Somogyi Ujság, 1944. augusztus (26. évfolyam, 173-197. szám)

1944-08-21 / 188. szám

SPORT Az Ernőházyné,Mácsovicsné pár megnyerte az orsz. vidéki női párosbajnokságot Nagy sikerrel fejeződtek be a kaposvári teniszbajnoki versenyek Ha délután játszák le a vegyespáros vidéki döntőt Az országos­­vidéki csapat és egyéni teniszbajnokság ötnapos ver­senyei tegnap délután befejeződtek.­­Az egyéni versenyek győztesei Dél, Alföld és Felvidék játékosaiból ke­­rültek ki. A versenyek legnagyobb meglepetése a déli kerület női pá­rosának győzelme: dr Emőházyné, Mácsovicsné biztos győzelmet arat­tak dr Oláhné Gaál női páros ellen, pedig dr Oláhné női egyes bajnok­ságot nyert, Gaál pedig második le­t. A déli kerület férfi versenyzői má­sodik helyezéseket értek el, a férfi­­párosban László,gróf Festetics második lett, a férfi egyesben pedig a harmadik helyen végzett László. A versenyek dr Kaposváry György polgármester zárószavaival értek vé­get. Köszönetet mondott a tenisz szö­vetség elnökségének azért, hogy Ka­posvárra hozta ezt a nagyjelentőségű versenyt, ami a vidéki teniszélet évenként megismétlődő legnagyobb eseménye, elismerését fejezte ki dr Ernőházy Lajosnak, a KTSE te­­­­iszszakosztálya elnökének, aki fá­radhatatlan szervezője volt a lezaj­lott versenyeknek, végül a­ vidéki versenyzőknek mondott köszönetet. Nagyszerű időben, meglehetősen nagy érdeklődés mellett játszotta le a két kaposvári csapat a Rákóczi­­pályán a Magyar Kupa küzdelem második fordulóját, melyen nem várt nagyarányú győzelmet aratott a zöld-fehérek csapata. Az öltözőkben jó hangulatban ké­szülődnek a játékosok a Rákóczi változatlanul abban az összeállítás­ban játszák, mellyel Siófokon is sze­repelt. Szomba­ton ugyanis az a hír futott szét a városban, hogy Szabad­kai is résztvesz a mérkőzésen. De mint kiderült, csak vaklárma volt. A kék-sárga öltözőben bizakodó a hangulat. A csapat Kiss kivételével — aki csütörtökön edzés közben megsérült — együtt van. A Turul­éi űzőben új játékossal is találko­zunk: Riegler, a Magyar Pamut volt csatára a kék-sárgákhoz kérte le­igazolását, minthogy Kaposvárott teljesít szolgálatot. A csapatok az alábbi összeállítás­ban lépnek pályára: KRAC: Karczagi — Poór, Légrá­­dy, — Hanga, Tamási, Fényes — Gyánó, Galambos, Kovács, Szőllősi, Radnay. KTSE: Boldog — Bódis, Ott — Kordé, Horváth II., Simon — Hor­váth I., Riegler, Havasi, Zselyi, Ti­­szagáti.­­ A Turul kezd és nagy lendülettel fut le a balszárny. A 2. percben Ti­­szagáti szögletet rúg, a KRAC véde­lem visszaveri a támadást és a kö­nkik az ország legtávolabbi részeiből jöttek Kaposvárra a jelenlegi nehéz utazási viszonyokat közepette. Az egyéni versenyek részletes eredményei az alábbiak: Férfi egyes: 1. Bartes Kassai VKTE (döntő 6:2 6:2 6:0), 2. Milassin Kassai VKTE- 3. László BSC és Ker­tész Cséplért GyTK. Női egyes: 1. Dr. Oláhné Szegedi TK (döntő 6:1 6:4), 2. Gaál Szegedi TE, 3. dr Ernőházyné KTSE és Ma­jor Irén Kecskeméti AC. Férfi páros: 1. Bartos—Milassin Kassai VKTE (döntő 6:1 6:2 ,8:6), 2. László—gróf Festetics BSC, D. Paulini KEAC—Brindusa KTC és Lackó­-Willer REAC. Női páros: 1. Dr. Ernőházyné— Mácsovicsné KTSE (7:5 4:6 6:3), 2. Oláhné—Gaál SzTE, 3. Major Irén KAC—Horváthné KTSE és Prácser ATE—Lászlóné PSC. Vegyes páros: az első és második helyért holnap mérkőzik Bartos— Gaál v­sgyespáros a László—dr Oláh­né vegyespáros ellen, 3. helyezett a­­Braneusa Kolozsvár—Major Erb* Kecskemét vegyespáros. vetkező percben már Kovács ugrik­­ki, egyedül húz a kapura,, Boldog a balsarokban bentragad, Kovács pedig laposan az ellen­lkező sarokba lövi ,a labdát. 1:0. A KRAC támadások is­métlődnek, a 14. percben szöglet lesz, a labda Kovácshoz kerül, ha­talmas lövését Boldog kiejti és mi­előtt még a Turul védelem beavat­kozhatna, Radnay laposan a jobb sa­rokba vágja. 2:0. A 20. perc körül a KTSE is támadást vezet, Tiszagáti ügyesen lefut, bead Havasi elé, de a csatár mellé lövi a labdát, pedig jó helyzetben volt. Hamarosan ismét veszélyben van Karczagi kapusa­, aki egy labdára kifut, elfogni azon­ban nem tudja és Zszelyi az üres ka­­pu fölé lövi. A 25. perc meghozza a kajk-sárgák gólját­: Kordé Horváth I.-et szökteti, a szélső beadását Rieg­ler lövi kapura, Karczagi hatalmas vetődéssel kiöklözi, de Havasi gyor­sabb, mint­ a védelem és közelről a hálóba vágja, 2:1.­­A lövés pillana­tában Karczagi még a földön volt, beavatkozni nem volt alkalma. A 29. percben Szőllősy támad, de a 16- oson kívül dancsolja a Turul véde­­le­m, a megítélt szabarúgást Kovács hatalmas erővel vágja félmagasan Boldog mellett a há­lóba­, 3:1. Ragyogó gól volt. A kék-sárgák megfeledkeztek a sor­falról. A 32. percben még egy jó helyzet kínálkozik a kék-sárgák szá­mára. Zselyi egyedül jut fel a 16-os oldalvonalára és majdnem az alap­vonalról bead, Rieger és Havasi egy­­vonalban állanak a kapu előtt, Rieg. Flerhtez előbb ér a labda, rövi i­de mellé. A támadásra a zöld-fehérek góllal válaszolnak. Szőllősy a 35. percben egyedül lefut, a Turul védők kisérik, de nem zavarják és Szőllősi közel­ről laposan a hálóba gurít. 4:1. Nagy lendületben van most a Rá­kóczi támadósora, a Turul védelem a váratlan gólok miatt kapkod, ezt a helyzetet Kovács a 36. percben jól kihasználja, ,egyedül viszi a labdát és a­­ 16 -oson kívül megeresztett lövés a hálóba jut. 5:1. Hatalmas iram folyt eddig a pá­lyán mindkét részről , most egy kicsit lanyhul, de látszik, hogy egyik fél sem adja fel a küzdelmet, csak a kedvező pillanatra vár. Azonban az utolsó percekben Zselyit a játéktér­ről lehívják, mert haladéktalanul szolgálati helyére kell mennie. A Turul-öltözőben csendben pi­hennek a játékosok, Zselyi távozása elkedvetlenítette a játékosoka­t, úgy­látják, hogy most már reménytelen a helyzet. A zöld-fehérek örülnek a szép góloknak, amit megérdemelten szereztek. Szünet után a KRAC lendül tá­madásba, a 2. percben Galgóczi tá­mad, de felvágják, a labda azonban a Turul 16-osán marad, Boldog ka­puja előtt kavarodás támad és a szo­rongatott Turul védelem nem tud felszabadítani, sőt ott öngóllal ter­heli a hálót, 6:1. A játék lassan ella­posodik. A 10 emberrel játszó Turul néhány kísérletiet tesz, hogy az ered­ményen szépítsen, de most már hi­ányzik az önbizalom is. A zöld-fehé­rek a további gólokat nem erőltetik, a csatársor inkább a saját szórakoz­tatására játszik. A Rákóczi—Turul találkozó nem­csak küzdelem volt, de helyenként egészen jó játékot nyújtott és ez fő­leg a Rákóczi játékára mondható. A mutatott já­ték alapján a KRAC na­gyobb győzelmet is arathatott volna, ha szünet után a csatársor komo­lyabban veszi a mérkőzést. Minden részében jobb volt a zöld-fehérek, és fejjátékban ,­egyaránt felülmúlta ellenfelét. Karczagi jól jött ki kapu­jából, de labdafogása néha bizony­talan volt. Légrády és Tamási jól romboltak, Hanga és Fényes hasz­nálható labdákkal tömték a csatáro­kat, akik közül Kovács magasan ki­emelkedett és mellette lendületbe jöttek a többiek is, főleg Szőllősi és Radnay. A Turul játékán erősen meglát­szott, hogy a csapat még nincs együtt, ami főleg abban mutatko­zott meg, hogy sok volt a rossz lab­­datovábbítás, nem sikerült­ek a lövé­­sek és nem volt folyamatosság a tá­madások felépítésében. A Turulban a védelem volt a csapat veszte. Bol­dog nem tudta megérezni, mikor kell kijönnie, Horváth II. bizonyta­lan volt, Havasi megfelelőbb volna a kullancs szerepre, az állandó hely­cserékkel egyik poszton sem tudja képességeit kifejteni. Nagy győzelmet aratott a Rákóczi a Turul elleni Kupamérkőzésen KRACEKTSE 6 : 1 (5 : 1) 21- én hétfőn 22- én kedden VÁROSi mozi Nagyszerű új magyar film 1 SZELECZKY ZITA, SZILASSY LÁSZLÓ, DAJKA MARGIT, LATABÁR, VASZARY, CSORTOS szenzációs alakításával: ZENÉLŐ MALOM Elsőrangú kacagtató vígjáték: 23-tól szerdától 27-ig vasárnapig A legújabb magyar film 1 Felsőd Irén, Tatai Ida, Szilassy László, Latabár, Csortos főszereplésével : MUKI Sok bonyodalom, kacagás és mulatás egy rozoga autó körül. 22- én kedden 23- án szerdán APOLLÓ MOZI Murát! Lili, Lengyel László, Ilosvei Katalin alakításával. KÖLCSÖNADOTT ÉLET Nagyszerű magyar film, u­tadítok Kaidat*: Kóznapon S. léli órakor. Vasárnap ás ünnepen d. a tő! II. 30. S3. 8. S és 7 órakor Kóznapon S órakor és vasárnap és ünnepen fél 11 órakor mérsékelt helyárakkal. rtzvetesi! is­ rak íi'iíillbeti száz­v napon át csak a Városi Moziban ! 1944. augusztus 21. -----------------------­ A TURUL ÉTTEREMBEN minden este Dankó Lajos cigányzenekara muzsikál. A KORONA ÉTTEREMBEN minden este HORVÁTH IMRE cigányzenekara muzsikál. Apróhirdetés SÜRGŐSEN KERESEK egy gépészt, aki a szivógázmotor kezeléséhez ért. Godina Lajos malombérlő Zselickislak. ___________________________ 16318 ELAŐ egy hatszemélyes boros- és vízeskészlet, 4 drb kép blondell rámában, alpacca evőeszköz, stb. Megtekinthető naponként délután 8—5 ig Kassa­ utca 13. szám alatt. 16423 JÓMENETELŰ FŰSZERÜZLET öreg­ség miatt eladó. Horváth nővérek Belle, Arany János utca. 16681 ELADÓ kettőszobás nyaraló Fonyódon 300 n. öl gyümölcsössel. Cím: Ginzery András­né Fonyód, Sándor­ u. 3. 16683 Írógépének javítását és karbantartását műszerésszel végez­tesse. KAPOSVÁR, FŐ­UTCA 26 — Telefon: 388 Nyomatott a Somogymegyei Nyomda Részvénytársaság nyomdájában Kaposvár, Korona­ utca 7. — Igazgató : Czanyó Sándor, Felelős kiadó : dr. Kis György. — Felelős nyomdavezető : Szita Lajos.