Sporthirlap, 1926. január (17. évfolyam, 1-17. szám)

1926-01-02 / 1. szám

* sporthirlap 1926 január 2., szombat Kabarékra, estélyekre terem­ színpaddal felszerelve jutányosan bérelhető. BOROS, Csengery­ u. 1.1 az NSC egyenlő küzdelmet vívott Olaszországnak ma is veretlen bajnokcsapatával. Az NSC a Gallowichot üldöző balszerencse miatt veszítette el a mérkőzést. — Két gólnál nem volt bent a kapuban. — A Padovától már egy tartalékos és sérülésekkel hendikepert csapat kapott ki. — — Faragó Lajos útilevelei az NSC túrájáról a Sporthirlap számára. — lefut, átvágja a labdát a balszélre, ahol a 16-os közelében a szabadon álló Muzzioli fogja el s habozás nélkül, kapásból éles lapos lövést küld a kapura, Gallowichot meg­lepi az akció, nem vár lövést, s így történik, hogy a labda az oldal­hálót érve, a kapuba jut (1:1). Most erős küzdelem indul meg a vezetésért, de a jól működő védelmek minden góllövési kísérletet szétrom­bolnak. A 25. percben Havas lába az összecsapás alkalmával megrándult, úgy hogy kiáll és Széles áll be a helyére. 20 percig eredménytelen középjáték folyik, mikor a 38. perc­ben ismét sikerül megszereznünk a vezetést. Kertész II passzát Spitz fogja el, két embert sdribliz s utána a tisz­tán álló P.Tway Ill-hoz vágja át a labdát, aki ellenállhatatlanul fut le a kornervonalig, onnan laposan hátra ad . Volentik védhetetlen lövése a hálóban akad meg (2 :1). Sajnos, nem sokáig örülhetünk a vezetésnek. A 41. percben Török egy rosszul ugró labdába lyukat rúg, a labda Urikhoz kerül, ez középre adja Schiavionak, aki anélkül, hogy nézne, körülbelül 10 méterről éles lövést ad le, s a labda a kaputér közepén a hálóba jut. Gallowich ugyanis közben elhagyta kapu­ját s mielőtt a csatárt beérte volna, Schiavio már lőtt (2: 2). Ellentámadásunkból kornerhez ju­tunk, amelynek nyomán nagy tumul­tus a Bologna kapu előtt, de a már­­már gólnak látszó labdát az utolsó pillanatban hatan is védik. Bologna kornere zárja be a félidőt. A szünetben mindenki a nagyszerű küzdelemről beszél, s annak hatása­képpen a második félidőben pályára lépő csapatunkat nagy ünneplésben részesíti a közönség. A második félidőt ismét Bologna-támadás nyitja meg. Kertész II szabadon hagyja Muzziolit, aki lefut, bead s a beadására kifutó Gallowich összeütközik Urikkal, mi­közben könnyen megsérül. A 4. perc­ben Rémay III lefut, középmagas lö­vését a kapus csak üggyel-bajjal tudja kiütni, de a ráfutó Volentik lövése a kapu mellé fut. A 8. percben esik a Bologna har­madik, reánk nézve igen szeren­csétlen körülmények között meg­született gólja. Egy labdára ráfut Schiavio, miközben ketten is nyom-­­ jak, úgy hogy alig tudja a labdát megérinteni. Az egészen ártatlan­nak látszó labda lassan gurul a kapunk felé és semmi veszélyt sem ígér, mikor egyszer csak észrevesszük, hogy Gallowich is­mét elhagyta helyét, a kapu üres s a labda, ha el nem fogják idejé­ben, a hálóba jut. Kertész II észre­veszi a bajt, a labda után fut, de azt már csak a kapuban tudja i. Kétszer vezetett az NSC a Bologna ellen, mégis kikapott. Bolognában Pénteken este 10 órakor érkeztünk meg Bolognába, ahol a pályaudvaron Urik, Felsner dr. és a Bologna vezető­­ségének egy tagja s a közben megér­kezett Würth és Hlavay Kálmán vár­tak bennünket. Tekintettel arra, hogy az olaszok nem előző nap, hanem pén­teken tartják karácsony­ estjüket a pályaudvaron alig tudtunk hordárt találni podgyászunk beszállítására. A bolognaiak a Hotel San­ Marcó­­ban rezerváltattak szobákat s az akaratunkon kívül későre nyúlt va­csorázás miatt csak éjfél után kerül­tünk ágyba. Szombaton reggel a késői lefekvés miatt kilenc helyett 10 órakor keltünk s a délelőttöt rövid sétálással töltöttük el, miközben, ha nem is alaposan, de mégis mód és alkalom kínálkozott a város monu­mentális építményeinek a megtekin­tésére. Sétánk közben meggyőződhet­tünk arról a hatalmas reklámról is, amelyet a bolognaiak a meccs érdeké­ben kifejtettek. Az üzletek kirakatai­ban ott láthattuk a csapat nagyított fényképeit s a hatalmas plakátok a hirdető­oszlopokon mind a délutáni nagy sportesemény jelentőségét hir­dették­ A­ mérkőzés előtt. 12 órakor elfogyasztottuk könnyű ebédünket, utána rövid időre le­pihentek a fiúk, s 2 órára már elő­álltak az autók, hogy a városon kí­vül, mintegy 20 percnyire fekvő pá­lyára szállítsanak. Az után zsúfolt villamosokkal, autókkal és valóságos emberáradattal találkoztunk, úgy hogy mire elérkezett a mérkőzés idő­pontja, mintegy tízezer főnyi közön­ség foglalt helyet a pályát övező tri­bünön és körlépcsőkön. Pályára lépő csapatunkat a közön­A modenai Pieramini sípjelére a csapatok a következőképpen állnak fel : NSC: Gallowich— Havas, Török — Kertész II, Wurth, Weinberger — Rémay III, Volentik, Rémay II, Spitz, László. Bologna: Gianni — Borgatto, Roda­­eini — Giordani, Baldi, W­éber — Pozzi, Urik, Schiavio, Perrin, Mazzioli. Helyválasztásnál a mieinknek ked­vez a szerencse, a kezdést azonban egy kis üdvözlés előzi meg, miközben a Bologna vezetősége egy faállványra erősített művészies ezüst plakettet nyújt át, amit mi selyemzászlóval revansálunk. A Bologna kezdi a játékot még szívélyesen fogadja, de mi ez ahhoz az ovációhoz képest, amelyben övéit részesíti. A fiúk egy kapura lö­völdöznek, miközben Gallowich meg­lepő frissnek mutatkozik, amit már most azért hangsúlyozok, mert a mérkőzés eredményének kedvezőtlen kialakulásában, mint az alábbiak mu­tatni fogják, ezúttal döntő szerep ju­tott neki. Az egy kapura való tréning közben megállapíthattuk azt is, hogy a pálya talaja ugyan jobb, mint a mantovaié, rövid fa van rajta, minda­mellett egyenlőtlen, puha, s az egyik oldalán lejt. A mérkőzésa­ dálunkból már a 2. percben ered­ménytelen kornerhez jutunk. A kö­vetkező percben Rémay II passzát László 6 méterről élesen fölé lövi, Rémay II labdája pedig kapu mellé jut. Csapatunk beszorítja ellenfelét. A 4. percben Rémay III lefutja az egész védelmet, s a kifutó kapus mellett megszerzi a vezetést (1 : 0). A váratlan eredmény annyira meg­lepi a közönséget, hogy egészen el­felejt tapsolni. Az 5. percben László beadását Rémay II kapásból mellé lövi. Ezután a Bologna is felnyomul s a 9. percben veszélyes, de eredménytelen korner­hez jut, s a balszélső gyors lefutása után be­adása a kapu mögé kerül. Ellentáma-A 15. percben Bozzi túlságosan előrehúzódott védelmünk mellett Az örök ifjúság titkát eláruljuk: Igyek napon­ta reggel, ebéd után és uzson­nára egy csésze tiszta babká­vét pótlék nélkül. Előmozdítja a szívműködést és elősegíti az emésztést Ebben rejlik az egészség és ifjúság megtartá­sának művészete. Vásároljon azonban mindig csak jó minő­­ségű kávét. Meinl Gyula 5,10,15 és 20 kg.-os postacsomagokat, rizs és cukor kivé­telével bérmentve szállítunk vidékrel PITROFF MIKLÓS okleveles gépéeemtmök SOFFŐR ISKOLÁJA Elméleti kiképzés Mjípstkal és alkat­­résMkkpl d«n°HsöSlva. műhely­ Egerftesas gyakrfrty városban, országuton fá­zist és Graf-Stift luk­asak­töinko^ 1 Iroda: t,209.9M Erzaébet-könit 28. 1 Telefon: részletre le. 14*Gef 116-79 A hétről IPARMŰVÉSZETI SORSJEGY az Országos Magyar Iparművészeti Társulat javára. A jósnőt ne kérdezze, Szerencséjét ne kergesse, Mindent megfog egy csapásra, Iparművész-sorsjegy, ára: 5000 korona. M Megolcsása a nyeremények 400.000.000 K értékben! Húzás 1926. január 10-én. Sorsjegyek mindenütt kaphatók. Sorsjegyintézőség: VI. Andrássy­ út 69