Sporthirlap, 1923. július-december (14. évfolyam, 55-119. szám)

1923-10-15 / 86. szám

67 oldal, 86. szám, SPORTHÍRLAP diktálják a tempót, de eredmény nél­kül és gyenge játékukat inkább durva játékkal pótolják. A 35. percben Gutt­­raam­ (Ékszerész) durván fellökte Praszkót, amire a bíró kiállította. A Főv. T. Kör. most már nagy fölény­ben van, de eredményt elérni nem tud. A Főv. T. Körben Bawlinka és Praszko az Ékszerészek közül Benda és Kardos játéka érdemel említést. elsPSE hadosztályú bajnoscsSej. Kárpáti csoport: MÁT gépsztár—BTK 0:0. Bíró: Tass Ernő. Egyenlő erők változatos küzdelme. A MÁV-nak több gólhely­zete volt, de a csatárai nem tudták kihasználni. A II. félidőben 6 percig szünetelt a játék, a közönség betódult a pályára, verekedés támadt, ami köz­ben többen megsérültek,­­de utána a mérkőzés rendben befejeződött. 18­ TE—BSE 3:1 (2: 0). Bíró : Bábel. Szép játék után győzött a KTE össze­szokott csapata a meglepően jól játszó BSE ellen. A BSE-ből Mitribuszt és Schulzot a biró megsértéséért, illetve durvaságért kiállította. E. Törekvés—FIA­K 3:1 (1: 0). Biró: Dr. Bálint. Az E. Törekvés az első félidőben éri el vezető gólját, amit a FIAK a második félidő elején egalizál. E. Törekvés fölénye a máso­dik félid­őben jut érvényre, amikor Simon révén két góllal bebiztosítja győzelmét. BRSC—Ferencvárosi Vasutas 0: 0. Bíró: Baar Marcel. Az első félidő­­ben a széllel játszó Ferencvárosi Vas­utas van fölényben, a BRSC csak le­­rohanásokkal kísérletezik, amelynek eredménye Fischer kapuralövése. A II. félidő 3. pereiben a mérkőzés félbe­szakadt a nagy eső miatt. Főv. TE—OSC 3:0 (2:0). Biró: Schossberger. A Főv. TE­ állandó fölényben van, ami Drucker és Mayer góljaiban jut kifejezésre. Vasérul)—OSC 0:0. Biró: dr. Ábrás. Nívótlan játékot mutatott a lista végén kullogó két csapat. Wekerletelep SC—KTE 2:1 (1:1). Bíró : Himler. Egyenlő erők változa­tos küzdelme a szerencsésebb We­­kerletelep győzelmével. A győztes csapat góljait Krejcsik és Szabó, az MT£-et Fiec­er rúgta. Stobbe-csoport, I. ker. SC-BTK 0:0. Bíró : Égner Kálmán. Az erőviszonyoknak megfe­lelő gólnélküli döntetlen eredmény. ESC—Kelenföldi FC 2:2 (0:1) Bíró: Paulinyi Dániel. Az OSC szé­pen kombináló csatársora révén egy árnyalattal jobb volt ellenfelénél. A vezető gólt a KFC éri el a 43. perc­ben, melyet a II. félidő 5 percében Zsatkulák kiegyenlít. A 43. percben ismét a KFC szerzi meg a vezetést, de az utolsó percben sikerül az OSC- nek kiegyenlítenie. VI. Ker. SC —Világosság 0:0. — Biró: Klein. Egyenlő ellenfelek vál­tozatos küzdelme, amely a csatárso­rok gólképtelensége miatt döntetlenül végződött. UMTE—RSC 2:0 (1:0). — Biró: Sugár. Erős iramú játék. Az I. félidő 20. percében Steiner révén éri el UMTE első gólját, amit a II. félidő 7. percében Lutz Ill. kettőre növel. Erre a BSC durva játékkal felel, sőt­­ a játék vége előtt 22 perccel a kö­zönség is a pályára tódul; a birót kővel megdobálják, mire a biró — mivel a rendőrségnek sem sikerült a rendet helyreállítani, — a­­ mérkő­zést lefújta. Az öltözőben a BSC intézője kérte a birót, hogy a mérkőzést folytassa, de kérését a biró nem teljesítette. RÁC—I­­RAK 2 : 0 (0: 0) — Biró , Linde. Erős mérkőzés az I. félidőben némi IRAK-fölénnyel, de csatárai nem tudták kihasználni. A II. félidő­ben viszont a RAC van fölényben, ami Tárnok és Lövy góljaiban jut kifeje­zésre. A mezőny legjobb embere Schmidt (URAK) hátvéd volt. Előkészítő: NFC-KIT 4:1 (2:0). Biró, Bar­­tos. Nívótlan mérkőzés, amelyben az NEC csatársora révén fölényben ját­szik. Az NFC góljait Ruzicska (2), Laki és Rau lőtte, míg a KIT gólja öngólból esett. Kéve-VI. ker. FC 0:0. Biró: Lota Miklós. A Kéve állandó fölény­ben játszik, de balszerencséje miatt nem ér el eredményt. Hungária— Belváros 4:0 (4:0). Biró Witzinger. Cukrász—SC—Haladás SC 1:0 (0 :0). Biró: Dittler. Változatos játék után a szerencsésebb CSE jobbössze­­kötője révén győz. liga csepeli. OFK—Tabán 1:0 (1:0). Biró: Wallisch. A gólt tizenegyesből Hla­­vács rúgta. Pannónia FC—FAFC 3:1 (2:0). Biró: K­örber. A PFC technikai fö­lényével biztosan győz. Színházi MSE—Compadtor 1:1 (1:0). Biró: Nikolovics. Egyenlő ellenfelek erős küzdelme. Szövetségi dí­. I. osztály. ..33. FC—Zugló VII. ker. AC 2:0(1:0). Biró : Kenyeres Árpád. MTK—III. ker. TVE 3:0. Biró: Kissala. II. osztály. BEAC-EMTK 2:2. Biró: Wolenszki. — MAC—TTC 6 :1 (5 : 0). Biró : Steiner . III. A. osztály. E. Törekvés—FIÁK 5:0 (4 : 0). Biro : Bacsko. III. B. osztály. UMTE—BSC 1 : 1 (1:0). Ifjúsági díj. I. osztály. UTE-KAC 1:0 (1: 0). A gól tizenegyesből esett. MTK-III. ker. TVE 1:1. II. osztály. KAOE-ETC 2:0 (1 : 0). Biro : Salgo. BEAC—­EMTK 1 :1. Biró : Varga. MAC—TTC 2:0 (2:0). Biró: Pur­­s­priger. f 111. A) osztály. TSC-Főv. TE 1:0 0: 0. fi III B) osztály. UMTE-BSC 1:0 ? (0 :0). Biró : Bayer. fi Barátságos mérkőzések. | Liget SC—Lipótvárosi SC 1 : 0 ! (0 : 0) Biró: Kmosko. | Dunai SE—Lipótvárosi SC 2 : 0 (1 : 0) Biró : Kmosko. n­yicSéki eredmények. | A Szombathelyi SE Pozsonyban jé (A FTE-t legyőzte, a Bratislavától kikapott.) |­ (Pozsony.) A Szombathelyi SE két 11 napon keresztül itt vendégszerepelt. | Szombaton 2 : 0 (2 : 0) arányban le­­­­győzte a Pozsonyi Torna Egyletet, va­­­­sárnap azonban 2 : 1 arányban h­ika­­:8 pont a Bratislavától. Északm Magyarország, Miskolc: Miskolci Vasutas SC— MMTE: 2:1 (0:1). Biró: Lesche­­ditzky. Erős iramú, mindvégig izgal­mas mérkőzés. Állandó MVOC fölény ellenére a MMTE éri el az első gólt a félidő 30 percében Urbán révén. A Vasutas a II. félidő 20 percében Gyu­­ricskó révén kiegyenlít, s a 38. perc­ben Muhoray II. megszerzi a győztes gólt. — Diósgyőri AC—Miskolci KASE: 2:0 (1:0). Biró Benes. A feljavult kereskedőcsapat veresége nagy meglepetés , vereségét csatárso­rának indiszponáltsága okozta. — Diósgyőr Vasgyár TK—Miskolci ASC: 3:0­­,1:0). Biró: Kreutzer. Mindkét részről nívótlan játék. (Salgótarján). BTC—Fü­leki TC: 1:0 (0:0). Biró : Pollner. Heves vál­tozatos küzdelem, amelyből a többet támadó SBTC került ki győztesen. A BTC-ből Szabó, Hegyi és Gál voltak jók, a fülekiek közül a kapus és a két szélső játéka érdemel említést. Kugátmagyarorsz­g, (Szombathely.) SzAK — Szombat­helyi Vasutas : 1:1 (1: 0). Bíró : Storch. Mindvégig SzAK-fölény, a Vasutas állandóan védekezik. A SzAK gólját Prém lőtte 11-esből, a Vas­utasét Kertész. Storch gyenge bírás­kodása miatt a mé­rkőzés csaknem botrányba fulladt. Storch biró az I. félidőben Farkast, a II. félidőben Bäckert indokolatlanul állította ki. (Székesfehérvár.) Délivasúti Előre —NTE: 4:2 (2:1). Biró: Meicher. Az 1*300 főn­yi közönség előtt leját­szott mérkőzésben a DVE az eddig veretlen NTE győzelmi sorozatát akasztotta meg. A győztes csapatban Tóth, Haneth, Botko váltak ki. (Győr.) DAC Hungária—SFAC 2:0 (1:0). Biro : Koch. Góllövők : Fekete és Drescher. — ETO—GyAC 1: 0 (0: 0). Biró : Krausz. Állandó fö­lény. — Győri felső kér.­isk.—Győri gimn. 1:0(0:). Biro : Kövecses. (Magyaróvár.) SzTC—MAFC 4: 1 (1: 1). Biró : Wagner. Góllövők az SzTC-ből: Krug 11., Palugyai, a MAFC-böl: Prihoda. Közép­margst azország. (Kecskemét) KAC—KTE 1 : 0 (0 :0) Biro: Szeiff Aladár. A helyi hegemó­niáért vívott mérkőzés bővelkedett durva, jelenetekben, ami végül a II. félidő 8. percében a KTE levonulásá­hoz vezetett. Szentkirályi beadását Baltás mellel fogja, Verasztához to­vábbítja, aki azt habozás nélkül belövi. A KTE Baltás által elkövetett hand­­set reklamál és mivel a bíró azt nem fogadja el, levonul. Egyébként végig a KAC volt fölényben, csapatában újra szerepelt Baltás s figyelemreméltó formát árult el. KAC II—Kossuthvárosi KTE komb. 2 : 0 (2 : 0). (Szolnok.) Szolnoki Máv—Szolnoki Move 0:0. Biró : Szerencse. Egyenlő ellenfelek küzdelme. Az első félidőben a Move, a másodikban a Máv támadt többet. — (11. osztály.) Ecseri SC— Szolnoki Attila 1:1 (1:0). Biró: He­gedűs. (Szenti­ Irine.) Szentlőrinci AC— Maglódi TK 5:0 (3:0). Biró: Engel. (Vecsés.) Vecsési MTK—Szolnoki MTE 3:2 (3:0). Biró: Földi Imre. A Szolnoki MTE határozott fölénye ellenére is elveszíti a mérkőzést. En­nek oka az, hogy míg a VMTK csa­társora inkább hasznos, mint tetszetős játékkal, mindig energikusan fejezi be támadásait, addig a szép fejjátékkal kombinált stílusos szolnoki támadások erélytelen befejezésben laposodnak el. A k­iérkezés öt gólja közül négy 1 Les­ből esett. A beállott sötétség miatt a mérkőzés 12 perccel korábban ért véget. (Rákospalota.) Megyeri TC—Gö­döllői SC 8:2 (4 :1). Bíró: Gaugusch János. Az MTC állandó fölényben. Walz (3), Ráski (3), Hierholz és Bla­­huta góljaival biztosan győz. A GSC góljait Elefánti és Szabó lőtte. Keletmagyarország. (Debrecen.) DTE—Ny. Törekvés 3:0 (0 0). Biró: Nagy Dániel. Amíg a Ny. Törekvés össze nem roppant,­ kétséges volt a DTE győzelme. A II. félidő második felében Bonis (2) és Rojik góljaival azután a nagyobb álló­­képességű DTE ragadja magához a győzelmet. — DKASE—DMTK 1:0 (1:0 . Bíró: Tóth Béla. Az I. félidő 15-ik percében szerzett góljával a DKRSE maradt a győztes, amit fő­ként jó védelmi játékának köszönhet. (Nyíregyháza.) DVSC—NyTV 1:0 (0:0). Bíró: Juhász Attila. Igazi nagy mérkőzés. Élet-halálharc az elsőtől az utolsó percig. A DVSC győzelme — tekintetbe véve az idegen pályát és közönséget — elismerésre méltó. (Berettyóújfalu.) BSE—DEAC 3:2 (2(2) — Biró: Pauló. Meglepetés. A DEAC nehezen talál magára. A vezető gólt mindig a BSE érte el. Délnyugatmagyarország. (Pécs.) PSC—Bajai SE 0:0- Biró: Éb­ed. A PSC hat tartalékkal játszott s még így is nagy fölényben volt. — BTC— Vasbányai Turul 3:0 (0:0). — Biró, Rosenfeld. Jók voltak a BTC góllövői: Vig és Forró. I ÜVilághira Fak­ta-gumi továbbá minden más­ guni­r.it s­­tartok raktáron, zománcozás, nikkelezés, javítás. Árjegyzék ingyen. I diósadi Etack László kerékpár-raktár és gyártás. I­n Budapest, Német­ utca 45. sz. Telefon József 60—94. a (Rákosliget.) Rákosliget—Pécel 3:0 (1:0). Biró : Plessinger, Heves iramú erős mérkőzés, melyben a nagyobb technikával­ rendelkező hazai csapat, Steti­ (2), Felsinger góljaival győz. A mérkőzés a II. félidő 34. percében eső miatt félbeszakítva. (Budafok.) BSK—Dorogi 4C 1:0 (1:0). Biró : Fritsche Géza. Erős küz­delem után győzött a váci osztályban, vezető BSK. A gólt az első félidő 46. percében Csutorás lőtte, aki egyébként a mezőny legjobb embere volt. Délm­agyarország. (Szeged.) SzAK—NSC 3:0 (0:0). Biró: Lehner. A SzAK igen szép já­ték után váratlan nagy győzelmet aratott. A gólokat Vezér I, Martonossi és Vöneki lőtték. KAC—Zrínyi 4:1 (2:1),­­ Szentesi TE—UTC 2:2 (1:0). Kiilfőfidi eredmények. Az angol iigabajnokság. A szombati forduló a következő eredményekkel végződött: Aston Villa—Burnley 1 : 1. Carditf City—Chelsea 1: 1. Notts Forest—Middlesbrough 3 : 1. Sheftield United—Preston North End 4: 0. Blackburn Rovers—Birmingham 4:1 Bolton Wanderers—Sunderland 1:0 Huddersfield Tovvn—West Brom­­wich Albion 0:0. Liverpool—Everton 1 : 2. Notts Connty—West Ham United 0:0. A svájci bajnoki mérkőzések: Zürich—Young Feilows 3:1. FC Brühl—Feldhann 3:1. St.-Gallen—Winterthur 2 :1. Old Boys Basel—FC Basel 4:2. Young Boys—FC Biel 2 :0. Nordstern—Aarau 1:0. (Bécs.) A nagy esőzés miatt az összes mérkőzések elmaradtak. Egy II. osztályú mérkőzést lejátszottak: Floridsdorf—Sturm 2 :0. (Prága.) Sparta—Slávia 3:1 (3:1). A cseh kupa döntője: 30.000 néző. — DFC—Admira 3:2 (2:2). Admira egy játékosának kiállítása miatt levonult. (Freiburg.) Stuttgarter Kickers- - FC Freiburg 6 : 3. FŐVÁROSI CIRKUSZ Minden este 0 órakor Ksifizetkázi professzionalista birkózónék­tőzések Európa bajnokságáért Ma, hétfőn, október hó 15-én nagyszabású önnapíi záróestély az Ujsáalló Szanatórium javára. ­rsí lo­­TO M 1T‘ kM ve HOLOtt ANIKOBòL IS, FEMÉRMEMül 6 | r-r -r _ „ -o tjju ^ -0® U PYJAKAK MfrRET SZERJKT KAROLY-KÖRÜV 2