Sporthirlap, 1928. június (19. évfolyam, 64-76. szám)

1928-06-25 / 74. szám

4 Az FTC vízipólócsapata 3:2-re legyőzte a félidőben 2:0-ra vezető III. ker. TVE-t Az első félidőben a III. ker. TVE, a másodikban az FTC volt jobb — Az MTK hét góllal verte Pozsonyt — Gáborffy 1 p. 01*8 mp.-es egyéni rekordot úszott ki a III. ker. TVE versenyén — Ullrich javuló formában Az MTK gyorsúszó stafétája legyőzte Pozsonyt — Ismét nyílt lett a vízipólóbajnokság Nem volt szerencséje a III. ker. TVE-nek! Versenyét elmosta az eső, mely pontosan a kezdésre ér­kezett meg­ és csak akkor távozott, amikor már a közönség nagyobb része­­ odahaza maradt. Majd az FTC lelkes csapata legyőzte a nagy favorit újlaki csapatot, ami talán nem is olyan nagy meglepetés, hiszen az igazi derby meccse­ken a favorit rendszerint elvérzik. Az úszószámok közül a 100 méte­res gyorsúszás eredménye a legör­­vendetesebb: Gáborffy 1 1 p. 01.8 mp-es ideje egészen elsőrangú. Igen jól úszott a 100 méteres háton­­úszásban Ullrich, akinek 1 p. 17­0 mp-es teljesítménye a jövő heti magyar—osztrák úszóverseny szem­pontjából bíztató. Annál szomorúbb képet nyújtott a hölgyek­ válogató próbaversenye, melyek alapján a szombaton Bécsben eldöntésre kerülő magyar—osztrák hölgyúszó­­versenyen nem lesz sok keresni valónk. A verseny rendezése — az eső ellehér© — kifogástalan volt, ami elsősorban Nádas Nándor érdeme. Részletes eredmények: Próbaversenyek: 200 m. mellúszás hölgyeknek: 1. Vass Margit (NSC) 8 p. 42.6 mp., 2. Bencze Irén (MIJE) 3 p. 49.4 mp., 3. Feszt Franciska (NSC) 3 p. 53 mp. Vass végig­ vezetve győz. 100 m. gyorsúszás hölgyeknek: 1. Kraszner Vilma (MUE) 1 p. 23 mp., 2. Stieber Lotti (MAC) 1 p. 23.8 mp., 3. Tóth Böske (MUE) 1 p. 27 mp. Izgalmas verseny, finisben nyerve. Főversenyek: 100 m. gyorsúszás: 1. Gáborffy Antal (BESzKRT) 1 p. 01.8 m­p., 2. Steiner (PTE) 1 p. 04.2 mp., 3. Mé­­szárovits (NSC) 1 p. 08.4 mp. Gá­borffy végig vezetve nagyszerű idő mellett győz.. — Steiner ideje cseh­szlovák rekord! 100 m. mellúszás: 1. Kövesi László (MTK) 1 p. 21.6 mp., 2. Iluid (UTE) 1 p. 24.2 mp., 3. Feuchtinger (FTC) 1 p. 26 mp. Egyéb versenyek: 100 m. junior gyorsúszás: 1. Ta­­káts (NSC) 1 p. 13.8 mp., 2. Kékesy (III. ker. TVE) 1 p. 14.2 mp., 3. Friedmann (FTC) 1 p. 15 mp. 100 m. mellúszás (III. oszt.): 1. Feuchtinger (FTC) 1 p. 27.8 mp., 2. Bori (MTK), 3. Opler (KISOK). 4X50 m. staféta: 1. MTK 1 p. 57.8 mp., 2. Pozsonyi TE 1 p. 59 mp., 3. MAC. 100 méteres hátúszás: Ulrich Já­nos (CsAK) 1 p. 17.6 mp., 2. Bitskey (LASE) 1 p.­ 18.6 mp., 3. Kutschen­­reiter (KISOK). Versenyen kívül indult Bartha Károly, aki 1 p. 19 mp-es idővel harmadik lett. 200 méteres gyorsúszás: 1. Páhok István (MTK) 2 p. 36.4 mp., 2. Szabó (MTK) 2 p. 40.4 mp, 3. Dobos (III. ker. TVE) 2 p. 41.2 mp. 4X50 méteres junior gyorsúszó­­staféta: 1. MAC (Avar, Opler, Ha­lász I­., Zboray) 2 p. 09.6 mp., 2. FTC 2 p. 09.8 mp, 3. MUE 2 p. 10.8 mp. 100 méteres hölgy hátúszás: 1. Vermes Magda (FTC) 1 p. 41.4 mp., 2. Komáromi Rözsi (UTE) 1 p. 49 mp. Vízipóló: FTC—III. ker. TVE 3:2 (0:2) FTC: Nagy — Fazekas, Szubota — Keserű II. — Vékony, Vértessy, Wenk. III. ker. TVE: Barta — Sárkány, Lusztrovich — Rudas — Musitz, Czete, Róbert. A III. ker. a biztos győzelem tuda­tában, az FTC pedig nagy lelkese­déssel szállott vízbe és a budaiak kényelműsége, a bajnokcsapat ön­tudatos játékával szemben a mér­kőzés elvesztésére vezetett. Pedig az első félidőben a III. ker. nagy fölényben dolgozott, két gólelőnyt sikerült is elérniük, ám a második félidő teljesen a zöld­fehérek támadásaiban telt el s így győzelmük végül is teljesen meg­érdemelt. A bajnokcsapat kapujában Nagy Barna nem jutott túl sok munkához, de Musitz várat­lan lövését fognia kellett volna. Fazekas — kevés tréningjéhez ké­pest — igen jó volt, Czele alig tu­dott megmozdulni mellette. Szubota jól bírta a tempót. Keserű Js., mint „perpetuum mobile1” dolgozott, egy­­szer-kétszer azonban feleslegesen lőtt kapura. Vékony a kapu előtt tehetetlen, Wenk a mezőnyben igen jó volt, míg Vértessy a kapu előtt is feltalálta magát. A III. ker. kapujában Barta sok dolgát jól végezte. A gólokat nem foghatta, talán a harmadik gól előtt — ki­ugrással — a labdát elcsíphette volna Keserű elő­. Sárkány és Lusztrovich jól mozogtak, nem raj­tuk múlik a vereség, Rudason azon­ban nagyon meglátszik a többhetes betegség nyoma, a második félidő­­beli nagy ferencvárosi fölény fő­­képen az ő rovására írható. Musitz jó volt, sokat úszott és veszélyesen lőtt. Ellenben Czele taktikai hibát követett el azzal, hogy leállt az FTC kapuja elé és nem használta ki­ nagy gyorsaságát. Róbert a tisz­ta helyzetek elszalasztásával „tűnt ki.“ Az első félidőben a­ III. ker. nagy gyorsasága érvényesül. Változatos támadások utál az első jó helyzetet Róbert szalasztja el. Czele lövését Nagy kornerre menti. Czelét Szubota faulttal szereli, s a bíró kiállítja. A labda visszaker­ül Cz­eléhez, aki közelről védhetetlen gólt lő. (1:1). Kezdés után a bíró Keserű II.-t és Róbertet kiállítja. A III. ker. így döntő fölénybe kerül és előbb két korúért, majd Musitz váratlan, de védhető lövéséből újabb gólt sze­reznek. (0:2). A második félidőben változott a helyzet. Rudas­ visszaesése és az FTC lendületes játéka sok veszé­lyes helyzetet­ teremt az újlaki MTK— Pozsonyi TE 7:0 (4:0) MTK: Bory —■ Boros II., Róth —­­Szabó — Lajta, Keserű I., Ho­m­on­­nay II. — PTE: Bródy (III. ker.) — Kinsel, dr. Schmelz — Krotz — Steiner, Schmuck, Apfel. Az MTK nagy fölényben volt és bár a PTE-nek is volt néhány igen szén momentuma, a nagyarányú vereséget nem kerülhették el. A győztes csapatban ezúttal szerepelt első ízben Keserű I. Öt gólt lőtt és így ugyancsak igazolta magát, mégis hibáztatható kissé önző já­téka miatt, az azonban bizonyos, hogy ő tud. Pompás formában van Homonnay 11­ is, aki gyakran „ro­bogott" végig a pályán és passzai is kitűnően sikerültek. Borynak nagy napja volt, néhány veszélyes labdát remekül fogott. Boros II. és Róth m megbízhatóan dolgoztak, Sza­bó ugyancsak bírta szusszal és lab­dái is jobbak voltak, mint eddig. Lajta önzően játszott, stílusán vál­toztatni kell. A pozsonyi csapat jótermetű fiúkból áll, több alapvető hibájuk van azonban, amin könnyen lehet segíteni. Bródy a kapuban teljesen magára volt hagyatva, minden labdát szabad ember küldte, akit a hátvédek nem is igyekeztek aka­dályozni. Az első félidő első gólját Lajta ívelt dobásából Keserű lövi, majd Lajta lövése kapufáról pattan Ke­serű e­l, aki azt besegíti. Homon­nay II. újabb leúszása és jó­ beadá­sa! Keserű újabb gólját eredmé­nyezi. Majd Boros úszik le és ál­lítja be a félidő eredményét. 4:0. A második félidő kezdetén Homon­nay szenzációs lövése újabb gólt hoz. Lajta beadását Keserű reme­kül belövi és végül ugyancsak ő ér­tékesíti Homonnay kitűnő átadá­sát. Ezután a bíró Homonnayt és Schmelz dr.-t kiállítja. Az ered­mény már nem változik, mert Ho­­monnay nélkül az MTK nem boldo­gul. Beleznai László dr. pártatlan bíró volt." FIGYELEM!! MEGJELENT!! Tennisz-, evezős-, úszó-, fürdő-, kerékpár- és nyári sportcikk árjegyzékünket ingyen és bérmentve megküldjük mindenkinek — aki a saját érdekét szem előtt tartva­­ azt tőlünk kéri. Haas Sportház VI., Andrássy­ út 13. szám •0t­ ^Felelősségünk N­jL#Av§ij"pnfffiflO mellett csak a VIKlUiln SOMIMdl VorosSteca 53‘ • ■ «'• / f • y *• * ■- ‘ . * ••*/.* t SPORTHÍRLAP HÉTFŐ, 1928 JÚNIUS 25. háló előtt. A III. ker. eleinte véde­kezik, de amikor Lusztrovichot a bíró kiállítja és Vértessy 4 méteres­ből belövi az FTC első gólját (1:2), a Vívó csapata teljesen vissza­esik. Az FTC ostromol, közben a III. ker. egy-két kúszással kísér­letezik. A sok támadás eredm­ény­­nyel jár és Vékony passzából Vér­tessy a megálló Sárkány mellett megszerzi a kiegyenlítést. (2:2). Fél perccel a befejezés előtt dől el a meccs sorsa az FTC javára. Keserű Is leúszik és a tétovázó védelem mellett gólt lő. (3:2). A befejezés előtt öt másodperccel Róbert tiszta helyzetben áll, de négy méterről Nagy Barna kezébe lövi a labdát. Kitűnő bíró volt Halmay Zoltán. Puska 6:1, 6:3. — Döntő: Takács (MAC)—Darvas dr. (FTC) 6:3, 6:2, 3. Hegyesy dr. (BLlvE) és Krepus­­ka (MAC). Női­ egyes. Elődöntő: Wienerné— Schréderné 1:6, 6:1, 6:1, Baumgar­ten—Paksyné 6:2, 6:3. — Döntő: Baumgarten Magda (FTC)—Wie­­nerné (FTC)­­ 6:1, 6:1. — 3. Schré­derné (BLKE) és Paksyné. Férfipáros: Darvas, Ritscher— Palásthy, Rádické 6:0, 6:2; Hegyesy, Silbersdorf—Straub, Straub 8:6, 11:9. Férfiegyes, Petry-díj: Heinrich—­­Szemethy 2:6, 6:4, 6:4; Emanuel— Schweiger 6:2, 4:6, 6:0, Bikar— Feinsinger 6:3, 4:6, 6:4. Tenniszhúrok a legolcsóbb gyári árakon kaphatók Emim és Társa bélipar, Budapest, IX., Ranolder­ utca 27/a A szegedi Fekete legyőzte a fővárosi versenyzőket a SzAK 100 km-es országúti kerékpáros­versenyében A Szegedi AK vasárnap 100 km-es országúti kerékpárversenyt bonyo­lított le, amelyben nagyon sok fő­városi versenyző állt starthoz. A versenyt nagy meglepetésre a szegedi Fekete nyerte, aki a legnevesebb budapesti ver­senyzőket utasította maga mögé és győzelmének értékét növeli az a tény, hogy a finisben vívta ki a pompás sikert. A versenyt károsan befolyásolta a nagy ellenszél és a tömeges de­fektus, amelynek szenvedői között szerepel a kitűnő Szenes (MTK) is. Részletes eredmény: 1. Fekete (SzAK) 3 óra 21 perc, 2. Iluszka (VilKK) két géphosszal, 3. Vida M. (Turul KK) rajta, 4. Szing (VilKK) 3 ó. 21 p. 20 mp., 5. Bálint (Postás) 3 ó. 22 p. 21 mp., 6. Szlama (Postás) 3 ó. 23 p. 7. Néger (Turul KK) 3 ó. 26 p., 8. Rácz (Turul KK) 3 ó. 27 p., 9. Jálics (Postás) 3 ó. 28 p., 10. Schuszt (TTC) 3 ó. 28 p. 30 mp., 11. Nemes (Posstás) 3 ó. 29 p. 30 mp., 12. Kiss (SzAK) 3 ó. 31 p., 13. Péch (Postás) 3 ó. 31 p. 30 mp., 14. Schwarczstein (Turul KK) 3 ó. 31 p. 45 mp., 15. Lestyán (BTK) 3 ó. 32 p. 10 mp., 16. Mákos (SzAK) 3 ó. 33 p. 15 mp., 17. Szabó (CsTK) 3 ó. 38 p., 18. Horváth I. (Postás) 3 6. 39 p„ 19. Csaray (Postás) 3 ó. 40 p„ 20 Fenohel (Turul KK) 3 ó. 41 p. A versennyel kapcsolatosan lebo­nyolított 30 és 50 km-es verseny eredménye a következő: 30 km.: 1. Joachim (Szegedi Vas­utas) 1 ó. 06 p„ 2. Hódy (Szegedi Vasutas) 1 ó. 06 p. 50 mp., 3. Ba­­lázsházi I. (Szegedi Vasutas), 4. Balázsházi H. (Szegedi Vasutas), 5 Csányi (Szegedi Vasutas). 1,0 km.: 1. Noel (SzAK) 1 ó. 42 p. 2 Matók (Előre) 1 ó. 42 p. 34 mp., 3. Koha (SzAK), 4. Krnács (Előre), 5 Vecsei (SzAK), 6. Faragó (SzAK). A MKSz második bajnoki túrakirán­­dulása a következő eredménnyel végző­dött: 1. Kispest-Szentlőrinci KE 58 tag­gal, 2. Remény SC 33 taggal, 3. KAC 30 taggal, 4. Horgony KE 28 taggal. Takács és Baumgarten Magda nyerték az FTC teniszversenyé­nek egyes számait Befejezéshez közeledik az FTC tenniszversenye.­­ A férfi egyest megérdemelten nyerte Takács Im­re, míg a második helyet Darvas dr. foglalta el, miután jó formában megérdemelten győzött Krepuska felett. Nagy meglepetése a női­­egyesnek Wienerné győzelme az in­diszponált Schréderné felett, így Wienerné került össze a döntőben a Paksyné felett könnyen győző Baumgarten Magdával, aki aztán két szetben reálisan legyőzte. A tegnapi eredmények:­­ Férfiegyes. Elődöntő: Takács Hegyesi 6:3, 6:3, Darvas drekre­ Kérje a legújabb díjmentes KERÉKPÁR képes árjegyzékünket! Atlas Gépkereskedelmi Rt. Budapest, V., Széchenyi­ utca 5.