Sporthirlap, 1920. július-december (11. évfolyam, 53-104. szám)

1920-11-22 / 94. szám

Borén Eiznő és a válogatás. Egy kis fatamitást tudtunk meg a válogatás titkaiból, amelyet ezért. toltunk érdemessek napvilágra hozni, mert elsősorban a főszereplőjének sze­mélye súlyt ad ennek a kis eaatnek, másod­sorban pedig azért, mert az MLÉP elnökét is batározhatjuk ezáltal az Ortű-pártiak nagy táborába. Úgy történt a dolog, hogy az MLSz elnöke éppen a levelezést nézte át az MLSz elnöki irodá­iban, amikor ugyanott és ugyan­akkor a válogató bizottság készült kimondani a verdiktet Orth fejére. Bár az MLSz elnöke nem tagja a válogató bizottságnak, a készülő Orth­e Janes akciót már ő sem tudta szó nél­kül végighallgatni s közbeszólt,­­hogyha már nem akarják Orthét betenni a csapatba csa­tárnak, — tegyék be centerhallnak.* Oprée Rezső évekig volt elnöke a válogató bizot­t­­s­ágnak s vezetése alatt sikert — sikerre hal­mozott a ma­gyar válogatott csapat­ai sem .^rméss®te*ebb tehát, hogy — a válogató bi­zottság nem akceptálta a véleményét és Orthorc teljesen kihagyta a csapatból. Üdvözlet katonáktól. A pesti huszon­­egyéveseket az idén & vidékre szólította a katonai szolgálat. Huszonegyévesek a fiuk, rajongói a ^portnak valamennyien. Elgondol­hatják, hogy a gyüngyölet nem tudja őket megvigasztalni azért, a­mit itt kellett Lágy­ulok —■ dicsőséget, klubot, bajtársakat és a sporttelep kényelmét. Szivüknek bánatát ki­öntik *v4£ány sorban, amelyet postára adnak és minden sportbeli gyönyörűségüket össze­­préselik egy-egy üdvözletben, amelyet ked­venc sportlapjuk útján juttatnak el rendelte­­tési­ helyére­. Ezen a héten is számos lapot kaptunk sportemberek üdvözlő soraival. Kecs­keméttől Friedmann László (KAOE), Szimon Deseő (.53* FC—BJTE), Weisshaus Ernő (BSE , Vrled Benző­(Angol bank), Klein Artúr(MTK), Berkes (Testvériség), Spiegl (Kelenföldi AC), Sch­berschitz Jenő (VAU), Förstner József (Angol bank). Miskolcról Habonyi Já­no­s („31“­­ FC), Békéscsabáról Floch („83* FC), Heller • (III. ker.) Györi (OSC), Reisz (III- ker.I. Ne­­j­mes (OSC), Wteinrein Győrből Troner i­s .38* FC). Szegedről Donga Ferenc (FTC) , köszöntöttük a Sporthirlapot és s­portbarátaikat , Oláh György igazolása. A III. ker. TVE és MOS­­FC közt tojás láncot járó, egyéb­ként azonban nagy klassziku védőjátékos­­ ügyében csütörtökön döntött a fellebbezési tanács. Oláh György, az osztályozó mérkőzé­sek után tudvalévően visszavonta a III. ker. TVE reaséro kért Átigazolását, de később megbánta ezt s a III. ker. csapatában akart játszani. A III. ker.-LMAFC ineosnon szere­pelt is, a­mely hőstette nagy port vert föl an­nak idején. A NIk kar. TVE ennek kilencra is ragaszkodott Oláh ezernűyéhez s azzal érvelt, hogy mint szabályosan leigazolt játé­­sát jo­­g­osan játszatta s fogja játszatni ozmán is. A­­felebbezési tanács a „33* FO részére tartotta f*u­ n Oláh igazolását, mert vélekedése szerint az MLSZ tanácsé, a mikor a „33“ FC-t az osz­­tályozóba batorozt­a, a többivel azonos jog­körrel is fölruházta s ebben bent foglaltatott az is, hogy átlépést kért játékosai az osztá­lyozó mérkőzések befejezte után még 48 óráig visszavonhatják átigazolási kérésük©­. Ez történt Olán esetében is. A Vasasok pihennek. A Vasasok cs­a­­pata három hét óta nem játszott mérkőzést. Ennek oka az, hogy a Vasasok főként fiatal erőkből álló csapatának igen sok ta­gja bevo­nult katonáékhoz s az új ő mezőállítást még nem­ sikerült megtalálnia a Vasasok intézőjé­nek. Vasárnap a Vasklub ellen fogják elő­­ször kipró­bálni az új csapatot, amely, ha tu­dásban nem is, de ambícióban bizonyára pó­tolni tudja majd az eltávozottakat. A három­hetes pihenő azonban, alig hisszük, hogy hasznár­a vált volna a Vasasoknak. Az UTE fiatal csatárai a MAFC elleni m­érkőzésen kitűnő bizonyítványt állítottak ki tudásukról. A „nagy egy“ csatársorából egy játékos saru maradt a csapatban, ennek ell­­­nére­ is három gólt tudott lőni a fiatal csatár­sor a MAFC elismerten jóképességű védel­mének. Az UTE-nek tehát nem kell félnie, h­a majd kidőlnak a s­zövegek.** Az X. osztályú szövetségi díjban már csak az IJTD II. csapata veretlen, an­ely a díjnak legjogosabb aspiránsa. Legerősebb elenfele, a BTC, a VII. ker.-től szenvedette­­el,séffe u­tán már ruögáje került a listán. Spórát igazolták az Ékszerészekben. Az intéző bizottság pénteken külön ülést tar­tott Móra Adolf igazolása ügyében és az Ék­­szerészek meghallgatása után azonnali hatály­­l­yal leigazolta részükre » Debrecenből hazajött kitűnő játékost. A VMTK átigazolási jegyét formai okokból «— perozával volt írva — nem vette figyelembe a bizottság b Mórát sem büntette meg, mert a különböző átigazolási lapokon semmit nem hallgatott el. A Húsipa­rotok óvását természetesen nem befolyásolja az átigazolás megtörténte, mert olyan mom­en­­tumokra tudnak­ hivatkozni, amelyek a bizott­ság előtt ismeretlenek maradtak. Dollexsal Béla lesz ezentúl a Huniparc gol. centerhallja. Az intéző bizottság ugyanis az elébe terjesztett új , momentumok alapján, lényegesen leszállította Dolezsal kitiltásának idejét , így a kitűnő játékos azonnal igazol­ható lett. Cigarettázó határbíró A Törekvés— Hr. ker. bajnoki mérkőzésének egyik határ­­bíróját, Kelemen Jánost, feljelentették a Bírák Testületénél, mert a mérkőzés folyama alatt cigarettázott. Kapus és centerhalf nélkül áll a MAC csapata, Fehér kapus felsécésnésm­intban fek­szik, Kocsis centerhalf pedig az MTK elleni bajnoki mérkőzésen megsérült, olyannyira, hogy ebben a szezonban már nem vehet részt a MAC mérkőzésein. Szerencsére a szerencsétlenségben a MAO-nak, hogy baj­noki mérkőzéseit már lejátszotta, a csupán a MAFC elleni m­érkőzése­n­­ i­ még hátra. Bíróakadémia, a bankfiók részére. A bírótestület céltudatosan igyekezik feljavítani a magyar bírói kar nívóját, s főként arra tö­rekszik, hogy az intelliger­cia köréből képez­zen ki új bírói generációt. Nemrégen folyt le teljes sikerrel a katonai vivő és testnevelő tanfolyam hallgatói részére megtartott bíró­­akadémia, a rnáii® újabb társadalmi rétevet nyert mag a bírótestület a bíráskodásnak. December 9-én bir­óakadémiát tart a bírótes­­tület a bankszövetség egyesületei részére az Angol-Magyar Bank üléstermében. Ismerve a bankfiók kitűnő sportértékét és sportszerető­jét, bizonyos, hogy az akadémia végeztével egy p­ornó kitűnő, megbízható és hozzáértő futballbíróval fog gyarapodni protestületink. Feljelentés a V£i. kerület játékosai ellen. A BEAC & VII. ker. mérkőzésből ki­folyólag feljelenti a VII. ker. három játéko­sát, Hoffm­annt, Braunert és Bernátot, a mérkőzésen tanúsított durva játékuk és sport­szerűtlen magaviseletük miatt. Hoffmannt és Bernátot Frischer bíró is kiállította, a fe­gyelmi bizottság azonban a BBAG szerint enyhén,­­ csak’­xnegritássel büntette meg őket. A II. kerületiek gólrekordere jelenleg aki© Horváth, aki a III. ker. gólstatisztikájá­­ban az első helyen áll két olyan öreg róka előtt, mint Szabó és Hegyi. Érdekesnek tartjuk megemlíteni, hogy a kis Horváthot egy bankmérkőzésen, a Kereskedelm­ Bank egy bankkupa-mecscsén fedezte fel klubja. Néhány"Imponáló támadást vezetett akkor Horváth egy másik bank­csapat ellen és­­ sikötésen fejezte rá be akcióját, amit most­­ nem minden csatárról lehet elmondani. , Horváthot, aki addig a II.-ban is alig sze­­­­repelt, e meccs u­tán próbaképpen az I.-be állított a Vívók intézője s a próba annyira bevált, hogy ettől kezdve Horváth a csapat­­­­nak egyik erőssége lett. Lám­ lám, mire nem, jók azok a bankkupa-mérkőzések. A magyar stadion. A MOB ülése. A Magyakr Olympiai Bizottsá­r pénteken délután ülést tartott az OTT tanácstermeiben Múzsa Gyula elnöklésével. A­z ülésnek leg­­főbb tárgya a budapesti stadion építésének­ a kérdése volt. Múzsa Gyula az ülés meg­nyitása után üdvözölte a honvédelmi és a kultuszminisztérium, továbbá a főváros ki­küldött­ képviselőjét, majd felolvasta az egyes sportszövetségek kiküldöttjeinek a névsorát­. Ezután bejelentette­, hogy a­ legutóbbi ülésen megválasztott bizottság a stadion ügyében eljárt a kam­ányzónál, a honvédelmi miniszternél és a polgármesternél, a­kiktől a stadion céljaira a Vérmező átengedését kérték. Hajós Alfréd műépítész elkészítette a stadion vázla­ta tervét és annak a Vérmezőn, való elhelyezését; ezeket a terveket az eln­ök be­mutatta a bizottságnak, hogy azután katonai szempontból való felülbírálás végett* meg­­küldhesse a honvédelmi miniszternek. A be­mutatott terv szerint a stadion úgy épülne, hogy a katonaság is megfelelően használ­­hassa katonai ünnnepélyek és felvonulások alkalmával. Fűnek­­ felelőleg a stadion két végén szeres kapuk épülnének, hogy a katonai alakulatok a szükséghez képest átvonulhassa­nak rajta. Az evezést k­ivéve — mely csak téli tréninghelyiséget­ kapna — minden sport­ág­ba szövetség otthont és megfelelő termet és pályát kapna benne és itt helyeznék el a testnevelési főiskolát is. A tervek részletesen kidolgozva még nincsenek, szükséges ugyanis, hogy ehhez még előzőleg hozzászóljanak az illetékes té­nyezők. Most csak a fő irányelvek szempont­jából kell a legfőbb fórumoknak dönteniük, hogy azután a részletekre kiterjedő munka megindulhasson. Múzsa Clyala ezt olyan tempóban kívánja megvalósítani, hogy a jövő tavasszal már a bevezető munkálatokat meg lehessen kezdeni, a legközelebbi nemzetközi olymmpiai ülésen pedig erről már mint pozití­vumról lenessel­, jelentést tecni. A januárban megalakuló új MOB egy ál­lmás stadion-bizottságot fog kiküldeni , ad­dig is azonban Nagy Béla úr­ indítványára kimondták, hogy a legsürgősebben megkere­­sik a sportszövetségeket, hogy egy-egy tagot delegáljanak, akik hivatalos formák mellőzé­­ről, inkább beszélgetés formájában mondanák el kívánságaikat, javaslataikat, hogy a stadion ügyét ezzel is előmozdítsák. Karafiáth Jenő nyag­­államtitkár jelen­tette a bizottságnak, hogy a stadion ügyével már legközelebb a nemzetgyűlés bizottságai is foglalkozni fognak. Múzsa Gyula elnök "végül köszönetet mondott Hajós Alfréd, Lember Dezső és Mattyók Aladár építészeknek, akik a stadion­ terveivel foglalkoztak és az ülésen se meg­je­lentek, egyben­­pedig kérte őket, hogy ezt a rendkívül fontos nemzeti ügyet a jövőben is szeretettel karolják ide. MiSTRE * BLATGE részvénytárs,­­^jr^PARis Alaptőke 20 millió frank Magyarországi központja: I Budapest, Hl., Liszt Ferenc-tér S. sz. ** összes sportcikkek nagyfes?*'! és kicsinybeni lerakata. 94. szám. SPORTHIRLAP & euv. Vasárnapi eredmények. FUTBALL. Nemzetközi mérkőzés: BTK— Rudolfshügel S : 0 (3 :0). Biró: Fiedlar Konrád. — 4000 néző, — Hun­­garia-uti­­pálya. Némi előítélettel volt a közönség az MTK , m­ai nemzetközi mérkőzése iránt. Az utóbbi hetekben produkált gyengébb játékai és az­­ osztrák csapatok jó eredményei után nem sok jót várt tőle a Rudolfshügellel szemben. Ez a­­körfilmeny pá­rsulva a hideg időjárással a­­ közönség megcsappant számában ju­ott kilője­ , áét­ve. Az­­MTív csapata azonban ezúttal ismét visszanyerte gólkaposségáte , ebben része volt természetesen­ elsősorban magának a csatár­sornak, de előidézője volt a szenzációs ered­­ménynek a bécsi csapat váratlanul gyeag® formája. Az MTK csapat összeállításán egy-két előnyös változást tett. Oribi mint középfedezet elsőrangút produkált. Itt ott ugyan elmaradt a­­játéktól, de labdaszedése, pasetai, fekelése elsőrangú volt. A két oldalfedezet, Kertész Jr. és Vágó le jól megfelelt. Különösen Kertész Jr. volt kitűnő. Vágó i­í agilis volt, de gyakran nem értette meg Orifaot.­­Jól bevált az új csatársor. Különösen Winkler IT. jobbösszekötő beállítása volt sze­rencsés ötlet. Életet, lendületet vitt a tám&* dásba. Agilitása magával ragadta tárcáit is. Károly a centerben szintén agilisan dolgo­zott, lövésekkel sem fukarkodott, csak nem mdta még higgadtan irányítani a támadáso­kat. De ezt elvégezte helyette a háta mögött Oric. Elemében volt Braun a jobbszélen. A Kertész 11.-től és Win Islertől kapott labdákkal gyakran törte keresztül a bécsi védelmet. Egyik ilyen áttörésnek ideális gól volt az eredménye, Schloseer ma feltűnő fiatalosra és jól mozgott. Sok támadást vezetett, bár igaz, hogy osztrák ellenfelei nagyon gyenge legé­nyek voltak. Feltűnő módon favorizálta Schlosser a szélen játszó Dobsát. Szinte meg­­látszott, hogy oktató célzattal lette és azért tömte labdákkal, hogy valamit produkáljon. Az első félidőben ez nem igen sikerült, de a második félidőben Dobsának is volt több szép akciója. A nap legszebb gólját is az ő cente­­resőséből lőtte Winkler. A közvetlen védelemről kevesebb jót mondhatunk. K­rop­ácsok kevés dolgát kifogás­talanul végezte, de Macdl feltűnően impa­­­ponált volt. Lenkey a szokott formáját ját­szotta­ ki. A Rudolfehügel caspata nagy­ob diódáét keltett. Három tartalékkal állott fel a kik közül a kapus volt felünően gyenge. A gólot, felét egy közepes kapus­ is biztosan védte volna. A két hátvéd közül a tartalék Kreating bevált de partnere, Mayer igen gyenge volt. A fedezetgól szürkén játszott. N­agy hibákat nem követett el, azonban el©­­inób rá levő MTK támadások ellen nem tud­tak elég sikerrel belépni. A csatársor legjobb embere Necas center volt. Azonban lövései nem sikerültek, vagy Kropácsok tette ártal­­ma­tlanná. Még a jobbszélen játszó Morawetz volt jó. Lapos labdákkal dolgoztak, de lab­dáik gyakran túl hosszúak voltak, és az MTK védelme ejtette zsákmányul. Nagyon gyenge volt a tartalék balszélén Devaux. A játékot az MTK kezdi gyenge szél el­len és a nappal hátban. A bécsiek Maudi hi­bájából hamar tám­adáshoz jutottak, de ered­­m­énytelenül. A játék az első percekben is b­y­­háji folyik. Oi­th—Károly— csupeszer szép Csatjátékával su MTK kerül csakholnap frontba, de a támadást Winkler II. offside állása akasztja meg. Az 5-ik percben Braun éles, hosszú lövése adott munkát a­ bécsi ka­pusnak. A következő­­­percben Winkler köz­vetlen közelből hibáz. Közvetlen utánra Ker­tész II. szökteti Braunt, akinek centerét Ká­roly a kapufára lövi. A kapu elé esett labdát Winkier* kényelmesen a kapuba gurítja. A kapus nem is próbált védeni. Ezután az MTK sorozatos támadása következik, amelyeket főleg Ortix irányít. A 10. percben Schlossser­ egy 20 méteres szabadrúgást a kapuba küld, de a bíró érvényteleníti, mert az ellenfél túl közel állt hozzá. A jobboldalon vezetett tá­madásokból Károly, Braun, Winkler, Schlosz­­szer egymásután lőnek kapura, de er­edm­ény­­telenül. Az osztrákok támadását Kertész II. mesterien szereli, majd Mandl hibájából a balszárny lánaadáshon­ jut, de a kapu előtt Lenkey az utolsó palanatban ment. A ZI-ik percben megint Braun vezet eredménytelen tám­adást. Most percekig hullámzó játék. A Rudolfshücel támadását ismét Lenkey szereli le, úmig a bécsi kapusnak Károly éa Braun lövése ad­ munkát. A 16. percben Mandl hi­bájából kornerhez jut a Rudollehüger Orth fejelése a kapu mellé, majd voksa hibás lö­­vése, Winkler félre­fejelése után megint osztrák támadás következett, Orth­ újra frontba hozza a csapatot. Dobaa lövésére a ka­pus védi, míg Necaa lövését Lenkey védi kornerre. A So-ik percben Winkler leadásá­ból Sch­b­rezer lefut, a visszaacsotló labdát Winkler belövi. Még egy eredmény télén kor­­nerhoz jut az MTK, amit Winkler a kapu mellé fejel. A második félidőben a vendégcsapat összeroppant. Mindjárt kezdés után az MTK uralja a­ helyzetet ,és az első percben Braun lefutása és szép lövés© meghozza a harmadik gólt, PiU* per­cre rá Dobfin centerét Winkler kapásból­­belövi. A folytatólagos magyar tá­madásoknak a ,9-ik percben volt megint pozitív eredménye. Braun 25 méteren lövését a kapus a kapuba ejti. Egy perc múltán : Késuly, Braun, csa ajátékából Károly a hato­dik gólt lövi. Ezután Rudolfenagel-tám­adás követ­kézett, de Kyppacsek Winiger lábáról rúgja le a labdát. A további osztrák táma­dást Devp­aux hibája akasztja meg. Azután az MTK támadásából Braun lő­tt kapu fölé üll­,­ a 21-ik percben öb­lésszel tör kere­stül a bécsi védelmen és a hetedik gólt lövi. A A 25-ik percben Orich Braunt szökteti. A kapus ráfut, a kipattanó labdát Károly a kapuba lövi Ezután az MTK már nem veszi komolyan a játékot­ A Rudolfshage­ többször jut a magyar kapu elé, de kapulövései nem sikerülnek. Bajnoki mérkőzések. Első osztály. UTE-III ker. TVE 1., (X . O) J, Ka­tár­ utcai pálya. — 4000 néző. —• Bíró­­ Szücs Hugó. A nap legérdekesebb mérkőzése a Véti, veretlen csapat találkozása volt. Az UTS a Pauluez hel­yetít Rosenberget, a II. kerület Majherr helyett' Savai'öket szerepeltette. A mért­őzés nem tar­tozok a legélvezetesebbek­ közé, mert mindkét fél részéről sorozata© durvaságok homály©­ vitták el a legszebb aka­­dóknak a lényét. A játék képét általánosság­ban is, minden áron való gyógn­­akarás jelle­­mezte, ami mott akadályozta a játékosokat Vá'* .jes tv:dfesuk kifejtésében. Kombináció helyett inkább kapkodást láttunk. Az egységesebb csapat az UTE volt. Koolí & kapott gólt nem véd­ett­, Vogl n a szokott jó volt, míg vogl III inkább durvaságaival vonta magára a, fiffyeruiese. A valfsor Baubachhal­as élén ki-i fogástalanul működött , nagy angitaégérei volt a csatároknak a támadások előkészítésé­­­ben. A csatársorban ismét játszott Priboj, akin a hosszú pihenés nem nagyon látszott Jaccv míg a válogatott baloldal és a tartalékos jobb­­szárny a szokott jó volt. A Hl. kor. csapatáról már kevesebb jót mondhatunk. JS Teunaas meglehetősen védett 3 gólt nem háríthatta el. A hátvédek bizony­talanok voltak, míg a baifsor lelkos játékával kitanőon látta el feladatát. Stark ismét megyy­orőeítette a róla eddig táplált jó vélemén­yű A csatársor ma formáján alul játszott és túl­ságosan respektálta a válogatott hátvédpár­t. Egyedül Hegyi volt az, aki durvsaágaival pótolta társainak félénk játékát. Év III. ker. támadásával kezdődik a mér­­kőzés, majd az UTE ió frontba jön, de Pabor jó helyzetben a kapu mellé lő. Ezután mezőny­örök, amelyben az UTE támad többet és a 20. percben Ozank kicselezve a védelmét ka­pura lő, Köphaus rá­ve­réssel ment, a labdát á­ttüti, de a résen álló Priboj rendeltetési he­lyér© juttatja. A második félidőben a szabadrúgások­ özönét provokálják Hegyi és Vogl III durva­ságai. Befejezés előtt, két perccel Szabó be­adásából Savarek szerzi m­eg a mellére pat­tant labdával a­ kiegyenlítő gólt. A mérkőzés után Hegyi durván megsérti az UTE csapatát, Vogl III reagál s kölcsönö­sen inzultálták egymást. A rendőrség közbe-­ lépésével akadályozták a leg­y nagyobb bot­rány kitörését. FTC—BTC 8:1 (1:0) ~ 006t*­t| pálya. — 3000 néző. — Bíró : Bíró Sándor. A régi FTC—t*TC mérkőzések puskaporom h­angu­latát varázsolta­ vissza másfél órásira a mai találkozás. A játék első pillanatától kezdve egétízan a mérkőzés végét jelentő bírói sip* .jelzésig nem szűnő sze­llem viharzott végig a tribünökön, az ideges hangulat azonban sze­rencsére nem ragadt át a játékosokra , hős* a játék mindvégig erős, sőt erélyes volt, durvult el. A játék folyamán az FTC egy árnyalattal jobbnak bizonyult , így az erect m­ény közel jár az igazsághoz, bár ha eldönt­­etlenül végződött volna, sem lett volna igaz­­ságtalan. A játék különben egyike volt a legérde­kesebbeknek és legszebbeknek, amelyeket sea utóbbi hetekben látta­tik. Kombinációs csatái* játék, tetszetős egyéni akciók, hibátlan vé­delmi munka biztosították mindvégig a játék érdekességét. Csajkának nem volt nehezebb védeni valója, a kapott gól védhetetlen volt Moyé­bízható, jó munkát végzett a két hátvéd, Takács és Hungler. A fedeaataorban Blum klasszikus játéka mar­aszott ki, mely a­m©s­zőny legjobb emberévé avatta­ Ezerszer tele dicsért nagy képességei és tudása ma is teljes mivoltában pompázott a nyújtott élvez­­etet a nézők ezreinek. Kitűnő munkát vége­­zett a jobbhalf Obit* is, ellenben Szabó oly gyönge játékot produkált, mintha önmagának­ árnyéka lett volna. l­em helyezkedése, aecs labdaszedése nem elégített ki a panazaival sem volt szerencséje. A csatársorban ismét játszott Tóth elég riasen, lendülete Bec. Jól dolgozott a balszélss Wiener II. is, de a cs­atársor legjobb embere a cehtaicaatár* játszó Kertész volt, aki valóban lelke véli a* csatár­sornak 8 két szép góljával külön a£ke?- re aratott. A Matkovits—­Nikolsburger jobb* szárny rendes formáján alul játszott. A BTC jó játéka dicséretet érdemel, caeknek a második gólt védenie kellett volán*. Nagyszerű volt a két hátvéd, Gruber és Kő­* szegi II.t kölönösen az előbb, aki sosolaton gyengébb játékai, után ezúttal teljesen hibás*­lanu­l végezte munkáját. A fedet Steerban Kanyaurek végzett úgy a védelemben, salai a támadásban nagyszerű munkát, a saáee-* dik félidő 80. percében kiálltteteak. Jó ve* delmi munkát végzett Beifeld és Borváth, aki Konyainek kiállítása után mint pontevn half is megfelelt. A csatársorban a két acélssí­s, Hajdú én tizánb­ó­­L vitt lendületet a já­tékba, mig Pocsnak sem voltak sikerült mo­­­mentumai. Az összekötök közöt­trekvense volt a jobbik, mig Kőszegi nehezen tud a jobbösszekötő szerepébe belehelyezkodni A vezető gólt az PTC éri el a játék percében Wiener beadásából Kertész Szett lövése révén. A BTC a második félidő á­­jper­­cében a Hungler h­and­je miatt megítélt Ö-t­zenegyesből egyenlít ki Spán hó védhető Caet lövésével. A győzelmet jelentő gólt Korsectfi fejelt a második félidő 28. percében Tóth­ ideális korpercből. n­m TESTVÉREK ^draháza Mária Terézia-fér­i Baross­n, sarok Ls/jobb epeci TirroU^ljpo fatb&n- 6» Táti, olpöKSI, l.bdíira:, tzrisnysstóriSat, tip­­csou'védővel, 130114- el térdzed6it»íi 1,^­­olu»abbia .süiii 5-*u sromiai IZO K-bU, Ubd.b'r 500 K-tól tapin­tók. Kirijy.pül*­­tek árenaeájoén ben Danjsd fa bfifjavillaatai cimba villaTaafe HITSCHER fs FIRKflS optikai és fém­képiszoB szsllz­ 9fs BUDAPEST rOMal Wnrtf MintMi­t­­f%fter+igW Szilonosi SS ■BBBBZBRZZZZa RSkAcxHrt m. Rj