Somogyi Ujság, 1944. szeptember (26. évfolyam, 198-222. szám)

1944-09-25 / 217. szám

6 S­PORT Megérdemelten győzött a Turul KTSE-Zrinyi 2:0 (1:0) Amikor a női kézilabda bemutató­­ja végetért, mintegy ezer néző várja már a sorra kerülő KTSE-Zrínyi mérkőzést, mialy i­smét komoly erő­próba elé állítja a kék-sárgák csapa­tát. Ezt a próbát is kiállta a Turul együttese, bár a csapat Havasi nél­kül szerepelt, aki időközben, katonai szolgálatra vonult be. A vendégcsa­pat már délelőtt megérkezett gépko­csin és így pihenten léptek pályára. KTSE: Boldog — Miklósi, Ott — Zsoldos, Horváth II., Simon — Hor­váth I., Nyári, Bódis, Zselyi, Tisza­gáti, Zrínyi, Kovács — Horváth, Kis — Pap, Pörge, Tábori — Németh, Mi­­h­alicz, Dombai, Juhász, Vojnovits. Kezdés után nyomban felvonult a Zrínyi támadáséra és Vojnovits lö­vése máris a kapu előtt süvít és az 5. percben Dombai lövése alig a ka­pu felett surran ki a játéktérről. A kanizsai fölény elég hosszú ideig tart és a kéksárgák védelme komoly próbát áll ki. A 10. percben Miha­­lk'Cz éles lövését Boldog a léc fölé nyomja. A szögletrúgást is sikerül elhárítani a Turul védelemnek. A 12. percben vezeti az első támadást a Turul jobbszárnya Bódis labdáját Vilám fogja el, a szélső kapu elé kan­­yarodik, de a lövése Kovács zsák­mánya lesz. De máris a Zrínyi tá­mad és a 15. percben Juhász közel­ről mellé lő. A következő percben egy veszélyes támadást Horváth N­. Ikézzel akadályoz meg, a 10-es vonal­ról megítélt szabadrúgást Boldog bravúrosan üti ki. A Turul még min­dig nem tud kibontakozni, bár a 20. percben Zselyi kétszer is jó hely­zetben van, de lövései messze elke­rülik a kaput. A 25. percben ismét gyors kanizsai támadás veszélyezteti a Turul kapuját. Németh elfut­ott mellett, erős lövése azonban a kül­ső hálót találja. A 31. percben fel­nyomul a Turul. Bódis egyedül ki­ugrik, kapura tart, de támadását az utolsó pillanatban Horváth szög­letre szereli. A 40. percben Bódis is­mét támad, a labdát a kanizsai vé­delem partvonalon kivágja Villám . Vezette : Megyer dobása a 16-oson belülre száll, amit Nyári fog el és egyből értékesít: 1:0. Ezután ismét támadást indít a ka­nizsai csapat de nemsokára a játék­vezető a félidő végét jelzi. Szünetben a vendégcsapat a pá­lyán pihen. Népes szurkológyűrű ve­­szi körül a kanizsai játékosokat, akik remélik, hogy a második félidőben nem maradnak adósak a góllal. A kék-sárgák az öltözőbe vonulnak és zárt ajtók mögötti pihennek. Fordulás után lassú játékkal kez­dődik a félidő s amikor Tiszagáti az 11. percben váratlanul lefut, még sen­ki sem gondolja, hogy újabb gólt kap a vendégcsapat. Ugyanis Tisza­gáti beadása pontosan Zselyi elé száll,, am­ köztelről­­váratlanul lapo­san a bal sarokba vágja a labdát, 2:0. A játék további során sok megle­petést szállít a kék-tárgák támadás­­sora. A 10. percben ismét Tiszagáti indít el egy szép tám­adást, amit Zse­­lyihez továbbít, a csatár lövését azonban a kapus fogja. A kanizsai csapat mindig jobban visszaesik és egy kis mezőnyjáték után újból megindulnak a Turul csatárok táma­dásai. A 20. percben Zselyi lapos lö­vése mellé megy, majd a 35. perc­ben Bódis közeli lövése gurul el a kapufa mellett, úgyhogy az ered­mény nem változik. Az utolsó perc­ben egy erős rohamot vezet a Zrínyi, előbb Mihálecz, majd utána Németh lő kapu mellé és ezzel a mérkőzés véget is ér. Ezen a mérkőzésen két ellentétes félidőt láttunk. Az első játékrészben a kanizsai csapat támadott többet, né­hány jó helyzetet hozott össze, azon­ban a csatársor — részben a balsze­rencséje részben a kitűnően védő Boldoggal az, élén a Turul védelem időben beavatkozott — eredményte­­len volt. Szünet után teljesen meg­­válozott a játék, a vendégcsapat alig jutott szóhoz, ellen­ben annál többet támadott a kék­isárgák csatársora. Azonban a csatársor lövéseit nem ki­sérte szerencse. Egyénileg dicséretet érdemelnek: Zselyi, Tiszagáti, Villám, Simjon, Zsoldost közt, Beteg, illetve Pörge és Hor-Vojnovits, Juhász. váth. A játékvezető elfogadhatóan vezette a mérkőzést. KSE B)—Somogyudvarhely 8:1 ,5:0.­ Vezette: Győrfi. A kaposvári leventék B) csapata biztosan és meg­érdemelten győzött. Góllövők: Lu­kács 3, Mihalivts és Máli, illetve Kovács. Kaposvári Levente A)—Taszári Száudfe 0:0. A csatársorában tarta­­lékos kaposvári leventék nem tudtak gólt lőni a lelkes taszáriaknak. 1944. szeptember 25. Kikapott Nagykanizsán a Rákóczi M­IE-KRAC 6:3 (3:2) A kaposvári Rákóczi tegnap, va­ósan jól játszott- azonban a góllövés sehogy sem menn­­. Kovács két góljá­val vezetett már a Rákóczi az első félidőben 2:1-­re, amikor a bíró in­dokolatlanul 11-est ítélt a kaposvá­riak ellen s az egyenlítés után telje­sen letört a csapat. A zöld-fehérek másik gólját Szőllősy lőtte,­sárnap újbóli gyenge napot fog­t­ ki. A tartalékosan utazó csapatot még határtalan balszerencse is kisérte nagykanizsai útján. Mindehhez, já­rult még a játékvezető oktalan, egy­oldalú bíráskodása is, így a játéko­sok hiába küzdöttek. Meg lehetet­t állapítani, hogy a csapat határozat- Szépen sikerült a kaposvári kézilabdázó hölgyek első nyilvános bemutatkozása Vasárnap délután jóval fél 3 előtt, siető lányok érkeznek a Turul-pályá­ra, mintha csalfél egy színházi premi­erre mennének. A levente-otthon öl­tözői lassan benélpese­dnek a­­KTSE női kézilabdázó csapa­tjainak játéko­saival. A szakosztály bemutatkozásá­ul nagy izgalommal készülnek, mind­­egyik jól akar szerepelni. Hiába, a hölgyek még a sportban is azok ma­radnak, mert mielőtt a két csapat a pályára lép, még egy utolsó hajsimi­­tás, igazí­lás a shortokon és három­ negyed 3-ifik­ az, alábbi két csapat jut a pályára vitéz Adorján ,József játékvezetővel. KTSE: Kövesi — Szabó, Scholtz­­- Farkas, Matók- Oláh — Szaityin, Riegler, Györfi, Szegedi Solymosi. Légó kezp.: László — Szőke, Szu­­limán, — Csiszár, Simon, Kelemen, — Gáspár I. Jakab, Pintérné, Nagy­­né, Heisz. A Turul csapata sárga ingben, a Légó pedig fehérben játszik. Nyom­ban az első percben változatos já­ték alakul ki, egyformán támad mindkét csapat. A gólszerzésben azonban a sárgáknak kedvez, a sze­rencse és két gól előnnyel fordulnak. Mindkét gólt Győrfi do­bt­a. Szüne után az összeállításban vál­tozás történik. A kék-sárgák új já­tékosai a következők: vitéz Adorján­­né, Sós, Geiszler, Táncos, Kun és Hagymási. A Légó új játékosai: Mol­nár Kővári, Nagy, Gáspár II. és Sülé. A szünet után újult erővel folyik a játék, mindkét részről változatos és ötletes támadásokat látunk". A fehé­reknek ezúttal sincs szerencséjük a gólszerzésben, míg a sárgák Szattyin révén egy góllal megtoldják a vég­eredményt, így végeredményben 3 0 arányban győztek a kék-sárgák. A Turul vezetősége elismerést ér­demel, hogy hosszú évek után Kapos­vár is megteremtené egészen komoly formában a nők részére a sportolás lehetőségét és az első nyilvános sze­replésen jól mozogtak a lányok, akik egy hónap alatt sajátították el a ké­zilabdázás tudományát. Néhá­ny já­tékos közülük máris egészen jó for­mát árult el. A kézilabdázók lelkes vezetője vitéz Adorján József, a csa­patok szép játékában megtalálta fá­radozásai eredményét. A kaposvári gyorsleventék portyája Pécsett A kaposvári gyorsleventék vasár­nap ismét portyán voltak. Reggel fél hét órakor indultak Sáfrány János szakoktató vezetése mellett s az irány ezúttal Pécs volt. A fiúk nagy­szerűen bírták a hosszú utat és él­ményekben ismét gazdagodva tértek este vissza Kaposvárra. Útjuk azon­ban nem volt ment, ezúttal sem kel­­l­tmetlen meglepetésektől. Sem Göd­rében, sem Pécsett nem várták a fiukat, holott szabályszerűen előre értesítették Gödrét­­és Pécset is az érkezésről és a portyaszabályok ér­telmében a befutó állomáson iga­zolni kell a kerekesek idejét. A pé­csiek tartózkodása lepte meg leg­jobban a portyázókat mert hiszen ez a város volt az út vége és csodál­koztak a fiúk azon, hogy odaát a Me­csek alján nem értékelik kellőképen a sportnak e szép nemét. Ostfil VÁROS! MOZI 20­ 101 a szezon legújabb magyar filmje hétfőtől Szilassy László, Egry Máris, Halmay Tibor, Tompa Pufi főszereplésével , 27-ig A SZÍNHÁZ szerelmese szerdáig Nagyszerű, kacagtató zenés vígjáték. M­APOLLO MOZI A szezon egyik legszebb filmje, csütörtöktől Alida Vali, Fosco Giachetti főszereplésével AZ ÖRÖK KÜZDELEM I. része *"‘8 ÉLNI AKARUNK vasárnapig________Három ember tragikus szerelme a forradalom poklában. Eltanások rtadetoi köznapon 3. IM7 órakor, vasárnapés ünnepen d m. tel ti, (. te­l ti­­ órakor. Köznapon 3 órakor és vasárnap és Dnnopen _______________________fél 11 órakor mérsékelt holyárakkal _________________ ______________WgyalswT l«rtr«k ■''•’•aVbea •%*»» napon át csak a Várost MonQtal Elo­egT*«rtrr» -lés tár ■,­­rtrr^lése r,lett negyed órait tart­unk i­nn______________ TANKÖNYVEK, füzetek, iskolai felszerelések, beszerezhetők a Somogymegyei Nyomda Rt. könyvesboltjában Nyomatott a Somogymegyei Nyomda Részvénytársaság nyomdájában Kaposvár, Korona­ utca 7. — Igazgató : Czanyó Sándor. Felelős kiadó : dr. Kis György. — Felelős nyomdavezető : Szita Lajos. Töltőtollak nagy választékban a Somogyin. Nyomda könyvesboltjában