Sporthirlap, 1924. december (15. évfolyam, 214-234. szám)

1924-12-01 / 214. szám

rr OíCtrl. 'H HetTK Ara 3000 Korona ^■,r-rrmtx» 214. satám. ______ Budapest, 1924. december 6. XIf. évfolyam. il sport minden ágával­­ i­s foglalkozó újság ! szERKEsnosES Es &adóhivatal :J MEGJELENIK szerda és péntek kivételével MINDEN HOP ,sESrt,“» BUDAPEST ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Ausztriában iCOO osztr. K 2000 osár. K­IV DALAS ADY GYŐZŐ­ UTCA 3 SZ. ELŐFIZETÉS NEGYEDÉVRE, HETENKÉNT ÖT SZÁMRA, Jugoszláviában 5 dinár 4 dinár *­ * Magyarországon 120,000 korona, Ausztriában 120,000 csztr. korona,Csehszlovákiában Csehszlovákiában Ebesen korona, Romániában TELEFON 6—08. /0 cseh kor., Komániában 420 lei, FranciacrrzftgliETi fO frank, Jugoszláviában 180 ti­inár, 0 lei Franciaországban 1.frank, Nentetország ~ ________________ ___ Olaszországban 45 óra, Németországban 2 dollár. Amerikában 2 dollár. ^an 3 cen^ Amerikában 5 cenfc. A ac FTC m&r fotetos második Sk­ Sj eszi ford­ulóforiix A Vasasok ellen megérdemelte volna a győzelmet is, de csak egy szerencsés góllal sikerült kiegyenlítenie ---------------► • ■*---------------­Az MTK-ben ismét szerepelt Braun, de sérülése kiújult.­­ A bajnokcsapat 10 emberrel nehéz küzdelmet vívva a KAC-cal, de végül biztosan győzött — Az UTE gólzáport zúdított a BEAC-ra. — Az NSC igazolta jó formáját, legyőzte a Zuglót. — A BTC váratlan döntetlenje a III. ker. ellen 1 II. osztályban a TTC—Hasiparosok döntetlenül mérkőztek egymással, az Ékszerészek és a „33“-asok győztek FTC-Vasas 1:1 (0:1) VUOI.utl pálya,­­ 6000 néző.­­ Bíró : Kiss Tivadar Az FTC régen látott szép összjátékkal számtalan biztos gólhelyzetet teremtett, de sorra elhibázta, s végül is egy szerencsésen becsúszott hosszú lövésből egyenlített ki. FTC : Amsei—Rupricht, Matkovi­ch—Fuhrmann, Sándor, Keviczky—Steiner, Steczovits, Pataki, Kohut, Héger. — Vasas: Kutrncz—Király, Rottler— Rozsos, Sípos, Tomecsko—Kelchen, Takács, Grünfeld, Szentmiklóssy, Himmer. A szezon végére úgy alakult a baj­noki táblázat, hogy az FTC—„Vasas“ mérkőzésnek kellett eldöntenie a má­sodik hely sorsát. Ezt tudva, mind a két csapat sze­rette volna a legjobb összeállítását síkra állítani, de ez egyiküknek sem sikerült. A Vasas még szerencsés volt, mert Takács a meccs előtt már any­­nyira rendben érezte a lábát, hogy vállalkozott a játékra s így csak felfm­­­eket kellett­ nélkülöznie, az FTC-re azonban esőstől szakadt a baj, mert a sérült Takács II mellé Tóth és Blum is csatlakoztak a beteglistán. Tóth megdagadt bokája, Blum pedig beteg­sége miatt volt kénytelen lemondani. Ilyen körülmények között az FTC nem a legkedvezőbb auspiciumok kö­zött indult a küzdelembe. Annál dicsé­­retreméltóbb, hogy a Vasasok gólja után olyan lelkes, önfeláldozó és amel­lett okos játékba fogtak, hogy egy percig sem volt kétséges, hogy ki­nkell egyenlíteniök. Az FTC a bekapott gól után feltétlenül végig jobb volt a Va­sasoknál, úgy energia, mint a kombi­nációk célszerű felépítése tekintetében (s ez az utóbbi naiv szó, különösen Az FTC a Vasasokkal szemben i s megérde­melte volna a mutatott játék és a te­remtett gólhelyzetek alapján a győzel­met. S milyen fatális vnszcenirozása a véletlennek, hogy az FTC támadó­­sora által régen látott okos taktikával és önzetlen passzjátékkal felépített tá­madások sorra meghiúsultak, ellenben az utolsó percekben Keviczkynek­ egy — Kutrucz elöl eltakart — hosszú lövése becsúszott a­ kapuba. Tény azonban az, hogy ez a gól igazán megérdemelt volt s nagyon igazságta­­lan lett volna az eredmény, ha a „ki nem dolgozott" gól nem reparálta volna az elhibázott gólhelyzetek által teremtett helyzetet. A legörvendetesebb mindenesetre az, hogy az FTC ma végre ismét olyan játékot mutatott, amely méltó tradíciói­hoz s ha a most kapott alapon épít tovább­, az őszi MTK Vereséghez ha­sonló letörés nem fog megismétlődni. Hogy azonban az FTC-re nézve a második hely ne csak azt jelentse, hogy a többieket ismét sikerült nagy­­nehezen megelőznie, hanem az egy­ben az MTKK-val való rivalizálást is jelentse, ahhoz szükséges, hogy a csa­társor mai gólképtelenségét megszün­tesse. Mert mit ér a legszebb kombináció a gólok nélkül. A játék maga nívó és szépség tekin­tetében csak az első félidőben felelt meg azoknak a követelményeknek, amelyeket élen álló elsőosztályú csa­patainktól elvárunk. Ekkor a játék határozottan szép volt, sőt néha a leg­kényesebb igényeket is kielégítette. A mezőnyben való játék ekkor az FTC szemmel látható fölényét mutatta, az akciók határozottsága tekintetében azonban a Vasas egy árnyalattal jobb­nak mutatkozott A második félidőben azután úgy változott a helyzet, hogy a mindenáron kiegyenlíteni­­ akaró FTC és az elszántan védekező Vasas közt izgalmas küzdelem fejlődött ki, ami a technikai és taktikai finom­ságokat háttérbe szorította. A helyzet ekkor igen kritikus volt a Vasasra nézve, de szerencséjére, Pataki any­­nyira elvesztette energiáját, hogy az FTC csatársora valósággal meg volt bénítva s így a megfelelő irányítás nélkül működő belső csatárok kapko­dásán minden gólratörekvés meg­hiúsult. A játéka az eddigiekhez viszonyítva, erősen javuló tendenciát mutatott, csak egy helyen volt­­ű közelmúlt tradícióihoz és ez­ csatársorának kapu előtti gólképtelen játéka volt. Különösen az első félidőben moz­gott tetszetősen az­ FTC, amikor Pa­taki kedvvel, ambícióval dirigálta a szárnyakat, amelyek a két gyors szélsővel rendelkezve és Kohut kitö­réseire alapítva, veszélyes helyzetbe hozták az elszántan védett Vasas ka­put. De csak a 16-os vonalig jelen­tettek veszélyt ezek az akciók, ott mintha elvágták volna a tudományu­kat, tétlenül nézték a Vasas-védelem romboló munkáját. A csatársornak legjobb és legveszé­lyesebb embere kétségenkívül Kohut volt, de az összekötő poszt nem iz ő igazi terrénuma. Benn a sok védő­játékos közt rendre leszerelték, de amikor a szélre csúszott ki, ellenáll­hatatlanul száguldott és adta be a labdát. Ezzel a játékával is bebizonyí­totta, hogy az ő gólképességét, amely csak a szélen érvényesül, kár benn az összekötőben kockára tenni. Pataki a második félidőben kedvét vesztve, csak a hozzákerült labda továbbadá­sára fektette a súlyt, bár itt sem volt mindig szerencséje. Steczovits ma ön­magát múlta felül és áttöréseivel gyak­ran veszélyeztetett, sőt lövéseit is sze­rencse kisérte. Héger és Steiner már csak részben feleltek meg. Steiner tar­tózkodott minden egyéni játéktól, a hozzákerült labdát vaktában csapta magasan a középre, vagy azon túl, amelyeknek nem sok hasznát vették a belsők. Héger mint balszélső ki tudta használni gyorsaságát — ha szabad volt az útja — de a beadás­nál gyakran összecserélte a két lábát. A fedezetsorban Sándor intelligens, finom játékát kell kiemelnünk, aki mellett Fuhrmann fejlődésképes játéka