Sporthirlap, 1918. július-december (9. évfolyam, 26-52. szám)

1918-09-30 / 39. szám

c. oldal. M&sotfic B­­ossjáig. B3E—MIC 1:0 (1:0). Millenáris pálya. Bíró: Kiss Tivadar. Győzött a szerencsésebb csapat. A győztes gólt Weishauss lőtte. MFC-Wekerle Petepi SpK 4:1 (3:0). Sorok­­sári­ úti pálya. Bíró: Schlesinger. A MFC biztos győzelmet aratott. A gólokból Nikelsburger hármat lőtt. UTSE—VÁC 13:0 (6:0). Margitszigeti pálya. Bíró: Kenessey. Az UTSE nagyszerű játékkal győzött. JSC--Zuglói SpE 3:1 (1:0). Millenáris pálya. Bíró: Leiner Mór. A gólokat Rakitovszky (2) és Csutorás lőtték. UMTE—EMTK 2:1 (0:1). Rákospalotai pálya. Bíró: Varga Miklós. Az első félidőben az EMTK, a másodikban az UMTE volt fölényben. Vidéki mérkőzések. (Kzom­bat hely.) Szombathelyi SE—Győri El­ O 0:0 Bíró: Farkas István. _ A két rivális­nak a kerületi bajnokságért vívott mérkőzése 2000 főnyi közönség előtt izgalmas és erős já­ték keretében folyt le. Az eredmény megfelel az erőviszonyoknak, bár hellyel-közzel Szombat­hely volt némi fölényben. A játék folyamán különösen a védelmek végeztek derék munkát. (Kolozsvár.) Kolozsvári AC — Kolozsvári TC 2:1 (0:01. Biró, Nagy Lajos. Az erdélyi kerü­let bajnokságának első mérkőzése. Pozsony: PTTE—Tatabánya 2:0. Biró Sporkó. A bajnoki mérkőzést a PTE fölényesen nyerte. Külföldi eredmények- Prága. WAC-OFC 4:3. Bill. Rapid—Floridsdorf 1:0 (1:0). Szövetségi díj. I. osztály. MTK—FTC 2:1 (1:1). Biró* Kreutz. Harmadik A­ osztály. (Bajnokság.) RAFC—Pénzintézet 1:0 (1:0). Lágymányosi pálya. Bíró: Roller. Ifjúsági mérkőzések. (Bajnokság.) I. osztály. UTE—Vasas 1:1 (0:0). Biró: Bóna Pál. MTK—FTC 3:2 (2:1). Biró: Fiedler. II. osztály. NSC—Famunkások SC 2 : 0 (1 :0). Biró: Varga Miklós. Nyomdász—Megyeri SC 2:2 (0:2). Piró: Leiner Mór. MAC-TTC 4:1 (2:0). Biró: Weisz T­UTSE—VÁC 1:0. Biró: Roller. A mérkőés a második félidő 9. perecben félbeszakadt. SPORTHIRLAP Az 1. osztályú hadibajnokság állása 1918. szeptember 30-án. (ILSz bajnokság.) OTK—Vérhalom kis csa­pata 2:0 (0:0). Biró: Schissler. Barátságos mérkőzések. Testvériség II—ETC II 1:1 (0:0). Biró: Bóna Pál. UTE komb.-FSC 3:1 (1:0). Biró: Engel Pál. UTE komb. II-FSC II 1:1 (0:0). Biró: Engl. MFC II-WSC II 5:0 (3:0). Biró: Szigeti. Knajjji Miksa meghalt. Fájdalmas gyász súj­tott le a magyar football sportra: vasárnap délben 12 órakor 23 esztendős korában meghalt Knapp­­Miksa, az MTK sokszoros reprezentatív kapusa, footballista gárdánknak egyik legnépszerűbb és legszimpatikusabb tagja. Tíz nappal ezelőtt spanyol beteg­ségbe esett, tüdőgyulladást kapott s a gyilkos háborús epidémia elpusztította fiatal életét. In­telligens, képzett fiatalember volt Knapp Miksa akit rajongó szeretettel vettek körül klubtársai és sportbeli bajtársai egyaránt. Műegyetemi ta­nulmányainak befejezése előtt állott s szolgálta a hazát zászlósi rangban, s legutóbb pedig mint a katonai rendőrséghez beosztott tiszt telj­esített szolgálatot. Az MTK csapatának játékosai az FTC elleni mérkőzésen fekete karszalaggal adtak külső kifejezést őszinte gyászuknak. Az elhunyt footballistát kedden délután temetik. A Mi­?, gépgyári sportkör gyásza. A Máv­ első csapatának kapuvédője, Fock Béla meghalt spanyol betegségben. Klubtársainak nagy rész­vétele mellett vasárnap temették el. atlétika. Az MTK versenye. Alig 200 főnyi néző előtt tartotta meg az MTK atlétikai versenyét. A versenyt az utána következő football mérkő­zésre való tekintettel gyorsított eljárással bo­nyolították le. Ez ismételt incidensekre vezetett Goldmann versenyrendező és Csurgay szövet­ségi képviselő között. Az MTK a versenyeket lehetőleg párosával bonyolította le és emiatt egyes verseny­ek a startról lekértek. Ez volt az eset a 000 méteres ifjúsági síkfutásnál is, amelyet a távolugrással egy időben rendeztek meg. A startet Goldmann nem akarta bevárni a jelentkezett MAC atlétákat és Csurgay tilta­kozása ellenére elindította a mezőnyt. Csurgay 30 méter után a futókat megállította és a már teljes mezőnyt újra indíttatta. A parallel ren­dezés eredménye volt, hogy ebben a re­zenyben, egy körrel többet futottak a versenyzők. A versenyre több utónevezés érkezett, ezeknek előnyeit a távollevő hivatalos handicapper he­lyett az MTK maga állapította meg. Egyetlen értékes eredmény Grosz István (MT­K)­­ angol mértföldes futása volt. Részletes eredmény. Szenior versenyek. Súly­­dobás kép: 1. Kaim Ferenc (MTK) 3­20 m. e. 12 41 m. 2. Közúti Vilmos (MAC) 1. m. e. 11*71 m. 3. Molnár Gyula (MTK) 3 m. e. 11­ 62 m. 5 induló. 1 angol mértföldes síkfutás kép: 1. Grosz István (MTK) ser. 4 p. 31­6 mp. 2. Fényes Márton (MTK) 65 m. e. 3. Jankay István (MAC) 85 m­. e. 4 induló. 10 m. nyerve 25 m. harmadik. 220 yardos gátfutás: 1. Helfer Béla (MTK) 28­4 mp. 2. Ranh Ferenc (MTK) 2 induló. 20 m. nyerve. 200 m. síkfutás (bajno­kiz.) 1. Helfer Béla (MTK) 25 mp. 2. Svocsárdy Lajos (MTK) 2 in­duló, könnyen nyerve. Távolugrás: 1. Helfer Béla (MTK) 6­06 m. 2. Salgó Imre (MTK) 5­80 m. 3. Molnár Gyula (MTK) 5­87 m. 4 induló. 200-1-200-1-400-1-800 m. staféta futás. 1. MTK a) (Fremiann, Sleffer, Klein, Grosz) 4 p. 0 4 mp. 2. MTK b) (Salgó, Kocsárdy, Medvéd, I­­olnár) 20 m. nyelve. ifjúsági versenyek. 100 m. síkfutás hét két­­előfutam után. 1. Magyar József ( ITK) 2 m. e. 12 mp. 2. Hannath László (MTK) 4 m. e. 3. Várfoky Vilmos (ÚTE) 4­5 m. e. 1 m. nyerve, centiméterekkel harmadik, 9 induló. Junior magasugrás: 1.­ Székely László (MTK) 160 cm­. 2. Farkas Endre (FTC) 160 cm. 3. Imre Andor (MTK) 116 cm. 7 induló. II. oszt. távolugrás: 1. Halas Ferenc (FTC) 5­66 m. 2. Imre Andor 5­47 m. 3. Magyar Jó­zsef 5*40 m. 8 induló. 3000 m. 31. oszt. síkfutás: 1. Buday Elemér (MAC) 11 p. 33*8 mp. 2. Garay Sándo­r (MTK). 3. Hámos József (MAC). 20 m. nyerve. 200 m. harmadik. 4 induló. Súlydobás kép: 1. Sugár Imre (FTC) 2*45 m­. e.­ 11-12 m. 2. Molnár János (MTK) 1-70 na. e. 10-80 m. 3. Toldy István (FTC) 120 m. e. 10-70 m. 8 induló. 110 tu. gátfutás: 1. Magyar József (MTK) 18-2 mp. 2. Imre Andor (MTK). 3. Várfoky Vilmos (ÚTE). 12 méterrel nyerve, fél méterrel harmadik. 5 induló. 200 méteres síkfutás kép: 1. Komlós László (ÚTE) 15 m­. c. 24­2 mp. 2. Schneller Ármin 12 m. e. 3. Halas Ferenc (FTC) 12 m. előny. 1 m. r.ysive, fél méterrel harma­dik. 8 induló. Az FTC 10 km-es gyaloglóversenye. Vasárnap délelőtt a Népligetben rendezett verseny­ ered­ménye: 1. Róna Sándor (FTC) 56 p. 19 mp. 2. Lányi Miksa (FTC) 56 p. 47 mp. 3. Páskól Ignác 56 p. 43 mp. 39. Kertszí