Somogyi Ujság, 1944. március (26. évfolyam, 49-73. szám)

1944-03-20 / 64. szám

ír IRAVAUT MAVAUT AUTÓBUSZ MENETREND. Érvényes 1943. november hó 1-tól. A járatok vasárnap és ünnepnap nem közlekednek. KAPOSVÁR—NAGYKANIZSA. c 13*45f Kaposvár pályaudvar é c 10-26 16*07é Böhönye pályaudvar i 9*03 15*28f Böhön­y­e pályaudvar é 9-02 17*26é Nagykanizsa Korona szálló i 7*10 C­­HÉTFŐN NEM KÖZLEKEDIK. Menetjegy : Kaposvár—Böhönye 4­— P Kaposvár—Nagykanizsa 8’— P Kaposvár—Igái — Somogyszil—Törökkoppány. c 8*45 10*00 14-10 i Kaposvár pályaudvara c 8-30 13.35 16*25 é Igái Korona szállói 715 1220 10*20 15-45 é Somogyszil postahiv.i 655 12­00 17-00­­ Törökkoppányi 5*25 c­m CSAK KEDDEN, CSÜTÖRTÖKÖN ÉS SZOMBATON közlekedik. Menetjegy : Kaposvár—Igár 4'— P Kaposvár—Somogyszil 5— P Kaposvár—Törökkopány 6 50 P 1 járatokkal Kaposvár—Répáspuszta, valamint Bonnya—Törökkoppány, Ka­posvár—Kiskorpád vonalszakasz mentén fekvő megállóhelyekre és viszont utazni nem lehet. A járatok érintik a bonnyai vasútállomást is. Autóbuszjegyek elővételben helybiztosítással a járat in­dulása előtt két órával kaphatók a Kirendeltségnél 44-es ezred­ utca 4. szám. A járat indulása előtt 15 perccel az elővételi jegyárusítást beszüntetjük. Katonák és katonai szolgálatra bevonulók, köztisztviselők, hadirokkantak, áldott állapotban lévő nők és hadi özvegyek, továbbá az előbbiekkel együtt utazó családtagok, (feleség és kiskorú gyermek) a menetjegyet előbb és pedig már az utazás napját megelőző két napon is megválthatják. Vásároljunk szépirodalmi újdonságokat ifjúsági és mesekönyveket a Somogymegyei Nyomda Rt. könyvesboltjában Nyomatott a Somogymegyei Nyomda Ré­szvénytársaság nyomdájában Kínosvár, Korona­ utca 7. — Nyomdaigazgató: Czanyó Sándor. Felelős kiadó: Czanyó László. — Fele­s üzemvezető: Szita Lajos. 6 so Meenms Bi SPORT Fölényesen nyerte első mérkőzését a Turul KTSE—Pélmonostor 5:0 (3:0) 800 néző — Vezette: Bubregh A kék-sárgák csapata az első baj­noki mérkőzésen pontosan visszaad­ta az öt gólt a vendégcsapatnak. Egy kis szerencsével még ráadást is adhatottt volna. A csapatok az alábbi összeállításban szerepeltek: KTSE: Boldog — György I., Ott, — Zsoldos, Horváth II., Kordé — Horváth I., Gerei, György II. Kiss, Simon. Pélmonostor: Bélics — Zombori, Boronyovavecz I., — Lakcsek I., Szekira, Adamovits — Lakcsek II., Schmeltz, Boronyavecz, Dadics, Ju­­risics. Hamarosan a vendégcsapat térfe­lére terelődik a játék és az első 15­ percben Bélicsnek négy nehéz lab­dát kell tisztáznia. Veszélyes a Turul csatársora, de az első gól csak a 20. percben jut hálóba, ami­kor György I. hatalmas lövését Bé­­bics György II. elé üti, aki fejjel küldi a hálóba a labdát, 1:0. A következő gól a 32. percben esett. Simontól Kisshez kerül a lab­da, aki Györgyhöz továbbítja s a középcsatár közelről a hálóba vágja a labdát, 2:0.­­ De a harmadik gólra sem kell sokáig várni, a 34. percben Kiss egyéni játékkal rohamoz a pélma­nest­eri kapu felé és kb. a 11-es tá­járól a hálóba szúrja a bőrt, 3:0. A szünetben a csapatok és a kö­zönség Kossuth Lajos halálának 50. évfordulója alkalmából együttesen elénekelték a­­K­ossuth­ Lajos azt üzente című dalt. Helycsere után valamivel lassúbb az iram, mint az első félidőben. A kapu előtti játék mindkét részről kevesebb. A 15. percben Kiss szer­zi meg a 4. gólt, majd a 22. percben György II. a góllövő, 5:0. Egészen a 35. percig a vendégcsa­pat támadásaival váltakozik a já­ték, azután ismét a Turul irányítj­a a mezőnyt, gól azonban már nem esik. A KTSE első győzelme általános megelégedést keltett a Turul tábo­­­rában, a csapat erőnlétében és technikában felülmúlta­­a vendége­ket. Az első félidőben a csatársor Nemcsak a rongy, de a papír is pénz! Rongy- és papírhulladékért SOK PÉNZT KAP Pogány Lajos Kaposvár, Hart­ehajtó-Út 24. SL alatti tele­pén. Hazafias kötelessége a rongy- és papírhulladék gyűjtése, mert ebből új anyag lesz ! — Géptörlő­rongyot minden mennyiségben igé­nyelhetnek üzemek és gazdaságok. Mindenféle vadbőrt a legmaga­sabb napi áron veszel. 1944. március 20. Jó világítás és takarékosság elérhető. CSERÉLJE ÁT RÉGI CSILLÁ­RAIT ÉS LÁMPÁIT, ÍZLÉSES SZÉP és TÖKÉLETES FÉNYHA­­TÁSÚ CSILLÁRRA, LÁMPÁKRA Nagy választék, olcsó II­I árak, pontos kiszolgálás. ERDŐS PÁL FC-U. 20 — A Glasmanufaktur K Pick ng Dresda csillárgyáraknak magyar­országi egyedáru Utója sok szép helyzetet hozott össze, szünet után azonban a fedezetek kevés labdát küldtek a jobbszárny­nak. Majdnem végig a baloldal volt támadásban. Egyénileg a csatárok közül György II., Kiss volt jó, a fe­dezetsor és a hátvédek biztosan, verték vissza az ellenfél támadásait. A pélmonostori együttes csak gyor­saságban volt egyenlő ellenfél és még azt lehet javukra írni, hogy a­ kapu előtt kapásból lőttek. Kikapott a Rákóczi Tatabányán TSC-KRAC 2 : 0 (1 : 0) A bajnokságra törő KRAC csapa­tának tegnapi szereplése érthető csalódást keltett városszerte. Érzé­keny vereséggel hagyta el a Rákóczi Tatabányát, ahova igen fárasztó utazás után érkezett meg. Délelőtt 11 óra helyett háromnegyed egy órakor futott be a vonat Tatabányá­ra, a mérkőzés pedig 1 órakor kez­dődött. A fiúk étel és pihenés nél­kül egyenesen a pályára rohantak s ez már a mérkőzés első perceiben memutatkoz­ott. Egyéb körülmények is befolyásolták az idegenben játszó csapat lelki állapotát úgy, hogy né­­miképen magyarázható is a csapat rossz játéka és a veresége. A Rá­kóczi az alábbi összeállításban vet­te fel a harcot: KRAC: Solymosi — Temesvári, Légrády — Biczó, Fényes, Hanga, —­ Sót, Kovács, Szabadkai, Szőllősi, Radnai. Erős széllel szemben kezd a Rákóczi s mintegy 20 percig erő­sen ostromolja a tatabányai kaput. Ezután feljön a helybeli csapat, s a negyvenedik percben Solymosi egy hosszú labdára kifut, a labdát ele­reszti maga mellett a jól startoló Megyeri az üres hálóba vágja a labdát. Forduló után végleg átveszi a ve­zetést a TSC, s a harminckettedik percben Megyeri beadását Jancsák elcsípi, kicselezi Solymosít és beál­lítja a végeredményt: 2:0. Egyetlen egyszer látogasson el hozzám é­le w a •• s o r o k o s vendégem lesz Állandóan frissen csapolt világos és barna sört Kitűnő fajborok 1 özv. B. Papp Vendelné Berzsenyi­ u. 27. az., a Gőzfürdő mellett. Telefon: 7 —90 szám Apróhirdetés DIÓ ÉS TÉLI FAJALMA egészséged válogatott minőségben kicsinyben és nagyban kapható Tojásszövetkezet, 44-es ezredu. 11. sz. alatt. 15606 220 voltos, vagy ily voltos egyenáramú motort 1...5 HP-s erősségben minden el­fogadható árért veszünk. Ajánlatokat Rózsa­gyér Kaposvár címére közölhető. 158­­8. Megbízható vincellért keresek azonnali belépésre. Jelentkezés Zárda u. 31. és Petőfi u 22. sz 15654 ELADÓ szallagfürénz kocsira szerelve 3 HP motorral asztalosnak, bognárnak megf­­el tüdravigisra Zrínyi János­ Tab. ELCSERÉLNÉM kettőszobás magányos házamat belvárosi egyszobás lakásért is. Megkeresés esetén cím a kiadóban. ______________________________15823-NÉMET TÁRS­ALGÁSRA (napi 1 óra este) keresünk komoly, perfekt nőt, vagy férfit. Ajánlatokat díjazás megjelölésével a főpostára „Haladó“ jeligére kérünk. _____________________ 15828 EBÉDLŐASZTAL 4 szék és karosszék eladó. Berzsenyi m . 25. 15826» Priváttól bérszövést vállalok, női, férfi, kaát és ruhaanyag készítését Hajduska Györgyné biziszövő Budapest Hernád u. 40. Felvilágosítás: Lőwy Miklósné Ka­posvár, Erzsébet­ ut 8. 15824 ELADÓ vendéglői és vegyeskereske­dői berendezés. Megtekinthető 44-es ez­red u. 14 szám alatt. 15836­