Sporthirlap, 1927. június (18. évfolyam, 84-96. szám)

1927-06-07 / 86. szám

* kapufát is lőtt. Vagy tíz, perc után Neum­iger kornerrúgásnál lesántult s k&witu) hasznavehetetlen volt. Mágia a ifikul támad, de mikor a Pogács gán­csáért megítélt tizenegyest Pálffy fél­­relövi, a csapat visszaesik s a, Bak több­szélyes akciót vezet, sőt Fröhlich fe­jesét mintha már a­ kapu belsejéből rájúgná ki Bavlinka, Beisner is elront, a hatoson egy gólhelyzetet, majd a Tú­rul négy csatárral is felülkerekedik, felesik két bombája kapu mellé megy, újabb közeli lövése a kapus arcán­ak, vágódik, a lepattanó labdát Fischer a felső lécnek lövi. Két Turul-korner, az egyikből Sefcsik újra felső kapufát lő. A változatosság kedvéért Reisner is újra kapu mellé lő a hatos vonalról. Szünet után a Baki azonnal gólt sze­rez. Dinnyés gyengén gurított labdáját Gerstenbrein kissé megtolja, Spinczer lábbal is könnyen védhetne, de luftot rúg (1:0). Óriási energiával támad a Turul s a nagy igyekezetnek Pollák­ ki­­i­áltása az ára. Kilenc emberrel is fö­lényben maradnak s a 14. percben a balszárny támadásából Sefcsik öt lépés­­, öt éles gólt lő (1:1). A tempó nem csökken, a 20. percben egy kemény be­ugrásért Horváthot is kiállítják. Vad rugdalózás folyik, majd a 29. percben Pogács faultjáért tizenegyes a Bak el­len s ezt Sefcsik védhetetlenü­l belövi (1:2). A Bak erre finisel s néhány ki­hagyott­ gólhelyzet után Kukán egy koráért követő kavarodásból közelről éresen kiegyenlít. A hétfői mérkőzésen a Turul sokkal jobban­ játszott, mint szombaton. A csa­társor balszárnya, Sefcsik, Steiner és a két hátvéd hatalmas lelkesedéssel­ és tempóbírással küzdött. A Baki csapatában szintén­ a bekkek voltak a legjobbak A bal­sor is jól mű­ködött, csak Horváth mutatott vissza­esést." A csatársor mérsékelt formát ját­szott s a szokottnál gyengébb Fröhlich még mindig a kiemelkedő tagja volt. A pünkösdvasárnapi amatőrmérkőzések nem hoztak meglepetéseket A­ túrázó vezető csapatok távollétében zajlottak le a pünkösdvasárnapi ama­­tőrmérkőzések, amelyek kivétel nélkül a favoritcsapatok győzelmével végződtek. Nem volt meglepetés a bajnokjelölt BEAC-nak aránylag csekély gólarán­yú győzelme a hátul kullogó BAK-al szem­­ben sem, mert utóbbi egyenlő erejű el­lenfele volt az egyetemieknek. A másodosztályban a Világosság va­sárnapi győzelmével megerősítette ve­zető pozícióját és így a finisben már féligh­a érheti meglepetés. I. osztály, Springer-csoport: OTE—33­­FC 3:1 (1:1). OTE: Szádeczki — Gálczig, Putz — Ulvecki, Hajba I., Kprieszt — Gorstenbrein, Peehlor, Gre­­guska, Iván, Kopper. — 33 FC: Varga — Hegyi, Lux — Szabó I., Zloeh, Vedres ,- Gara, Kegye, Blaumann, Szabó II, Tokai. Az OTE jóra való csapatának a győzelmét nem­ tudta kétségessé tenni a ki­EC legénysége. A tartalékos csapatok küzdelme megfelel az erőviszonyoknak. Jó volt az OTE-ban Iván és Gersten­­brein, míg a. 33FC-ben Hegyi és Zloeh. A­z első félidőben Iván vezető góljára a .313­FC megye révén válaszol. Szünet után az OTE állóképesebb csapata Uolcig és Greguska góljaival győz. Bíró: Gombos Géza. BRSC—Husiparos 5:0 (2:0). BRSC: Stiezmayer — Klötzl III., Beitszan — K­lötzl EV., Kaltenecker VIII., Mayer — Klötzl. V., Hochstein, Szlancsik, Kaz­­vinszki, Lux. — Husiparos: Perina — Adatokat Weisz — Salamon, Turbán, Finn — Friedrich, Sh­iller, Szabó, Ko­zák, Schwarz. Jó volt a BRSC-ben Kal­tenecker VIII. és az egész csatársor, míg a Húsosban Urbán neve érdemel elismerést. Az első félidő góljait Klötzl V. és Kazvinski rúgja, m­íg szünet után az állandóan támadó BRSC Sztancsik (2) és Kazvinszki révén szerzi meg gól­jait. Bíró: Bendenritter. BEAC-BAK 2:0 (2:0). BEAC: Hetlyei — Horváth dr., Kotrásé,Kek dr. — Stuh­­lik, Szántó, Budai — Vodzik, Kertész, Tichy, Borbély, Szüle. — BAK: Ehrlich — Lukács, Gárdonyi — Glü­ck, Szabó, Kohn — Bősze, Tritsek, Ruszinkó, Pin­tér, Boriszek. A BEAC nincs a legjobb formájában. Győzött ugyan, de győzel­me nem egészen megérdemelt. Egyenlő volt a csapatok küzdelme az első félidő­ben, de már szünet után a BAK volt jobb, s legalább döntetlent érdemelt volna meg. Jó a BEAC közvetlen védel­me, míg a BAK-ban Ruszinkó és Bori­­szek volt jó. A gólokat Kertész és Szán­tó rúgta. — Bíró: Krupitzec István. — BAK ifj.-BEAC ifj. 1:0 (1:0) Testvériség—BTC 3:0 (1:0). Testvériség: Brinkus — Benke, Kraiser — Ölvedi, Marék, Csizmadia — Fagy, Véesei, Egri, Pajor, Ottávi II. — BTC: Varga — Or­bán, Radics — Steingruber, Streitmann, Nagy — Szabó, Belházi, Hajdú, Koszorú, Berzuczi. — A Testvériség több veresége után újra győzött. A BTC egyenrangú ellenfele volt, de csatárainak semmi sem sikerült. Jól játszott a Testvériségben a védelem és Ottavi IT., a BTC-ben a balf­­sor játéka emelhető ki. Az első félidő gólját — bár a BTC egyenlő ellenfélnek mutatkozott — Pajor rúgja. Ugyanez a helyzet szünet után is. Góllövő: Pajor és Vecsei, utóbbi 11-esből. Bíró: Bíró Sán­dor. Opree-csoroirt. •­y­V. ker. TVE—Zugló 2:0 (1:0). II­I. kér. TVE: Medgyesi — Mittelmann, Stern — Klein, Cseh II., Keeh — Schultheisz, Behringer III., Cseh I., Hajós, Göttler. — Zugló: Spindler — Tóth, Törpényi — Fovodra­szki, Beviz, Anbró — Somogyi, Schliiffer, Ráca, Lengyel, Schusztár. — A III. ker. TVE jobb volt s győzelme ennélfogva mindenképpen megérdemelt volt. A Zugló c­sak az első félidőben állta az iramot, mert szünet után a Ví­vók már nagy fölényben voltak. Gól­lövő: Göttler és Cseh II- Mittelmann (III. ker. TVE) egy 11-est nem értékesí­tett. Jó Hajós és Mittelmann (III. ker. TVE),­­Lengyel és Törpényi (Zugló). — Bíró: Auspitz Sándor. II. osztály. Stobbe-csoport. Világosság—BSZKRT 3:0 (1:0). A Vilá­gosság a győzelmet megérdemelte. Gól­lövők: Stricker, Both és Rogics (öngól). Jó volt a Világosság védelme és a BSZKRT-ból Menczer. — Bíró: Gold­­seheider. III. osztály. Sugár-csoport: BSK—UFC 6:1 (3:0). Góllövők: Hajdi­­nyák (3), Kindl (2) és Bagi, illetve Mut­ter. — Bíró: Stern. BTVK—Szőnyeges 7:2 (1:1). A BTVK góljait Balogh (4), Ensel (2) és Galits, a Szőnyegesét Trinyánszky rúgta. — Bíró: Marketein. Fehéry-csoport. P. Jutagyár—Valéria 4:0 (3:0). P. Juta szép játék után győz Mihályi (2), Vacka és Gaál góljaival. — Bíróó: Mészáros, K. Tör.—SzFC 1:1 (1:0). Szentflőrinc. Egyenlő ellenfelek. Góllövők: Ragyák, illetve Bircsék. — Bíró: Csárdás. M­alaky-csopo­rt. Amatőr—ÉMOSz mérkőzés elmaradt, mert az öv utcai pálya nem volt felb­e­­szélve, s a bíró így nem vezette le a meccset. hözben pedig Weszter és Béres. — Bíró: Schwrartz. Vasas—Rákospalota 6:2 (1:2). Vasas: Nyerges — Bottler, Klein I. — Kővágó, Klein II., Fleischmann — Brúnóckov, Takács, Jelanek, Szentmiklóssi, Him­­mer. — Rákospalota: Juhász­­— Varga, Jurás — Pénzváltó, Bitter, Mödl — Fess- Ier, Tóth, Polt, Seiden, Durnics. — A Vasas biztosan nyeri a meccset, az első félidőben vezető Rákospalota ellen. Gól- lövő: Takács (3), Ivanics (2) és Jelanek, illetve Durnics és Tóth. Jó volt a Vasas csatársora, a Rákospalotából pedig Mödl és Seiden. — Bíró: Goda. SAC—ETSC 4:2 (3:2). Góllövő: Magon (2), Hegner, illetve Kaltenecker II. (2). BMTE—Hungária 2:2 (1:1). Góllövő: Ábel és Czigány, illetve Fagy (2). — Bíró: Penninger. K. MOVE— SzNSE 0:0. Bíró: Schreiner. Világosság komb.—Testvériség komb. 4:2 (1:0). Pesterzsébeti leventék—ETO 5:2 (2:1). L’TSE profialakulat—WSC profialaku­­lat 3:1 (0:0). Góllövő: Gall­ (2) és Szabó, illetve Trayer, Soroksár—Rákospalota 6:1 (4:0). Bíró: Schuck. Soroksár nagy fölény mellett könnyen győz Pflum II. (2), Pflum III. (2) és Bendó (2) góljaival. Rákospalota góljait Fessler (2) rúgta. (Hétfő.) Rákosszentmihály A) válogatott—Sas­halom A) 1:1 (1:0). Góllövő: Marton, il­letve Csirke. — Sashalom B)—Rákos­szentmihály B) 2:1 (1:1). — RTK ifj— Corvin ifj. 2:1 (1:0). BAFC ifj—Sash. ifj. 1:0 (0:0). Sashalom—RTK 3:2 (1:1) Corvin—RAFC 6:0 (3:0). CsTK—Ékszerész 4:1 (2:0). Ékszerész—Cs. MOVE 4:2 (2:0). Budapesti Nyomdász válogatott—Ti­­pographia SK Pozsony 6:2 (3:1). Mille­náris. Bíró: Horváth János. A budapesti Nyomdászok győzelme nem volt kétsé­ges a mérkőzés folyamán. Góllövő: Kü­ldés (2), Rákosi (2), Umgeber és Kovács, illetve Tanger és Bródi. Gyermekbarát—Turul MOTE 5:2 (3:0). — Gyermekbarát ifj.—Turul MOTE ifj. 4:2 (1:1). Törökközi FC—Palotai Egyetértés 1:3 (1:0). Turul MOTE—VI. ker. FC 3:2 (0:2). ILSz*bajnokság. Testvériség—KKTE 4:0 (4:0). Ifjúsági bajnokság. NSC ifj—Testvériség ifj. 5:2 (1:2). Érem­mérkőzések VI. ker. SC—Nyomdász 1:0 (0:0). BTK—Kompaktor 5:2 (1:1). Nyomdász—Kompaktor 15:0 (0:0). BTK-VI. ker. SC 2:1 (1:1). érdemelt győzelem. — MTK—N­­­SC 3: (2:2). — Kereskedők—G.­NSC 6:3 (1:2). (Kassa) Hétfő MAC—KSC 2:0 (0:0). (Alag) ASC—Rákoscsabai TII 4:3 (3:1 (Vácinál) ASC ifj—AAC 1:0 (0:0). (Dunakeszi) Sparta FC—DSE 3:1 (2:1 (Pusztai) Sparta FC II.—DSE II 3: (2:1). (Sátoraljaújhely) Vasárnap: S. MÁV­­SESC 2:1 (1:0). (Gyöngyös) GyAK—DAC 3:0 (1:0). (Pápa) Vasárnap: Bonsgang X3 (Bécs)—Kinizsi 3:0 (0:0). Nemzetközi. - Hétfőn: Bewegung XX. (Bécs)—PFC 4: (2:0). Nemzetközi. (Székesfehérvár) Vasárnap: SzTC II.­­ARAK II. 1:1 (1:1). - Pesterzsébet-SzTC 3:0 (1­:0). - Hétfőn: SzTC-Déli vasút 0:0. (Tatatóváros) Vasárnap: TAG—L' Sparta (Bécs) 0:0. Nemzetközi. — Hét­főn: TAC—SC Metallum (Bécs) 2:2 (1:1 T­enisz-Illők, duplahúro? 17 P.-tóL Fényképezőgépek, prizmástávcsövek alkalmi vételként szavatossággal RABINÁLIV, Egyetem tér 5. Vétel, csere SPOR­THÍRLAP KEDD, mf JÚNIUS 7. Barátságos mérkőzések: Soroksár—Pesterzsébet 1:0 (1:0). So­roksár: Lantos — Schweier, Erdélyi — Menásch, Kovacsics, Masevszki — Berdó, Pflum II., I., III., Hackspacher. — Pesterzsébet: Bereczki II. — Domonkos, Schuch I. — Weszter, Grütfeld, Baski II., Csizmadia, (Schuch II.) — Jeekl, Kovács I., Heer, Kovács II., Béres. — Keves, az utolsó percekig nyílt mérkő­zést vívott egymással a két csapat. A gólt Pflum II. rú­gta. Jó volt a Soroksár­ban Lantos és a hátvédek, a Pesterzsé­ Vidéki eredmények (Celldömölk) Vasárnap: CSE—Törekvés komb—Szombathelyi MÁV 4:3 (0:3). Ba­rátságos. — CTSE II—CSE II. 2:1 (1:1). Hétfő: CSE ifj—CTSE ifj. 5:2 (1:1). — CSE old boy—CTSE old boy 5:1 (3:1). (Uzhorod) Vasárnap: Vasas—CSE 3:1 (2:1). Hétfő: Vasas—UTE 1:1. Sáros, nehéz talaj. (Barcs) Levente—Szigetvári TC 4:3 (2:2). — Pestújhelyi SC—Barcs kom­binált 2:1 (1:0). (Mezőtúr) Vasárnap: Kelenföldi FC— MAFC 8:2 (5:0). Hétfő: Kelenföldi FC— MAFC 6:4 (3:1). (Makó) Vasárnap: MTK—Órások T­ 2:3 (1:1). — MTSE—BSE komb. 2:1 (0:1). — Hétfő: MTK—Órások . 2:2 (0:1). — MÁK—Hatvan válogatott 3:2 (2:1). — BSE-MTSE 5:1 (2:0). (Baja) Vasárnap: Kispesti AC— BMTE 3:2 (2:2). Hétfő: Turul—KAC 2:2 (1:1). (Győr) Vasárnap: Győri ETO—LA Marx 2:2 (1:1). Nemzetközi. Szerencsés eredmény az ETO-ra, mert a bécsiek jobbak voltak. — MTK—GyAC 4:4 (4:0). Hétfő: SA Marx—GyAC 1:0 (0:0). Meg­ LEVENTE SAPKÁK - LEVENTE RUHÁK | SPORT és FELSZERELÉSI CIKKEK | | KATONATISZTI SAPKÁK és EGYENRUHÁK | Szt. T M Á R E R Vik­., Baross-tér 6 __________A KELETI PÁLYAUDVAR ÉRKEZÉSI OLDALÁN Hz összes sportcikkek legolcsóbban, legnagyobb választékban MACHER REZSŐ és TÁRSÁNÁL, VI. Podmaniczky­ u. 45. szerezhetők be, Árjegyzék lágyén és bértpentve. Football, Atlétika, Lawn-Trimst és minden sportcikk legelőnyösebben beszerezheti Weizzberger Jenő sportü­zletében Budapest, IV., Magyar­ utca 1. Tel: József 154—15 Sp­g. Kerékpár Jve— közvetlen gyári le­rakat, üti- és ver­­El&Warvy W­­jjSNílyZür­senykerékpárok csekély heti részletfizetésre i ----Genius gépszakfszlet, Károly-Ku­rút a. figjpsgigia Haj vágó gépek: jpp- Bubi lejhez nyakberetválá: mfJs-lL. — Helyett '/u­ m'm vágássá! I 7.20—9.60, 3 mim vágás­sal P­fi.—. Finom acél áruk legnagyobb raktára. .. Köszörülést elvállal GRESZMANN KÁROLY TENNI­SZ felszerelései KERTÉSZ TÓDOR-nál, KRISTÓF-TÉR Árjegyzék ingyen. -----r—nimi■mi—hiii—ii iiniw—— ni iii starszínházak­­Laura la Plante © PILLANGÓ A VIHARBAN! Dráma az asszonytól ! A hét csirkefogó Vígjáték Corvin MARY PRÉVOST Előad: hétk. V26, V*8, VslO.vas.tüDn.---------------------------------------------­Vsl.V»6.V*8,VdOD. . . . Laura la Plante Kamara pillangó a viharban, fel. József 440—27. Dráma az asszonyról Előad: hétk. ty.,­ . . . , ‘/47,8,10 v8s.,ünn.; A csirkefogó ‚/,4,5,3/47, */49,100.| Vígjáték MARY PRÉVORT Magyar* és Ufa Híradók Egy csók nem a vitáig! Fősz . Max Moser, Xénia Desny, Livie JTimjoV Páván elit. Mount Everest AjJ'flrj'Sjí' az égbenyilló hegy, 31 Noel kapitány nagy expedíciója Indián és Tibeten keresztül , , , ,,, Előadások: hét k.­ia"pren­ernap) lel.! „7,, 21« ~­ián is): Vt 6, 628 Víló. Vasár- és 1 L. a-l 00 ünnepnap ‘p 4, au6. S, 10 órakor. Kacagó Budapest!1. 74-37,74-3! | 9 vidámr‘4 A,ló/3 Vt8. vúTó| F­ox-attrakeio! QMINA 1 MontEverest. NOEL kapitány expedíciója a világ legmagasabb lel: József 1—25 hegyére 7 terv. Egy csók nem: Előadások kezd,: a világ! Vigi-attració 7' I.Fesz.! hétk 7 és ]'U0 XbNIADESNY és LIVIO PA­; van »/»8. Lbol . VENELLI. - Híradók. © GLÓRIA SWANS0N Rod la Roqite Adolphe Menjen PolaNegri Tel ■ T ‘1 2fi' R I Előadások! hétköznap 1­6, 8/18, és'T. 292-1,o” vasárnap VH. V«6, «/«8. */dfl p­ o­­r/x u I Iván Mosjoulevie PUlTy: apolTO­­­LYA Conrad Veidt NATALIA telefon:J.418-94. LISSENKO Hans Junker­ E. V«8, V28 VilO­­­mann ERNA MORENA Niko­­laus Kohn CORSO — v Glória Swanson főszereplésével a hurlingtoni ripacsok m­ai'5 höz,19j­­fi Vígjáték 8 felv. Pota Negri fő- Lload. hétk. ,.b. szereplésével. A császárnii s/1ö’ 1/f.g . Hímregény 7 felvonásban. URÁNIA Ivan wlosÍ°uKiBe PULTY Tel.: J. 460—45. EVA Conrad Veidt NATALIA Előadások: EISSENKO Hans Junker-5,­­8 és fél 10. mann ERNA MORENA NikO V'M,W,W,Val.________laus Koh­n________| PARKMOZI | Szombattól szerdáig Múzeum-körút | Tatárjárás Rákóczi-út sár. i , „ * , „ . , ... filmszkeccs. 3 tdm és 3 szm­­tel.. J. 402—37. _______ padi részben_________