lő. (0:1.) Több se kell a hazai csatársornak, erős táma­dást vezet, 3 perc alatt öt szög­letrúgás jelzi fölényét s az 5. - ben Kövér egyenlít (1:1.) Állandóan a­ pécsiek térfelén folyik a játék, a 25. percben nagy a kavarodás Pandúr kapuja, előtt­e a labda Molvay lábáról a hálóba pattan. (2:1.) Újabb gólt a 30. perc hoz, amikor Kiss az eléje tett labdát értékesíti (31.) Szünet után egy ideig jól vé­dekezik a pécsi csapat. A 20. percben Havasi eredményes feje­se gólt hoz, (4:1), a következő percben azonban a, megadott II-est kihagyja. A 27. és 30. perc­ben egy-egy Molnár-gól növeli az eredményt. (6:1.) A hazai csapat magasabb já­téktudásával biztosan győzött, bár a csatársor hadilábon áll a szerencsével még a féltucat elle­nére is. A pécsi kör erőnlétben is gyengébb volt. Jók : Havasi, Kö­vér, Molnár Korompay, illetve Erdős, Avarosi, Bogdán, aránnyal nem dicsekedhetnek a kék-sárgák. Jók : Villám­, Zsol­dos ,illetve Vörös, Kulcsár. BIOK—KTSE II. 4:3 (2:1.) Vezette : Farkas. Igazságos ered­­­m­ény. Cróllövők: Szó­vári, Kocsis 2—2, illetve Kalmár, Moldványi, Tóth. Örök érték az arany ékszer! Szolid­árban nagy válasszéki Targa Imrénél Kaposvár, Taleki­ utca 10. a­ VÁROSI MOZI Március 31-től, hétfőtől. Április 2 ig, szerdáig. A legújabb magyar film! Simor Erzsi, Szilassy László, Mezey Mária, Greguss Zoltán elsőrangú alakításával: a kegyelmes úr rokona Érdekes, fordulatos magyar film! Elsőrangú kiegészítés. Híradó. Előadások kezdete negyed öt, negyed hét és negye­d kilenckor Negyed ötkor mérsékelt helyárakkal. Figyelem! Jegyelővétel egész napon át csak a VÁROSI MOZIBAN Előjegyzéseket az előadás megkezdése előtt ’/8 óráig tartunk fenn! APOLIGMOZI1 Április 1-én, kedden. Április 2-án, szerdán. IRENE Nagysikerű amerikai film. Nagyszerű kiegészítés. Hiradi Előadások kezdete negyed öt, negyed hét és negyed kilenckor. Negyed ötkor félhelyárakkal. Figyelem! jegyelővétel egész napon át csak a VÁROSI MOZIBAN 0 kegyelmes ur rokona «» $iyei Hatin­g fto Hogyfastgf«t­ágosaá a Részvénytársaság nyomdájában, Kaposvár Korona-utca 7. szám. Nyomdaigazgató: CZANYÓ SáNDOR. K-1.IX. VI.AA. PIAMVA f 1*71 és _ K.I.1 K. flrmnvMoto ■ SZITA LAJOS. s ofMmnsm Ez a futball nem futball••• Turul—Kiskunhalas 3:0 (1:0) Vezette: Törökmezei A Turul hívei a győzelem elle­nére sem voltak megelégedve a csapat játékával és csalódottan távoztak. Ilyen fölényeskedve s­éregurasan, még a sereghajtók ellen sem lehet játszani. Turul : Boldog — Horváth II., Harag — Zsoldos, Horváth­­— Biczó — Miklósi, Kordé, Biró, Gábriel, Simon. Kiskunhalas: Kulcsár. — Vö­rös,, Eichmann — Karkesz, Ki­rály, Virág — Gyenizse, Szabó, Szveitnik, Keresztes, Varga. A 2. percben Miklósi a lécet ta­lálja el, a 7. p-ben Simon közel­ről a kapu fölé emeli a bort,, a 9. p-ben Gábriel elöl Virág elkotor­­ja a labdát és a hálóba továbbítja. 11:0.) öngól. Tömeges szögletrú­­gás jelzi a KTSE fölényét, de a csatárok lövés helyett csak tolo­gatnak. A. 17. p. ben a vendégek veszélyesek, a. 22. p-ben Kordé 4 méterről a kapu mellé gurít­ja a labdát. Szünet­ után sem veszi komo­lyan a dolgot a Turul , így köny­­nyen védekezik a vendégcsapat. A 20. és 44. pihen egy-egy Mikló­­­­si-gól javít a KTSE helyzetén. Ezt a mérkőzést gólokkal kel­lett volna megnyerni, mert a gól­ KRAC—BMOVE 2:1 (2:1) Vezette: Heltai — 1000 néző KRAC: Mezőfi, — Poór, Nad­­rai, —­ Mészáros, Muráth­, Hor­váth, — Györfi I., Györfi II... Avar, Báli, Légrádi. B­­MOVE: Herold — Száll, Dörner — Sim­kai, Katona,­ Bagi, — Trazer, Zeller, Folcz,­ Karsai, Csányi. Hatalmas iraméi, mindvégig iz­galmas és az utolsó pillanatban is nyílt mérkőzésen bizonyította be a­ Rákóczi, h­ogy eddigi ered­ményei nem a véletlen műve. Mindjárt az elején viharos táma­dásokat vezet a helyi csapat és a 3. percben a balsz­árnyat nem, le­het feltartani. Csányi a közép felé húzódik és 10 méterről hatalmas gólt ragaszt a jobb felső sarokba. A Rákóczi fokozza az iramot. A 17. percben gyors Rákóczi táma­dás után a labda Györfi I. elé ke­rül, aki okosan a job felső sarok­ba emeli. A 20. percben Avar megsérül, de tovább játszik, a mérkőzés mindig keményebb lesz a hazai csapat közönségének tom­boló biztatása mellett. A 25. perc­ben éri el a Rákóczi második, i "-ben győzelmet jelentő gólját­: Györfi II. szép labdát ad Avar­unk, bár ketten is nyomják, kiug­­rik s az elébe rohanó kapus mel­lett a bal alsó sarokba gurít. A második félidőről különö­sen feljegyezni való nincs. A Movéból a csatársor élén Folcz és Dörner játszott kivá­lóan, a Rákóczi minden játékosa felülmúlta önmagát és ezért megérdemelt a győzelme. 1941. március 31. FERENC JÓZSEF KESERŰVÍZ VALÓD!EZÜST EVŐESZKÖZT ÉS DÍSZTÁRGYAKAT, PONTOSAN JÁRÓ ÓRÁT, GYÖNYÖRŰ ÉKSZER­T ÉS JÓ SZEMÜVEGET CSUIASSYNÁL SZOLID ÁRBAN ÉS NAGY VÁLASZTÉKBAN! KAPOSVÁR, KORONA­ U. 1.