Sporthirlap, 1928. október (19. évfolyam, 116-128. szám)

1928-10-22 / 125. szám

6 ben Siklóssy újabb gólt rúg, de­­ bíró B öllszájd miatt nem adja meg. A 31­-ik percben Abay fául tolja Eleket, a megítélt 11-es Biff behelyezi. Bíró: Fodor E. •• :i v _ -r ■ - ■■■- ■,­­Erzsébetváros—Teréz­város 3:2 (0:1) Erzsébetváros: Lederer — Platt Grünsspann — Hausner, Dyn, Makád­ — Jeckl I., Braun, Korusz, Harrer, Schwarcz — Terézváros: Mü­ller — Jerzsar­ck, Streicher — Kovác­, Kon­­tartó, Mihalecz — Tóth, Hegedűs, Bern,stein, Makovnik, Drobina. Nívótlan, gyenge mérkőzés,melyet a bíró lehetetlen ítélkezéseivel még job­ban lerontott. Az Erzsébetváros játszik a szél ellen és­­így a Terézváros együttese­ kerül frontba. Támadásaik azonban erélytele­nek. A 43. percben a Terézváros vezet támadást, tumultus az Erzsébetváros kapuja előtt, Hegedűs megkaparintja a labdát és megszerzi a vezetést. A második félidőben az Erzsébetvá­ros támad. A 6. percben Harrer kiug­rik a tétovázó terézvárosi védelem mellett és védhetelen góllal kiegyenlít. A 24. percben a támadó Kovácsot Ma­kaói kézzel tartja vissza. A 11-est He­gedűs védhetetlenül belövi. A 26. percben nagy kavarodás a Terézváros kapuja előtt, Hegedűs öngólt vét. A 30. percben Mihaleczet után rúgásért kiállítják. A 35. percben­­Makadi hosszú labdájával Harrer elfut a hátvédek mellett és félm­agas góllal beállítja a végeredményt. A győztes csapat közvetlen védelme átlagjátékot mutatott. A fedezetsorban Makaói és Hausner jók. A csatársor legjobb része a balszárny. A Terézváros védelméből Jerzsabek és Kovács tű­nt ki. A csatársorban Bernstein elégített ki. Bíró: Bartos. ZaLa-Ilasu­ssa—Vac FC 6:0 (5:0) Zala-iElamzia: Szemző­. — Babos, Joós' — * Tamás, Truckenbrod, Schreiber — Farkas, Ivanics, Ke­lemen, Bakonyi, Csász. — 'Vac FC:;Kx­hi­ III. — Dávidovics Te­lid . ’.— Ki­ anfeld, Klopfer, Weisz — R­euspilder, Sch­weitzer,:. Blau II., Skanitzer,’ Belek. A' hazai­ csapat nagy­ formát ki­játszva­, Kölniben­­győzte le-a Vác FC, együttesét. Különösen, az első félidőben produkált nagyszerű játékot ,a Kanizsa. A­ győztes csa­ltár védelmének nem volt nehéz dolga, a fedezetsorban Tamás és Truckenbrod váltak ki. A csatár­sor, egyben a­ mezőny legjobbja, Farkas volt. Válogatott formát játszott. Megfelelt még Ivanics, és Kelemen. A Vác FE-ben Dávido­­vics volt a védelem lelke, de jó volt Ték­és is. A­­ fedezetsorban Klopfer érdemel dicséretet, míg a csatársorból Blau II. vált ki. A Kanizsa már a 7-ik percben megszerzi­ a vezetést.­­A csatársor remek összjátékkal nyomul fel és befejezésképen Kelemen várat­lan lövése­­utat talál a kapuba. A 114.­ percben Kelemen passzát, Farkas kapásból továbbítja a gólba. A 27-ik percben Ivanics át­töri a védelmet és megszerzi a harmadik gólt. • A 29-ik percben Ivanics szökteti Farkast, aki gólt rúg.­ A 35-ik percben Csász lefut, beadására Kohn kifut, de Kele­mént megelőzi és bent van az ötö­dik gól. A szünet után a 10-ik percben Kelemen beadásából Far­kas beállítja a végeredményt. A Kanizsa még egy­ gólt lő, de offszájd miatt­ nem adja meg. a bíró. Bíró: Bóna. om wwr-wmi—. MM |, | in­diai IMIa.|||||M| A 33 FC legyőzte az FTC-t, a Postások fölényesen verték az MTK-t Amatőr­ bajnoki eredmények I. osztály Springer-csoport 33 FC—FTC 3:2 (2:2) A bajnokság favoritja megérdemelt vereséget szenvedett a végig nagy lel­kesedéssel játszó budaiaktól. A győztes csapat a tőle megszokott agilitással ját­szott, m­íg az FTC váratlanul gyenge já­tékot mutatott. Az első félidő góljait Gara, Szabó L. illetve Keleken és Ober­­frank, míg a győztes­ gól Szabó I. érde­me. Jók a 33 FC-ből Gara, Szabó I., Szen­­czy és Tajváry, illetve Dom­ján. Keleken, Deák II- A 33 FC-ből 3, az FTC-ből 1 játékos kiállítva. Bíró: Steiner. BTC—TTC 0:0 A favorit TTC erősen tartalékos fel­állításban­­szerepelt, ami némileg menti szokatlanul gyenge játékát, de a BTC csapatáról sem mondhatjuk, hogy meg­felelt volna a várakozásnak. A mérkő­zés egyébként nívótlan, sokszor egé­szen sivár képet nyújtott, úgyhogy a mérkőzés eredménye reálisnak mond­ható. A BTC csapatában Orbán, Pal­­csek I„ Szerencse, de a csatársorból csak a fiatal Baumgarten felelt meg. A TTC- ből is c­sak a védelem. Kopácsi, Vass és Fisckov vált­ ki. Bíró: Iváncsics. A kőbányaiak múltheti katasztrofális veresége­ után nagy meglepetés az ered­mény, arai arra m­utat, hogy­ az átszer­vezés előnyösen bevált. Az URAK csa­pata gyengébb teljesítményt nyújtott,m­sm­int a közelmúltban. Az első félidő góljait Jakobovits és Hullát érték el, amit a többet támadó URAK a második f­élidőben: Jeney II. .és Takács révén ki­­tegyenlít. Jók a győztes­­ csapatból Mol­nár, Túli- Őri és Potocz II., illetve Je­ney I. és II.­, Sch­warcz .és Kramarik. Bíró: Ilos­pern. UTE—Fer. Vasutas 1:0 (1:0) A­­múltheti pompás szereplés után meglepetés a vasutasok veresége, amire nem szolgált, rá, mert a mérkőzés folya­mán egyenrangú ellenfélnek bizonyult. A mérkőzés, egyetlen gólja Futó nagy­szerű szabadrúgásából esett. Jók a győztes csapatból Kulcsár, Baló, Sch­weitzer és Futó, illetve Bánky, Fogl NI., Balogh és Takács. Bitó, Koholnyi (Közép). Törekvés—BESzKÁRT 4:0 (2:0) A meglepetések csapata, a BESzKÁRT ma súlyos vereséget szenvedett, amit tartalékjainak, illetve sérült kapusá­nak köszönhet. A Törekvés nagy gól­arányú győzelme ellenére sem elégített ki, egyenlőre távol áll tavalyi nagy tomájától. Az első félidő túlnyomó ré­szében a BESZKÁRT játszik fölény­ben, majd két játékosának kiállítása után a Törekvés veszi át a támadó sze­repét. "A mérkőzés valamennyi gólját a pompás Michalovszky szerezte, rajtái kívül Ellbogen, Marossy, Régner II. és­ Barátit, illetve Menczer I., II., Délczegi és Belcsik voltak jók. MÁV—Vasas 1:1 (0:0) A két remény fe­lett helyen álló csa­pat mai találkozása végig heves, sok­szor izgalmas, de­ nem nívós mérkőzést hozott. Jobb a Máv­ gépgyár csapata, csatársora azonban tehetetlen volt a Vasas jól működő védelmével szemben. A Vasas gólját Winkler, míg a ki­egyenlítést Ébner szerezte. Jók a Máy­­ból Nagy, Ébner,­­Fáczány és Antal, illetve Józsa, Jakusits, Anksy és Varga. Bíró: Fenyves. BSE—III. kcr. TVE 1:0 (1:0) A hosszú idő óta nélkülözött erős mérkőzések hiánya meglátszott a BSE játékán. A mérkőzés első félidejében még némi fölényt­ láthattunk, ám a második félidőben a III. kerület fiatal­jai erősen próbára tették a BSE jól működő védelmét. A mérkőzés, egyetlen gólja Mikes po­mpás lövéséből eredt. A győztes csapat legjobbjai Rastyo­­vánszky, Szűcs J. (a mezőny legjobbja), Tanner, Schweng, Mikes és Soponyai. A III- ker.-ből Göttler, Mittelmann, Sch­ulteisz, B­ehringer V. és Sztrinkai nyújtottak jót. Bíró: Ritter. II. osztály Kárpáti-csoport WSC—HSC 4:3 (2:2). Bíró: Kunos. Góllövők: Takács, Mayer III., Mayer II., Endrődi, illetve Kenderes, Rei­n és Kozák. BMTE—NSC 3:2 (2:2). Bíró: Mark­­stein. Góllövők: Szatanovits, Horváth­ (2), illetve Széles és Stohl. B. Vasutas—EMTE 2:1 (1:1). Bíró: Himmer. Góllövők: Keresztes, Zugc­­ber, illetve Neliadolma IT. KAC—Hungária 1:1 (1:1). Bíró: Gé­bért. Góllövők: Jeckl (KAC) és Csere­pes (Hungária). BRSC—MAC 5:0 (3:0). Bíró: Gera. Góllövők: Lux (2), Gugyella, Bach-A­marin és Hochstein. Ganz—FSE 2:0 (2:0). Bíró: Csárdás. Gól­lövők: Grim és Ku­bicza. SzAC—BEAC 1:1 (1:0). Bíró: Vad­­nay. Góllövők: Borbély, illetve Kertész. BSK—ETC 2:0 (0:0). Bíró: Horváth II. Góllövők: Kundi és Csík. Stobbe-csoport. Egyetértés­—ZAC 2:1 (1:1). Bíró: Sallay. Góllövők: Kreucz (2), illetve Bán. RTK—ZSE 2:1 (1:0). Bíró: Gombos. Góllövők: Csuzmann, Schaffer, illetve Fézler II. UMTE—UTSE 1:1 (1:0). Biró: Ali­, Jalics. Góllövők: Paál, illetve Roskopf. RUAC—KAC 4:1 (2:1). Bíró: Kiss. Góllövők: Zuber, Krepsz I. és II., Da­rabos, illetve Gálos. I. ker. SC—Vérhalom 2:0 (1:0). Bíró: Klemencsics. Góllövők: Krén és Galambos. BTK—MAFC 2:0 (1:0). Bíró: Steh­l. Góllövők: Pfeil és Nejedly. P. Remény—FSC 1:1 (0:0). Bíró: Becskő. Góllövők: Muck, illetve Turner. MTC—KFC 2:2 (2:2). Bíró: Havas. Góllövők: Berényi, Kulcsár. (MTG),­­­ Papp N­., Pirityi (KFC). MSC—Amatőr 7:2 (1:2). Bíró: Stei­­ner II. NTC—Cukrász 3:1 (0:0). Bíró: Fri­edrich. Jutargyár—RÁC 7:0 (4:0). Bíró: Glück. P. Törekvés—Nyomdász 1:1 (1:0). Bíró: Holló.­­ BVSC—VI. ker. FC utóbbi nem állt ki. . .. v Sugár-csoport: TLK—OFK 3:0 (3:0). Bíró: Báron. Compaktor—Pannónia 6:2 (4:2). Biró: Váradi. TLC— III. ker. MSE 4:0 (2:0). Bíró: Szvornyik. ÚTE—Kéve 2:1 (2:0). Biró: Tarr. BSC—UFC 4:2 (2:2). Bíró:­ Soly-­­mos. . • ! MTE—VÁC, 5:1 (1:0). Bíró:­­Varga. BTVK—MFTK 3:2 (3:1). Bíró:­I Juhsz dr. Malaky­csovort. FTK—K. Törekvés 3:0 (2:0). Bíró: Veigl. , ■ VSE—NFC 4:4 (2:1,). Bíró: Klein. MOVE Valéria—ETSKi, 2:0 (2:0). Utóbbi késése miatt barátságos. CsTK—REAC 4:1 (1:0). Bíró: Feny­ves. KTC—URAK 2:2 (2:0) Rendkívül heves, sokszor a durvaság határait érintő mérkőzést inkább az erélyesebb játékának, mint nagyobb tu­dásának köszönheti a bajnok Testvéri­ség. Az ÚTE-nek több játékosa megsé­rült. A győztes gólokat Nagy és Berkes szerezték. . Jók a Testvériségből Fried­­rich, Strassel, Marék- Nagy és Berkes, illetve. Putz, Hajba, Ölveczky, Sprieszl és Ebelmayer.. Bíró: Salgó, Testvériség-UTE 2:0 (2:0) flISZSSÍZ 1 Bébi- Daniels: " A kedélyes kórház fel.: Aut. 874-02 Vigj. " felv. Dorothy Gish: Előad kezd- 1 MADAME POMPADOCK mond. kezd.: Filmregény 10 felv. 4, »,cs, 8JS, a/i!0 | Magy. és Par^m.-hiradó. FÉSZEK- Na«" vígjáték-esték MOZI Ne /átax a tö**es Előad. kezd.: Fl­írröl a feleségem 'h5,7,Való 22 felvonásban _____________________________ S Mossonkine és L11 Dagover: TITOKZATOS FUTÁR Dráma 12 felv. Stendhal Rouge et noir című klasszikus regénye filmen" Kossuth L.-u. 18 Burleszben, hiradók , ía n-b/o!,- riz Eioanasok kezd. bétk. 5, v.és Aut.bio-44,801-07­­,2 to. vas, és ünnepnap 4,6,8,10 Aranyváros, 8 tej. _ Renée Andorée, Conrad Nafer általw Charlotte kicsit boloid Putty Lia, Livio Pavanelii- Barrá Béby és Gellért Marci /Iw-jW’A’/ii klasszikus táncokkal lí®SÍ.I ___ Híradók Tel.: J. 301-25. Előad. kezdet* H. 5, .'/18. ValQ V. 4, S. 8. 10 . ORION- Song, a napkeleti lillei SZÍNHÁZ B. I.P. Eichberg világattr. 10 IV Eskü-úti Anna May Wong, Heinrich Geot Tel :' Au.. 8311)2 ^ll.p Haver Előadások: amerikai vigjátéka. 'Mű Magyar híradó PAI fif'F ~ PROLOSGATVA! 1 F—ár Ruha'teszt­enf embert Íjjew-York palo­taval szemben.------------------------------------------­Tol T kBí-sy Előad. Vs5. '/«7,8,10.V.'M, 8/*5. ’/a7 lel. J. o6d -3-_________Pii) és 10 órakor . Telefon: Aut.292-50 és 220-98 Song, a napkeleti liliom ,B.I. P. Britisch Intemat. Pictures óriásfilmje. Anna May Wong A richmondi rejtély ; ParamouUt-attr. 10.-felv. v - Híradók Előad.:á,1/18,i.:10, szomb.v.4,0,8,101 pAiri­'71 Looping the loop runMJVzi Fősz.: Jenny Jugo, W. Krauss MOZGÓ Az utolsó round. 10 felv. VUI, Murányi­ u. Lillán Hall Davis, Carl Brisson. 31. Efemér-utca Híradók sarok. Telefon: --------——.-------- . ---------.—. -­József 42B—22 Előadások: 4—6—8—10. CIRKUSZ ” » o v a­l. Egy félszeg fickó kalandjai ”*~~~ n­» Star-világattr. Charlie Chaplin Apolló Fehér éjszakák Tel.: 1. 429-46 Fox exp. gyémántfilm.a fej. a. cio.i­­ .Előadások o.1 I. és : .10 órakor sz.omb., vas. 4, 6. 8, 10-kor SZÉP HELÉNA f Film-előadásban gjul. Korda Mária, Levis Sione Richardo Cortez, Pártos Gusztáv Híradók lel. L. 921—32 ------------------------------------—— , L. 921—33 Előadások: 5, *A8 és ValO,-, U­K ANITA ^ SZÉP HEL­ENA “ r , . . a1" Film-előadásban. Fősz.: Korda lel. J. 450—46. j j[árig, Lewis Stone, Richárdo­­ , Előadások: ' Cortes és Pártos Gusztáv, bkn. s.'/il. VslO, 1 Filmripacsok vas. V»4, ’, 26, VaS­­ Vígjáték 8 fejezetben... és V³ 10 Magyar híradóVILLANYsr CSILLÁROK selyemlámpaernyők, RÁDIÓ­­készülékek, fejhallgatók Írókészletek, bronzfigurák ‘' ■ ’ ^ ‘ ^ és alkatrészei ÉS VILÁGÍTÁSI RT., VII., Erzsébet-körút 41. sz. Royal-szálló mellett KSE—Kalancsok 0:0. Biró: Meicher. Cs. MOVE—SzFC 4:1 (2:0). Bíró: Sallay II. X. ker. SC—SzNSE 1:0 (1:0). Biró: Körber. III. osztály. Gillemot-csoport. Turul MOTE—JTC 5:0 (2:0). Bíró: .vi­s­s cfl a VI. ker. SC—ÉMOSz 3:0 (1:0). Biró: fenyő. Főv. TKöf—RAFC 2:2 (1:1). Bíró? " Majkovic­. 1 Oprée-csoport Postás—MTK 4:0 (2:0) A Postások javuló fomn át játszó csapatának­­ ma már kibontakozott a tudása, amit gólokban is kifejezésre juttatott. Az első félidő nagy fölényé­­ben, amit a szél is támogat, éri el ve­zető góljait. Bobrik és Dobos révén, mint a másodikban ugyanannyival nö­­v­el Kertész és Marschowszky. A játék végén az MTK teljesen visszaesik. A győztes csapat legjobbjai a góllövők és vánkos, illetve Rácz, Mayer és Sebes. Bíró: Vass. SPORTHÍRLAP HÉTFŐ, 1928 OKTÓBER 22. Világosság—KAOJS 1:1 (1:0) Noha a Világosság ma erősen tarta­­ékos felállításban szerepelt, mégis a­egteljesebb mértékben rászolgált a lgteljesebb mértékben rászolgált az­redményre. Mindkét, de különösen az Világosság gólját Róth szerzi, mit szü­­­j­let után Stágel egyenlít. Jók voltak a svilágosságban Róth és Szabó, a KAOE-­­ Ján Öhlmacher és Töpscher. Bíró: zászló.