Somogyi Ujság, 1944. augusztus (26. évfolyam, 173-197. szám)

1944-08-14 / 183. szám

6 SPORT jó eredmények születtek a tegnapi atlétikai versenyen A Kaposvári Levente Egyesület rendezésében tegnap délelőtt zajlott le Kaposvár város felnőtt és ifjúsá­gi atlétikai verseny. A versenyeken indultak a KTSE, KSE­ a fiúgimná­zium és a PEAC atlétái, akik az egyes számokban egész jó eredmé­nyeket értek el. Részletes eredmények az alábbiak: 100 m. (felnőtt): 1. Nagy I. KTSE 12 mp, 2. Katona KLE, 3. Kovács KTSE. Ifjúsági: 1. Dobrotán Gimn. 12.6, 2. Engl KLE, 3. Csapó gimn. 110 m. gát (felnőtt): 1. Hortobá­gyi KLE 19.2, 2. Mórics KTSE, 3. Kovács KTSE. Ifjúsági: 1. Schützen,­hoffer I. KTSE 19.2, 2. Schützen­hoffer II. KLE, 3. Dobrotán gimn 200 m. felnőtt: 1. Nagy I. KTSE 25.4 mp., 2. Csizmadia Légo., 3. dr Maróthy PEAC. Ifjúsági: 1. Halm­i gimn. 27.2, 2. Nagy I. KLE, 3. Dob­­­rotán gimn. 400 m. felnőtt: 1. Simon KLE 1:00.1 p., 2. Dénes KLE.* Ifjúsági: 1. Börzsei KLE 59.6 mp., 2. Schützen- Roffer II. KLE, 3. Hargitai KLE. 800 m. felnőtt: dr Maróthy PEAC 2.17 p., 2. Merics KTSE. Ifjúsági : 1. Schützenhoffer I. 2.16, 2. He r­váth. ,1 lJ,f!]jS| 1500 m. felnőtt: 1. Merics KTSE 4:54.2, 2. Horváth KTSE. Ifjúsági: 1. Schützenhoffer I. KTSE 4:50.2 p. 2. Horváth KTSE. Súlydobás, felnőtt: 1. 1. Tarlós KLE 10.01 m., 2.Csizmadia Légó, 3. Kovács KLE. Ifjúsági: 1. Dobroán gimn. 8.55 m., 2. Jobban KTSE Diszkoszvetés, felnőtt:­­1. Kato­na KLE 27.42 m., 2. Kovács KTSE. 3. Péter KLE. Ifjúsági: 1. Dobrotán gimn. 22.98 m. Gerelyvr­tés, felnőtt: 1. Kis KLE 45.60 m., 2. Bakó KTSE, 3. Puska KLE. Ifjúsági: 1. Jobban KTSE 31 m., 2. Hargitai KLE­ 3. Dobrotán gimn. Magasugrás,, felnőtt: 1. Gröller PEAC 175 cm. 2. Katona KLE 175 cm., 3—4. Hortobágyi és Puska 170 cm. Ifjúsági:­­ Dobrotán gimn. 160 cm., 2. Simon KLE, 3. Nagy J KLE. Távolugrás, felnőtt: 1. Katona KLE 592 cm., 2. Kovács KTLE 590 3. Hortobágyi KLE 564 cm. Ifjúsági 1. Nagy J. KLE 552 cm, 2. Halmos gimn. 545 cm., 3. Dobrotán gimn. 543 cm. Rúdugrás, felnőtt: 1. Bakó .-500 cm., 2. Puska KLE, 3. Kovács KLE. a játék képe is egészen megváltozott a Turul javára. Egyénileg Kis dol­gozott legtöbbet. Kár, hogy a lövései sorra­­kapu fölé mentek. Mellette Havasi és Tiszagáti érdemel dicsére­tet. Zselyivel előnyösen erősödött ,a támadósor, szélsőjét kitűnő labdák­kal látta el és ha a partnerei jobban megértik a játékát, ez ,az összeállítá­sú csatársor igen veszélyes lehet. A védelemnek még rém erénye a gyorsaság, azonban Bódis és Miklósi hosszú felszabadító rúgásokkal sok veszélyes helyzetet tisztáztak. Bol­dognak nem volt jó napja. Temesi, higgadt fellépése biztosította a mér­kőzés sima lefolyását. A mérkőzés egyébként sportsze­rűtlen epizóddal végződött a pécsiek öltözője előtt. A vesztes csapat ez utolsó percben kapott gól miatt idegileg összeropp­ant,­­ belekötöttek a játékosok a közönségbe, a KTSE rendezőjébe és végül a rendőrség ügyeletes detektvjébe is. A bot­ránynak természetesen több igazol­tatás lett a vége és a renitenskedők necsak az egyesbírótól, hanem a hatóságoktól is megkapják bünteté­süket. Csupán a rendőrség erélyes közbelépésének köszönhető, hogy a botrány tettlegességig nem fajult. Mindenesetre csodálkozunk a pé­csiek magatartásán, akik ilyen sport­szerűtlenül, durván és külvárosi módon éltek vissza a vendégjoggal. A kaposvári közönség már 2:2 állás után hang nélkül elkönyvelte a mér­kőzés sorsát, senki nem izgatott a­­játékvezető,­­de még a pécsiek igen­ gyakran becsúszott durva játéka el­len sem, így teljesen érthetetlen volt, hogy a bőrgyáriak, akiket semmiféle , sérelem nem ért, ilyen súlyosan megfeledkeztek a sportszerű viselke­désről. Megérdemelt győzelmet aratott a Turul KTSE—PETC 3:2 (1:2) — Vezette: Temesi Kínos botránnyal végződött a mérkőzés A Magyar Kupa első selejtező fordulóján a kaposvári Turul, ha nehezen is, de végeredményben győ­­zött és ezzel tovább jutott a küzde­lemben. Az évadnyitó mérkőzés nem hozott magas sz­inten utó játékot, ami nagyrészt a rettentő meleg ro­vására is írható. A csapatok a kö­vetkező összeállításban szerepeltek: KTSE: Boldog — Miklósi, Bónis­­, Kordé, Horváth II., Kalmár — Horváth I., Havasi, Kiss, Zselyi, Tiszagáti. PETC: Sárdi — Kővári, Horváth — Karácsonyi II., Kovács, Lugosi I., — Pécsi, Horváth III., ifj. Kará­csonyi, Lugosi II., Bognár. Kis indítja el a labdát és az első .10 percben három jó helyzetet hoz össze a Turul csatársor, de Kis mind a három labdát fölé lövi. A 12. perc­ben fut le első ízben veszélyesen a pécsi csatársor jobbs­zárny­a, Pécsi labdáját Miklósi emberbe vágja, a labda ismét Pécsi elé kerül és a szélső egész közelről a hálóba rúgja, 1:0-ra vezet a pécsi bőrgyár, de a kö­vetkező percben ismét a Turul van támadásban s a 15. percben Tisza­gáti beadását Horváth, a pécsi játé­kos kézzel érinti a 16-oson belül. A büntetőt Zselyi értékesíti. 1:1. Ezután hosszú ideig a bőrgyáriak vannak támadásban és a Turul vé­delem ha nehezen is, feltartóg­at­ja a pécsi csatárokat. Nem szabad arról sem megfeledkeznünk, hogy Kalmár már az 5. perctől harcképtelenné vált, el is hagyta a pályát, de visz­­szatérése után is csak statisztáló. A vezetőgólt a 35. percben szerzi meg a PETC. Horváth III. mintegy 25 méterről magas labdát ível a jobb felső sarokba . Boldog könnyelmű­ségén múlt, hogy a labda a hálóba jutott: 2:1. Fordulás után a hazai csapat rá­kapcsol és az első negyedórában erősen szorongatja a pécsi védelmet. A 14. percben Zselyi pontásan kiug­­ratja Tiszagátit, a szélső középre bead, Kis lövi a labdát s az erős lövés a kapusról kivágódik, a kapu­ban álló Kovács ki akarja emelni a labdát, azonban az a lábáról a há­lóba pattan. Öngól, 2:2. Úgy látszik, hogy a bőrgyár meg­elégszik ezzel az eredménnyel, mert nem nagyon igyekszik támadni, tud­ja, hogy a döntetlen eredmény is elég neki a továbbjutáshoz. Néhány komoly Turul támadás alakul ki a 40. percig, eredmény nélkül, végre a 41. percben egy szögletrúgásból születik meg a győz­tes gól. Villám íveli a labdát a bal­oldalra, onnan Tiszagáti rászúrja, az ellenfélről visszapattan labdát Zselyi Dobri elé kotorja, aki a kapu előtti kavarodásból a hálóba vágja a győzelmet és egyben továbbjutást jelentő gólt. 3:2. A hátralévő néhány perc alatt egy bőrgyári komoly támadás tar­kítja a játékot és utána Temesi já­tékvezető a mérkőzés végét jelzi. A kék-sárgák csapata az első fél­időben nem nyújtotta az­t a játékot, amit tőle várt a közönség. A táma­dásokból hiányzott a férfias fellé­pés, ami nagyban növelte az ellenfél jó helyzetét. Szünet után már len­­­dületb­e jött a csapat és nem igen hagyták élni a pécsiek, így aztán 1944. augusztus 14. Gömpös és Gáspár K­F. 7. úri- és női divatüzlet KAPOSVÁR, FŐ­ UTCA 11. SZÁM ízléses szolid ! Külön textil és kötöttáru nagykereskedés ! KRAC—Siófok 4:2 (4:2) Tegnap, vasárnap a KRAC csapa­ta is győzelemmel hagyta el a pá­lyát. Siófokon játszott Magyar Ku­pa mérkőzést s megérdemelt győzel­met aratott. A mérkőzés első percei­ben már átvette a játék irányítását a Rákóczi és Kovács góljával meg­szerezte a vezetést. A siófoki csapat 2:2-es eredmé­nyig mindig egyenlített s a KRAC mindig megszerezte a vezetést, míg a mérkőzés 32. percében Kovács 3:2-re állítja az eredményt s utána Galgóczi lövi a mérkőzés utolsó gól­ját. Forduló után a nagy hősért mindkét csapatból kivette az erőt s­­különösebb esemény nem is törté­nik a pályán. A Rákóczi góljain Kovács és Galgóczi osztoztak egyen­lő arányban. A mérkőzést Balog ve­zette. A Rákóczi az alábbi összeállí­tásban szerepelt: Karczagi — Tamá­si Turmann­, Légrádi — Poór, Fé­nyes, Hanga — Gyánó, Galgóczi, Kovács, Szőllősy, Radnai. Nagy érdeklődés mellet zajlottak le Pécsen a hadtest levente ökölvívóversenyek A kaposvári leventék 4 első, 3 második és 1 harmadik helyezést értek el Tegnap rendezte meg a PLE Pé­csen a városi fürdőben a IV. hdt. leventéinek válogató ökölvívó verse­nyét, melyen 39 levente indult. A nagy érdeklődés mellett megtartott versenyen nagy küzdelmek után Pécs 7, Kaposvár 4, Barcs és Szek­­szárd 2—2, Dombóvár pedig 1 első helyezést ért el. Pontversenyben 1. Pécs 46, 2. Kaposvár 35, 3. Barcs 33, 4. Sze­kszárd 18 és 5. Dombóvár 9 ponttal. A kaposvári leventéket Kocza, Bóna, Horváth T., Berkes, Jávor, Lukács, Takács és Szabó képviselték, akik közül Kocza és Bóna a leventeifiak papír és légsú­lyában első, Horváth Jávor és Ber­kes pedig a harmat, váltó, illetve a pehelysúlyban második, míg Lukács a középsúlyban harmadik helyezést ért el. A leventelegények csoportjá­ban Takács a hármat, Szabó pedig a pehelysúlyban első lett. A kaposvá­ri leventék eredményével — az uta­zási nehézségek és az idegen kör­nyezet figyelembevétele mellett — meg lehetünk elégedve annak elle­nére, hogy a legesélyesebb ökölvívó­juk Horváth Tibor a döntő mérkő­zés II. menetében szem­ély sérül­és miatt nem folytathatta a neki biz­tosnak látszó küzdelmet. Az értékes díjakat a hdt. lev. pa­rancsnok osztotta ki az első helye­zetteknek, akik a IV. hadtestet kép­viselni fogják Balatonfüreden szep­tember 7—8-án megrendezésre ke­rülő országos levente bajnoki verse­nyen. Gyorsleventék szép sikere A kaposvári gyorslevente szak­osztály, mely Sáfrány János nagy­szerű vezetése alatt működik, tegnap részt vett a fehérvári kerékpárver­senyen, melyen szép eredményeket értek el a kaposvári fiúk. Tegnap reggel 6 órakor került megrendezés­re az ötös levente csapatbajnoki ver­seny, melyen 120 résztvevővel 11 egyesület indult. Éppen ezért, te­kintve a nagy mezőnyt, értékes a kaposvári leventék országos viszony­latban is szép eredménye, ugyanis egy harmadik és egy negyedik helye­­zést érte­k el. A csapatversenyben pedig ötödik helyen végeztek. Az 50 km-es utat 1.12 órás idővel járták meg a fiúk. Felhívás a gyorsleventékhez A gyorslevente szakosztály ezúton, is felhívja a tagokat, hogy holnap, 15-én reggel fél 6 órakor jelentkez­ni kötelesek a Turul sportpályán onnan indulnak az abaligeti portya bajnokságra. Nyomatott a Somogymegyei Nyomda Részvénytársaság nyomdájában Kaposvár, Korona­ utca 7. — Igazgató : Czanyó Sándor, Felelős kiadó : dr. Kis György. — Felelős nyomdavezető : Szita Lajos.