Somogyi Ujsag, 1942. szeptember (24. évfolyam, 197-221. szám)

1942-09-21 / 213. szám

6 SOMOfillUKMB 1942. szeptember 11. S­PORT Első helyezett otthonából hozott el egy pontot a javuló Turul Turul- FSC 1:1 (1:1) Nem várt szép eredményt ért el vasárnap a Turul Budapesten. A ta­bella élén álló Felten SC-vel ját­szott bajnoki mérkőzést és nagy küzdelem után a pestiek csak sze­rencsével jutottak az egyik pont birtokába. A mérkőzésre a kék­sárgák a következő tizeneggyel áll­tak ki: Boldog — György, Máté, — Kurucz, Kordó, Simon, — Gábriel, Berecz, Ott, Zsoldos, Molnár. A Turul kezdi a játékot és az első percben Zsoldos lövése nyomán már a pestiek hálójában táncol a labda. A gyor­s eredmény meglepte a fővá­rosiakat s továbbra is a Turul ma­rad a kezdeményező. Egyik táma­dást a másik után vezeti, gólt azon­ban a pestiek érnek el a 18. perc­ben egy erősen vitatható tizenegyes­ből. Felten támadás során egész kö­zelr­ől Máté kezére pattan a labda s a játékvezető 11-est ítélt. A félidő további részében kiegyensúlyozott lesz a játék. A második félidőt igen erős Fel­ten roham vezeti be, d­e ekkor a vé­delem, élén a remekül védő Boldog­gal, mindent ment. A 20. perctől kezdve újból a Turul veszi át a já­ték irányítását, sőt Zsoldos révén újabb gólt is szerez, a játékvezető azonban nem adja meg. A 40. perc­ben ugyanez az eset ismétlődik meg a Felten kapuja előtt, mint amiből a Turul a kiegyenlítő gólt kapta. Berecz lövése a hatos vonalon Heim, a pestiek védőjátékosának a kezén pattan, a játékvezető sípja azonban néma marad. Ezért is 11-est kellett volna ítélni. Turul támadásokkal ér véget a mérkőzés. A Turul ezen a mérkőzésen javuló formát mutatott. Különösen a védel­met kell kiemelni. Boldog parádés védése volt a mérkőzés eseménye, de mellette igen jók voltak: György, Máté, Kordé, Ott és Berecz is. Ál­talában az a benyomás, hogy a kék­sárgák a hullámvölgyön már túl ju­tottak és a jövőben több siker­ kiséri szereplésüket. A játékvezető sokat tévedett s té­vedései inkább a Turult sújtották. KTSE II.—CsTK 1:1 (1:1). Bajno­ki: Csurgó. Góllövő: Bódis. Intézeti leánykaruha előírás szerint jó anyagokból. BOCSKAY SÖTÉTKÉK SZÖVET­RUHA, SÖTÉTKÉK SZÖVET RAKOTT ALJ, CSIKÓS RUHA és BLÚZ elsőrendű jó mosókel­­méből. FEHÉR és DRAPP HÍM­ZETT BLÚZ, SVÉD és DÁN TORNARUHA, klott lüszter stb. KÖTÉNY, HARISNYA, NAD­RÁG FEHÉRNEMŰ, jó minőség nagy választék. Fried anna _______FŐ­ UTCA 27. SZÁM.________ — Külpolitikai pontos, megbíz­ható és gyors tájékoztatásáról nevezetes a Somogyi Újság. Ez­­ általános, elismerő vélemény ! Kér­dezzen meg csak bárkit ! VÁROSI MOZI ÁROLLÓ MOZI szept. 21-től hétfőtől szerdáig. Sze­pt. 22 én kedden 23 án szerdán A legújabb magyar film: Henry Pilis, George Tabet Simor Erzsi, Bulla Elme, Rácz Vali, főszereplésével, Csortos Gyula főszereplésével. gg£g JÓDIadás Éltésre kiderül Nagyszerű, kalandos, szerelmes Barabás Pál nagyszerű regénye dallamos történet filmen,­­ két P*nsi ifjúról. Előadások kezdete köznapokon 3, 5, 7, vasárnap 1, 3, 5, 7 óra­k­or. Hétköznap és vasárnap az első előadás mérsékelt helyárakkal Figyelem I jegyek elővételben egész napon át csak a Városi Moziban-caphaférfi Előjegyzéseket az előadás megkezdése előtt egynegyed óráig tartanik fenn ! Kábelgyár—Rákóczi 2:1 (2:0) 800 néző — Vezette: Valent­er Az NB. il. bajnokság során va­sárnap délután háromnegyed 3 óra­it , a „gödörben“ a Kábelgyár ját­­sz­it a Rákóczival. Mindvégig erős iramú mérkőzés nem hozott szeren­csét a Rákóczinak s el kell ismerni, hogy a Kábelgyár megérdemelten nyerte a mérkőzést. A csapatok egyébként az alábbi összeállításban léptek pályára: Kábel: Fogarasi — Károlyi Su­­rányi — Rudas, Reiser, Dendis — Deli, Nében, Zakariás, Klekot, Nyers. Rákóczi, Kovács I. — Takács, Zá­­borszki, — Fényes, H­orváthl, Harag — Györf­i, Szőllősi, Avar, Kovács II, Légrády. Az első percek nagyon szép Rá­kóczi fölényt mutatnak s már a 8. percben szőllősi 17 méteres lövése táncol a hálóban, amit azonban a játékvezető lesállás címén nem ítélt gólnak. A 12. percben Záborszky hi­báz ugyan,­­de nyomban tisztázza is egy igen meleg helyzetet a kapu előtt. A labda alig megy ki a me­zőnybe már ismét a KRAC kapuja elé kerül, hol kavarodásból Zakariás 11 méterről a hálóba helyezi. 1:0. Kovács nem­ védhette. Hasonló tisz­tázatlan helyzetből esett a félidő második gólja is a 34. percben. A Kábel csatársora 16-os elé viszi a labdát, nagy kavarodás támad, a labda a kapufáról visszapattan is­mét a 16-osra, sehol a közelben vé­delem, aki mentené a helyzetet . Zakariás lövése ismét a hálóban köt ki. 2:0. Erős védelmi hiba. Fordulás után, de már az első félidő közepe táján is, mintha a zöld-fehérek le­génysége leállt volna. Néhány táma­dás tarkítja mindkét részről a játé­kot, a 13. percben Győrfi bombája a kapufába akad, majd a 21. percben hatalmas helyzetet hagy ki Kovács II. A labda a kapus kezéből a ka­pufának, majd játkosról játékosra pattan, végül is Kovács II „tisztáz“ — fölé lő. De ezt a 25. percben is bemutatja. Ez a néhány meleg hely­zet mintha felvillanyozná egy kicsit a KRAC játékosokat, vezetnek egy­két támadást a Kábel-kapu felé, sőt helyenként fölénybe is jutnak. A 31. percben végre sikerült a tisz­­teletgólt berúgni. Károlyi 11-est vét, amit Szőllősi laposan a jobb sarokba helyez, 2:1. A hátralevő percekben hatalmas iram alakult ki, nagy a­ hajsza, azonban az eredmény már nem változik. Mint elöljáróban leszögeztük, a Kábel megérdemelten győzött. Na­gyon szép, irányított észjátékával, lapos és pontos átadásaival, általá­ban irányította a mérkőzést. Külö­nösen elismerésreméltó a csapat minden egyes játékosának sportsze­rű játéka. Ugyanezeket nem mond­hatjuk el a Rákócziról, mely terv­szerűtlen, csapkodó, magas labdával a komoly helyezeteket sem tudja értékesíteni. A Kábelból Reiser já­téka viszi el a pálmát, mellette Za­kariás és különösen Nyers tűntek ki. A Rákócziból Szőllősin kívül mást nem tudunk megdicsérni. Ko­vács II. jobban fegyelmezhetné ma­gát. Dr. Valent hivatása magasla­tán állt. Mindenről legjobb értesülései vannak azoknak, akik a Somogyi Ujság előfizetet­­te olvasói. Teljes helyi hírszolgálat, pontos, gyors és megbízható külpo­litikai beszámoló. Mindenki bank­­­a Somogyi Ujságra. Singer varrógépek PUCH, Es-Ka Bremabor és más KERÉK­PÁROK, varrógép és kerékpár alkatrészek Hadi Istvánnál Kaposvár, Korona­ u. 17. (telefonszám : 174.) | ______KEDVEZŐ RÉSZLETFIZETÉS! ~ BÚTORT bizalommal vásároljon k fi­rpit é­s fi r­u­t Kárpeles­z László bútor nagyrakt­árából, K­á­r p 1r o­s­ üzeméből 1 Telef­on: 3 9 8 Petróleum is cukorjegy-szelvény elszámolási­ lapurt kaphatók a Somogyi Újság könyvesboltjában Nyomatott a Somogym­egyei Nyomda Részvénytársaság nyomdájában Kaposvár, Korona­ utca 7. — Nyomdaigazgató: CZANYÓ SÁNDOR. Felelős kiadó: CZANYÓ LÁSZLÓ. — Felelős üzemvezető: SZITA LAJOS. Apróhirdetése) HÁZVEZETŐNŐNEK keresek a városi háztartis minden ágában jártas, legalább 4 polgárit végzett inteligens hölgyet, aki egyúttal a beteg háziasszony támasza éa a gyermekek gondozója és irányítója lenne és egy mindenes alkalmazottal a háztar­tás vezetését vállalja. Belépés legké­sőbb október hó 1-én. Jelentkezni naponta 3-4 óra között Filó Tibor kir. műszaki tanácsosnál. Kaposvár Gróf Tisza István­­utca 14. sz. 23076 ÜGYES FŰSZERESSEGÉDET keres, vidéki szövetkezetünk. Jelentkezni lehet. Hangya Kirendeltség, Kaposvár, 44-es ezr­ed-n. 12. 13074 EGÉSZSÉGES SZÉP LAKÁSBAN, vállalnám két diák teljes ellátását Akár fiú, akár leány. Cím a kiadóban. BÉRBE VENNÉK 2 hétre 50—100 li­­teres üstöt, lekvár főzéshez. Cím a ki­adóban. 13074 ELADÓ, Csurgón a főtéren egy nagy üzletház 4 üzlethelyiséggel, egy 3 szobás és 1 szoba- konyhás lakással, az udvarban emeletes raktárral. Válaszos levélre Vá­lás­­otok. Cím: Baka János Csurgó. SZŐNYEG JAVÍTÁSOK­AT MOST CSINÁLTASSON! Elsőrangú szakmun­kát végez : ifj. Boskó Lajosné, Honvéd­ u. 73. sz. 13081 RÖVID FEKETE scélpáncélos kitűnő hangú ZONGORA eladó. Polgár, Füredi­­utca 59. szám. 13035-