Sporthirlap, 1925. június (16. évfolyam, 102-122. szám)

1925-06-23 / 117. szám

1925 június 22., hétfő SPOR­THIRLAP Külföldi futófidleredmésn­y­ele. Az uruguayi Castro Bécs csapatában öt gólt lőtt Kremsben. Az Amateure második helye végleges az osztrák bajnokságban. — A Sporthirlap tudósítójának telefonjelentése. — Tienna—Slovan 2:2 (2:1). Baj­noki mérkőzés. — Hohe Watte pálya. — 5000 néző. — Bíró: Kinzl. A két csapat egyenlő ellenfélnek bizonyult, de meglehetősen nívótlan játékot pro­dukált. A Viennánál gyenge volt Rei­­ner és Hoffmann, csak Fischer, Kon­­rád és Gschweidl feleltek meg. A Slo­­vannál Reichardt és Eckl balszélső tűntek ki. A Vienna góljait Gschweidl és Konrád, a Slovan mindkét gólját Stepan rúgta. A meccs eredménye által a bajnokság második helyezettje az Amateure lett. Rapid—Simmering, barátságos mér­kőzés, 4 :1 (1:0). Hü­tteldorfi pálya, 6000 néző. Bíró: Plhak. A Rapid első­rangú játékot produkált és megérde­melten győzött. A gólokat a Rapid részéről Wesselik, Kutan (2) és Bauer, a Simmering gólját Diamantinger rúgta. WSC—Amateure, barátságos mér­kőzés 2:1 (0:1). Wiener Sport Club pályája. Bíró: Kaufmann. Az első fél­időben az Amateure van fölényben és Wiener a 18. percben berúgja a vezető gólt. A második félidőben azonban már a WSC kerül fölénybe és Vana révén a­­10. percben kiegyenlít. A 42. percben ugyancsak Vana lövi a győz­tes gólt. A Wiener Sport Club csapa­tából Edi és Vana váltak ki szép já­tékukkal, míg az Amatőröknél Cutti és Hitler voltak jók.* Bécs—Krems városközi mérkőzés 9 :0 (6:0). A Kremsben lefolyt mér­kőzésen Retschurg bíráskodott. A meccs szenzációja az uruguayi Castro játéka volt, aki tüneményes munkát végzett a jobbösszekötő helyén és egy­maga öt gólt lőtt. A többi gólok közül kettőt Wallner, kettőt Pudin rúgott. Kívülük még Popovitsch volt jó. A kremsiek közül Fischer kapus vált ki Csehszlovákiai eredmények. — A Sporthirlap prágai tudósítójának telefonjelentése. — DFC—Trsovice 4 :1 (2:1). — 3000 néző. — A DFC biztos fölénnyel nyerte a meccset a második félidőben már csak 10 emberrel játszó Vrsovice ellen. A gólokat Patek (2), Bobor és Weigelhofer, a Vrsoviceét Hollinger lőtte. (Teplic­.) Meteor VIII.—Teplitzer FC 1:0 (1:0). ITLETIKM SPORTCIKKEK­­ a MASz. által hitelesítve KERTÉSZ TÓDOR-nál. KRISTÓF-TIeR I ismét Dániáé a Skandináv decentéria. Dánia—Norvégia 5 :1 (1: 0). — A Sporthirlap dániai tudósítójának távirata. — Kopenhága, június 21. Huszonötezer főnyi néző­közön­ség előtt csapott össze a két skandi­náv állam válogatott csapata és a dánok mindvégig nagy fölénnyel játszva, biztosan nyerték a mérkőzést, a svéd győzelem után kétségtelenül beigazolva, hogy ismét az ő kezükben van a skandináv hegemónia. W. D. Németországi eredmények. (Hannover.) Kamraterna (Malmö)— Armenia 2:1. (Hamburg.) Hamburger SVerein— Wacker 6:0. Altona 93—Konkordia 5:1. (Stuttgart.) Sport Club-V. f. B. Stuttgart 1:1. Svédország—Németország 1:0 (1:0). — A Sporthírlap svédországi tudósító­jától.­­Stockholm, június 21. 30.000 főnyi közönség, a svéd ki­rály, királynő és trónörökös, valamint a finn köztársaság elnökének jelen­létében mérkőzött meg a két váloga­tott csapat. Nagy svéd fölény. A mérkőzés egyet­len gólját a 13. percben érik el a své­dek a göteborgi Johanson révén, aki a német védelem hibájából kitűnő lövő­helyzetbe került. A németeknél csak Érti kapus volt kifogástalan. A csatársor gyenge volt. 1 (W­­D­) Svájci fióleredmények. (Zürich.) National Montevideo—Jung Boys 5 : 1 (3 : 0). I ÖSSZES FOTÓCIKKEK g malis József ír., sírts-ii. 2.­ DIAKDRESSZ kis számokban_________ 50.000 . Diákdressz nagyobb____ 55.000 „ darabonként la kapható. Futball-nadrág_________ 35.000 . Harisnyaszár.................... 35.000 „ Futball-labda 5-ös gumival 150.000 „ Térdvédő darabja .......... 37.000 „ Bokavédő „ 37.000 „ Futball-cipő párja________ 200.000 „ Fürdő-trico darabja___ 50 000 „ Atléta-trico „ 40.000 „ NEUMANN GÉZA áruházában VI., Nagymező-utca 50.^ Dessewfy-utca sarok Csónaképítők és evezős­­egyesületek figyelmeket Csónaképítéshez vörösréz- és /J ónozott szög, tárcsa, villa, fí villatartó, ülés és üléskerék, JB réz-és ónozott csavar, kerék- fi sin, lábtartó, lábcsavar, lapát ml­ú s hajóiszkába, kov. szeg, lakk tőv .,JMK­ stb. legolcsóbban beszerezhető IQ öESslsÉlI RŐTDÍ MÓR vaskereskedőnél, ÚJPEST Árpád­ út 43. és Kemény Gusztáv­... sarok, Telefon 135-74. Lengyelországi eredmények. (Krakó). Mährisch Ostrauer FC— Makkabi 4:1 (1:1). (Posen). Warta—Wisla 2:1 (1:0. (Lemberg). Pogon—Krakovia 1:1 (0:0). Döntő mérkőzés Varsóban jú­nius 28-án. Külföldi eredmények. (Antwerpen.) Hakoah (Bécs)—Royal Anvers 5:1 (2:1). (Paris.) Wacker (München)—Red Star 1:1 (0:1). TENNISZ Országos tenniszverseny Sopronban. A Soproni Korcsolyázó Egylet há­romnapos országos tenniszversenyt rendez, amelyen budapesti, szombat­helyi, győri, váci, kaposvári és soproni versenyzők vesznek részt. A verseny első napján, vasárnap, a vidéki ver­senyzők kivétel nélkül vereséget szen­vedtek fővárosi ellenfeleiktől. Részle­tes eredmény: Férfi egyes: Ráth—Pétery 6:0, 6:2, Marossy—Helbig 6:3, 6:2, Varga— Stricker 6:0, 6:3, Oláh dr.—Fekete 6:0, 6:2, Göncz—Dávidházy 6:1, 6:4, Müller—Kossow dr. 6: 4, 7: 5, Mihalkovics—Hollós dr. 4:6, 6:2, 0: 7, Göncz—Müller 6:0, 6:1. Női egyes: Szelnárné—Péteryné 6:2, 6:0, Dr. Pickerné—Rakovszkyné 6: 2, 6:0, Rimanóczyné—Hering Lilly 3:6. Részletfizetésre kerékpárok varrógépek legalsóbban beszerezhetők diósad 1 DEÁK LÁSZLÓ cégnél VIII. ker. Német­ utca 45. sz. Állami szállító Tel.: 160—94. Árjegyzék 4000 K postabélyegér. Dft? linflSlIiffnv sodronyágybsSét, gyermekkocsi HVp/a IfifiSlSSssIir elismert Jó minőségénél fogva legolcsóbb ilVfi# 5 W&ayiiM&yi HIKKER gyárából. Dohány-utca 6. sz. EyYSSÜiSti issvénysk* Beladas HacHf. Schiesinger, Wien,VI!­. | mindennemű sportdijak Az MLSz, MTK, UtE és a magyar Döntőbíró-i Kívánatra mintarajzokkal szolgálunk. szövetség szállítója. I 7 Úri fehérnemű készen és mérték után. Szalma- és puha kalapok. Félítvár­ Imre férfidivat-, fehérnemű és kalapraktárában. IV., Kossuth Lajos­ utca 18. VIII. Rákóczi­ ut 7. 6:0, 6:3, Baittrock Ica—Wrchowszky Edit 6:3, 6:3. Férfi páros: Marossy, Rozmanits— Fekete, Dávidházy 6:2, 6: 3,­Horváth, Palásthy—Varga, Binder 6:2, 6:1, Göncz, Pétery—Mihalkovics, Helliig 6:2, 6:1, Kirchmayer, Oláh—Ráth, Halter 6:3, 8:6. Vegyes páros. Péter,Péteryné—Ko­­sow, Vojtkó 6:3, 6: 1, Göncz, Bautt­rock—Kalecki, Durand 6:0, 6:0, Marossi, Pickerné—Varga, Wrchowsky 6:8, 6:3. A Jóbarát KK kitűnő idő alatt győzött a Budapest- Gyöngyös Budapest kerékpáros csapatversenyben A második helyen második csapata a TSC, a harmadik helyen a Jóbarát KK végzett.­­ A csapatok általában jó eredményt értek el. A Magyar Kerékpáros Szövetség vasárnap bonyolította le a Budapest— Gyöngy és­ Budapest 146 km.-es hár­mas csapatversenyt az OTT vándor­díjáért. Reggel öt órakor napsugaras szép időben, a gödöllői­ országút 8 km.-es jelzőkövétől két-két perces időközön­ként indították a benevezett negyven­kilenc csapat közül a startnál meg­jelent negyvennégy csapatot. Kitűnő út és kedvező szélviszonyok mellett erős tempóban haladtak a versenyzők a Gyöngyösnél lévő 181 km­-es for­dulóig, ahonnan visszafelé ellenszéllel kellett megküzdeniök. Hatvanban ti­zenöt percnyi kényszerpihenőt tar­tottak a csapatok, amelyek közül tizenegy óra után a Jóbarát KK elsőnek érkezett a célba. A Reichert—Bouska R.—Bouska J. összeállítású csapat nagyszerű telje­sítménnyel egymásután fogta be és hagyta faképnél az előtte indított csa­patokat és — amint előre megjósol­tuk — 5 óra 46 perc 25 mp. Kitűnő idővel fejezte be a versenyt. Az elért időeredmény huszonöt perc­cel jobb a KAC múlt évi eredményé­nél, annak ellenére, hogy útközben tömlőlyukadásokkal is meg kellett küz­deni a versenyzőnek. A második helyen a TTC Magyar —Havrenszky—Kiemár együttese vég­zett szintén 6 órán belüli időered­ményt. A TTC csapata rendkívül erő­sen kezdett, aminek előrelátható kö­vetkezménye volt, hogy a táv második felében visszaesett. Meglepően jól szerepelt a Jóbarát KK második csapata, amelyen Hor­váth—Jálics—Eszes nagyszerű telje­­sítménnyel ugyancsak hat órán belüli idővel a harmadik helyet okkupálták. A negyedik helyen beérkezett Pos­tások fiatal csapata újabb fejlődést mutatott. A Megyes— Varga—Balogh trió hétről-hétre javuló formában tör­tel előre. Ugyancsak jól szerepelt a Vándorkedv KK Trnovesz-Kleines­­sel—Gross csapata. Külön elismerés illeti a Csillag KK szenior csapatát, amelyben Steiner, Üveges és a stock­holmi olimpiászon szerepelt Müller sok ifjú erőkből álló csapatot meg­szégyenítő teljesítménnyel elért hato­dik helyezésével a szeniorok verse­nyét nyerte. Nagyon jól tartotta ma­gát a Turul KK együttese, de jó po­zícióját Boldizsár felbukása miatt az utolsó öt-hat kilométeren elvesztette. A versenyben ezúttal is sok gummi­­defektus és géphiba történt és számos bukás, amelyekben a legszerencsétle­nebbül Érti József, a Vándorkedv KK szenior versenyzője járt. Érti vissza­­jövet nagy sebességgel haladt lefelé a Patkó lejtőjén. Egyensúlyát veszítve, nagy ívben röpült le gépéről és esz­méletlenül terült el az utón. Társai villamoson a keleti pályaudvarra hoz­ták, ahonnan a mentők a Rókus-kór­­házba szállították. Erti súlyos zúzódá­­sokat szenvedett és hasfalát egy, a magával vitt üveg összetörött darab­jaival több helyen megsebesítette. A verseny vége felé megeredt zápor eső néhány csapatot útközben érte. A közölt időeredmények a versenyzők által elért tiszta időeredmények, tehát a tizenöt perces kényszerpihenőket levonták. Az MTK, FTC, OTC, Főv. KE és a Világosság KK standard csapata nem vett részt a versenyben. Részletes eredmény: 1. Jóbarát KK I. (Reichert—Bouska I.—Bouska R.) 5 óra 46 perc, 25 mp. 2. FTC (Magyar—Havrenszky—Kiemár) 5 ó. 53 p., 15 mp. 3. Jóbarát KK II. (Hor­váth—Jálics—Eszes) 5 ó. 55 p., 45 mp. 4. Póstások (Megyes—Varga—Balogh) 6 ó. 06 p. 37 mp. 5. Vándorkedv KK (Trnovetz—Kleinessel—Gross) 6 ó 15 p., 06 mp. 6. Csillag KK (Steiner F.— Müller—Üveges) 6 ó. 12 p. 38 mp. 7. TTC II. (Frühwirth—Hettlinger— Denczler) 6 ó. 16 p., 43 mp. 8. Jó­barát KK III. (Feik—Witzkovits— Paróczi) 6 ó. 17 p., 10 mp. 9. UTE (Simala—Jelin—Friedmann) 6 ó. 19 p., 56 mp. 10. Turul KK (Gera—Boldizsár —Zakkariás) 6 ó. 21 p. 11. Újpesti Előre KK (Nemsics—Schönfeld—Lisa) 6 ó. 25 p., 30 mp. 12. Diadal KK (Lambert— Kovács—Debreczy) 6 Tóra 28 p. 13. Világosság KK (Szabó—Kren­­csey—Lövés) 6 ó. 35 p., 21 mp. 14. Újpesti Iparos KK (Wetl—Horváth— Major) 6 ó. 37 p., 25 mp. 15. Árpád KK (Barabás—Pollinger—Pap) 6 óra 38 p., 50 mp. Alcyon francia kerékpárok motorok, varrógépei? részletre is! UHERECZKY FERENC Budáp­est, YIL ker., Thököly­ út 7. sz.