Sporthirlap, 1923. július-december (14. évfolyam, 55-119. szám)

1923-11-05 / 95. szám

' -V ^ ML/WStímW^v 'y j ------' V. jWy Hétfői kiadás. Ára 500 korona M. ném. ~ " Budapest, 1923 november 5. XIV. évfolyam. I 1 ^ lejtedzés rpiodeQ ágával | " Toglal^d­ó újság. I Megjelenik minden hétfőn, csütörtökön és szombaton ^ port^aV I Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, Dalmady Győző* utca 3. sz. — Telefon 9—08. ELŐFIZETÉS NEGYEDÉVRE hetenként három számra : Magyarországon 18.000 korona, Ausztriában 65.000 osztrák korona, Csehszlovákiában 40 cseh korona, Romániában 220 lei, Franciaországban 20 frank, Olaszor­szágban 25 líra, Amerikában 1­ és lei dollár. EGYES SZÁM­ÁRA : Ausztriában.... ___— 2000 osztrák K Csehszlovákiában_____— 1*5 cseh K Romániában... ... — __ 6 lei Franciaországban M M M 70 centimen Amerikában______ _ ... 5 cent Az MTK három ponttal vezet. Az FTC—Vasas mérkőzése 2:2 arányban nyolc perccel előbb félbeszakadt egy vitás 11-es miatt. — Az UTE sem tudta legyőzni a törekvést. — A BTC győzött a 33-asok ellen. — A III. kerület balszerencséje. — A VÁC az utolsó helyen. A második osztályban is félbenmaradt az NSC-RAOE meccse.­­ A MAC ismét kétes góllal vesztett egy pontot. MTK-UISE 3: 0 (2:0) A gólarány­ nem fejezi ki híven az MTK fölényét. MTK : Kropacsek—Mandl, Lenkeyl. — Kertész NI., Orth, Nadler — Braun, Molnár, Winkler II., Opata, Jeny. UTSE : Wagner—Minarovics, Dankó — Wilheim, Búza, Török — Leitner, Kojsza, Gally, Reisner, Grossmann. Hungária úti pálya. —6000 néző.— Bíró: Nagy László. Nyúl kivételével ma ismét legjobb játékosaival állt starthoz a bajnok­csapat. A sérüléseiből felépült Winkler­­rel és Jennyvel ismét a legjobb nap­jaira emlékeztetett az MTK csatár­játéka, de csak a mezőnyben, mert az ellenfél kapuja előtt puha, energiátlan és határozatlan volt a kék-fehéreknek mind az öt csatára. Nem a szójáték kedvéért jegyezzük ide, de tény, hogy míg az MTK betegei felgyógyultak, az MTK egészséges játékosai viszont „betegen" játszottak, máskülönben gól­rekorddal kellett volna a kék-fehérek­nek győzniük, olyan fölényben voltak ugyanis a starttól kezdve a befejezésig. Az MTK azonban nem használta ki fölényét, különösen a második félidő­ben nem, amikor az UTE és FTC- meccsek félidejének eredménye ,már ismeretes volt, ami feltétlenül befo­lyással volt az MTK további játékára. Az UTSE-ből ma hiányzott a szük­séges önbizalom, de a csatársor mun­káján a lámpaláz nyomait is észre­vehettük, a­mit nem csodálunk, hi­szen először állt szemben a bajnok­­csapattal. A játék folyamán azonban alaposan belemelegedett a másodosz­tályú bajnok és ha csatárai olyan botrányosan rosszul nem lőnek, az MTK kapusa aligha menekül meg a góltól. Az UTSE szerencséjére a köz­vetlen védelme ma bravúrosan dolgo­zott, máskülönben aligha ússza meg a csapat egy fél tucatnál keve­sebb góltól. Várakozás ellenére, a kö­zépfedezet kivételével, a halfsor sem­ állt feladata magaslatán, úgy hogy az MTK két szélső csatára ma kénys­­kedvére intézhette támadásait, mig a csatárok annyira respektálták az MTK hátvédeit, hogy végül a közelükbe sem merészkedtek. . Egyénileg az MTK csapatában ter­mészetesen Orth magaslott ki, aki an­nak ellenére, hogy csak félgőzzel ját­szott, mint­ támadó hal­, ismét bravú­ros, a szemnek is rendkívül tetszetős munkát produkált. Kertész II. újra mókázó kedvében volt, de azonkívül is sok hibát csinált, míg Nadler csak az utolsó húsz­ percben vétette magát észre, addig meglehetősen szürkén mozgott. Kropacsek­ mindössze egy tizenegyes szerencsés, de szép kivé­désével érdemelte meg a tapsokat, Mandl és Lenkey I. közül ismét az utóbbi volt a biztosabb, mié a csatársorban nekünk különösen Wink­­ler tetszett. Molnár sok ambícióval, de nagy balszerencsével játszott, Braun briliiánsan megindított támadásait sorra hibásan fejezte be, reng­etség kissé indiszponált volt, míg Opata rö­vidlátása miatt sok kedvező helyzetet hagyott kiaknázatlanul. Az UTSE legjobb embere Búza centerhalf volt, aki védelemben és támadásban egyaránt a csapat lelke volt. Kitűnő romboló munkát végez­tek a hátvédek, sőt Dankó ma hatá­rozottan felülmúlta partneré­t. A csa­tárok közül ismét a jobbszélső Leit­­ner tűnt ki, Gally-nak is volt néhány jó momentuma, a két összekötő azon­ban minden helyzetben rontott és Kropacseknek csak néhány erőtlenül rúgott labdájuk adott munkát. Kezdés után az UTSE azonnal az MTK térfelébe k­erül, a támadást azonban Kojsza fölösleges gáncsa akasztja meg. Az MTK csak nehezen jön lendületbe, kornerét sem használja ki (4. p.), míg Orth—Molnár szöktetéséből Winkler kapásból a gól mellé plaszkroz. Az UTSE támadásából Reisner kerül gól­helyzetbe, de magasan a kapu fölé lő. Molnár támadását Wagner a ka­puiából kirohanva igyekszik meg­akasztani, de Opata kaparintja meg a labdát s az üresen maradt háló ellenkező sarkába plasszí­­rozza. (15 p.) A kék-fehérek csak most meleged­nek bele a játékba és alig múlik el két perc, és már másodszor talál utat a labda az UTSE kapujába. Orth - Molnár összjátékából Wink­ler II-höz kerül a labda, aki húsz méterrel a bal sarokba továbbítja. Wagner későn vetette magát a labda után, amely a teste alatt csúszott a kapuba. Groszman centerét Gally Kro­­pacsek kezébe lövi. Braun labdájával Winkler tizenhat méterről kísérletezik góllövéssel, labdája azonban célt té­veszt, éppen úgy Orth 25 méteres lö­vése is. Braun és Molnár Opatának dolgoz ki gólhelyzetet, akinek labdája a kapu mellett si­lt­el. A 42-ik perc­ben csatárai helyett Búza kísérletezik két támadással, de Kropacsek ment, majd Molnár gólját Opata passzív ofszeid­ja miatt a bíró nem ítéli meg. (43 v.) Szünet után az UTSE megy frontba, de Gally gyengén irányított labdáját Kropacsek rógja. Leitnert Mandl szabálytalanul tartja fel, a bíró tizenegyest ítél, Reis­ner azonban a kapu közepére helyez­kedő Kropacsek kezébe löpi a labdát. Szabadrúgásból Orth vehemens lö­vését Wagner rávetéssel menti. MTK két kornere (7 és 13 p.) eredménytelen, majd Orth szöktetéséből Molnár remek gólt rúg, amelyet azonban Opata passzív resbenállása miatt ismét nem ítél meg a bíró. Braun—Molnár táma­dását Winkler fejezi be, de Wagner korner árán ment (18. p.), míg Leitner centerét Búza a kapu fölé továbbítja. Braun centerét Wagner rávetéssel tartja fel, az MTK szemfüles jobbszél­­sője azonban a kapust labdástul együtt kornerre nyomja ki. Braun rúgja ideálisan a kornert, amelyet Winkler a gólba fejel (26. p.) Opata, majd Jeny önző játéka két kedvező gólesélytől fosztja meg az MTK-át, majd Winkler­ Braun pom­pás összjátékából előbbi a kapu fölé fejel. Az utolsó percekben az UTSE támad és­­ a 39-ik percben Nad­ler hibájából kornerrel veszélyeztet. Az utolsó előtti percben Kropacsek tisztáz egy kritikusnak látszó helyze­tet, míg Leitner centere a gólvonalon gurul végig és nincsen csatár a kö­zelben, aki a labdát rendeltetési he­lyére továbbítaná. FTC-»¥asas« 2:2 (0:1) Az FTC vesztett ügyét egy ll-en fordította jóra. FTC : Weisz —Takács, Hungler II.— Fuhrmann, Szabó, Blum — Tóth, Halász, Pataki,Jessenhoffer, Mészáros. Vasas : Kutrlic — Zatykó, Auer­­bach, — Kelhenpsipos, Tomecskó — Koffler, Takács, Jelanek, Szentmik­­lóssy, Katzer. — Illői-úti pálya. — 6000 néző. — Biró: Schiller Gyula. Az FTC egyenes sorrendben a har­madik döntetlenjét könyvelheti el mai eredményével. A 33-asok és a III. kerületiek után a Vasasok hódítottak el egy értékes pontot a zöld-fehérek­től és ma ezt is csak igen nehezen tudták a maguk részére biztosítani. Az FTC-tól legutóbbi formái alapján n­em vártunk tartalmasabb játékot. Áll ez különösen csatársorára, amely­től, jóllehet Mészáros is játszott benne, csak néha láttunk figyelemreméltó ak­ciót. A Tóth—Halász jobbszárny mé­lyen formája alatt játszott, Halász nem összekötő csatár, viszont a szé­len idegességével sokat rontott. Tóth mindkét poszton lassúnak bizonyult és állandó kerékkötője volt a táma­dásoknak. Mészárosnak a balszélen még sok tréningre van szüksége , az akciók befejezésével rendre adós maradt, így Pataki és Eisenhoffer klasszikus já- MESTRE & BLATGE R.-T. J. BUDAPEST, VI., LISZT JEREWCZ-TÉR S. * TELEFOM HS8—OS. ^ LAWW-TENHIS, BOXST 52.