Sporthirlap, 1931. április (22. évfolyam, 32-41. szám)

1931-04-13 / 35. szám

6 Tönkrevertük Zágráb csapatát, de az igazi küzdelemre csak ma kerül a sor Budapest—Zágráb 5:0 (3:0) Belgrád—Laibach 2:1 (1:0) Budapest válogatott csapatában — melyhez csak a Ferencvárosból és a III. kerületből vettek játékost­— nem nagyon bíztak sportkörökben, mire a csapat első belgrádi mérkőzésén fölé­nyes győzelemmel startolt a belgrádi futballkerület jubiláris tornáján. Igaz ugyan, hogy a budapesti válogatottak csak hétfőn kerülnek szembe a nehe­zebb ellenféllel, Belgrád csapatával, de a vasárnapi meccs után máris a torna favoritjának tekintik őket, mert ha csak döntetlen eredménnyel is végzik a hétfői meccset, jobb gólarányukkal végső győztesként kerülnek ki, a négy város tornájából. A belgrádi tornáról alábbi tudósításunk számol be: Belgrád, április 12. Budapest: Fehér — Takács I., Bíró — Steiner, Sárosi, Magyar­— Feny­vesi, Takács II., Turay, Szedlacsik, Kohut. Zágráb: Uhr — Belosits, Rajkovic I. — Babits, Sinkovic, Gemetz — Ur­­banec, Bobrinacek, Lukovac, Rajko­vic II., Bogiu­ljovic. 4500 néző előtt kezdődik a játék, melyet azonnal Budapest diktál. A 2. és az 5. percben már magyar kornerek ellen védekezik a zágrábi csapat. Ál­landóan támadunk, a 10. percben Tu­­rayt a büntetőterületen felvágják, de nincs 11-es. Egy perccel később újabb kornert rúgunk. A 15. percben Feny­vesi kapu fölé lő, a 21. percben Ma­gyar rosszul ad haza, de Sárosi ment. A kis Takács lövése kapufáról pattan ki, Sárosi 25 méteres bombáját Uhl védi. A 28. percben Kohut támadása végén Turay lő. 1:0. Kohut újabb tá­madása kornert eredményez, a 38. percben Szedlacsek passzából Turay újabb gólt szerez. 2:0. A 39. percben Turay újból támad, a bekkek közre­fogják, a kapus elébe fut, mindhármat elhagyja és belövi a harmadik gólt. A II. félidő is a budapestiek nyo­maszt, fölényét mutatja. Turay fölé, majd mellé­jő, Takács II. szabadrúgá­sát Uhl remekül fogja. A zágrábi ka­pus Kohut-bombát is véd. A 18. perc­ben Fenyvesi lefut, bead, labdáját Szedlacsik védhetetlenül fejeli. 1:0. A 27. percben fogja Fehér az első zágrábi lövést. A 32. percben Bíró sze­rel, a 33. percben Kohut beadását a kis Takács belövi. 5:0. Ezután a játék ellanyhul, a pestiek takarékoskodnak az erejükkel hétfőre. A zágrábiak is támadnak már, de csak két kornert ér­nek el. A budapesti játékosok mind jók vol­tak. Szedlacsik, Turay, Magyar és a két bekk külön kiemelkedtek a me­zőnyből. A zágrábi kapus jó és sze­rencsésen védte kapuját, e nélkül az eredmény még nagyobb lehetett volna. A belgrádiak 2:1 (1:0) arányban győzték le Laibach csapatát. Ez az eredmény azonban nem jelent semmit, ezért Belgrád az első apó* tartalékosain játszott, hétfőn egész más együttes áll ki a budapestiek elé­len. Budapest csapatában hétfőn Ana­bel véd. Fehér még vasárnap este hazautazott. A csapat vezetői azzal a gondolattal is foglalkoznak, hogy­ a belgrádiak ellen Lutzot állítják be centerhallnak. Zágráb hétfőn Laibach ellen játszik. Olaszország—Portugália 2:0 (2:1­. Olaszország B)—Luxemburg 3:0. Két bemutató kézilabdamérkőzés­ vezette be a Magyarország—Svájc vá­­logatott mérkőzést. Előbb két férficsa-^­pat játszott 2x30 percig. A gyors­iramú, fordulatos küzdelmet nagy ér­­deklődéssel nézte a közönség s élvezte­ a változatosan hulló gólok özönét, ’—f Azután két női csapat 2x20 perces vérf­­őzése következett, amely természete­sen nem volt olyan lendületes és'^k* moly, mint a férfiak küzdelme. .._/ A MAC fölényesen nyerte az I. osztályú kardcsapat-bajnokságot. Vasárnap zajlott le az I. osztályú kard­­csapatbajnokság döntője, amelyet a várakozásnak megfelelően a MAC csapata (Pillér, Gerevich, Gönczy, Nagy, Hedis) biztosan nyert meg. Eredmények: MAC—RÁC 10:6, Tiszti VC—WVC 8:8 (tusarány 58:59), MAC—WVC 11:5, RÁC— TVC 9:7, MAC—TVC 10:6, RÁC— WVQ 9:7. Végeredményben: 1. MAC 6 pont, 2., RÁC 4 pont, 3. Tiszti VC 2 pont, 4. Wesselényi VC 0 pont. Pompásan sikerült a MOTESz dísztornája, amely vasárnap dél­előtt szépszámú előkelő közönség előtt folyt le az U­ránia Színházban Krötzsch és Winter német­­bajnokok részvételé­vel. A gazdag műsor leghatásosabb számai a szövetségi válogatott csapat gyakorlatai voltak. Ezeknek kereteiben mutatkozott be a két német bajnok, akik azonban csak a műsoron kívüli, nálu­­k újszerűen ható műszabadgya­­korlataikkal értek el osztatlan sikert, míg a szereken a mi legjobbjaink fe­lülmúlták őket. Nagy sikert arattak: a SkNTE talajtornacsapata, a TF- férfiak tréfás gimnasztikája és, a kis­­gyer­m­ekek, a hölgycsapatok közül pe­­dig jó példás precizitással dolgozó TF, a medicinlabdával gyakorlatozó UTE, PITE és a VÁC. p­z MKSz szezonnyitó országúti kerékpáros versenyének eredmé­nyei: Fő verseny, 95.600 m:l. Vidal.­­BSE 3 : 07, p 55 mp. 2. Pelvásy MTK félkerékkel.­­ Haladók versenye (táv ugyanaz): 1. Vittori UTE, 2. Skvara­­nyina. — Kezdők versenye (táv ugyan- Ett): 1. Berkovits Jób. KK 3 ó 08 p 48 m­p. 2. Németh Vil. KK. — Ifjúsági verseny, 50 km: 1. Pásztor Postás 1 ó 05 p 08 mp. 2. Marcsics Árpád KK. — Szeniorverseny, 30 km: 1. Rusofszky ■3 p 32 mp. 2. Garai UTE.­­A 20 méteres uszoda titka. A va­­■rnapi bankközi úszóverseny eeemé­­■e a 200 méteres ifjúsági gyorsúszás- H­n Kánássy 2 pf 24.8 mp-es eredmé­­nyre volt. A Gráfl Ödön-vándordíjat a Községi Takarékpénztár úszói nyer­tték Kari Kretxscf­ és Ernst M­il­­ter német tornássba­nottol, akik a MOTESz dísztornáján nagy sikert,és mutatkoztak be. Gól! Jelenet a hölgyek kézilabdamérkőzéséről. A 100 km es szezonnyitó országúti kerékpárverseny finise _________HÉTFŐ, 1931 ÁPRILIS 13. Filmszínházak műsora CAPITOL (Baross-tér. T.: J. 345-37.). Mesék az írógépről (Szomaházy regénye és Békeffy— Lajtai operettje után 9 felv. Filmzene Ábrahám Pál. Fősz.: Renata Müller, Félix Bressart, Her­­mann Thimmig.) — Paramount-hiradó Első magyar hangos híradó (Ferencváros—Nemzeti meccs. Karinthy, Egyed Zoltán, Takács II., Mari néni beszél). 5, Yz 8, V? 10. Vas. és ünnepnap: Vei. %6, %8, V, 10. DÉCSI: A kis kávéház. FÉSZEK (József­ körút 70. T.: 460—40.): A császár szerelme (filmoperett, Liáné Hald). — Csábító és a korbács (szerelmi dráma, Clara Windsor). — Harc a boldogságért (kalandorkép, Patsy Ruth Miller). ^5, %S, KIO._________ FÓRUM (Kossuth Lajos­ u. 18. T.: 895-43, 897— 07.). Ariane (Claude Anet világhírű regénye filmen. Rendezte: Paul Czinner. Fősz.: Elisa­­beth Bergner és Rudolf Forster. Csak felnőt­teknek.) — Metró hangos újság. — Első magyar hangos híradó (Ferencváros—Nemzeti meccs, Karinthy, Egyed Zoltán, Takács II., Mari néni beszél). 5, 1.­. 1­0. Szomb., vas., ünnepnap: 4, 6, 8, 10.__________________________________ IMPERIAL (Deaibinszky-u. és Aréna-út sarok. T.: 328—90.): Pénz az utcán (vígjáték, George Ale­xander). — Ének a szerelemről (daljáték, John Mac­Cormack). — Véreb (dráma, Ranger a cso­­dakutya). — Híradó: 5,­­%H. 10._____________ KAMARA (Dohány-n. és Nyár-u. sarok. T.: 440— 27.): Nagyvárosi fények, City Lights. (Írta, rendezte, főszereplő: Charlie Chaplin. United Artists-Eco film.) — Szellemjárás a játékbolt­ban. — Fox hangos és magyar híradó. 4, 6, 8. 10. ORION (Eskü-út 1. T.: 831-02.): A kis kávéház (Tristan Bernard vígjátéka, Cheavlier fősze­repben). — Jazz-film. — Híradók :6. YS, 5410. Vas.: Ygi órakor is PALACE: Afrika beszél PATRIA (Népszínház­ u. 13. T.: 456—73.). .4 csá­szár szerelme (filmoperett, Liáne Haid). — Csábító és a korbács (szerelmi dráma, Clara Windsor). — A fekete tigris (Tom Mix). 'Aö, Vk8, y. 10. ! (Nagymező­ u. 22—24. _ _ _ T.: 220—98, 292-50.).­­,­ Csókos tavasz (sport­ig vígjáték, fősz.: Róbert mt­rru-MimraiaTA Montgomery és Dorothy Jordán). — A boxmata­­dor (Harry Langdon). — Híradók: 2, 4, 6, 8, 10. Vas.: 1 órakor is. ROXY (Rákóczi­ út 62. T.: 1438—24.): Észak hívó szava (Luis Trenker). — Alaszka ördöge (aranyásók regénye). — Csokoládé hercegné (8 felv.).­­— Híradók. 4-től folyt. ROYAL APOS­LÓ (Erzsébet-körút 45. T.: 419—02, 429—46.). Bosporusi éjszakák (Claude Farrere „Aki ölt" című regénye filmen. Conrad Veidt, Heinrich George, Trade von Molo). — Metró hangos újság. — Első magyar hangos híradó (Ferencváros—Nemzeti meccs, Karinthy, Egyed Zoltán, Takács I­., Mari néni beszél). 5,­­48, %10. Szomb., vas., ünnepnap: 4, 6, 8, 10. (Teréz-körút 60. T.: Aut. 197—67 .­­ —68.). A koldusdiák (Millöcker világhírű operettjének beszélő w Hl/ filmváltozata. — Hangos hír­­J Jc a­iók. ’AO, A 8. % 10. Vas. és ünnepnap: 4, 6, 8, 10 CORVIN (József-körút és Üllői-út sarok. T.: 389—88, 395—84.): Párisi divat (hangos vigj., ének, zene, tánc). — Hangos híradók. :1/­ 6, %S, 10. Vas. és ünnepnap: fél 4, fél 6, fél 8, fél 10. URÁNIA (Rákóczi-út 21. T.: 460-45-48.): Mar­­lene Dietrich főszereplésével a „Marokkó". (Sivatagi tört. 12 felv., Adolph Mensou, Gary Cooper.) — Miki mini mozdonyvezető. Hangos híradók: 5,­­48,­­410. Vas. és ünnepn.: 4, 6, 8, 10.