Somogyi Ujsag, 1942. május (24. évfolyam, 98-121. szám)

1942-05-18 / 111. szám

______________ SPORT Turul — Csáktornya: Helyenként kemény játék, két kiállítás, a vendégcsa­pat le akart vonulni, az eredmény megérdemelt Turul — Csáktornya 4:1 (2:1) 1000 néző — Vezette: Dezső­(Bpest) A KTSE tegnap két értékes pon­tot könyvelt el, melynek elég ne­héz körülmények között jutott bir­tokába, mert a vendégcsapat jó játé­kon felül még kemény, legtöbbször veszélyes játékkal igyekezett előny­höz jutni. A csapatok az alábbi ösz­­szeállításban szerepeltek: Turul: Boldog — György, Hor­váth — Ott, Havasi, Simon — Bó­­dis, Zentai, Farkas, Kordé, Gábriel Csáktornya: Bencze — Mertz, Ja­­getz — Gráber, Megla, Mekovecz — Horvát I., Horvát II., Takács, Ver­­lanecz, Sárics. Turul-támadással indul a­ játék, a 3. percben 16-oson dancs miatt szabadrúgáshoz jut a Turul, Farkas áll neki és a Csáktornyai sorfal fe­lett átívelve, a jobb felső sarokba száll a labda.. (1­0.) A 8 percben veszélyesen támadnak a vendégek, Horvát I. szögletrugását Boldog pompásan kiüti, majd a következő percben Turul szögletrugással vála­szol, Bencze maga elé üti a labdát, de nincs aki berúgja. A 10. percben Simon megsérül, Gábriel helyét fog­lalja el, Kordé pedig Simon helyére megy. A 20. percben felnyomul a Csáktornya, előbb György, majd Kordé tisztáz egy-egy veszélyes tá­madást, hamarosan Horvát I. veszé­lyes lövést küld, Boldog kiüti és a befutó Horvát II. közelről ismét rá­lő és máris 1:1 az eredmény. A Tu­rul továbbra is lelkesen játszik, bár mindig több és több veszélyes Csák­tornyai dancs tarkítja a játékot. A 25. percben ismét szabadrúgást ér el a Turul, ezúttal Zentai íveli, lab­dája a bal felső sarokba száll, 2:1. Az újrakezdés helyett érthetetlenül reklamál a Csáktornyai csapat, de egy kis huza­vona után mégis csak nekiállnak, azonban az első Turul­támadást Megla s­z­abálytalanul aka­dályozza és mivel Meglát már több­ször figyelmeztette a játékvezető, az újabb dancsért leküldi a pályá­ról. Megla vonakodik elhagyni a já­tékteret s az újabb bírói utasításra az egész csapat le akar vonulni. Már sorakoznak is a pálya közepén az elbúcsúzáshoz, de végül meggon­dolják magukat és folytatják a játé­kot. A következő percben azonban újabb kiállítás következik, most Ja­­getzot küldi le a pályáról a játékve­zető, újabb súlyos szabálytalanság miatt. A további játék során válta­kozó támadások folynak, eredmény nélkül. Szünet után csökkent az iram, a kék-sárgák kerülték az ellenfél em­bereit, közelharcos nem bocsátkoz­tak, mert szünetben derült ki, hogy mindegyik kisebb-nagyobb sér­ülést szenvedett az első félidőben. Több Turul támadás után a 30. percben Simon eredményes, közelről fejjel továbbítja a labdát a hálóba, majd a 39. percben Zentai a kaputól ki­pattanó labdát gurítja a hálóba s így az eredmény 4:1. A KTSE csak az első félidőben mutatott lelkes s szép játékot, szü­net után a csatársor lassú v­olt s a fenti okok miatt kerülték a közel­harcot a kék-sárgák. Dicséretet ér­demelnek Farkas, Zentai, Kordé, György, Horváth és Boldog, Havasi, sokszor hátrányba hozta csapatát tisztátalan játékával. A vendégcsa­patból jó volt a védelem. A játék­vezetőnek korábban kellett volna az erélyes rendszabályokat alkal­mazni. KTSE II-KRAC 11, 1:1 (1:0) Vezette: Láng A második osztály rangadója dön­tetlenül végződött, ami az erőviszo­nyokat jól kifejezi. A vezetőgólt Nyári szerezte meg még az első fél­idő elején, a Rákóczinak az utolsó percben sikerült Györfi révén egyenlíteni. 1942. május 18. mévmálásra legszebb ajándék imakönyv,­­ töltőtoll, beszerezhetők: Somogyi Újság mmmsmmmmmmmmmmmmmmmamammmmammmm könyvesboltjában, Korona­ utca 7. szám. Rákóczi—PeMTK 3:0 (0:0) Vezette: Lombos KRAC: Mezőfi — Takács, Zá­­borszky — Báli, Horváth, Fényes — Horotán, Győrfi, Avar, Kovács Ma­­ráth. PeMTK: Onódi — Gyimesi, Csiz­madia — Szépföldi, Havasi, Dávid — Szabó, Szentgyörgyi, Hrotkó, Papp, Talán. Tegnap rendezte meg a KSE a Koronában Baja—Kaposvár vissza­­ágó ökölvívó mérkőzést. A verseny kemény küzdelmeket eredménye­­z­ett és végeredményben 11:4 arány­ban a kaposvári öklözők győzelmé­vel végződött. Részletes eredmé­nyek, elől a kaposvári versenyzők: Németh—Iglódi II. döntetlen. A két ifjúsági élyeztes öklözést mutatott. Fábián győz pontozással Gillián el­len. Fábián többet támadott és ezzel nyert. Ács—Vida döntetlen. Az első menet döntetlen, a másodikban Ács, a harmadikban Vida szerzett némi előnyt. Horváth ellenfele Kurek, má­r az első menetben feladta a re­ménytelen küzdelmet. Kovács a má­sodik menetben megsérült és nem folytathatta a küzdelmet, győz Szi­­laski. Töttös győz pontozással Ko­lozsvári ellen. Töttös végig fölény­ben volt, bár a bajai versenyző is kemnnyen verekedett. Katona győz Cseresnyés ellen. Nagy harcot ví­vott a két versenyző. Katona rög­tön heves támadásokat kezd. Az el­ső mentben végig támad, bár a me­net végefelé Cseresnyésnek egy erős ütésétől a földre kerül. A má­sodik menetben azonban még na­gyobb erővel támad, ellenfele azon­ban egyelőre még állja a harcot, a harmadik menetben azonban felad­ja a küzdelmet. Fajszi győz Iglói el­len. A mérkőzés úgy indult, hogy Fajszi kiütéssel győz a különben jó­képességű bajai versenyző ellen. Iglói azonban hősiesen küzd, a har­madik menetben Fajszi szabálytalan ütése miatt fölénybe is került, Faj­szi előnyét azonban már nem tudta behozni. Magyarfi győz Csicsák el­len. Az első menetben Csicsák szó­végig izgalmas szép mérkőzést ví­vott a két csapat, mely csak az utol­só negyedórában hozta meg a Rá­kóczi jól megérdemelt győzelmét. A gólokat Kovács, Avar és Gyi­mesi (öngól) lőtték. A Rákócziból jól játszott Takács, Horotán és Avar, a PeMTK-ból Gyimesi, Dá­vid és Hrotkó érdemel dicséretet. Kálytalan öklözése következtében Magyarfi megsérül és nem folytat­hatja a mérkőzést. Dévai győz Tó­­saki ellen. Dévai két meneten ke­resztül állandóan támadott. A má­sodik menet végére Tósaki teljesen elkészült erejével és feladta a küz­delmet. A lenagyobb elismerés illeti a KSE ökölvívó gárdáját, mely szor­­galmas munkája eredményeként is­mét egy szép győzelmet szerzett Ka­posvárnak és ezzel örömet lelkes közönségének. 11:4 arányban győztek a kaposvári öklözők VÁROSI MOZI Máj. 18- tól hétfőitől szerdáig. A legújabb magyar film! Bulla Elma, Jávor Pál, Hajmássy Miklós, Bihari nagyszerű főszereplésével . 5-ös számú őrház Érdekes, izgalmas, fordulatos magyar film. APOLLÓ MOZI Máj. 19-én kedden 20 án szerdán Nagyszerű magyar repriz-film ! Szilágyi Szabó Eszter, Jávor Pál, Somlay Arthur nagyszerű főszereplésével: MA, TEGNAP, HOLNAP Elsőrangú magyar film 1 Előadások kezdete negyed 5, negyed 7 és negyed 6 órakor, Ünnepen 3, 5, 7, és 9 órakor ___________________köznapon negyed 5-kor mérsék­lt helyárakkal._______________________ | Figyelem ! Jegyek elővételben egész napon át csak a Városi Moziban kaphatók ! Előjegyzéseket az előadás megkezdése előtt egynegyed óráig tartunk fenn ! Örök érték az arany ékszer Szolid Árban nagy választék! Varga Imrével: Kaposvár, Teleki­ utca 10. sz. Apróhirdetések ŐSKERESZTÉNY, mérlegképes köny­velő, 20 éves gyakorlattal, 6 óra utáni­ elfoglaltsággal, könyveléseket vállal. Szí­­ves megkeresést a kiadóhivatal továbbít TAKARÍTÓNŐ reggelenként, 1—2 órai elfoglaltsággal felvétetik. Cím: Arany-u. 4.______________________________ GYERMEKÁGYAT, csakis jó állapot­ban lévőt, keresnek megvételre. Cím a kiadóban:_____________ KOVÁCS-SEGÉDET felveszek. Községi kovács, Geszti 12611 KIaDÓ, két szoba irodának, esetleg lakásnak. Telefon 9­9 72. 12609 ELADÓ egy 1942. tipusú, Siemens 342 V. L. luxus rádió. Cim Törvényszék, I. e. 14-es szoba. 12610 Petróleum és cadarjegy-szelvény/ elszámolási­ lapok kaphatók a Somogyi Újság könyvesboltjában Nyomatott a Somogymegyei Nyomda Részvénytársaság nyomdájában Kaposvár, Korona­ utca 7. — Nyomdaigazgató: CZANYÓ SÁNDOR. Felelős kiadó: CZANYÓ LÁSZLÓ. — Felelős üzemvezető: SZITA LAJOS.