Somogyi Ujság, 1941. szeptember (23. évfolyam, 199-222. szám)

1941-09-22 / 216. szám

S­PORT A Somogyi Újság vándor­serlegét a Turul nyerte Vasárnap mérkőztek a KTSE és a PAC versenyzői a Somogyi Újság által,­­ a két egyesület tenniszezői részére alapított ván­­dorserlegért. A­ versenyt a KTSE tenniszezői nyerték 7:4 arányban. Az egyes összecsapások során kiemelkedő volt Ugrósdy, Sey KTSE vegyespáros, Gyimóthy, Horváthné pár ellen, szívós, hosz­­szú harcot vívott a két kaposvári tenniszező a győzelemért. A női egyesben ismét a tehetséges Sey Magda hódította el a pálmát, mííg a férfi egyes mérkőzések közül Dulánszky PÁC aratta a leg­szebb győzelmet. Részletes eredmények az aláb­biak: Dulánzsky PÁC—Ugrósdy KTSE 6:1, 6:3, Matolcsy dr KT­SE- Gyimóthy PÁC 6:3, 6:3, Lraczkó P. PÁC — Mácsovics KTSE 6:3, 6:3, Laczkó B. PÁC— Mayer dr KTSE 4:6, 6:2, 6:4, Sey KTSE—Horváthné PÁC 6:0, 6:3, Loykóné KTSE—Odeszky PÁC 6:2, 6:4, Sey, Mácsovicsné KTSE­­Horváthné, Dulánszkyné 6:4, 1:6, 6:1. Ugrósdy, Sey KTSE—Gyi­­móthy, Horváthné PÁC 6:3, 8:6. Mayer dr. Lovkóné KTSE—Du­lánzsky, Dulánszkyné 6:4, 8:6. Ugrósdy, Mácsovits—Laczkó P., Gyim­óthy—Mayer dr. Matolcsy dr 5:5 állásnál a sötétség miatt félbemaradt, majd a­ KTSE ver­senyzők a mérkőzést feladták, miért annak kimenetel© a győzel­met ne befolyásolta. Szerencsés döntetlen Zombor—Turul 3 : 3 (3 : 1) — Vezette : Bubregh Zombor: Zakorai, — Ivánko­­vics, Bognár — Dzseda, Huber, Tanki Hameder, Pavletics, Ko­vács, Hári, Rapics. Turul: Boldog — György, Hor­váth N­., — Biczó, Harag, Havasi — Villám, Zentai, Kordé Szeke­res, Moldoványi. Már az 1­ percben­­szögletet erő­szakol ki a Zombor balszárnya, de a szögletrúgást Boldog szeren­csésen kiöklözi, utána egy Turul támadás következik, majd ismét felnyomni a vendégcsapat és az 5. percben Hári® biztos helyzet­ben a büntetőterületen belül Ha­rag dancsolja, a megítélt­ 11-est Haméder értékesíti. 1:0. Néhány támadással válaszol a Turul is, de a csatársor egyelőre gólképte­len. Ellenben veszélyes a zorobo­­ri balszárny. Rápics középre hú­zódik, Harag mellett könnyen el­fut, ez alatt Boldog is kijön, de nemi lép közbe és Rápics az üres kapuba guril. 2:0. A 37. percben Kovács kap­ja labdáit­, gyorsan a kapura tart s Harag a csatárt, be is kisésd, aki kényelmesen begu­­rítja a harmadik gólt. 3:0. És ez­után Harag és Villáim cserélnek, a 40. percben a Turul jobbszár­­nya jut szóhoz s Zentai 3:1-re állítja be a­ félidő eredményét. Szünet utján elszántan harcol a Turul, de az első negyeórában nem­ történik semmi, a csatársor gólképtelen. A 19. percben Harag középre húzódva fut a kapu elé s közeli lövését Zakorai nemi tudja fogni. 3:2, az egyenlítő gólt a 27. perceben Zentai szerzi meg. 3:3. Az egész­ mérkőzés ala­t­t ala­csony nívón mozgott a játék. A vendégcsapat összját­ókban és gyorsaságban egy gondolattal jobb volt. Rapics és Kovács gyors csatárok, a védelemiből pedig Bog­nár volt jó. A Turul csatársora az első félidőben gólképtelennek bizonyult, szünet után magára talált a csapat Jak, Zentai, Bi­czó, Havas, Szekeres. — A játék­­vezető súlyos hibákat követett el. (.) KTSE—SzAR másodosztályú bajnoki mérkőzés a szigetváriak lemondása folytán elmaradt. VALÓDI EZÜST EVŐESZKÖZT ÉS DÍSZTÁRGYAKAT, PONTOSAN JÁRÓ ÓRÁT,GYÖNYÖRŰ ÉKSZERT ÉS JÓ SZEMÜVEGET CSAJÁGHY HÁL SZOLID ÁRBAN ÉS NAGY VÁLASZTÉKBAN. KAPOSVÁR, KORONA­ U. 1. SÍMHimiMI 1941. szeptember 22. Két pontot hozott haza a KRAC KRAC-KVSC 5:1 (2:0) Vezett­e : Ligeti KRAC: Mezőfi — Mészáros, Takács. — Rali, Horváth, Nadrai. — Horostán, Kanizsai, Avar, Lég­­rády, Cseresnyés. KáSC: Fogarassy — Károlyi, Surányi II. — Rudas, Surányi I., Feleki. — Zakariás III., Lencsés, Reizer, Kenessei, Bab­rányi. Góllövő: Horotán (2), Cseres­nyés, Légrády és Avar, illetve Lencsés. JO: Mezőfi (­a­ mezőny légj­obbja), Horotán, Avar és Légrády, illetve Lencsés és Bab­­rá­nyi. Döntő határozat a KTSE ügyében A KTSE ifj.—PBTC ifj. tava­szi bajnoki mérkőzés körül folyó vita végérvényesen befejeződött a KTSE javára. Az MLSz. orsz. főtitkára, Gálffy András, a fenti ügyben a következő határozatot hozta : Az orsz. egyesbírónak 1941 július hó 25-én kelt határo­ ­zatát feloldom­, a KRAC óvását elutasítom és 1. évi június hó 28-án a KTSE—PETC ifjúsági mérkőzést 1:2 arányban a KTSE javára igazolom. A KISOK érte­sítése alapján Havasi Lajost, a KTSE igazolt játékosának isme­rem el. Az egyesbíró határozatá­nak a KTSE terhére kiszabad 20­0 pénzbüntetésre vonatkozó ré­szét is feloldom, miután beigazo­­lást nyert, hogy a K­TSB a fent- FERENC JÓZSEF KESERÜVIZ említett mérkőzésen Havasi La­­jos játékost jóhiszem­űen szere­­peltetette.“ Márkás kerékpárok, varrógépek, csillárok és rádiók legolcsóbb áron kaphatók Krausz Andor villanyszerelő mesternél Kaposvár, Fő­ utca 39. sz. Telefon: 571. VÁROSI MOZI Szeptember 22-től, hétfőtől Szeptember 24-ig szerdáig. A legújabb magyar film­ Muráti Lili, Páger Antal, Bilicsi Tivadar főszereplésével VÉGRE Elsőrangú magyar film­vígjáték. Kiegészítés : 10 perc fizika. Híradó. Szeptember 25-től csütörtöktől Szeptember 27-ig szombatig. Ann Sothern és John Caroll izgalmas kalandjai Afrika dzsungeljeiben: CONGO MASSIE Kiegészítés : Látta-e már a Trocaderót. Híradó. Előadások kezdete negyed öt, negyed hét és negyed kilenckor. _____________Negyed ötkor mérsékelt helyárakkal.__________ Figyelem! Jegyelővétel egész napon át csak a VÁROSI MOZIBAN Előjegyzéseket az előadás megkezdése előtt 1 A óráig tartunk fenn APOLLÓ MOZI Szeptember 23-án kedden. Szeptember 24.-én szerdán. Gustav Fröhlich, Hilde Krahl, Theo Lingen és Gusti Huber kacagtató vígjátéka : Egy szív kiadó Fejezetek: 1. Festett világ. — 2. Édes otthon. — 3 Találkozás a szere­lemmel. — 4 A kis bestia. — 5. Kettő közül a harmadik. 6. Éjféli randevú. — 7. Egy asszony aki mindent tud. — 8. Előleg az üdvösségre. — 9. A férfi mind gazember. — 10. Nehéz ma nőnek lenni. Előadások kezdete negyed öt, negyed hét és negyed Kilenckor Negyed ötkor mérsékelt helyárakkal. I­l ló­jegyzéseket az előadás megkezdés* előtt '/* óráig tartunk fenn. Elsőrendű hibamentes Zomá­nceden­yek háztartási cikkek, alpacca evőeszközök, vasaik, konyhamérlegek, húsőrlőgépek, dió- és mákőrlők nagy választékban, legolcsóbb árban kaphatók. SOHR PÁL vasnagykereskedő cégnél, Korona­ utca 9. szám. Eladás nagyban és kicsinyben. Eltérje figyelemmel kirakati áraimat. Nagyszerű magyar film: Végre Nyomatott a Somogymegyei Nyomda Részvénytársaság nyomdájában Kaposvár, Korona­ utca 7. szám. — Nyomdaigazgató: CZANYÓ SÁNDOR. Falcdös Wifldá? r7ANVÄ I ÁS7I A __ PoialKo i;..,.TM..c7iti i atr\o