Somogyi Ujsag, 1942. május (24. évfolyam, 98-121. szám)

1942-05-11 / 106. szám

__________ SOMOCHUMA SPORT Szerencsés győzelem Rákóczi Gázgyár 3:2 (2:0) 1200 néző — Vezette Radnóti Nagy iramú, nehéz mérkőzést ví­vott a két csapat, mely az előrelát­ható döntetlen után szerencsés kö­rülmények között mégis a Rákóczi győzelmével ért véget. A csapatok az alábbi összeállításban szerepeltek: Rákóczi, Mezőfi — Takács, Zá­­borszky — Báli, Horváth, Fényes — Horotán, Forró, Avar, Győrfi, Mu­­ráth. Gázgyár: Mezőlaki — Hajdúk, Brunbauer — Harangi, Majsa, Bau­er, — Horváth, vitéz Hidegkúti, Füzi, Repcsik, Zentai. Az 5. percben kezd ostromolni a KRAC, de Győrfi lövése mellé megy, utána a Gázgyár balszárnya válaszol, Zentai mellé lő, a 8. perc­ben Horváth ügyesen szökteti For­rót, aki Avar elé játszik, de a csa­tár fölé lő. A 10. percben szögletrú­gást ér a KRAC, Mezőlaki a labdát kiüti. Továbbra­­ támadásban van a hazai csapat, a 15. percben Avar fejesét Bauer haza adja. Ezután fel­nyomul a Gázgyár is és a 18. perc­ben Fényes tisztáz Záborszky he­lyett veszélyes helyzetet. A vezető­gólt a 19. perc hozza meg, amikor a KRAC balszárnynál egy labdát Avar elcsíp és 25 méterről lapos bombát küld a jobb sarkba, 1:0. Igazi Avar­gól volt. A 20. percben már a Gáz­gyár támad, Záborszky hazaadása hajmeresztően veszélyes. De még veszélyesebb a 26. percben Füzi lö­vése, aki a védelem mellett elfut, hatalmas lövést küld a kapura, Me­zőfi bravúrosan nyomja ki a biztos gólnak látszó labdát. Újabb Rákóczi fölény alakul ki, amit a félidő vé­géig meg is tart a csapat, sőt a 43. percben gólt is szerez a KRAC. Ta­kács jó labdát küld Avarnak, aki látja Győrfi jó helyzetét, hozzá ját­szik és Győrfi biztosan gurít a háló­ba, 2:0. Szünet után nagyot változott a já­ték képe. A Gázgyár hatalmas len­dülettel támad és bizony sokszor ve­szélyesek ezek a támadások. Már az 5. percben Záborszky veszélyes helyzetet tisztáz, a 13. percben sú­lyos védelmi hiba juttatja gólhoz a vendégcsapatot. Egy kapu előtti lab­dát Záborszky gyengén vág ki, Füzi ráfut és a bal sarokba teszi a bőrt, 2:1. Ha Horváth jobban vigyáz Füzi­­re, talán megakadályozhatta volna a gólt. Állandóan támad a Gázgyár, de a csatársor hadilábon áll a gól­lövéssel, akárcsak a KRAC a szü­net előtt. Az egyenlítőgólt 11-esből szerzi meg a vendégcsapat. A gáz­gyáriak labdáját Horváth a 16-os vonalon állva két kézzel üti le, a büntetőrúgást Harangi értékesíti, 2:2­ Ezután is erős a Gázgyár védel­me, a szórványos Rákóczi támadá­sokat biztosan veri vissza. De köz­ben rohamosan közeledik a mérkő­zés vége s a 44. percben a KRAC ha­talmas rohamot indít, Avar kétszer is veszélyes labdát küld kapura, majd Báli 30 méterről ível kapura, eredmény nélkül. A mérkőzés befe­jezése előtt 45 másodperccel a Gáz­gyár védelme kézzel érinti a labdát. A megítélt 11-es berúgása azonban a szabályos játékidő alatt nem tör­ténhetett meg. A játékvezető a 45. percben jelezte a játék végét, azon­ban a szabályok értelmében a 11-est időn túl is rúgatni kell, de közben a Gázgyár levonult s így Avar az üres kapuba rúgta a labdát, mely a Rákóczi javára szerezte meg a na­gyon értékes két pontot. A játék alapján az igazságos ered­mény döntetlen lett volna mert a Gázgyár szünet utáni játékával rá­szolgált az egyik pontra. A hazai csapatból a védelem bizonytalan volt, Záborszky lassan mozgott, Dobri pedig sokat kalandozott, Fé­nyes hol egyiknek, hol a másiknak segített így ő sem tudta kifejteni teljes tudását. A szünet után Takács sem volt biztos a dolgában. A csa­társorban elsősorban Avar játékát kell kiemelni, de csak az első félidő­ben játszott teljes erővel, utána Győrfi jelentett még értéket, a szél­sők ezúttal kevés labdát kaptak. A vendégcsapatból a védelem volt a jobbik rész, különösen Harangi, Majsa tűnt ki. A fedezetsor nagy­szerű összjátékban állott a csatársor­ral, melyből Füzi és Horváth érde­mel dicséretet. Radnóti jól vezette a mérkőzést. VÁROSI MOZI APOLLÓ MOZI Május 11-től hétfőtől, szerdáig, M41- 13 án szerdán, csütörtökön. A szezon legújabb filmje­­ Nagyszerű magyar repriz-film : Simor Erzsi, Kiss Manyi, Vaszary Páter Antal- Muráti Lili, Bilosi Piri, Rajnay, Latabsti, Bilicsi Tivadar, Somlay Artur, Pethes főszereplésével, Ferenc nagyszerű együttesével. BEHAJTANI TILOS VÉGRE Falatrengetően kacagtató, magyar Elsőrangú magyar film I vígjáték. Előadások kezdete negyed 5, negyed 7 és negyed 9 órakor. Ünnepen 3, 5, 7, és 9 órakor ______________________köznapon negyed 5-kor mérsék­lt helyárakkal.__________ _______| Figyelem ! Jegyek elővételben egész napon át csak a Városi Moziban kaphatók! Előjegyzéseket az előadás megkezdése előtt egynegyed óráig tartunk fenn! FMn­ is csorjegy­szerű elszámolási-lapok­ kaphatók a Somogyi Újság könyvesboltjában Nyomatott a Somogymegyei Nyomda Részvénytársaság nyomdájában Kaposvár, Korona­ utca 7. — Nyomdaigazgató: CZANYÓ SÁNDOR. Tavaszi divatlapok férfi- és női, nagy választékban a Somogyi Úfjság könyvesboltjában, Korona­ utca 7. szám. KRAC II-DVSE II. 8:2 (5:0) Vezette : Nyári. Biztosan győzött a hazai csapat. Góllövők: Kovács II. 3, Kovács I. 2, Finta 2, Somogyi 1, illetve Kelemen öngól és Nagy. Hangya—K. Turul 3:3 (2:0) Wekerletelep — Vezette Major (szükségjátékvezető) Hangya: Bogdán — Németh I., Németh II., — Gyetvai II., Vámos, Fukár — Drozdják, Szalai, Pető, Szveszényi, Szabó. KTSE: Boldog — György, Hor­váth, — Kordé, Havasi, Simon — Bódis, Zentai, Ott, Farkas, Gábriel. Az első félidőben a Hangya a töb­bet támadó fél, míg a második fél­időben a feljavult Turul élvezetes szép játékkal, megérdemelten szer­zi meg idegenben is az egyik pontot. A Turul góljait Farkas 12­ és Gáb­riel lőtték, a Hangyából Pető volt mindhárom gól szerzője. A mezőny legjobbja a fényes for­mában védő Boldog volt. Jó volt a Turulban első bajnokiját játsszó fiatal Farkas és Gábiel, de az egész csapat dicsérete érdemes lelkes já­tékáért. A Hangyában jó volt: Gyet­vai II., Szabó és Pető. Két megtévedt fiatalkorú betört a csurgói tejgyárba A csurgói Nonnenmacher-tejgyár r­atárhelyiségéből ismeretlen tettes nagymennyiségű vajat lopott. A csendrőség erélyes nyomozása ered­ményre vezetett. Feltűnt a csendőr­ségnek, hogy két fiatalkorú, Sz. I. és H. J. az utóbbi időben feltűnő mó­­don költekezik. Vallatni kezdték őket és a két fiatalkorú rövid taga­dás után beismerte, hogy a tejgyár­ból ők loptak el mintegy 15—20 kg. vajat. Miután a vaj ma nagy „kincs“ Csurgón hamarosan akadtak vevők. A csendőrkézre került fiatalko­rúak azonban ezen kívül még több lopást is beismertek. A két korán rossz útra tért fiatalkorú, bűnlajst­­romuk összeállítása után kerül az il­letékes bíróság elé Saját érdekében jegyezze meg ! Fő­ u. 6. sz. FÉLEMELET. ADLER órás, új címe — Külpolitikai pontos, megbíz­ható és gyors tájékoztatásáról nevezetes a Somogyi Újság. Ez az általános, elismerő vélemény ! Kér­dezzen meg csak bárkit ! 1942. május 11. KTSE Ii-CsTK 6:1 (5:1) Vezette: Vér (Ruppert). Szünet után a Turul már nem erőltette a gólszerzést. Góllövők: Nyári 3, Szép, Mály, Miklósi, illetve Vékási. rök érték az arany ékszer Szolid árban nagy választék! Varga Imrénél Kaposvár, Teleki­ utca 10. sz. Apróhirdetései ŐSKERESZTÉNY, mérlegképes köny­velő, 20 éves gyakorlattal, 6 óra utáni, elfoglaltsággal, könyveléseket vállal. Szi­ves megkeresést a kiadóhivatal továbbít ANGÓRA-NYULAK és angóra fonál eladó. Tóth István Kanizsai­ u. 65. 12585 ELKÖLTÖZÉS MIATT ELADÓ a Fő­­utcában kb. 700 n.-ösön fekvő családi ház bérlakásokkal, hentes- és mészáros üzlet­helyiséggel és felszereléssel, istállóval, jégveremmel és villanyerőre berendezett hentesműhellyel. Cím a kiadóban. ______________________________12588 ELVESZETT vasárnap a Vár­ utcától az ev. templomig, egy arany nyaklánc kereszttel. Becsületes megtaláló jutalom­ban részesül. Szita Ferenc Vár u. 1. ______________________________12589 KIADÓ Rákosi Jenő utcában, 1 szoba előszoba, konyha és kamrából álló csa­ládi ház, Egy ilyen ház eladó is. Érdek­lődni lehet: Eszterházy­ u. 31 sz. (Sarok­ház)___________________________0590 KÁLLÓI-BEREKBEN 2.400 n.-et ka­­száló rét kiadó. Cím: Fő u. 91 sz. 12438 NŐI-FODRÁSZ SEGÉD 2 éven aluli gyakorlattal azonnal felvétetik. Zrinyi­ us 12. 1259.