Somogyi Ujság, 1944. április (26. évfolyam, 78-96. szám)

1944-04-11 / 80. szám

6 SOVHXfflUB&­ 1944 áp­rlis 11. SPORT HTSE döntetlen, súlyos KRAC-vereség KTSE-PVSK 1:1 (1:1) 1000 néző — Vezette: Benedek Nagy volt az érdeklődés a dél­nyugati kerület két vezető csapatá­nak találkozója iránt, mindenki jó mérkőzést remél, mert nemcsak a bajnoki pomn­ok megszerzése ,a cél, hanem Kaposvár és Pécs között folyó örök versengés is sarkalja a csapato­kat. A korán­­jövők némi csalódással vették tudomásul, hogy a magyar— német katonacsapatok mérkőzése elmaradt. A bajnoki találkozón az alábbi összeállításban szerepelt a két csa­pat: KTSE: Boldog — György I., Ott — Zsold I I., Horváth II., Simon — Horváth I., Gerei, György II, Kiss, Bódis. PVSK: Jenőfi — F,ibrik, Balassa, — Lovrits, Mozsgai, Szabó — Csi­szár, Meggyesi, Hirczi, Sós, Zombori. Kezdés után a Turul csatársora veszi át az irányítást, jó lendülettel támad mintegy 10 percen át. Ez után a PVSK is lendületbe jön s a 15. percben Zombori elfut György I. mellett, pontosan bead Hirczi elé, aki Horváth II.-őt kicselezve, közel­ről lő, a labda kapufáról pattan vissza Meggyesi elé. Boldog kapuja ■előtt közben kavarodás alakul ki és Hirczi közelről a hálóiba teszi a bőrt, 1:0. A Turul védelem verve volt, a hátvédek csak statisztáltak a gyors beavatkozás helyett. A vendégcsapat továbbá, támadá­sai alól nehezen t­ud felszabadulni a Turul. A 25. percben ott vág előre egy labdát, Simon és Bódis továb­bítják a vendégcsapat kapuja felé, a labda György II. elé kerül, aki ka­pásból a hálóba teszi, 1:1. Mindenki fellélegzik és további Turul-gólt remél, azonban csak ve­szélytelen támadások folynak a rór raktéren. Szünet után a PVSK változtat az összeállításon, Sós és M­eggyesi he­lyet cserélnek, a vasút vezetői m°st már erősen bizo­dk, hogy a csapat megszerzi a győzelmet. A vendégcsapat felnyomul a kék­sárgák térfelére, de támadásai erőt­lenek, azonkívül a Turul védelem is jobban vigyáz. A félidő hullámzó játékkal telik el, hol az egyik, hol a másik kapu előtt folyt a játék. A mérkőzés erős Turul támadásokkal ér véget. Nagyon egyenlő erők küzdelmét láttuk s közepes iramú mérkőzést vívtak a csapatok. Állandó vagy tal­­tósabb fölényt egyik fél sem tudott kiharcolni. Hogy a KTSE nem tu­dott győzni, az jó részben csatársora meddő játékának tulajdonítható, de kétségtelen, hogy a PVSK védelme is kitett magáért. A Turul játéka tervszerűtlen volt, igen sok rossz passz és rosszul sikerült cselezés ,­szórakoztatta“ a közönséget, össz­­játékról szó sem volt és csak néha egy-­egy egyéni kitörés vagy vállal­kozás mentette meg az unalomtól a játékot. Boldogítók volt néhány jó labdafogása, de még mindig nehezen hagyja el a gólvonalat. A három hátvéd közül Ott, György és Hor­váth II., a sorrend, a szélső fedeze­tek közül Simon volt a jobb­, Horváth I. gyors volt, lefutásait azonban nem tudta hefjezni, Gerei alig tud táma­dást cselezés nélkül elindítani, György II. néhányszor jól szöktetett, de ennél többet­ nem csinált, Kiss so­kat forgatódott a labdával eddig, míg végül leszerelték, Bódis vagy lemaradt, vagy csak nézt­e a játékot. A megfiatalított PVSK védelme gyors volt, a szélső­ fedezetek csak a védekezésben voltak eredménye­sek, a csatársort már nem tudták tá­mogatni. A csatársor mozgatója Hirczi és Sós, tőlük indult el mini­den támadás, kapu előtt azonban nem valami veszélyesek. VAPBOROKET szőrmenyersbőrt Ismét legmagasabb Áron -vesz Meggyes­szűcs Fő­ utca 1. szám (Az udvarban) TELEFON : 867. TELEFON : 86­7 VÁROSI MOZI 11-én A legújabb magyar film. kedden Bulla Elma, Simor Erzsi, Pataki Jenő, Bihari József alakításával 12-én NEMES RÓZSA szerdán A könny és mosoly filmje. » r>«.<, ej.cri i.. t, e» i crakoi. v«i>arn*p ta ütineptn u. • fel It, u. it, t, t ét 7 órakor. Köznépen 3 órakor és vasarnap és ünnepen _____________________fél 11 órakor mérsékelt helyórakk­al___________________________ ____________figyelőn! legyek elővételben egész napon át csak a városi Moziban ! elojegyzéseke az előadás megkezdése előtt negyed óráig tartunk Lnn SzFC—I­RAC 6:1 (3:1) KRAC nem került ki a hullám­völgyből sőt, a vasárnapi szereplé­sével még inkább lejtőre került. Szombathelyen az SzFC csapatával játszott szerencsétlen kimenetelű mérkőzést. A KRAC az alábbi össze­­állításba­n­­utazott Szombathelyre: Karczagi — Fényes, Takács — Bi­­czó, Temesvári, Hanga — Sós, Gal­­góczi, Kovács, Szőllősi, Radnai. Már az 5. percben Fényesnek ki­újult régi sérülése és harcképtelen­né­ lett­. A következő öt percben pe­dig már két gól terhelte a KRAC kapuját. A gyenge védelem mellett a csatársor sem tudott eredményes lenni. Ezen felül még a szombathe­lyiek feltűnően durva játéka járult a kaposváriak vergődéséhez. A dur­va játékra jellemző, hogy amikor már 61- ikre vezettek a szomb­a­the­­lyiek, akkor állított ki a játékvezető­két játékosukat. A Rákóczi egyetlen gólját Kovács lőtte. Zrínyi—KRAC 4:2 (2 :1) Vasárnap a Rákóczi Nagykani­zsán játszott barátságos mérkőzést a Zrínyivel, ahol súlyos vereséget, szenvedett. Galgóczi és Hanga is­­hiányzott a csapatból, úgyhogy Sós játszott hátvédet. A Zrínyi megér­demelte a győzelmi. Miért nem volt hétfőn mérkőzés Kaposváron Az elmúlt héten hírt adtunk ar­ról, hogy a KTSE vezetősége a főis­kolai válogatott csapatot kötötte le húsvéthétfőre baráságos mérkőzés­re. Ezt a mérkőzést a főiskolások lemondták s a Turul ekkor a DVSC csapatával tárgyalt. Eközben a bud­a­­pesti főiskolás válogatott értesítet­te a Turult, hogy mégis lejön Kapos­­várra. Ez az értesítés éppen kedve­zőnek ígérkezett, mert a pécsi tár­gyalások nem vezettek eredményre s így a DVSC szereplést helyett a bu­dapestiek játéka töltötte volna ki a kaposváriak húsvéti sportműsorát. Ilyen­­előzmények után az utolsó pil­lanatban érkezett az újabb hír a KTSE vezetőségéhez, hogy előre nem látott nehézségek miatt a főis­kolai csapat mégsem jöhet s így maradt húsvéthétfőn mérkőzés nél­kül Kaposvár. Képek képkeretek Blondell rámák nagy választékban KANYAR JÓZSEF üvegesmesternél. Üvegezést, képkerete­­zést szolid áron vállal, Erzsébet-út 2. sz. Legszebb ajándék a könyv Regények, mese és képeskönyvek nagy választékban a Somogymegyei Nyomda Rt. könyvesboltjában Nyomatott a Somogymegyei Nyomda Részvénytársaság nyomdájában Kaposvár, Korona­ utca 7. — Nyomdaigazgató: Czanyó Sándor. Felelős kiadó: Czanyó László. — Felelős üzemvezető : Szita Lajos. Apróhirdetés ÚJ GÉPPEL DAUER ONDOLÁLÁS„ hajfestés, hajfonat eladás. Hajat veszek.. Tyúkszemvágás, vízhullám. — Olcsó és figyelmes kiszolgálás. Farkas Nándor,­ úri- és nőifodrász, Fő-utca 95. szám. (Az­ udvarban.) 15415- HASZNÁLT DESZKASERTÉSÓLAT VENNÉK. Cím a kiadóban 15970-SÖRRAKTÁRBA munkáslányokat fel­vesz a Vendéglősök Szövetkezete. 15945 100-as „Sport“ generálszinteit kifogás­talan állapotban eladó. Böhönye, Köz­ponti Mozgó. 1594®* BÁRDIBÜKKI GAZDASÁGBAN még kapható : Olaazrizling, fehér Szlinkamen­­ka, Nagyburgundi és fehér Chasselas 1 éves hazai gyökeres vessző a 40 fillér,, valamint Ripária Portába aranyon . Ezerjó,, Olaszrizling és Méze-fehér 1 éves olt­vány vessző a 1 pengős árban. Posta,, távírda, vasútállomás: Burdibükk, telefon: Kaposvár 51. 15717" Egy keveset használt tangóharmonika olcsón élt de. Cím a kiadóban. 15939* ELADÓ Egy férfikerék­pár. 111. Iszák, Szegfűsor 46. sz. alatt. 15965 Jókarban lévő gyermek sportkocsit vennék. Cim a kiadóban. 15968 ELADÓ Jókarban lévő mély gyermek­­kocsi. Temesvári­ u. 26. sz. 15834 Végzett okleveles CSECSEMŐÁPOLÓ­NŐI’ Közkórház alkalmaz. Jelentkezés a gyer­makoszt ilyen, 16967 Középkorú MINDENEKSZAKACSNŐT keresek 15 re. Temesvár u. 18. 15602" Olvassa a Somogyi Újságot!