Sporthirlap, 1932. február (23. évfolyam, 10-17. szám)

1932-02-20 / 15. szám

Budapest boxolócsapata nehéz küzdelemben, 9:7 arányban legyőzte Hamburg ökölvívóit Budapest válogatott ökölvívócsa­pata északi túrájának negyedik mér­kőzését pénteken este Hamburg város válogatottjai ellen vívta a Hamburg mellett fekvő városkában, Altona El­­be-ben. A mérkőzésről alábbi tudósí­tásunk számol be: Altona-Elbe, febr. 19. — IA Sporthírlap telefonjelentése — Budapest ökölvívócsapata pro­gramszerűen pénteken este került össze Hamburg város reprezen­tánsaival. A horribilis terembérek miatt a hamburgi alszövetség a mérkőzés színhelyét a Hamburg mellett fekvő városkába, Altona- Elbe-be tette át. Még így is több, mint 3000 néző volt jelen a mér­kőzésen, amely 9:7 arányban csapatunk győ­zelmével végződött. Ha tekintetbe vesszük, hogy egy­két emberünk váratlanul formán kívül szerepelt, úgy ezzel az ered­ménnyel nagyon is meg lehetünk elégedve. A légsúlyban Hansen ellen Ku­­binyi lassan melegszik bele, pedig a német fiú nagyon respektálja. A második menet közepén Hansen már nagyon kifárad, Kubinyi bel­­harcban teljesen kikészíti, ki­ütést várunk, ám ez nem sikerül, mert a harmadik menetben a né­met is feljön s Kubinyi csak pon­tozással győz. Bantamsúly: Énekes—Riedh. A német fiú kistermetű, de rendkí­vül gyors és Énekes nem tud mindjárt belejönni. A második menetben azonban kezdi feltalálni magát, a harmadik menetben pe­dig erősít, de nem elég erélyes és döntetlen az eredmény. Pehelysúly: Szabó—Hens. Szabó nagyon unottan dolgozik és bár fölényben van, fő­ként technikailag, apró pöcögtető ütéseivel nem ered­ményes. Továbbra is fáradtan dol­gozik, a német fiú pedig lelkesen támad. A harmadik menetben Szabó rákapcsol, de Hens sem hagyja magát, végül is az Európa­­bajnok vereséget szenved. A könnyűsúlyban Fogas a nagy­­fizikumú Miellennel kerül össze. Fogas elővigyázatosan dolgozik és külharcban marad. Itt eredményes is, közben azonban a német fiú ütése is talál, amitől Fogas meg­inog, de a külharcban biztosítani tudja előnyét, egészen a harmadik menetig. Ekkor keményen támad a német és döntetlenné teszi a mér­kőzést. A westersúlyban Csiszárral Pe­­ters kerül szembe. Két nagyerejű boxoló, egyik sem védekezik, csak nagyokat ütnek úgy, hogy a har­madik menetben mindkettő el­készül erejével és az eredmény döntetlen. A középsúlyban Szigeti ellen a félénk Rehn áll ki. A magyar fiú technikai és taktikai fölénye nem alakulhat ki, mert Rehn állandóan fog, amiért bírói figyelmeztetésben is részesül. Unalmas három menet, Szigeti győz. (­Folytatása a 8-ik oldalon) Adósak maradtunk Egyip­tomnak a párisi gólokkal Magyarország-Egyiptom 0:0 Csatársorunk rossz napja, a balszerencse és az egyiptomiak hősies védekezése fosz­totta meg a magyar csapatot a fölényével kiérdemelt győzelemtől A magyar futball számára Egyip­tom jelentette a párisi olimpia befe­jezését. 1924-ben ez volt az utolsó olimpiai­­mérkőzésünk, Amsterdamba a profivá vált magyar futball már el sem ment, Los Angelesben pedig már nem lesz futballtorna. Kerek nyolc éve várunk hát a revánsra, aminek Egyiptom ellen következnie kellett. Hát most sem következett el. Úgy látszik, meg van írva, hogy­­ ez nem lehet. Járt magyar együttes is azóta Egyiptomban. Sorozatos, ra­gyogó sikerek következtek, az egyip­tomi városok válogatottjait sorban kétvállra fektették a magyar élcsa­patok, amikor még túrán jártak Európában, még a békéscsabai Bohu­­gváriak is megverték Kairó váloga­tottjait. Maga a hivatalos egyiptomi válogatott csak egyszer állt ki ma­gyar klubcsapat ellen, a Ferencváros ellen, amely 1928 január 18-án Kairó­ban 4:1 arányban megverte. A győ­zelemsorozat folytatódott három nagy csapatunk idei egyiptomi láto­gatása során. Mind Kairó, mind pe­dig Alexandria válogatottjai kétszer is kénytelenek voltak meghajolni a magyar első vonal nagy ereje előtt, amely a négy mérkőzés 15:0-ás gól­arányában pregnánsan jutott kifeje­zésre. Siker, siker az egész vonalon, csak a magyar válogatottnak volt még tartozása, azt kellett volna leróni, azért engedték útnak a nagy egyleti játékosokat hivatalos jelleggel, azért ment a szövetségi kapitány, azért maradt ez a mérkőzés utoljára, hogy főattrakció legyen, ha már az összes városi válogatottakat megelőzően már amúgy is megverik a magyar túrázók. És ez az egyetlen, a befejező mér­kőzés, aminek igazán nagy jelentősé­ge lett volna, amiről elégedetten cset­­tintve emlegettük volna, hogy így volt értelme az egésznek — ez a mérkőzés nem sikerült. Vagy leg­alább is nem egészen sikerült. Nyolc évig várni, két tucat magyar győ­zelemmel bevezetni, aztán a végén mégis balsiker... Igazi magyar sors... Erről a nem egészen sikerült re­­vánismeccsről a következő tudósítá­sunk számol be: (Copyright by the Sport­hirlap.) Utánnyomás, kivonatos felhasználás és rádión való közlés is csupán a Sporthir­lap, mint forrás megnevezé­sével eszközölhető. — A Sporthirlap távirati jelentése — Kairó, február 19. A magyar válogatott csapatnak az egyiptomi hivatalos válogatot­tak elleni mérkőzés nem hozott győzelmet. Teljes öt napja készül­tünk erre a mérkőzésre, az együt­tes kipihenve várta a pénteki ta­lálkozót. Borsányi tökéletesen meggyógyult, viszont az utolsó napon Sárosi hirtelen ágynak esett torokgyulladással. Gondos és odaadó ápolás ellenére már csü­törtökön biztos volt, hogy a le­romlott centerhallunk nem állhat ki a meccsre. A magyar együttes bizakodása ennek ellenére is teljes volt, hiszen csupa ismerős játékos ellen kellett küzdeni. Délután három órakor hagytuk­el a szállót és autókon egyenest a stadionba mentünk. Barlassini bíró valamivel később érkezett. A stadionban 6500 főnyi tömeg gyűlt egybe és megérkezésünkkor hangosan tüntettek­ mellettünk. Nagyon régen volt ilyen fatális mérkőzésünk. Minden ellenünk fordult, pedig napos időben, szá­raz pályán játszottunk, megszok­tuk már a gyepes talajt is. Az ellenfélre azonban rá sem lehetett ismerni, oroszlánként küzdöttek az egyiptomi játékosok. És nem­csak velük, a saját balszerencsénk­kel is meg kellett ütköznünk. Lassan, akadozva alakuló és meddő magyar fölény,—­ ez az I. félidő képe így álltunk fel: MAGYARORSZÁG: Újvári — Mándi, Dudás — Borsányi, Kal­már, Lázár — Táncos, Avar, Tu­­ray, Toldi, Híres. EGYIPTOM: Amin — Ali Khaf, Salem — Soury, Raghab, Soliman — Honda Mansour, Honda II., Mouktar, Mahran, Mándi és Szalem sorsol, a job­bik félpályán mi állunk fel. Közép­erős hátszél segít, de azért fölé­nyünk egyelőre nem alakul ki. Frissek és gyorsak az egyiptomi játékosok, a küzdelem hevesen hul­lámzó. Náluk a jobbszélső Honda I. vezeti a támadásokat, becsapja Máriást, lövése kapu mellé fut. — Éppígy fut le Toldi labdájával Hí­res, de befejezés nincs, a centere­­zés a kapu mögé megy. Heves, de akadozó játék, nagy az erőlködés. Mind a két kapu ve­szélybe kerül, az első igazi nagy helyzet azonban a miénk. A 8. percben Toldi újra Hírest szökteti, aki elrohan, élesen visszacenterez Avar elé, óriási gólhelyzet, de Avar megrogy, még lövés sem kö­vetkezik , s az akció elveszett. Mouktar egyéni kitörése, aztán Táncos kísérletezése következik. Majd a 11. percben halfsorunk adogatva nyomul fel, Kalmár re­mek fejes szöktetésével Avar most kiugrik, de késik s a hatalmas helyzet megint kiaknázatlan ma­rad. Egyiptom játékosai kezdenek energikusan verekedni. Főleg a bekkek kitűnőek. Lassan kint fö­lénybe kerülünk, de csak a me­zőnyben. Nagyobb tudásunk nyo­mássá fejlődik, a fedezetsor pom­­pásan támad, csak a csatársor aka­dozik. Az egyiptomi jobbszárny ­ Vasárnap, 1932. február hó 21-én délelőtt 1211 órakor a Városi Színházban a MAGYAR ORSZÁGOS TORNASZÖVETSÉG olimpiai bemutatója A LOS­ ANGELESI OLIMPIA legesélyesebb indulói: Mack és Steinemann Svájc baj­nokai, Pel­e világbajnok stb. részvételével . #r '/, Jvw-SZÓIT!DQt Budapest, XXIII. évfolyam, 15. szám, 1932 február 20. Ara 20 fillér |^Pp°rtV4^aV |t Szerkesstésén és kiadóhivatalt H Előfizetési árak: Belföldre egy negyedévre 5 pengő (egy hónapra 2 pengő) || Egyel­szánt ára: Belföldön 20 fill. Ausztria ^0­*Tá^8iratT^d­m'^S^forthfila'p' Budape"?6*** | Ausztriába, Csehszlovákiába, Romániába és Jugoszláviába negyedévre 6 pengő, egyéb külföldre 7 pengő | Romátda^et.1'FrLeiaoreTáV^-M^fr.’d­a^ Talefonszám^ Szerkesztős^, ^Ant 196­84. g__________MEGJELENIK HÉTFŐN, CSÜTÖRTÖKÖN ÉS SZOMBATON | Heti U­éldm'BudapesT B2.' pLtrmáVtt