Somogyi Ujság, 1943. március (25. évfolyam, 48-72. szám)

1943-03-22 / 65. szám

6 SPORT Tegnap ünnepélyes keretek között kezdődött a levente labdarúgóbajnokság Vasárnap délelőtt ün­nepélyes külsőségek között kezdődött m­eg Kaposvárott is az or­szágos levente labda­rúgó bajnokság, mely a magyar labdarúgás és leventeintézmény életében külön fejezetet jelent. A leventeintézmény a honvédelmi ne­velés szolgálatában áll és mint ilyen, nem nélkülözheti a sportot, a honvédelmi nevelés egyik legfonto­sabb tényezőjét. A leventeintéz­ménynek a sportba való bekapcso­lása már korábban megtörtént és ennek e­lső nagy erőpróbája most a labdarúgó bajnokság megrendezé­sében jelentkezett. A labdarúgás a legnépszerűbb sport és ez a körül­mény megmutatta hatását a bajnok­ságért indul­ó leventeegyesületek hatalmas számában is, ugyanis kö­zel 900 csapat szerepel az országos bajnokságban. Ennek a hatalmas bajnoki küzdelemnek alapelve a következő: fontos a sportolás, nem pedig a bajnoki pontokért való küz­delem. Fontos, hogy minél többen rúgják a labdát, minél többen ver­senyezzenek, az egész bajnokságnak magán kell viselnie a leventebajtár­­siasság nemes szellemét. Ebben a bajnokságban tehát a tömegsport a lényeges. É. 1. GIMN. LE—GÖLLE LE 14:1 (9:0) Vezette: Máli. A Gimn. csapata si­­ mán győz,, a gólarány nem túlzott. Szünet után a göllei csapat egy fok­kal feljavult. Góllövők: Szalai 5, Péter 4, Jeli 3, Nagy, Strick, illetve Bakonyi. KLE IGALI LE 7:2 (4:2). Ve­zette: Farkas. Végig lendületes já­ték, az igazi csapat jó ellenfélnek bizonyult, de a KSE jó csatárjáték­kal biztosan győz. Góllövők: Csépke 4, Tóth, Nemes, Pap, illetve Seid­­li 2, TAB—KISBÁRAPÁTI 3:2 (2:1). Vezette ifj. Péter János. A tabiak megérdemelten győztek, ugyancsak meglehetősen gyenge játékkal.­­ A mérkőzést a az idő lejárta előtt pár perccel abba kellett hagyni, mert a labda kilyukadt s a csapatoknak több labdájuk nem volt. Tartós (dauer) ondolálás tökéletesen készül özv. Prágerné HÖLGY FODRÁSZATÁBAN KORONA UTCA 4. sz. I. emelet. TELEFON: S3 1943. március 22 BÚTOR EGY ÉLETRE SZÓL Komoly, értékálló bútort kaphat legszolidabb áron DŐRY GIZELLA bútornagyraktárában, Kaposvár, Korona­ u. 10., tel: 806. Minden vételkényszer nélkül tekintse meg raktáraimat ! Nagy balszerencsével vesztett a Turul Slmontornya—KTSE 2:1 (1:0) Határtalan balszerencse kisérte a KTSE tegnapi simontornyai szerep­lését. Az a balszerencse, mely a Tu­rul életében oly sokszor s oly jel­lemzően jelentkezik. A KTSE az alábbi összeállításban vette fel a küzdelmet:­ Boldog — György, Mik­lósi. —• Ott, Havasi, Kordé, — Si­mon, Gerei, Kiss, Berecz, Gábriel. • Az első félidő 1:0-ás eredménye után a KTSE együttese állandó fö­lényben volt s a simontornyai csa­pat mindössze kétszer jutott­ szóhoz, de a két kapuralövése is eredmé­nyes volt. Ezzel szemben a Turul számtalan kapufával tetőzte balsze­rencséjét. A Turul egyetlen gólját Berecz 11-esből lőtte. Kis szerencsével nagyobb győzelmet is érhetett volna el a Rákóczi Rákóczi—Topolya 2:0 (1:0) A nagy iramúnak ígérkező topo­lyai visszavágó mérkőzés nem hozta meg azt a játékot, amit a KRAC hívei vártak a csapattól. Ebben nagy része volt a jól védekező topolyai hátvédhármasnak. KRAC: Solymosi — Takács, Ha­rag — Kovács, Záborszky, Szőllősi, — Győrfi, György, Avar, Hanga, Zsurka. Topolya: Otterbein — Kerekes I., Gergely, — Ripczó, Polyvás, Fekete — Balázs, Fenyvesi TI., Mészáros, Kerekes IV., Paluseki. Egyhangú mezőnyjáték folyik az első negyedóeában, 16. percben. Avar messziről ereszt meg egy lö­vést, de a labda a kapu fölött száll el. 17. percben György jó helyzetből emberbe lő, de a kivágódó labdát Szőllősinek sem sikerült beszúrni. Általában a kapu előtt a KRAC csa­társora szétesik, amellett a topolyai védelem jó és hátvédek jól fejelnek. Avar a 30. percben egyéni támadás­ba kezd, hatalmas lövését a felső léc menti meg a hálótól. Némi élénk­séget hoz a játékba ez a mozzanat. A 35. percben ismét veszélyes a KRAC, de György a lövés helyett pepecsel. Végre Avar megunja a sok tologa­tást, a 43. percben megkaparintja a labdát, egyedül tör kapura, éles­­lö­vése a bal kapufa tövéről laposan az ellenkező sarokba vágódik. 1:0. Szünet után gyors torpadással kezd a Rákóczi. A 7. percben sza­badrúgást ér el. Avar áll a rúgás­nak s mintegy 25 méterről élesen a bal felső sarokba vágja a bőrt. 2:0. A 13. percben Záborszky lő kapufát szabadrúgásból, lövése a felső lécről . Vezette: Moldoványi pattan vissza. A félidő hátralévő ré­sze is Rákóczi fölénnyel telik el. A Rákóczi tartalékosan és eléggé felforgatva vette fel a küzdelmet , részben ez is befolyásolta, hogy a csatársor kapu előtt sokat tétová­zott. Egyébként összjátékban, erőn­létben felülmúlták a topolyai csapa­tot. Jók: Győrffi, Szőllősi, Avar, Harag, a topolyai csapatból a véde­lem érdemel dicséretet. MAVA­VT MAVAUT AUTÓBUSZ-MENETREN­D Ka­posvár-Nagykanizsa. 14*00 I Kaposvár pályaudvar é 10'25 15*20 é Böhönye pályaudvar 1 9'05 15-30 i Böhönye pályaudvar é 8*65 17*25 é Nagykanizsa Közp. szálló 1 7.00 M*net jegy : Kaposvár — Böhönye .... 2*80 P Kaposvár — Nagykanizsa . . 5*70 P Ka©e*v*r~ f gal—Somopy sxll—Törökkoppá­ny. 8- 40 13'50 i Kaposvár pályaudvar 6 825 13*20 9- 55 15-05 é , , „ „ I 7-10 12-05 9-58 15-08 i Korona-vendéglő. é 7-07 12-02 ®J? 15:30 f Sümo£yszil postahivatal J g!^ — 16-40 6 Törökkoppány 1 5'25 — Menetjegy: Kspoavar — Igál.................2*80 P “ Somogyiszil . , 3'50 “ . " Török­koppány 4*60 “ A járatokkal Kaposvárról—Toponicra, valamint a Bonnya—Törökkopány vonalszakasz mentén fekvő megállóhelyekre és viszont utazni nem lehet A járatok érintik a bonnyai vasútállomást is. Autobuszjegyek elővételben helybiztosítással a járat in­dulása előtt két órával kaphatók «a Kirendeltségnél, 44-es ezred utca 4 A járat indulása előtt 15 perccel az elővételi jegyárusítást beszüntetjük $ ai«náfc~6* katonai szolgálatra be­vonulók, köztisztviselők, hadirokkantok és hadié*»reyek, továbbá az előbbiekkel együtt utazó családtagok (feleség és kiskorú gyermekek) menetjegyét már az utazás napját megelőző két nap­tári napon is megválthatják. Dévai győzött az országos bajnokság első fordulójában Tegnap kezdődtek meg a Nemzeti Sportcsarnokban az országos ököl­vívó bajnoki versenyek. Súlycso­portonként négy-négy versenyző in­dult, akiket a szövetség az eredmé­nyeik alapján jelölt ki. Az első for­dulóban Dévai Bene III.-al, a WMTK kiváló versenyzőjével mérkőzött, akit legyőzött. A második forduló­ra 25-én, csütörtökön kerül sor, amikor Tamási BVSC, vagy Ko­vács Újpesti SE lesz az ellenfele. Ne dobja el ezt az újságot ha már kiolvasta, hanem a lap­fejen címezze meg valamelyik harctéri ismerősének és dobja be legközelebbi levélszekrénybe. Külpolitikai pontos, megbízható és gyors tájékoztatásáról nevezetes a Somogyi Újság. Ez az általános, elismerő vélemény ! Kér­dezzen meg csak bárkit! Zsírjegy valamint cukorf­elszámolási­ lapok kaphatók a Somogyi Újság könyvesboltjában és petróleumjegy Nyomatott a Somogymegyei Nyomda Rés­zvé­nytársaság nyomdájában Kaposvár, Korona­ utca 7. — Nyomdaigazgató: CZANYÓ SÁNDOR. Felelős kiadó: CZANYÓ LÁSZLÓ. — Felelős üzemvezető: SZITA LAJOS.