Somogyi Ujság, 1943. május (25. évfolyam, 111-122. szám)

1943-05-31 / 122. szám

6 SMÜHWSS, 1943 május 31. S­PORT Kitűnő játék, remek gólok Turul —Felten 4:1 (2:0) — Vezette: Temesi A KTSE csapata tegnap délután a bajnok FSC ellen ritkán látott ki­tűnő játékkal megérdemelt győzel­met aratott, végig lelkesen játszot­tak a kék-sárgák és egy percre sem engedték ki kezükből a kezdeménye­zést, továbbá a csatársor összmunká­ja, lövőkészsége olyan színvonalon mozgott, hogy kis szerencsével több gólt is szerezhetett volna a támadó­sor. . A Turul a következő öszeállítás­­ban szerepelt: Boldog —­ György, Horváth II. — Kordé, Köves, Berecz­i — Miklósi, Horváth I., Kiss, Gerei, Simon. Az első félidőben enyhe szél ellen játszik a hazai csapat, a támadósor­­ az első negyedórában a vendégcsapat térfelén dolgozik, d­e az első gól csak a 30. percben születik meg, Miklósi szép beadását Kiss jól veszi fejre és élesen a léc alá továbbítja a bőrt. Védhetetlen szép gól. 1:0. A Turul lendülete tovább tart és a 35. perc­ben Berecz üresen áll amikor egy jó labda kerül hozzá, nagy erővel ka­pásból a háló jobb felső sarkába bombáz. 2:0. A szünet után a mérkő­zés legtökéletesebben kidolgozott gólja a 10. percben születik meg, a 16-os előtt Miklóst kiugratja Hor­váth I.-et, a két csatár villámgyor­san vált, Horváth I. visszajátszik Miklósihoz, aki laposan a hálóba vágja a labdát, 3:0. Olyan változatos és ötletes volt ez a támadás, hogy a vendégcsapat védelme be sem tu­dott avatkozni, hanem a két csatárt nézte. A mérkőzés vége felé az FSC is hajráz és a hazai védelem egyet­len hibáját kihasználva, Gurda meg­szerzi a becsületgólt, melyre a 42. percben Gerei válaszol, így a vég­eredmény 4:1. A Turul minden részében jobb volt mint a vendég bajnokcsapat, egyéni és összjátékban felülmúlta az ellen­felét. Boldog néhány nehéz labdát pompásan tisztázott, a védők közül György volt a jobb, róla elmondhat­juk, hogy a mezőny legjobbja volt, Horváth II. jól végezte feladatát, a fed­ezetsorban Kordét illeti az első hely, de csak egy árnyalat különb­ség választotta el Bereczet az első helytől, Köves is megbízható, hasz­nos tagja volt a fedezetsornak. A csatársor motorja Horváth I. volt, aki Miklósival pompás támadásokat vezetettek, a másik szárnyon pedig Kiss és Gerei dolgoztak igen eredmé­nyesen, végül az apró termetű Si­mon is mindent megtett a hatalmas hátvédjével szemben. A vendégcsa­pat mezőnyben szépen dolgozott, de a csatársorát keményen fogták a kék-sárga védők is így nem alakul­hatott ki összhang, a csapat jobbik része a védelem volt, az aprótermetű kapusuk dicséretet érdemel, a gólok­ról nem tehet. A mérkőzést Temesi kitűnően ve­zette. Idegenben is győzött a kerista szív a KISOK baj­nokság középdöntőjében Kér.-Újvidéki tanítóképző 2:1 (1:1) Ismét erős ellenfelet gyűrtek ma­guk alá a keristák az újvidéki tanító­képző csatában. A fárasztó, hosszú út, az idegen pálya izgalommal töltötte el a fiukat, mikor szombaton délután 6 órakor a következő összeállításban állottak fel: Karczagi — Ott II., Pintér — B. MÁVAUT MÁVAUT A SITÖMB­US2-MENETRE N 6 6 10-25 9-00 13-45 i Kaposvár pályaudvar 15 20 i Böhönye pályaudvar 15-25 i Böhönye pályaudvar 17'25 e Nagykanizsa Közp. szálló Man. . Kaposvár — Böhönye . . Kaposvár — Nagykanizsa 8-55 7.00 3'60 . 7 80 n*)sí­r—iga!—Somogyszil—Törökkoppány. 845 1410 1 10-00 16 25 e 1­0-06 15 30 i 10-20 14-45 é 15-50 1 — 17-00 6 880 7-15 7-10 6.55 6 50 5-25 13-31­ 12-20 12-16 12-00 Kaposvár pályaudvar Iga! Korona-vendéglő. Somogyszil postahivatal Török, koppány : Kaposvár — Igái. ..............3'60 P “ Somogyszil . . 4'50 " “ Török koppány 5'90 “ A járatokkal Kaposvár—Répás-puszta, valamint Bonnya—Törökkoppény Kaposvár—Kiskorpád vonalszakasz mentén fekvő megállóhelyekre és viszont utazni nem lehet A járatok érintik a bonnyai vasútállomást is. *.«Atoftm*3Efefiyel£ elővételben fee yjfeljd­osffí&ssakl & fekrat in­­msl&aa eltűlt kétórával kaphatók el a Xrendeltségnél, 44-es ezred utca 4 A járat indulása előtt 15 perccel az elővételi jegyárusítást beszüntetjük. Katonák és katonai szolgálatra bevonulók, kört­zt viselők, hadirokkantak és hadiözvegyek, továbbá előbbiekkel együtt utazó családtagok (feleség és kis­korú gyermek) a menetjegyet már az utazás napját megelőző két naptári napon is megválthatják. Hamerli kesztyűk mmmmmmmmummmmmmmmmmmemmusmiiamBamimiammmmm ' továbbra is kaphatók. 518 éve fennálló üzletemet és műhelyemet la­kásomra, (Zárda-u. sarok) Kontrássy-u. 2,/ek. 1, balra helyeztem át. TOVÁBBI SZIVES PÁRTFOGÁST KÉR: Holló Sári fűzőkészítő-w­ester kesztyű meskedő. Papp, Takács, Ott I. — Somogyi, Tiszagáti, Mali, Bódis, Gelencsér. A képző indítja el a labdát, mely után pár percig mindkét részről kapkodó játék következik. Somogyi- Tiszagáti veszélyes lefutásai sem tudják a kerista fölényt góllal iga­zolni. A 15. percben Pálffy gyors le­futása nyomán a tömörülő védelem miatt nagy keveredés támad és eb­ből születik meg az újvidékiek egyet­len gólja. A Kér, most az újvidéki kerista fiúk és lányok lelkes biztatá­sára hatalmas lendületű játékba kezd, melynek nyomán a 25. perc­ben Somogyi beadásából Gelencsér mintagólt lő. (1:1). A félidő további részében az eredmény nem válto­zott. A második félidőben a képző több­ször veszélyezteti Karczagi kapuját, Pálffy egy-két szép lefutása azonban az erős kerista védelem miatt ered­ménytelen. A mérkőzés további ré­szében a két­ fölényét több sarokrú­gás, két hatalmas kapufa, Ott I. gyönyörű kapáslövése és állandó ro­ham jellemzi. A képző térfelén van a labda, mikor a játékvezető a mér­kőzés végét jelzi. Kiderül azonban, hogy még 7 perc van vissza, tehát tovább játszik a két csapat. A kér, most, egészen beszorítja a képzőt, tá­madást támadás követ, végül is Somo­gyi sarokrúgását Bódis nagyszerű fejesével a hálóba juttatja. Ezzel beállt a végeredmény. Keristánik tehát megnyerték a KISOK középdöntőt, olyan játékkal, amelyet csak a kerista szív tud mu­tatni. A vidéki bajnokságért való­színű csütörtökön lesz a küzdelem itt Kaposvárott. Turul II.—Levente 7:1 (3:1.) Ve­zette: Péter. Kaposmérő—Csököly 5:3 (3:0.) Szép játékkal győzött a kaposmérői leventecsapat, erek érték az arany ékszer Szolid­árban nagy választéki Varga Imrénél Kaposvár, Teleki­ utca 10.­­. Lázár Dezső úriszabósága Kaposvár, Fő­ utca 14., szabóta­­noncot és kereskedő tanulót felvesz. Ugyanott szerényigényű házmestert is felvesznek. Angóragyapjai csomósat is, minden mennyiségben, a legmagasabb áron veszek. SÁGI JÓZSEFNÉ, Kossuth Lajos utca 15. szám,­­kotóüzem Apróhirdetés ELADÓ I drb így, 1 szekrény, 1 toa­lett, 1 éjjeli szekrény, 3 matrac, 1 sod­rony, 1 csillár, 14 méter futószőnyeg, X drb 3 méteres szőnyeg, 4 vánkos, 2 dunyha, 1 paplan, 1 kis dívány, 3 fotel 1 asztalkával. Hársfa­ utca 2. sz. 14117 Perfekt GYORS- ÉS GÉPÍRÓ felvéte­re jelentkezzék az Alsódunántúli Mezőgaz­dasági Kamaránál. Németh I. u. 23. sz. ____________________ 14306* BÉRBEVENNÉK jog­folytonos korcsmát azormalra, Cim a kiadóban. 14286 ELADÓ egy darab nagy Wertheim ka­sza. Cim a kiadóban. 14 gg Egy fürdőkád ha és egy fürdőkád el­adó. Eszterházy­ u. 6. 14300 ELADÓ nagy „Hlaff“ varrógép. Cim Turul szálló főportásánál megtudható Jókarban lévő, használt JÉGSZEK­RÉNYT KERESEK megvételre. Leírást a kiadóba k*rek. 14­­09* Szép fehér SPORTKOCSI ELADÓ. St­­a­­tór­ u. 74. 14310* 26 hold törpebirtok vidéken, 1600 n -es telken egy kettő szobás ház, istálló pajta sürgősen eladó. Egy jogfolytonos ven­déglő bérbe azonnal átvehető. Bővebbet’ Székely h­g. forg. irodája, Kaposvár. _________________ 14315* ELADÓ a Petőfi utca 48. számú ház egyharmad része. Cím : Cséplő József 14189 «a»« m­ •vfwmssmnt ■m»wd vámm mozi hpolló mozi ! Máj. 3 -tól hétfőtől, csütörtökig. I Jun. 2-án szerdán 3-án csütörtökön A legújabb magyar film. Charles Vanel és Jules Berry Tolnay Klári. Szilassy László, Latabár szenzációs filmje : Kálmán, Bilicsi főszerepé­sével: Miirofehor lány Szerencsés flérás Elsőrangú izgalmas filmregény. Kacagtató, nagyszerű vígjáték. Elátoitak ksidszs köznapokon 3, S, 7, Arakor. Vasárnap d. e. 11, d. u. 3, S, 7 ____arakor. köznépen 3, vatArnap d. e. 11 Arakor mérsékelt helyarakkal __figyelem I jelzsek elővételben egész upon at csak a Városi Moziban kaphatók! K®áiy5»ekét ss előadás megfcesnáse előtt egynegyed óráig tartunk fenn! ina—imint a«w»ifc s.• .vrwBiwaKWiswM»CT»««»r«ii»iv»'TrrTii«isa»i inas.......aan»Mui»i ihm.imnvaammamxm’raim' lím­ásított a gonoljzwHrri Nyomda Részvénytársaság nyom­dájába. Kaposvár, Korona­ utca 7. — Nyomdaigazgató: CZANYÓ SÁNDOR. Felelős kiadó: CZANYÓ LÁSZLÓ.­­- Felelős üzemvezető: SZITA LAJOS.