Sporthirlap, 1929. május (20. évfolyam, 50-61. szám)

1929-05-20 / 57. szám

KEDD, 1929 MÁJUS 21. SPOR­THIRLAP. A Budai 33-asok döntetlenül végeztek a Rapiddal Magyar csapatok túl a határon Budai 33—Rapid 1:1 (0:0) Hütteldorfban, 3000 néző előtt mu­tatkozott be a Budai 33 csapata, amely pompás játékával nagy megle­petést keltett. A Rapid első félidőbeli fölényét gólra váltani nem tudta, amiben a remek védelem — élén Lan­tossal — akadályozta meg. Szünet után a Rapid enged és a Kaltenecker­­től jól támogatott csatársor Ember dirigálása mellett szépen felnyomul. A 25. percben Löwy egy veszélytelen támadást hendsszel akaszt meg, a ti­zenegyest Wessely belövi. Tíz perc­­múlva Ember egyéni támadását ma­gas szöktetéssel végzi és Titkos ebből szép gólt fejel. A Budai 33-asok sze­replése nagy sikert aratott. Újpest—Teplitzer FK 5:5 (4:3) Nehéz küzdelmet vívott Újpest csapata a TFK együttesével és a mutatott játék alapján a győzelmet is megérdemelte volna. A vezetést az Újpest: Bácsay — Fogl II., Fogl III. — Borsányi, Lutz, Wilhelm — Ströck, Auer, Wetzer, Spitz, P. Szabó összeállí­tású csapata szerzi meg, a 12. perc­ben Spitz révén. 14. percben Hartl Bácsay hibájából kiegyenlít és egy perccel később a teplitzi balössze­kötő újabb gólt szerez, majd Hartl 3:1-re­ javítja az arányt. A 30. perc­ben Szabó beadásából Wetzer gólt rúg és egy perc múlva újabb gól­jával kiegyenlít. Az utolsó percben Spitz fut meg és megszerzi a vezető gólt.­­ A második félidő elején Szabó révén tizenegyesből már két góllal vezet Újpest, mikor Hartl Bácsay újabb hibájából gólt rúg. Már úgy­látszik, hogy a magyar csapat győz,­­ám a mérkőzés vége felé koráért vét az Újpest, a sarokrúgásnál Auer öngólt vét és így döntetlen lett az eredmény. Az Újpestnél Wetzer, Auer és Borsányi játszottak kifogástalanul­ eredményt. Szünet után Hakoah-fö­­lény fejlődik, főleg azután, hogy Flórát a 27. percben sérülten leviszik, a Nemzetieknek azonban sikerül az eredményt tartani. Bástya—Nicholson 3:2 (2:0) Bástya: Benedek — Weiglhoffer, Korányi — Tóth, Varga, Wahl — Ábrahám, Stemler (Korong), Fos­sák, Schwarcz, Solti. — Nicholson, Weinisch — Heidingsfeld, Fridii — Kővár, Cernie, Chalupa — Waitz II., Hanel, Titsch, Waitz I., Eckl. Az első félidőben nagy fölényben játszó Bástya Fossák révén a 17. és a 32. percben érte el góljait. Szünet után Stemlert Korony váltja fel. A 14. percben Ábrahám beadásából Fossák megszerzi a harmadik sze­gedi gólt­­is, mire — meglepetésre — a bécsi csapat kerül frontba és a 17. percben Waitz IX. közeli lövéssel 3:1-re javít. Solti helyére Beck áll be. A Nicholson támadásai tovább tartanak és a 26. percben Waitz II. centerét Hanel értékesíti góllá. (3:2.) A kiegyenlítés fenyeget, de a Bástya erélyes finise megőrzi az eredményt. Bíró: Petényi, Bocskay—Bratislava 7:4 (1 ■ 0) A közönség elragadtatva nézte a Bocskay csatársorának játékát, amely­ben főleg Markos jeleskedett. A gó­lok sorát Vince nyitja meg a 24. perc­ben. Ezt a szünet után követik: 2. p.: Teleki (2:0), 7. p.: Sorai (2:1), 4. p.: Teleki (3:1), 15. p.: Bulla (3:2), 24. p.: Markos (4:2), 28. p.: Bulla (4:3), 29. és 30. p.: Szemes (6:3), 43. p.: Markos (7:3), 44. p.: Bulla (7:4). Bohemians—Újpest 3:1 (1:0) Vrsovice szűk pályáján nem ala­kult ki nívós mérkőzés. Újpest az első félidőben fölényben van, de a csapa­ton fáradtság látszik, gól nem szüle­tik. Sőt Wimmer Bohemians­ jobb­­szélsőnek a kapufa éléről a tizenha­tosig visszapattanó labdáját a bíró gólnak ítéli! Szünet után Újpest eleinte még támad, Wilhelm erős lö­vését a kapus bent fogja, de a bíró ezt nem adja meg. A 23. percben Avar jó lövéssel kiegyenlít. A finis­ben a Bohemians erőteljesen felnyo­mni és Beibl és Brabatz góljaival nyeri a mérkőzést. Újpest nem tudott a kis pályán kibontakozni. A csapat­ból a bekkek és P. Szabó játéka tet­szett. Jakube a II. félidő 8. percében sérülten kiállt. Nemzeti Hakoah 2:2 (2:2) Az első félidőben még tűrhetően dolgoztak a Nemzetiek, ám később je­lentkezett a pesti bajnoki mérkőzés fáradtsága, amihez hozzájárult több Hakoah-játékos durvasága is s ekkor a játék egészen elposványosodott. A Nemzetieknél főképpen a fedezetsor tűnt ki, élén a nagy formában lévő Volentikkel. Nemes centeréből Stern szerzi meg a Hakoahnak a vezetést (12. perc), amit a két Rémay összjá­­téka után Rémay II. egyenlít ki (19. perc). A 41. percben Horváth cente­­rezéséből Rémay II. vezetéshez jut­tatja a Nemzetieket, de a 43. percben Stern szabadrúgásból beállítja a vég­ FOG­orvos dr. Hegedűs, fogbe­tegségek szakorvosa. Rendel: Baross­ utca 129. szám alatt, délelőtt 9 órától este 9 óráig. Műfogak szájpadlás nélkül. Fogarmás, foghúzás, 30 évi gyakorlat. Régi fogak olcsó átalakítása Havi rész­letfizetésre is. Bárány István első startjával beállította a 100 méteres gyorsúszás rekordját A főiskolai bajnoki versenyek eredményei Atlétika: 100 m.: Pajzs (BEAC) 11 mp. (főiskolai rekord­). — Rúdugrás: Király (MAFC) 3.60 m. —Súlydobás: Bácsalmási (BEAC) 13.36 m. — 400 m­.: Farkas (BEAC) 51.7 mp. — Távolugrás: Balogh (MAFC) 6.97 m. — 1500 m.: Budai (EEAC) 4 p. 18.2 mp. (főiskolai rekord!). — Diszkoszdobás: Bo­gos (MAFC) 41.50 m.— 200 m. gátfutás: Balogh­ (MAFC) 27.5 mep. — 110 m­. gát­fu­tás: Ferenczy (MAFC) 16.2 1u­p. (főiskolai rekord!). — 800 m­.: Kesztler (DEAC) 2­04.8 mp. — Magasugrás: Orbán (REAC) 181 cm. — 200 m.: Pajzs (BEAC) 23.1 mp. — Gerelydobás: Mester (TFSC) 48.47 m. — 5000 m.: Karsai (MAFC) 16 p. 56.4 mp. — Hármasugrás: Balogh (MAFC) 13.33 m. — 400 m. gátfutás: Ferenczy (MAFC) 58.1 mp. Úszás: 100 méteres gyorsúszás: Csepela Gyula (BEAC) 1 p. 09.2 mp. — 100 m. hátúszás: Bitskey Aladár (LASE) 1 p. 17.4 mp. — Műugrás: Kisfaludi Elemér (LASE) — 4x50 méteres gyorsúszóstaféta: LASE (Waginger, Sükösd, Bödiger, Bitskey) 2 p. 06.6 mp.— 400 m. gyorsúszás: Bitskey Aladár (LASE) 6 p. 04.8 mp. — 3x100 mé­teres vegyesstaféta: LASE (Benkő, Bits­key, Kucska) 4 p. 18.2 mp. Vízipóló LASE—MAFC 5:3 (3:3) Birkózás: Légsúly: Becsky (MAFC), Pehelysúly: Balogh (DEAC), Könnyűsúly: Papp (DGASE), Kisközépsúly: Bede (MAFC) Nagyközépsúly: Pásztory (MAFC), Ne­hézsúly: Parzer (MAFC). Evezés: A LASE nyolcasa nyerte a főiskolai evezősbajnokságot. Vívás: Tőrcsapatbajnokság: BEAC­. Egyéni: Gözsy (BEAC). Kardcsapatbajnokság: LASE; Egyéni: Hámory. Torna: Csapat: LASE; Egyéni: Sz­áts (TFSC). 100 méteres gyorsúszás meghívást: 1. Bárány István (MESE) 1 perc (országos rekord beállítva!), 2. Mészöly (BBTE) 1 p. 03 mp., 3 Baranyai (MESE) 1 p. 07 mp Vízipóló, I. osztályú bajnokság: FTC—BESZKRT 5:1 (2:1). Bíró: Belez­­nay dr. Góllövők: Wenk (4), Vékony, il­letve Stern. A III. ker TVE vízipólócsapata 4:3 (3:1) arányban legyőzte a PTE-t Pozsonyban. .Sportérmek, plakettek és szópartáll,serlegek, zománc­­jölvények legolcsóbbanMorzsányinál Budapest, IV. ker., EskU-út 5. ^ SÁTRAK hálózsákok ^BfpBlLxrés tábori ágyak FERRO-TEXTIL RT.-nál ■ TELBFQN: A. 202-23, A. 213-38 p ELsírVJ­UK i n­á olvasóink figyelmét, főképen a lósport-barátokét, a ■ Solymosi Képszalon­­ (Kossuth Lajos­ utca 13) kiállítási helyiségében Meyer-­­ Eberhardt hírneves müncheni grafikus, Európa egyik BH legnagyobb sportrajzolójának,, lóverseny-jeleneteket­­ ábrázoló rézkarc-sorozatára. Úgy a Meyer-Eberhardt- SK­H­ féle sorozat, valamint az összes jónevű magyar mesterek M 1 alkotásai, kedvező részletfizetés mellett is megszerezhetők . Barsi 49.4 mp-re futott 400 m-t. Késmárki 188 cm-t ugrott ma­gasba a BBTE jubiláns versenyén A BBTE jubilem­i háziversenye: 100 m.: 1. Kaggarabi 11 mp., 2. Barsi. 3. Odri.­ 4. Szalay. — Magasugrás: 1. Kés­márki 187 cm., 2. Holtversenyben Ud­­vardy és Kovács 181 cm.. 3. Holtver­senyben Gergelyfy és Szigetvári 178 cm­. — 200 m­. gátfutás: 1. Kovács József 27.1 mp., 2. Horváth, 3. Újhelyi. — 300 m. síkfutás: 1. Barsi 35.4 mp.,. 2.­­Szalay, 3. Odri. — Súlydobás: 1. Hunyadi 13.43 m., 2. Késmárki 11.89 m., 3. Noni 11.68 m. — 1000 m. síkfutás: 1. Verbőczi 2 p. 43.6 mp., 2. Csekey, 3. Hargittay. — Diszkoszdobás: 1. Bertalan 40.01 m., 2. Késmárki, 3. Noni. A hétfői nemzetközi verseny eredményei: 4x100 méteres staféta: 1. BBTE (Barsi Odri, Szalay, Raggambi) 43.9 mp., 2. FTC (Nagy, Vezér, Hermann, Hajdú) 44.6 mp., 3. MTK (Szabóki, Viski, Haraszti, Bánó­­czi) 45.4 mp. — 1500 m­.: 1. Friebe (Grazot- AK) 4 p. 10.6 mp., 2. Belloni (MAC) 4 p. 12.2 mp., 3. Ferihegyi (MTK) 4 p. 15.4 mp., 4. Lakos (TSE) 4 p. 16.8 mp.— Magasug­rás: 1. Késmárki (BBTE) 188 cm., 2. Ger­­gelyfy (BBTE) 181 cm., 3. Udvardy (BBTE) 178 cm. — 110 méteres gátfutás: 1. Wessely (WAC) 15.9 mp., 2. Muskát (MTK) 18.1 mp. — 100 m.: 1. Nagy (FTC) 11.1 mp., 2. Raggambi 11.1 mp., 3. Geiss­­ler (WAF) 11.1 mp., 4. Moharos (BSC) 11.2 mp. — Diszkoszdobás: 1. Darányi (MAC) 41.30 m., 2. Balás (FTC) 40.97 m., 3. Hahn (MTK) 39.74 m. — 400 m.: 1. Barsi Juhász (MTK) 2 p. 05.2 mp., 3. Oláh (UTE) (BBTE) 49.4 mp., 2. Geissler (WAF) 50.8 mp., 3. Kurunczy 52.8 mp. — 800 m. II. oszt.: 1. Halász (MTK) 2 p. 04.6 mp., 2. 2 p. 05.6 mp., 4. Strasser (MTE). — Ge­rely dobás: 1. Budavári (BBTE) 55.63 m., 2. Beznoda (WAC) 54.46 m., 3. Gyurkó (FTC) 53.50 m. — Távolugrás: 1. Szabó (PAC) 6.82 m., 2. Takács (Postás) 6.64 m., 3. Wessely (WAC) 6.58 m. — 4x100 m. G- osztályúaknak: 1. BSE 46 mp., 2. MTE. A TSE és Postás csapatait diszkvalifikál­ták. — 5000 m.: 1. Kulcsár (MAC) 15 p. 54 mp., 2. Balogh (Vasas) 16 p. 14.8 mp., 3. Hermann (TSE) 16 p. 28.2 mp. — 200 m. (bajnokok kizárva): 1. Odri (BBTE) 23.9 mp., 2. Sugár (MTK) 24.2 mp., 3. Arczél (FTC) 25 mp. — Rúdugrást II. oszt.: 1. Buzinkai (BBTE) 3.20 m­ A bajnokok részére kiírt nyújtó- és korlátversenyt Pelle (BTC) nyerte Ssku­­lányi (III. ker.) előtt. IT a 1* P lf n fl rnk­ újak, szabadonfutók, fel szere­lcrunyíuva léssel, jótállással P 1 S8.-tól . Használt kerékpárok P 55.­től. Varrógépek P 3­1.-tól jótállással. Alkatrészek, gyumik olcsón kaphatók: ESSENFE 3.D műszerésznél VIIL. Dobozi­ utca 7­ S A KAC 2X100 km-es ezüs­r­ik­i vándordíjas stafétaversenyért az Istenes-Kordon együttes győ­zött Eredmények: 1. Istenes I.—Korsdon UTE 6 óra 43 p. 50 mp., 2. Vida I.—Csep­­reghi BSE rajta, 3. Szekeres—Nemes PSE 6:43.54, 4. Huszka—Ternovszki 8:57.14, 5. Hartmann—Toperzer Vil. KK 6:57.15, 6. Lovass—Szenes MTK 6:58.159, 7. Garai—Peck 6:58.53, 8. Simala—Parduk UTE 7:04.09, 9. Papp—Simonn BSE 7:04.10, 10. Juhász—Szeiffert Lehel KK 7:04.13. CSÓNAK­ALKATRÉSZEK DIÓSY JÁNOS Budapest VE, Rákóczi­ út 24 AZ URÁNIÁVAL SZEMBEN