Sporthirlap, 1920. július-december (11. évfolyam, 53-104. szám)

1920-11-22 / 94. szám

L 4. oldal , SPORTKIRLAP 94. szám. Törekvés—TTC 1: 1 (1:0). Hungária­­úti pálya. — Bíró: Gera Ferenc. A Törekvés csapata legutóbb olyan kit minő formát mutatott, hogy győzelme csaknem Isiztlsnak látszott. Azonban cantársora ma rendkívül gyenge játékot produkált A lég­ióba tétlenebb helyzetekből kísérelték meg csatárai a góllövést, viszont a TTC a minden­­­n­l való győzni akarástól hevítve, teljesen, f­gyelmezetten és nívósan dolgozott. Nem felüggesztette az sem,­­ hogy a második fél­időt tíz emberrel kellett végig játszania, mert az első félidő végén a bíró Procenkót durva foll­ért kiállította. A Türenves csapatában ma is igen jó volt a védelem és a fedezetsor, kiváltképpen Siegl és Csermely. Di­rr a kapott gólt nem védhette. A csatársorra rá sem lehetett ismerés, egyedül Úrik volt el­fogadható. A TTO­ csapatában is a közvetlen védelem m­agaslott ki. Pompásan játszott Tried, ak­i sokszor egymaga verte vissza a Törekvés meg-megújuló támadásait. A fede­­r­etsor , egyben a mezőny legjobb embere Tenmann centerball volt. A csatársorban vo­­lt,élvez volt Maly, de gyenge partnere miatt nem tudta, tudását teljes egészében átfejteni. A Recht helyén játszó Jrosenberg eléggé jól mozgott. Btomstein és Olvedy összjátéka ki­fogástalan volt, a kapu előtt azonban bizony­talanok voltak­. Az első félidőben a Törekvés játszik szél ellen s ekkor jobbára a TTC van frontban. A Törekvős gólját a félidő közepén éri el Micsinai révén. Ezt követően Maly és Siegl olyan erősen fejelnek össze, hogy mindkettő összeesik és csak a második fél­időben játszhatnak , bekötözött fejjel. A második félidőben a Törekvés van fölény­­ben, mégis a TTC-nek sikerül gólt rúgni. A Maly által lőtt szabadrúgást Olvedy szé­pen behelyezi. Ezután is a Törekvés marad fölényben, de a TTO végig dicséretesen ellent­őte a Törekvés támadásainak. KAC-BEAC 2:0 (2:0). Sárkány­­utcai pálya. — 1000 néző. — Bíró: Hajós J°ZEzajétól végig élénk iramú, változatos és izgalmas játékban volt része a két csapat közönségének. A KAO először állott fel csatár­sorában Jengvel s az ő részvétele Eisennoffert is annyira felhangolta, hogy ma régi, nagy­­s­erű formáját játszotta ki. Lövései — külö­nösen második gólja — pompásak voltak, a m­y néhány szép támadást vezetett s ez mutatta, hogy nem sokára a régi­ lesz. A másik három játékos kisebb kvalitású, de jól beilleszkedő, gyere csatár. Ismét pompásan látszott a KAO i­allsora, mindenütt ott voltak, kitűnően szereltek és pompásan passzoltak. A védelemben Saguly és Titri megbízható, jó hóekéknek bizonyultak..Bír, a kapuban Varga méltó helyettese volt. Ők hárman akadályoz­nia meg, hogy a BEAC a második félidő elején, mikor támadást , támadásra vezetett, kiegyenlítően. A BEAC csapata a KAC mostani szemre is biztató felállítású csapatának méltó ellenfele volt. Csatársora, bár Erhardtot megfelelő gói­­■képe3ségli játékossal pótolni nem tudta, időn­­kint szépen összejátszott és gyors támadáso­kat vezetett a KAC ellen. Akcióikat azonban ezúttal nem kísérte szerencse, aminek oka volt a lalpnha pálya is, amelyen a KAC védelme­ otthonosabban érezte magát. Szépen támogatta a­ csatársort a HEAC halfsora, külö­nösen Szalay és Sárost, védelmében pedig Bér, ak­i vidéki nevelés és hétről-hétre jobban kifejlődik. A csatársorban a Plahár—Józsa jobbszárny játszott figyelemreméltóan. Kér­­tőesyre nagyon vigyáztak,lövőhelyzethez alig jutott. A játék első felében a KAC volt a többet és veszélyesebben támadó fél. A gyors akciók m­eglepték a BEAC védelmét és Jeny hosszú lövése a kissé előrehelyezkedett Vicceik mögött a hálóba kerül. A második gólt Stall­­m­ach átadásából 30 méteres bombaszerű lö­véssel­­Eisenhoffer csinálta. A második fél­­idő első félórájában a BEAC hatalmas ostrom­­alá veszi a KAC kapuját, lövés lövést követ, oto minden hiába, a KAC védelme nagysze­rűen működik. Túri Kendje miatt 11-eshez is int a BEAC, azonban Kortesay ezt is Biribe lövi. A félidő vég­e a KAC támad ismét, de színtért eredménytelenül. „33“ FC-HAC 0:0 — Üllői-úti pálya Zsig­mony János. Egyenrangú ellenfelek küzdelme, melyet 35. csatárok gól­­séptelensége jellemzett, aminek m­­esej előleg a játék gólmentes eldöntetlen eímélményt hozott. A 133­-asok erősen meg­­henaikepelve állottak fel, amennyiben Zloch, Grítyerés Bakonyi helyett kellett tartalékokat szerepelt cím­ek m­íg a MAC a sérült Kocsist nélkülözte. Zsák kevés dolgát a tőle megszok , kott citlusban látta el. A reaktivált „veteránok" k­irtti Dosnyákovits jól bevált, de Csavoljac Györsge rugótech­nikája nem egyszer hozta szellemett­en helyzetbe a 33- askaput. A fedezet­kor vo­lt a csapat legjobb részen Vanicsek főleg a támadás irányításával végzett nagy­­macHááll, s finom passzaival, jó helyezkedé­­s­ével tűnt ki. Hasznos segítőtársai voltak a­­3ól£Ö nirolfok, Boross és Eichbamu. A csatár­sor csak helyes-közzel nyújtott elfogadhatót, egészben véve darabos munkát végzett, s egyénileg sem szolgált rá senki a dcséretre, bár tény, hogy a „33"-asok jobbszélsője az­­első félidőben lerántult, ami teljesen meg­unt­atotta a csatársor munkáját. A MAOban a Fehér—­Kehrling—Szarka ,közvetlen védelem végzett kiváló munkát. Különösen Keh­rling elpusztítatlan technikai kiészültsége excellált a maga teljes mivoltában.­­A fedezetsorban Kovásznay meglepően jól­­helyettesítette Kocsist. A szélső halfok agi- Ultáinkkal szintén átlagon felülit produkáltak. f^yöiCíJre volt ellenben a csatársor, amelyben i •■gyedül Rácz volt veszélyes őt azonban a 3*-as védelem jól fogta. A MAO különben ,mx1 játékával befejezte őszi bajnoki mérkö­­:^'ySjr-e»k sorozatát, s korai pincnőre térve ,egyelheti jogos aggodalommal a jelenleg M még mögötte haladó 33-asok, TTC és BAK­­ előretörésén BAX-VII. ker. SC 3:2 (0:2) Hun­­gária-uti pálya. — 1500 néző. — Biró: Orova Henrik. A VfL kér­ csapata a szezon elején leg­erősebb ellenfelei ellen jó eredményeivel vonta magára a figyelmet. Az utóbbi időben azonban rendkívüli fegyelmezetlenségrő il tet­tek bizonyságot játékosai. A BAK elleni mér­kőzését főleg néhány játékosának durva já­téka miatt veszítette el. A durva játékban előljárt Bronner, aki alattomosan rugdalta és botolta ellenfeleit. Kojsza­ventorhalt a má­sodik félidőben Szabót, a BAK hasznosan játszó centerét tette harcképtelenné. Hoff­­mann is megfeledkezett néha a faír játékról, de a legsúlyosabban vétett a sporttisztesség ellen Mellick­ balhalt, aki az első félidőben a BAK centerhálóját arculütötte. Felháborító volt a mérkőzés végén bekövetkezett bot­rány: több fanatikus néző a BAK hátvédjét, Midllert inzuirálta, olyannyira, hogy az öltö­zőben összeesett. A mérkőzést a BAK lelke­sebben játszó csapata nyerte meg, annak el­lenére, hogy a félidőben a VH. ker. 2:0-ra vezetett. Az első percekben éri el a VII. ker. első gólját a BAK-kapus hibájából. Ezután a BAK két helyzetben hibáz. Ebben a félidő­ben változatos játék folyik. A 37. percben Brenner szép lövéssel megszerzi a VII., ker. második gólját. A második félidőben a BAK van leginkább frontban. A 10. percben Szabó center helyezett labdájával éri el a BAK első gólját. Közvetlen utána Strasser lövése a Vll. ker. hátvédjéről pattan a hálóba. A VII. ker. veszélyes támadásokat intéz a B­AK el­len , egy alkalommal a kapus hibájából csak­nem gólt ér el a Vll. kér. A BAK harmadik gólját a 37. percben szerzi meg a BAK jobb­­szélsőjének centerezett labdáját az Üresen hagyott Strasser éles lövésével. A BAK csapatában Kleiber kapua néhány labdát bi­zonytalanul védett. A hátvédek hibátlanul dolgoztak. Kár, hogy Müller reagált a dur­vaságokra. A fedezetsor volt a csapat legjobb része. Kitűnően bevált Szabó centerbalt és Erbstein jobbhalt. A csatársorban Szabó cen­ter, Strasser és Gállos játszott jól. A VII. ker. csapatában Wágner kapus ezáltal nem elégített ki. Kitűnő volt Juhász hátvéd. A fedezetsor korán kifulladt, Ferderber volt a legjobb. A csatárok közül Bernáté és Veszter játéka elégített csak ki. Második osztály, Stobbe-csoport: UTSE—V. Kér. Pannónia. 3:2 (3:1).­ Népsziget, 1000 néző, Biró: Sobreiner Károly. Rendkívül érdekes és nívós küzdelmet vívott a két csapat a fontos bajnoki pontokért. Az UTSE játéktudása megüti első osztályú csapataink klasszisát. Okosan helyezkedő védelme imponáló felszabadító rúgásaival állandóan frontba hozta a csapat főerősségét alkotó csatársort, amely az első félidőben kapujához szegezte ellenfelét. A laposan le­adott labdáival teljesen megzavarta az V. ker. védelmét Ha az UTSE ifjúsági hal­jai is végig bírták volna mindkét félidőt, úgy jó­val súlyosabb vereséget szenvedett volna a néha-néh­a túleréiyesen játszó V. ker. csa­pata, mely ma csak a második félidőben játszotta ki teljes formáját. Az UTEfi góljait Seidon­ia Galli (2), az V. ker. góljait Illés lőtte. MTE—EMTK 3:0 (0:0). Bíró: Anspitz Sándor. Az első félidőben egyenrangú ellen­felek, a második félidőben az MTK került fölénybe. URAK- Ékszerészek 2 :1 (1:0). Bíró: Koch Lajos. Eglyenrangú ellenfelek küzdelme. Az URAK góljait Schneider, az Ékszerészek gólját Móra lőtte. Az URAK csapatában Schneider és Polgár, az Ékszerészeknél Hönich L és Móra volt­ a legjobb. A mérkőzés után az Ékszerészek hátvédje Kransz súlyo­san megsértette a bírót. Zugló—­ Törekvés 5:2 (3:2). Bíró: Ivancsics Mihály. A zuglóiak a mérkőzést megérdemelten nyerte meg. VÁC -Husipárosok 3:1 (1: 1). Biró Ujváry Ödön. Két ellenkező stílust játszó, lelkes fair csapat küzdelme. A VÁC csapata a rövid lapos pasz játékkal, a Husi páros hosszú előreragott és rámenő játékkal dolgo­zott. Az első félidő volt a mérkőzés legszebb része, mert akkor még változatos és erőteljes volt mindkét csapat játéka. Az első gólt a VÁC éri el a 2 percben Nagy szép fejesei révén, de két perc múlva a Húsiparosok szabadrúgásból kiegyenlítenek. A félidő köze­pén tizenegyeshez jut a VÁC, ezt azonban elhibázzák. A második félidőben mindjobban kidomborodik a VÁC fölénye. Nagy révén a második gólt, majd egy veszélyesnek látszó labda az egyik védőjátékos lábáról jut a há­lóba a harmadik góljához jutatván a VAC-ot. A VÁC csapatába, ismét a három hall volt elsőrangú, különösen Móra és Weisz. A véde­lem hibátlanul dolgozott. A csatársorban a Jocke—Nagy baloldal volt elemében, de jó volt Breuer II és Engel is. A Húsiparosoknál Lichtner hátvéd, Dolezsár centerball, Brentál balszélső, Tóth és Rizsovits tűntek ki. Testvériség—Wekerletelep 1:1 11: 0) Biró Kiss Menyhért. Durva mérkőzés. Mind­két csapatból 1-1 játékos kiálltva. A jobb csapat a Wekerletelep volt. A Testvériség javára megítélt 11-est a Wekerletelep kapusa bravmosan védte. Kárpáti csoport: BEVV-VIXI. ker. SC 2 :0 (1: 0) Biró Técsői Pál. A BEVV csapata igen kellemes meglepetést szerzett híveinek a sokáig élen álló Vili-ker­ felett aratott biztos g­yőzelmével. A győztes csapatnak ezúttal a cw.­U­rsora dol­gozott okosan és megértéssel, ami k­iegészítve mindig jó védelmével biztosította­­,­ár a sikert különösen jók voltak Bucsek és Gulyás a két szélső és Bárdos center , a védelemben peedig a két Rakitoszky testvér. A Vili két­­stáu­­scsan de jól játszott addig, amíg ellenfele be nem biztoastota a győzelmet. Addig néhány szép támadást is vezetett. Mikor látta, hogy elveszett a mécs, durvulni kezdett, aminek következménye 3 játékosuk kiállítása volt. 2 BEVV játékost aki reagált a durvaságokra szintén kiálltott a bíró."A Vili ker-ből Gomb­kötő, Klausz Weninger játékát emeljük ki. Az első gólt 11-esből Krincz lőtte, a második gólt Bucsek beadásából Bárdos. A Vili ker, mindvégig egyenlő fél volt, a második gól után azonban visszaesett és erőszakos játékba kezdett. KTK-ELA­C 8:6 (1:0). — Biró: Schandra Endre. — Az RTK az első félidőben lanyhán játszik s csak a második félidőben játszotta ki rendes formáját. Az első gólt Payer lőtte. A második félidőben RTK fölény látható. A gólokat ekkor Payer, Horváth, Szabó 98 Pribék II. lőtte. Egy-egy játékos kiállítva. BBE-UMTE 2 : 0 (1 :0). Bíró: Hoffen­reich Károly. Az első félidőben a HSE, a másodikban az UMTE volt a többet támadó fél. A mérkőzés erős, helyenkint durva is volt. A győztes csapat góljait Hohentanner és Halász rúgták. Az UMTE egy 11-est kihasz­nálatlanul hagyott. Az UMTE-ből Hatosi és Iván, a BSE-ből Schnitz II., Takács és Halász váltak ki. KAOE—Acélgyár 4:0 (2:0). Bíró: Nyal D. A győztes csapat kitűnő szélsőire játszva ügyesen kihasználta az Acélgyár gyenge ka­pusának hibáit. WSC—Vérhalo­n 3: 2 (0 :0) Bíró : Span­ning István. Az NSC tartalékos csapata csak a második félidőben jött lendületbe s ekkor érte el góljait Spitz (2) és Nagy révén. A . Várhalom góljait Farkas lőtte. ETC-ÚTE 4:1 (0:1) Bíró: Nagy László. Az ETC csak a második félidőben volt jobb. Az OTE csapatából két játékos kiállítva. BTK—Máv 1:0 (1:0). Bíró: Fenyves Miklós. Harmadik osztály. Déli csoport. SAC—ETC 5:1 (3:1). Biró: Róth. Keleti csoport. Füszorh­ely—Postás 1:1­­(1:0). — Biró : Breinitz.­­ Vasalás—FIAK 0: 0. Bíró: Gyulai. Nyugati csoport. Haladás—Köre 2:1 (2:1). Biró: Stampfer. Ifjúsági mérkőzések. I. osztály. MAC—33FG 1:0 (0:0). FTC—BTC 5:0 (4:0). Biró: Fodor E­­TTO—Törekvés 3:2 (2:1). BEAC—MAC 2: 0 (0 : 0). I. osztály: BTK—MÁV 2 :1 (1:0). Biró: Karsai. Testvérisék­—Wekerletelep 1:1 (1:1). VÁC—Húsiparosok 3 :2 (2: 0). BSE— UMTE 4 : 2 (0:2). Bíró: Virág. MTE-EMTK 2:2 (0:0). Biró: Slátiu IBSz. bajnokság. Vasklub—VÁC 5:3 (­: 1). Biró: Anspitz. Csillag SC—Isc 3 :0 (2:0). Biró : Dittler. Kispesti ASC—ISE 2:0 (1:0). Biró: Steiner S. More-bajnokság. ErzsébetfaM More—Szand­ármozi More 2:1 (1:1). Budapesti More—Egészségügyi More 10:0 (3:0). Biró: Stampfer Sándor. Szövetségi díj. I. osztály. Törekvés—TTO 1: 0 (0: 0). Bíró: Goldscheider. MAFC—MTK 1 :0 (0:0). Biró: Bösiner J. FTC—BTC 7:0 (3:0). Biró: Kiss M. KAC—BEAC 2:1 (1:1). Biró: Fodor E. II. osztály: Testvériség—Weker­letelep 1:1 (Biró : Drezier. II . osztály: Pestújhely—Postás 1:1 (0 : 1). Biró: Kornbluth. Barátságos mérkőzések: Vasas—Vasklub 3:2 (0:2). Biró: Hauber Ernő. ^ Lapterjesztő SC—PLK 6:1 (3:1). ^Cukrászok—Vasklub Komb. 3:1 (1:1). Siketnémák—Világosság 8:0 (5: 0). NFC—KFC 3:1 (2: 0). Biró: Hazai. Vidéki mérkőzések. (Debrecen.) DKASK—DMTK 1: 0 (1: 0). Bíró : Puskás István. (Szolnok.) Szolnoki MTK—Debreceni Vasutas SC 2 : 2 (1 : 0). Bíró : Szegedy. (Szeged.) SzAK—KAAC 1: 0 (0 : 0). A II. félidőben Lality bíró a SzAK egyik csatárát kiállította, a­ki nem akart kiállani, amire a bíró a mérkőzést lefújta. SzTE—Nyomdász 3­: 0(1:0). SzSC—Munkás TE 3:2. SzTE— UTC 2: 1. Külföldi eredmények. (Becs.) WAC—Amateuro 1: 0, nagy meg­lepet­és 1 Floridsdorf—­Hakoah 1:0, nagy meg­lepetés 1 Wacker—WSC 8:1. Admira—Sim­­mering 2:1. Rapid—WAF 4:2, Hertha— Vienna,2:1. A bajnokság élére ezek után ismét a Rapid került. TArgy*14«0k U Iblytek » MAS*­­te »t MBSz között,­­ ezek a tárg­y»lásofo­­n békés kibontakozással kecsegtettek. Annál lehan­golóbb most, na csakugyan igaznak bizonyul a baljóslatú hit, hogy még jobba­n elmérge­sedik­ a különben is kiéleződött helyzet. Kétségtelen, hogy bármiként dönt a­ belügy­miniszter, meg kell hajolni előtte, mert ezt követeli a rend és a fegyelem,­­ am­ely ma mindennél fontosabb ebben az országban. Erről még csak vitatkozni sem lehet. De arra is ügyelni kell, hogy a harag és a gyöteres, nagyobb pusztítást ne okozzon, rúgjanak tehát össze a birkózó sport hívei « teremtse­nek alapot a kibontakozás részére. Ha a MASz-t­ meg tudják győzni arra, hogy nem egyéni hiúság, nem érvényesülni akarás, hanem az egészséges fejlődés­ teszi szüksé­gessé egy önálló birkózó szövetség megalakí­tását, akkor úgyis, önként megérik a helyzet a részére. Ebben az irányban kellene most önzetlenül, harag és gőg­ nélkü­l dolgozni. A KA­SZ követelése. Múlt hétfőn várat­lanul félbeszakadt a MASz és a MöÁIÖSz közötti béketárgyalás. A MASz követelése ez volt: Az elhunyt ár. Springer Ferenc mellett ár. Tatich, V­éter legyen az uj birkózó­­szövetség társelnöke. Brüill Alfréd roellett. Ügy­vezető alelnök Szieberth Im­re, főtitkár d­*. Kossuth Ferenc legy­en. A szövetség minden szervé­ből kihagyandó Grünhut Fülöp, Stolac­ Adolf (MTE), Csillag Mik­ós (a volt. MAön’előadó) és Spitzer Ferenc .(Testvériség.. .A. tanács­tagok választásánál • 60°/o—fC&/0 arányú meg­oszlás a MASz irányzat javára. Az MBSz megbízottai, dr. Radnay Sándor, dr. Rendek Károly, dr. Fitt •.T'presac és­ dr. Barabás Jenő elfogadták e. feltételeknek Ta­­tichra, Kossuthra és részben­ Briepertturi­­egyszerű alelnöknek választják meg) vonat­kozó részét, de a többit, mint teljesíthetetleot, visszautasították. A béketár­gyalás ez­zel tel­jesen félbe is szakadt. A Húsiparosok junior versenyét mito­den körülmények között megtartják vasárnap a régi képviselőházban, akár mint dől el a harc az MBSz és a MAtiz között. Az egyesü­letek ugyanis megegyeztek abban, hogy leg­jobb bik­sózóikat vonultatják föl, hogy a bir­kózó sport duzzadt erejét m­egmutasák, fit dolgozni akarnak. " 115 Kg ért 5-ös futballgummi. A legjutányosabb árban kapható futball, önetikai, úszó, vadászati stb. sport­­felszevalegak. RIED FERENC fit Vill. ker., Baross­ utca 100. Sportegyesületeknek kedvezményes hitelnyújtás. nnUAUVQIP egyiptomi, kapistó­nty DOuhNiPAC 100 gr. dohányhoz elegendő próbaüveg árt 15 f­ős postaköltség, tíz kg. dohányhoz ely- BIRKÓZÁS Válság előtt a birkózósport. (Kedvezőtlen hír a bel­ kymmnisztor döntéséről.) A Magyar Oolimpiai Bizottéág pénteki t­lé­­sén, mint a futódik­, terjedt el a híre annak, hogy a belügyminiszter nem luszítja jóvá az újonnan alakult és tagadhatatlanul derekasan átlapzó Magyar Birkózok Szövetsége alap­szabályait s ezzel megfosztja a további mű­ködés iskerűségétől. Sok súlyos problémát vet felszínre a vá­­ratlan fordulat, mert az MBSz vezetős­ége biztos volt a sikerben, hiszen, nagy befolyása s protektor. Friedrich István volt miniszter­­elnök ígérte meg a vele évtizedes eport­­bam­bigban élő eportmanneknek, hogy meg­győzi a minisztert az új szövetség szükséges­­ségéről és nemes, hazafias céljáról. MTK: Hungaria-úti sporttelep Vasárnap délután 3 órakor MTK—BAK előtt a 12 énkor Törekvés-BTC L osztálys bajnoki mérkolacnak. ATLÉTIKA Felhívás az FTC atlétáihoz. Az UTG atletikai szakosztálya november 27-én szom­baton délután 8 órakor az Üllős-úti sporttelep klubh­ázában tartja évzáró ülését. A klub ve­zetősége ez után is felkért ae összes atlétá­kat, hogy az Illésen okvetetlenü­l jelenjenek meg, Stollmár Károly Itthon. Örvendetes hírt közölhetünk a legjobb m­agyar gátfulió­­ról, Szentgouvardról sz­rgonyzott családjának, hogy ijoeazas szibériai fogságából szerencsé­­sen hazaérkezett. 400 méteres­ futó­pálya. Az MTK veze­tősége elhatározta, hogy sporttelepének sk­­lakolott futópályáját valamivel kisebbre csináltatja, hogy pontosan 409 méter hó,/.­­szu Jeigien. Az átalakítást még a télen meg­csinálják, hogy tavaszra már eléggé­­megüle­­pedett, kemény és ruganyos legyen a pálya új része is. Elhalaaszott tanácsülés. A SIASz ta­nácsa m­olt péntekre tervezett­ i­lését, a MASZ közbejött értekezlete miatt szerdára halasz­tott­a el. A hajléktalan MTE. A törekvő munkás egyesület a Millenáris pályáról,­ annak át­­alakítása miatt, átköltözött, atlétáival az MTK pályára. Most az MTK értesítette az MTK-t, hogy a pálya átalakítása­ és a pillá­nak túlterheltsége, miatt nem láthatja to­­vább vendégéül- Miután az MTK atlétái a Millenárisra sem mehetnek vissza, már most keresnek új hajlékot, ahol a jövő év­ben trenírozhatnak- Szeretnének te- TTC pá­lyára menni. Kérdés azonban, hogy az TTC tud-e helyet szorítani nekik pályáján, mert az FTC sem szűkölködik a vendégben. Visszavonulást birok. A MAC két nagy klasszisa atlétájáról hallatszik, hogy jövőre nem akarnak versenyezni. Krepuska Géza, a kitűnő rekorder sprinter volna az egyik és Fixl Lajos, a 400 méteres bajnok a másik­ Krepuskát gazdasági lekötöttsége gátolja a rendszeres munkában, de mint Cool­-szlo­­vák birtokosnak is sok bajt okoz a Buda­pesten való versenyzés. Vixl pedig megelé­gelte már a versenyzést. Főleg a 409 méteres távtól, tehát fő távjától húzódozik. Ha ju­­, vére futna is, legfeljebb a •'sprintverseny 8-1 ken szeretne szerepelni. Reméljü­k azonban, mire az 1921. évi nagy versenyek ideje is­ következik, mindkét kvand bajnokunk- fitt kondícióban fogjuk megpillanthatni a startnál. ■ \ - ÚSZÁS BgBgwi^-MnMiaaaaaBaBBian­íiii­­­n A tréning. A MAFC, a BEAC és * MU£) ezentúl minden hétfőn délután, B-tól (1-ig tartják együttes tréningjüket. A n­. ker. TVE fiatal úszógárdája a téli versenyeken nem fog startolni, mert tréne­rük, Komjádi Bála. tekintettel­­ az elmúlt nyár túlerőltetett versenyeire, csak-torna­­gyakorlatokat tartat velük. Rosszmájú ellenfeleik azt hirdetik róluk, hogy für­­deniük is csak kádban szabad. Ilpartos- cigaretta hüvelyek a legjobb anyag­ból készülnek dupla nikotinfogóval Fejelős szerkesztő Kiss Gyula. Főszerkesztő: Villa Henrik Nyomatott Wohianer F. éa Fiai könyvnyomda­­ban, Budapest IV., tarkaatyus-alsi fi. h!»