Sporthirlap, 1927. március (18. évfolyam, 34-51. szám)

1927-03-26 / 48. szám

SPORTHIRLAP SZOMBAT, 1927 MÁRCIUS 25. ­ Gallérokat csak a „KIRÁLY GŐZMOSODA“ tisztít kifogástalanul Újpest—III. ker. TVE 6:3 (2:2) Újpest.* Szülik •— Fogl II., Szarka — Kelecsényi, Wilhelm I., Péter — Kovács, Wilhelm II., Lutz III, Schaller Szidon. — III. ker. TVE: Megyeri — Paulin, Mittermann — Behringer IV., Cseh I., Rock — Sulteisz, Behringer V.* Cseh II., Hajós, Skvarek. Az újpesti profik nem vették komo­lyan az amatőrökkel való mérkőzést. Pedig a III. kerületieknek fiatal ama­tőrjei nem érdemelték meg ezt a figyelmetlenséget, mert ha gyengébb testalkatuk nem is volt alkalmas a nagy fizikai fölényben levő Újpest le­győzésére, mindazonáltal technikai készültségük és játéktudásuk máris olyan tekintélyes, hogy ezt az amatőr­­csapatot a legszebb reményekre jogo­sítja fel. Játszottak sok ötletességgel, sok lelkesedéssel s ha a profik nagyobb felkészültsége, jól kidolgozott testi kondíciója, valamint hasonlíthatatlanul jobb állóképessége nem is tehette két­ségessé az eredmény kialakulását, mindazonáltal a mérkőzés erkölcsi győztesei az újlaki fiatalok voltak. Megmutatták, hogy amikor az ellenfelük csak egy pillanatra is komolytalanul veszi őket, értenek ahhoz is, hogy gólt lőjjenek. A III. kerületiek meglepően jó takti­kával és ötletes játékkal léptek fel s a legszebb dicséret róluk az, hogy ezek­ben az erényekben legfeljebb három öreg játékos, Rock, Skvarek és Sul­teisz szűkölködött. Annál pompásabb játékos Behringer IV., akiben a jövő nagy hal­ját látjuk. A profiknál egyedül Péter volt mind­végig kiváló. Igaz viszont, hogy Újpest első csatarendjéből csak h­árman ját­szottak. A mérkőzést a III. kerületiek kezdik és húsz másod­perc alatt — anélkül, hogy a profik csak érintenék is a labdát, már az új­pesti hálóban táncol Hajós gólja. (0:1). Újpest szisztematikus játéka egysze­ribe fölényt teremt, de a profik nem energikusak, csak hosszú percek után sikerül az oldalról befutó Péternek ega­lizálni. (1:1). A vezetést Fogl II. 30 m-es szabadrúgása szerzi meg (2:1), de­ az utolsó percben Hajós kissé or­­szájhízű góljával újra egalizál. (2:2). A második félidő is újpesti fölénnyel kezdődik. A 2. percben Kovács cente­­rezeséből a visszafutó Paulin öngólt vét. (3:2). Erre már elreszelik magukat az újpesti csatárok, akik még egyetlen gólt se lőttek, hirtelen játékba fognak és Schaller, Lutz III., majd Wilhelm II. gyors egymásutánban 6:2-re javítják az eredményt. Ezzel aztán be is feje­zik a működésüket, szóhoz engedik jut­ni a III. kerületieket, akik ki is hasz­nálják Szarka egy hibázását és Hajós révén megszerzik harmadik góljukat is. (6:3). Bíró: Kiss Tivadar. VMéb­i eredményeik (Sopron) Sabaria kombinált—SFAC 5:2 (2:1). Bíró: Taubner. Sabaria: Ru­dolf — Kovács I., Kovács I­. — Hor­váth, Löwenson, Bass — Krutzler, Er­­hardt, Takács, Kendik, Németh. — SFAC: Gábriel — Joó, Maróczi — Slavik, Denhoff, Németh — Kardos, Taussig, Konrád, Gáspár, Kelemen. A Sabaria bemutatkozása Sopronban nem járt sikerrel. Nemcsak játékukkal, ha­nem viselkedésükkel is csalódást kel­tettek és majdnem botrányt provokál­tak. Az történt ugyanis, hogy az első félidő elején a soproniak kapusa, Gáb­riel­ megsérült és amikor tartalék akarta helyét elfoglalni, a szombathe­lyiek hevesen tiltakoztak ez ellen, mod­­ván, hogy számukra a futball üzlet, szükségük van a prémiukra és nem egyezhetnek bele abba, hogy ilyen ked­vező helyzetet a tartalék beállításával elrontsanak. A soproniak kénytelenek voltak majdnem végig tíz emberrel játszani, de így is egyenrangú ellenfe­leik voltak a profiknak, akiket a sze­rencse segített a hízelgő eredményhez. A Sabaria közvetlen védelme igen gyengén funkcionált. Az egész csapat­ból csupán a csatársor belső triója nyújtott jót. A SFAC-ban Maróczi, Denhoff, Kardos és Kelemen játszottak jól. A második félidőben a SFAC többet támadott és a 36-ik percig 2:2-re állt a játék. A Sabaria góljait Németh, Ken­dik (2), Erhardt és az utolsó percben nem egészen indokolt 11-esből Bass, a SFAC góljait Kelemen és Kardos lőtte. (Szolnok): SzAK—SzMTE 1:0 (1:0). Bíró: Schiller. Az ősszel 0:0 arányban döntetlenül végződött, de a megsemmi­sített bajnoki mérkőzés megismétlésén kitűnt a SzAK csatársorának jó játéka. A győzes gólt Csabai lőtte. Sz. MÁV I. b)—SzMTE Komb. 2:0 (2:0). (Miskolc.) Attila—MVSC 10:0 (5:0). Bíró: Szlavkovszk­i. Az Attila könnye­dén győzte le gyenge ellenfelét. A pro­fik nagyszerű kondícióban vannak és komolyan vették a mérkőzést. Az MVSC nem volt ellenfél. Az Attilában jók voltak Muhoray, Molnár, Péterfreund, a halfsor uralta a játékot, a védelemnek s­em volt dolga. A gólok sorozatát a 17. percben Peterfreund kezdte meg, majd a 23. percben Muhoray, a 33. percben Rieff, a 43. percben és a 44. percben Molnár rúgja a további gólokat. A má­sodik félidőben a 20. percben Rieff, a 22. percben Molnár, a 26. percben Mu­horay, a 30. percben Rieff és végül a 36. percben Molnár beállítja a végered­ményt. A bíró Hernádyt (MVSC) bíró­­sértésért kiállította. MMTE—DKASE 1:0 (1:0). Bíró: vi­téz Szűcs. Egyenrangú ellenfelek küz­delme. A 28. percben Dobó lövi a győz­tes gólt. (Kaposvár­) Pécsi Vasutas SC—Ka­posvári Rákóczy 3:2 (2:0). Bíró: Ma­jor. Hatalmas közönség előtt, túlfűtött hangulatban folyt le a mérkőzés, ame­lyen egyik csapat se mutatott különö­sebb játékot. Az eredmény az erőviszo­nyoknak megfelel, mert a pécsiek ered­ményesebb csatárjátékot mutattak. Az első félidő góljait Horváth II. lőtte, míg a­ második félidő góllövői Tichy (Ka­posvár), illetve Horváth N­. voltak. (Körmend). Kámoni AC—Körmendi TK 2:0 (2:0). Bíró: Eiben. Barátságos mérkőzés. Góllövők: Steinhü­bel és Fülöp. (Pécs). PSC—Bajai SE 3:0 (2:0). Barátságos. Bíró: Merkle. — Pécsi reálgimn. vál.—Pécsi felsőkereskedel­mi 5:1 (3:0). Berettyóújfalu). DVSC—BUSE 1:1 (1:0). Bajnoki. Bíró: Tamássy. Egyen­rangú ellenfelek nivós küzdelme, me­lyet egy kis szerencsével bármelyik csapat menyerhetett volna. Góllövők: Kántor DVSC és Schreiber BUSE. (Sátoraljaújhely). S. MÁV—Kereske­delmi iskola 3:0 (1:0). Barátságos. Bíró: Tóth. Góllövők: Gom­bi (2) és Gelb. — Gimnáziumi válogatott—Sá­rospataki tanítóképző 2:1 (2:0). Ba­rátságos. Bíró: Grünhut. (Kistarcsa). Kombinált—GIK 2:0 (2:0). Király díj. Góllövő: Szemere (2). Jó volt a kombinált csapatban Kiss és a GIK-ben Gregák. (Vasvár.) Vasvári SC—Zalaeger­szegi Törekvés 6:0 (4:0). Barátságos mérkőzés. Góllövők: Tóbiás, Farkas és Kovacsevics. (Budafok.) REAC—BSK 6:2 (3:1). Barátságos. Szép mérkőzés, az egyete­misták állandó fölényével. A gólokat Tibi (2), Szántó, Botzik, Borbély és Kertész rúgták. Bíró: Pluhár István. Jugoszláviai eredmények: (Szabadka­) SAND—Kulai SC 9:0 (7:0). Bácska—Suboticai SC 7:1 (5:0). (Zágráb­) B) válogatott—A) válo­gatott 1:0 (0:0). Eredetileg a spliti válogatottnak kellett volna a kisze­melt A) válogatottal mérkőznie, de a splitiek közül csak három játékos érkezett meg, akiket beállítottak a B­ csapatba, amely Bencic (Split) góljával meg is nyerte a mérkőzést. (Verbász­) Zombori Loko-­Verbá­­szi SC 3:1 (0:0). Debrecen és Kaposvár helyi riválisainak összecsapása a vidéki amatőr futball vasár­napi eseménye A vasárnapi vidéki program• A tavaszi forduló erős küzdelmei va­sárnap ismét talpon találják a magyar futball vidéki segédhadait. A vasárnapi vidéki programnak a debreceni helyi ri­válisoknak, a DEAC és DKASE csapa­tainak bajnoki küzdelme a kiemelkedő eseménye, de kemény harc színhelye lesz Kaposvár is, ahol a KTSE és a KAC között dől el a helyi hegemónia kérdése Diósgyőrött a DAC—DVTK találkozása teszi érdekessé az északiak programját. A vidék vasárnapi futballprogramját itt adjuk:Déli kerület. Szegedi alosztály: I. osztály. Szeged: SzAK—KEAC. Bíró: Patényi. Zrínyi KAC—UTC. Bíró: Nagy. Hódmezővásárhe­ly: HTV­E—SzTK. Bíró: Lapu­s. Makó: MÁK—MTK. Bíró: Kandida. II. osztály: Kiskunfélegyháza: KSC—KIKE. Bíró: Ács. Makó: Törekvés—Bercsényi. Bíró: Lapu II. Mezőkovácsháza: MTK—SzIKE. Bíró: Baranyi. Szentes: Árpád—Vasutas. Bíró: Pa­­taky. (Barátságos.) — SzTE—SzMTK. Bíró: Frankél. Csabai alosztály: L osztály Orosháza: OTK—KAVE. Bíró: Ko­­hautek. — Előre—L. Törekvés. Bíró: Bo­ros. Szarvas: Turul—CsAK. Bíró: Zsiday. IL osztály Békés: BTE—KTE. Bíró: Brüll. — Gyula: GyAC—Építőmunkások. Bíró: Hegyi dr. Mezőtúr: MAFC—K. Törekvés. Bíró: Wiegner. Gyoma: GyMTE—Vasas. Bíró: C­eg­lédi. Északi kerület Miskolci alosztály: Miskolc: MMTE—SAC. Bíró: Gal­­góczy. — BEAC—PTIC. Bíró: Reich. — Kereskedelmi iskolai válogatott—Egri katholikus kereskedelmi iskola váloga­tott. Bíró: Tóth. (Barátságos.) Diósgyőr: DAC—DVTK. Bíró: Pappá. Sátoraljaújhely: SESC—MVSC. Bíró: vitéz Hollós. Hejőcsaba: HSE—BISE. Bíró: Ko­vács. (Barátságos.) Mátravidéki alosztály. Salgótarján: SSE—MKIST. Bíró: Merz. Zagyvapálfalva: ZISE—SBTC. Bíró: Chemez. — PBÜSE—GyAK. Bíró: Ha­­zav. Hatvan: MÁV HAC—JTC. Bíró: Krompaszky. Keleti kerület. Debrecen: DEAC—DKASE. Bíró: Ke­rekes. — DTE—NyKISE. Bíró: Machó. Kisvárda: BUSE—KSE. Bíró: Bálla. Karcaa: KIKSE—DVSC. Bíró: Rencz dr. Délnyugati kerület Pécsi alosztály: Pécs: DVAC—MBTSE. Bíró: Rosen­­feld II. — PAC—SzAK. Bíró: Pauncz. Kaposvár: KTSE—KAC. Bíró: Ro­­senfeld I. — Kaposvári kereskedelmi vá­logatott—Pécsi kereskedelmi válogatott. Bíró: Horváth. (Barátságos.) Nagykanizsa: NSE—PTE. Bírói pa­jor. Bajai alosztály: Baja: BMTE—BTSE. Bíró: Hajncsa. Bácsalmás: BSC—Sz. Törekvés. Bí­ró: Gárdonyi. Simontornya: SBTC—PSC. Bíró: Lo­vag. (Barátságos.) Nyugati kerület I. osztály: Sopron: SVSE—TAC. Bíró: Hollóssy. Szombathely: Sz. Törekvés—SzAK. Bíró: Szirovetz. Tatabánya: TSC—ETO. Bíró: Stras­­ser. Székesfehérvár: SzTC—Sz. MÁV. Bí­ró: Garay. II. osztályt Győr: NSC—PFC. Bíró: Fritz. Pápa: Kinizsi—MAFC. Bíró: Rosen­berger. Veszprém: V. MOVE—Várpalotai TE. Bíró: Leopold. Kőszeg: KSE—CSE. Bíró: Neubrunn. Celldömölk: VTSE—ZTE. Bíró: Bass. Középmagyar kerület I. osztály: Vác: VSE—Corvin, fél 3. Csillaghegy: CsFC—Esztergomi SC fél 4. Kecskemét: KTE—KSC, fél 4. Rákos: R. Vasutas—GySE, fél 4. Cegléd: C. Törekvés—KAC, fél 4. Monor: MSE—C. MOVE, 4. Alag: ASC—Mátyásföld, 4. Pomáz: P. MOVE—Szentendre , 4. Vecsés: VMTK—Rákosliget, 4. Pilisvörösvár: PÁC—RTK, 4. Sashalom: SASC—VÁC, 4. Maglód: MTK—Szemeretelep, 4. Kistarcsa: KSC—GSK, 4. II. osztály: Budakalász: Budakalász—Dunaha­raszti, 2. Kisalag: Kisllag—V. Remény, 2. — Fóti SE—GSC, 4. Rákoshegy: Rákoshegy—Nagyté­tény, 3. Árpádtelep: Annatelep—P. Szent­ivány, 3. Nagykőrös: NSE—A. Levente, fél 4. Tokod: Tokod—Cs. Törekvés, 3. Dunakeszi: DSE­—V. Törekvés, fél 4. Tibor-díj: KSC—GSK, Kistarcsa, 2. A mérkőzésekre delegált bírák: Barna, Csányi, Dalnoky, Drexler, Fejér, Feld­­mann dr., Fenyves, Gulik, Kelesi, Ladá­nyi, Leiner I., II., Lénárt, Mikolovics, Nürnberger, Német, Paulinyi, Sion, Steiner, Somogyi, Szikszay, Vághy, We­­genaszt, Weisz II., Zug, Takács. Ki fog győzni? (Pályázati szelvény a hétfői számban.) 'firentoneH || a legjobb ‘Siili ® amerikai pneumatik­usflP’ Dénes és |­'riedmann RT. T||||yaap' Budapest VI, Bessewtty,utca 29.