Sporthirlap, 1928. október (19. évfolyam, 116-128. szám)

1928-10-22 / 125. szám

HÉTFŐ, 1928 OKTÓBER 22. labdát, a megítélt 11-est Dett­­rich belövi. (1:1).­ ­A­ Bocskay most nagyon feljön, két Markos-lövést véd Beneda, a Bástya csak szórványosan látogat a túloldalra, de majdnem ered­ménnyel, mert a fellökött Hübner mögött Fejér az utolsó pillanatban vágja ki a labdát. A 33. percben Reviczky 30 méterről, a taccs­­vonalról szabadrúgást küld ka­­pura s a csavart labda a felsőléc alá kerül. (2:1). A gól után a Bocskay tovább bombáz, de Beneda nagyon tud. A 44. percben Zeanler biztos gólnak látszó labdáját a kapufa menti. Bíró: Széli László." Szövetségi-serleg Ferencváros—Szemere 4:0 (1:0). Ferencváros: Huiber — Schwarczm­ann, Krausz — Kiss, Sándor, Obitz — Rá­­zsó, Steczovits, Toldi, Hermann, Ko­vács. — Szemere: Berger — Bassiszta, Szidor — Lőwe, Weisz, Fieser — Varga, Fischer, Feuerstein, Péter­­freund, Csanya. A zöld-fehérek meg­erőltetés nélkül, könnyen győztek. Nagy feltűnést keltett az újonnan szerződtetett Henmann szenzációs jó játéka. Három gólt is rúgott, m­íg egyet Toldi szerzett. Bíró: Haranghy. Újpest—Pesterzsébet 4:2 (1:1). A mérkőzést szombaton tartották meg. Dobó FC—Nemzeti 3:3 (2:1). Dobó FC: Weisz — Horváth, Kovács — Mar­kos, Ember, Kántor — Tyr, Szabó, Mátéffy II., Posza, Mátéffy III. — Nemzeti: Balogi — Havas, Ulicska — Liptai, Tóth, Belcsik — Flóra, Rémay II. , Vanicsek, Horváth. Gyenge játék mindkét részről. Góllövőik a Dobó FC részéről: Mátéffy II., Szabó, Mátéffy III. A Nemzeti góljait Horváth (2) és Rém­y II. rúgták. Jók voltak a Dobó FC-ből Weisz, Horváth, Kántor és Mátéffy III., míg az Nemzetiből Ba­logi és Tóth dicsérhetők meg. Bíró: Baranyai dr. ....... 1 A bajnokság állása I. liga : Hungária 6 42—18:8 10 . Nemzeti 6 33—12:89 1. Somogy 6 31 2 7:6­­7 1. Bocskay 6 31210:97 8. Kispest 5 31­­ 7:87 8. Vasas 6 3—311:126 7. Újpest 6 22 210:126 8. Ferencváros 4 2 1111:55 9. III. ker. FC 6 13 2 5:105 10. Bástya 5 11 668:8 66 11. Budai 33-as 5 —1 4 7:151 12. Sabaria 5 ——5 7:12— II. 1. Pécs-Baranya Liga 8 7 120:9 14 2. Attila 7 51 121:5 11 3. Rákospalota 7 42 117:1210 4. Zala-Kanizsa 7 4 12 17:89 5. Turul 7 23 213:117 6. Erzsébetváros 6 22 210:116 7. Húsos 6 21 311:175 8. Józsefváros 6 12 310:154 9. Soroksár 7 12 413:194 10. Bak FC 5 11 3­ 7:13­­­ 11. Vác FC 5 11 3 5:133 12. Terézváros 7 1 68:196­ Bécsi eredmények: WAC—Nicholson 2:1 (1:1). — Admira—Austria 2:1 (2:0). — Rapid—BAC 5:2 (2:2). — Slovan—Hertha 1:1 (0:0). Csehszlovákiai eredmények: (Kassa): Kassai AC—Eperjesi Tö­rekvés 3:0 (1:0). — Kassai SC—Kas­sai Törekvés 1:1 (1:0). (Prága): Slavia—Cehie Karim­ 1:0 (1:0). — Viktória Ziskow—Kladno 4:0 (1:0). — Sparta—Liben 7:0 (2:0). (Brü­nn): Moravska Slavia SC—SC Pardubice 3:3 (2:1). (Teplitz): FTK—Vienna (Bécs) 6:4 (1:2). Az Arany Serleg döntője. (Pozsony): PTE—Kábelgyár 2:1 (0:0). — Cérnagyári—Rapid 2:0 (0:0). — Makkabi—Vasas 4:0 (3:0). — Ligeti I —Komárom 3:2 (1:0). —51 SPOR­THÍRLAP Nagy gólaránnyal győztek a favoritok a II. ligában Turul—Józsefváros 5:1 (3:1) Turul: Populás — Kocsis, Pollacsek — Pálffi, Polt, Herczfeld — Szabó, Morav­­csik, Sefcsik, Seenger, Fischer. Józsefváros: Juhász — Schmidt, Ma­­sevszky — Vági, Taub, Weinberger — Kardhordó, Schuszter, Lukács, Zsebe­­házi, Hajós. Még nem látott, jó formában vívta ki megérdemelt győzelmét a Turul, azon­ban a Józsefvárosnak is voltak jó mo­mentumai. A Turul közvetlen védelme megbíz­ható és amellett ma nem is volt nagy feladata. A halfsor váratlanul nagyon is jó volt. volt a megszokott formát, de a szélsők annál jobbat produkáltak. A csatársor tagjai kiváló erők, de kivön­­külön. Kitűnt közülük Fischer és Szabó, de különösen Sefcsik, aki szédületes lö­vőformájában egymaga adott lendüle­tet az egész csapatnak. A Józsefváros együttesének legjobb része a támadósor volt. Egymásután ve­zették a szebbnél szebb akciókat, a ti­zenhatosig,­­ ott azonban megakadt a tu­dományuk. A fedezetek közül Taub ma gyengébb volt a szokottnál, míg társai a­ rendes formájukat produkálták.­­ A közvetlen védelem nem állt , feladata magaslatán. Erős Turul-támadásokkal indul a mérkőzés és a fölény meg is marad a 15. percig, amikor is Hajós beadásából Lukács erős offszájdon állva, váratla­nul megszerzi a vezetést. Pollacsek meg­sérül, kiáll s helyére Seenger vonul hát­ra. A további Turul-támadásoknak csak a 30. percben van eredménye. Sefcsik kiadását Fischer beadja, Szabó a labdát újra Sefcsikhez tolja és ő a 16-osról éle­sen egyenlít. Józsefváros csak szemre szép csatárjátékot produkál, annál eredményesebb a Turul. A 39. percben Fischer iveit beadását a léc mellett álló Szabó befejeli. Utána még egy érvény­telen gólt is ér el a Turul, hogy aztán a 44. percben Fischer előreadásából Sef­csik beállítsa a félidő eredményét. A második félidőt Józsefváros-korne­­rek vezetik be, de eredményt megint a Turul ér el, ugyanis Fischer éles lövése az egyik hátvéd lábán irányt változtat­va, a 12. percben a kapuba jut. A 26. percben a Turul ér el komért, ezt Ju­hász kiöklözi jobbra, Szabó átvágja a labdát balra, ahonnan Fischer élesen a sarokba lövi. Bíró: N­agy L. Pécs-Baranya—Bak FC 4:1 (3:1) Pécs-Baranya: Deierl — Iváncsics, Krebsz — Kristóf, Halas, Foór — Dóra II., Grünfeld, Palkó, Kocsis, Kö­ves. — Bak FC: Lantos — Skarka, Mi­­losevics — Lennerth, Kohlmann, Neu­mann — Schwarcz, Klicsó, Szőke, Gu­lyás, Győri II.. A Pécs-Baranya állóképesebb együt­tese megérdemelt győzelmet aratott a szépen játszó Bak FC ellen. Úgy indult a mérkőzés, hogy a Baki legénysége meglepetést fog szerezni, mert szép kombinatív játékkal lepte meg a pécsieket. Az 5. percben Győri II. tízméteres lövése Deierl hasa alatt a kapuba jut. Ettől kezdve azonban a Bal csapata visszaesik és a játék irá­nyítását átengedi a pécsieknek. A 17. percben Palkó szigorított szabadrúgását Lantos Köves elé üti, akinek ívelt be­adását Grünfeld kapura fejeli, Kocsis befut és végérvényesen berakja. A 25. percben Palkó kiugratja Grünfeldet, aki védhetetlenn gólt rúg. A 40. percben Bóra II. átadását Palkó kapura lövi, a védhető labdát Lantos beengedi. A második félidőben hullámzó játék folyik, mindkét oldalon akad gólhely­zet, de a csatárok nem­ tudják kihasz­nálni. Az utolsó gól a 43. percben esik. Köves offszájcgyanús helyzetből lefut, átadását Palkó a kifutó Lantos mellett a kapuba gurítja. A Pécs-Baranya közvetlen védelme jól látta el feladatát. Deierl az egyik gólnál hibázott. A fedezetsorban Halas kielégített. A csatársor legjobb embere Grü­nfeld volt. Köves is dicséretet ér­demel. A Baki FC közvetlen védelméből Mi­­losevics dicsérhető meg. A fedezetsor­ban Kohlmann játszott szépen. A csa­társorban a balszárny veszélyes volt. Bíró:­­Viczenik Ede. Attila—Húsos 5:0 (3:0) Attila: Németh — Jvutik, Dankó — Maszlonka, Pruka, Banaszkie­­vics — Pimpi, Riff, Siklóssy, Mu­­horay, Elek. — Húsos: Valóczky — Aljai,­­Weisz — Ba­jor, Melczer, Fieger — Karazsai, Schwilkker, Kikinger, Mestyanek, Ányos, Az Attila minden megerőltetés nélkül, tetszés szerint győz. Sőt, ha komolyabban belefekü­sznek, úgy még nagyobb gólarányról számol­hatnánk be. A csapat legjobb embere Riff volt, de Siklóssy is remekelt, annak ellenére, hogy az első félidőben megsérült. A többi „válogatott jelölt”4 is megfelelt. A budapesti csapatban Valóczky a szünet után bravúrosan védett. A két hátvéd és a fedezetsor agi­lisan játszottak. A csatársorból a balszárny emelhető ki. Az első félidő 6-ik percében Weisz megrúgja Siklóssyt, akit kivisznek és csak a 20-ik percben jön vissza. A 39-ik percben tumul­tus támad a Húsos kapu előtt és a tömeg között Siklóssy labdája utat talál a hálóba. A 41-ik perc­ben újabb tumultus, Pimpi lab­dáját Riff átlépi és Siklóssy­­be­rúgja.. Két percre rá Riff nagy­szerűen kiugrasztja Siklóssyt, aki beállítja a „hat-tricket“. A szünet után Pimpi kiszökik, Valóczky kifut, elé, de a labda Muhorayhoz kerül, aki­­beteszi. A 31-ik perc- 5