Sporthirlap, 1933. október (24. évfolyam, 79-86. szám)

1933-10-30 / 86/a. szám

6 BgJUff RfiDVflHYI ISTVÁN IV, Epponyi-tér 5 sí átjáróban Az amatőröknél: A III. ker. TVE ottho­nában győzte le a Turul TE-t Kikapott az éllovas SzFC MINDKÉT FÉL ELÉGEDETT EMTK—MTK 2:2 (2:1) Erzsébet-u. Bíró, Antalics. EMTK: Turschl — Fortuna, Hamburger — Zimmermann, Nagy, Kovács V. — Mad­ag, Antal, Ko­ron­czay, Schuck, Kemény. MTK: Szuhaji — Kubinyi, Mé­száros, — Bondár, Hűvös, Balogh — Bihari, Haluska, Pesti, Sas, Do­rogi II. A mérkőzést Bihari és Haluska bombalövése vezeti be, de Turschl jól védi. A helyiek részéről Antal, majd Schuck erős labdája jut mellé. A 23. percben Pesti kiugrik s a ki­futó Turschlba szúrja a bőrt Nem sokkal később a leálló erzsébeti vé­dők mellett Bihari a hálóba talál. 0:1. A 42. percben Kubinyi kezét éri a labda s a 11-est Mad­ag be­vágja. Két perc sem telik el, ami­kor a Stal átadását Koronczay be­gurítja. 2:1. Fordulás után Dorogi Is elfut, de a beadását a belsők lekésik, míg a másik felén Kemény élesen be­adott labdája Szuhaji zsákmánya lesz. Az MTK szorongat s a 23. percben Bihari passzát Pesti behe­lyezi. 2:2. Utána Haluska nagy lö­vését Turschl a lécre tolja s a visz­­szapattanó bőrt Kovács V. a me­zőnybe vágja. A helyi csapat Ke­mény révén jut jó helyzetbe, de gyilkos lövését a felső léc tartja fel. Jók: Turschl, Nagy, Antal és Ke­mény, illetve Szuhaji, Hűvös, Ha­luska és Bihari. Malatinszky EMTK: Az MTK lelkesedésével rászolgált az egy pontra. Weisz MTK: Izgalmas játék reá­lis eredménnyel. Bíró-csoport LELOVICH NAGY FORMÁBAN! VI. ker. FC—Testvériség 2:2 (2:1) Pozsonyi­ út. Bíró: Mandl. VI. ker. FC: Szótér — Czember, Kápolna — Bodor II., Lelovich, Krecsmayer — Gazdag, Mikula, László, Gelányi, Kákonyi. Testvériség: Brinkus — Pál, Kraysell — Vigh, Horváth, Steer — Ottávi, Linké I., Linké II., Keresz­tes, Krebsz. Kezdésre a kerületi csapat fek­szik bele a széltől támogatva és so­rozatos rohamait az ellenfél védelme nehezen szereli. Lászlót buktatják a büntetővonalnál és a szabadrúgást Gazdag élesen a hálóba vágja. 1:0. Az iram alábbhagy és feljön a Test­vériség is, Linke II. pedig fordulás­­ i versenydíjak, ajándéktárgyak Címerfestések­ ből lőtt szép góllal kiegyenlít. Ismét a kerület ragadja magához a veze­tést Gerányi a kapust is átjátszva viszi be a labdát, 2:1, miközben ko­molyan megsérül, de tovább játszik. Szünet után előbb a Testvériség csapata némi fölényt harcol ki és tetszetős baloldali támadásból ke­resztes bombalövéssel ismét behozza az ellenfél előnyét. Most nagy harc indul a győztes dugóért, mindkét csapat a lelkét adja a játékba, de az eredmény marad. A kerületből a védelem derekas munkát végzett és feltűnt Lelovich ötletes középfedezetjátéka (a mezőny legjobbja volt). A csatársor laposan játszva, sok szép támadást vezetett. A Testvériségnél szintén a középfe­dezet és csatársor munkája emel­hető ki. Fekete, VI. kerületi intéző: Felforgatott csapatunktól nagyon szép eredmény. Kozmássy, Testvériség intéző: Ha teljes csapattal állunk ki, a győ­zelem nem maradt volna el. AZ URAK NEM HAGYJA MAGÁT HAC—URAK 2:2 (2:1) Ameri­cai­ út. Bíró: Krupitzer. HAC: Dobos — Vajda, Makovszky — Csömör, Táncos I., Szabó — Sa­vanyú, Tóth H., Csutorás, Jakab, Táncos II. URAK: Németh — Molnár, Kral­­ler — Nagy, Vida H., Vida III. — Rück, Kovács, Oberhauser, Vajda, Oláh. Gyorsan szerzi meg a vezetést a HAC. A 3. percben Molnár fel akar szabadítani, Csutorás lábának lövi a labdát, aki ügyesen megszökik és a kifutó Németh előtt a scáféba vágja a bőrt 1:0. Ezután az URAK is el­indít egy gólt ígérő támadást, de Oberhauser fölé lő. A 10. percben megismétlődik az első gól esete, azzal a különbséggel, hogy most Kraller rúgja a bőrt Csu­­torásnak, aki természetesen ezúttal sem hibáz 2:0. A játék változatos. Oberhauser tálal egy labdát Kovács elé, de nincs belőle gól. Egy pár perccel később azonban mégis ered­ményesek a palotaiak. Nagy szépen Oberhauserre játszik, aki átengedi a bőrt Vajdának és 2:1. Ezután Csö­mör megsérül, leviszik a pályáról és a HAC 10 emberrel játszik. Az URAK támad eredménytelenül. Fordulás után Csömör kimegy jobbszélsőnek és Savanyú vonul a he­lyére. Az URAK rohamoz, az egyen­lítés azonban nem megy olyan gyor­san. _ A 20. percben végül Vajda a félpályáról meglóg és a kifutó Dobos mellett a léc alá lő. Most mindkét csapat erősít, sok gólhelyzet akad mindkét oldalon, a legnagyobbat az utolsó percekben a csatárnak ment Savanyú hagyja ki. Pécs, a HAC intézője: A csatár­sor 2:0 után kiengedte a meccset a kezéből. Kulcsár, az URAK intézője: Ismét meggyengültünk, nem mehetett job­ban. MÁR ODAHAZA SEM VERETLEN A TURUL III. ker. TVE—Turul TE 2:1 (1:1) Gyöngyösi­ út. Bíró: Arányi. III. ker. TVE: Zach — Heskó, Palucz — Bauer, Agendorfer, Hor­váth — Lencsés, Dinnyés, Mosheim, Krajina, Sugár. TTE: Budai — Mrovcsák, Barna — Tauzin II., Tauzin I., Pálinkás — Boócz, Füzi IV., Szekeres, Csizma­dia, Eller. — Na­gy lendülettel kezd a kerület A 12. percben Eller szé­pen ívelő szögletrúgását Zach be­húzza a kapuba. 0:1. A következő percben Ugyancsak Eller teremt me­leg helyzetet az óbudai kapu előtt, de passzát Mrovcsák mellé lövi. A 29. percben Mosheim 16-osról lőtt éles szabadrúgása a hálóban köt ki. 1:1. Röviddel utána Szekeres 20 méteres bombája arasznyira zúg a léc fölött. Utána Mrovcsák éles lö­vését Zach csak a levegőben úszva tudja szögletre menteni. Majd Kra­jina kergeti a bőrt, átmegy a Turul­védelmen, de labdája Budai zsákmá­nya lesz. Csere után a 13. percben a határbíró integetését a bíró nem ve­szi figyelembe, a Turul-védelem pil­lanatra leáll, s Dinnyés senkitől sem zavarva belövi a győztes dugót. 2:1. Mindinkább elfajul a küzdelem. Arányi bíró nehezen tudja a kezében tartani a mérkőzést. Tauzin II.-t ki­állítja. A 40. percben Eller passzát Füzi IV. 15 méterről megszúrta, de Hefkó biztosan ment. A győztes csapatban Zach, Hefkó és Krajina játszott jól, a TTE-ből a balfsor játéka vált ki. Lennert, a Kerület intézője* Meg­érdemelt győzelem. Király, a Turul TE edzője: Hűen bíráskodást sem éltem még meg! GYENGE A NÍVÓ! UTE—TLK 5:0 (1:0) UTE-pálya. Bíró: Egner. UTE: Gulyás — Tornya, Róna­i — Mészáros, Váradi, Kolozsvári — Ungvári, Aranyossy, Róna II., Sala­mon, Sándor. TLK: Német — Czeisler, Ugróczky — Landler, Hirger, Makovnik — Simcsó, Trautmann, Pfadler, Jager 11., Stohl. A 6. percben az UTE-védelem könnyelműsködik, Fadler kapura pöccint. Gulyás azonban résen van. Ugróczky szabadrúgását pedig éppen hogy szögletre tudja nyomni. Na­gyon gyenge a mérkőzés. Iram nincs. A 23. percben Ugróczky rendszet vét. A tizenegyest Ungvári lövi. A labda a kapus lábáról pattan ki, majd rög­tön rá Hirger használja a kezét, mire Rosta II. áll neki a büntetőnek és gól (1:0). Gyenge nagyon a TLK de az UTE sem marad el sokkal mellőle. Szünet után szorít az UTE. A 14 percben Aranyossy révén eredményes (2:0). A 18. percben Trautmann a meccs első egészséges lövését küldi a kapura, Gulyás szépen fogja. Ezután a TLK teljesen visszaesik. Sándor jól teszi ki Róna II.-t és a labda­­ kapufáról vágódik be (3:0). Közben Jáger jar­thatna, de Gulyás vak­­­merően ment. Azután Sándor ered­ményes a 43. percben, egy percre rá pedig Róna II. Jól játszott az UTE-ban a védelem, Kolozsvári, Mészáros és Sándor. A TLK-ből Ugróczky, Német, Hirger emelhető ki. Kelecsényi UTE: Az eredmény ellenére is gyenge a csapat. Simkó TLK: A tartalékos csapat az utolsó percekben teljesen összerop­­pant. CsTK—Köl. AP 2:2 (1:0). Maglódi­­út. Bíró­­ Gerő. CsTK: Aug — Benkó, Stern — Muntner, Lichtig, Geiger — Szőke, Adler, Schwarcz, Piller, Fritz. — Köl. AC: Gémesi — Füri, Sztorek II. — Forczig, Nyújtó, Vajna — Knoch, Pred­la, Kormos, Mészáros, Almádi. — A vendégek hatalmas ira­mot diktáltak eg Füri hazaadása csak centiméterekkel surran el a léc mel­lett. A CsTK folytonos támadását végre siker koronázza, mert Pillér nem tévedhet 8 méterről. A szünet utáni első perc hozza meg a Köln­ AC egyenlítő gólját Mészáros lövéséből. Hirtelen jön meg a második dugó is, ez Pred­la érdeme. A CsTK erre észbekap, támadást támadásra intéz, míg — végre — Szőke labdája meg­hozza az egyenlítést. Hungária—Ganz TE 4:2 (1:2). So­roksári­ út. Bíró: Aufrichtig. Hungá­ria: Jakobcsák — Kisiván, Tóth — Stelczer I., Vella, Szomolányi — So­­sadek, Gulyás, Kosaras, Petrás, Cse­repes. — Ganz: Nagy — Molnár, Meskó — Hegyi, Keszler, Horváth — Tóth, Fischer, Kubicza, Leeb, Mészá­ros. — Ganz-támadással kezdődik a mérkőzés, eredménye Mészáros és Leeb gólja. A Hungária Sosadek gól­jával felel. Szünet után a Hungária támad többet, Petrás egyenlít. — Kosaras a vezetést is megszerzi s ugyanő az utolsó percben beállítja a végeredményt. . BRSC—BTC 3:1 (1:0). Rákosfalva. Bíró: Balázsy. — BRSC: Tornyai — Szabó, Mayer II. — Czumpft, Mayer I., Hochstein — Kovács, Suga IV., Brunner, Gaál, Borbás. — BTC: Se­­vella — Mosonyi, Radics — Bori, Dési I., Rimarsz — Dési II., Gárdo­nyi, Rigó, Ágh, v. Majoros. A széllel játszó hazai csapat nagy fölénybe kerül, de gólt csak a 37. percben ér el Brunner révén (1:0). Változatos játékkal indul a II. félidő. A 15. percben Brunner kiadásával Borbás megfut és a kifutó Sevolla mellett behelyezi a labdát a hálóba (2:0).­­ A gól a BTC-t letöri és a BRSC ve­szi át a játék irányítását. A 32. percben Borbás 16-osról ívelt szabad­rúgását a résen álló Kovács bevágta (3:0). Két percre rá Rigó közelről szépít az eredményen (3:1). Jó: Bor­bás, Szabó és Mayer II. BRSC, Se­­vella, Radics és Mosonyi BTC. Féltén—ÚTE 7:1 (4:0). Budafoki­ út. Bíró: Bíró S. — Féltén, Galambos — Molnár, Pesznecker — Kocsis L. Koretz, Krisztinkovics — Ecker, Art­­haller, Nobilek, Gudra, Boros. — ÚTE: Kluber — Korányi, Pozsonyi — Mihalek, Végh, Pécsi — Hangyás, Ritter, Spitzer, Sági, Gönczöl. A Fél­tén reálisan győz a lélek nélkül ját­szó ÚTE ellen. Gudra 20 méterről megszerzi a vezetést­ .Nobilek szép akció után a hibázó kapus mellett benyomja a labdát. Ezután Nobilek futásból lő szép gólt. Boros félpályá­ról lefut, három emberen keresztül­megy és a kapus mellett bepiszkálja a labdát. Szünet után egymásután Nobilek két gólt ér el. Az ÚTE 11-est ér el, de Sági nem tudja berúgni a büntetőt. Ezután Gönczöl­­belövi a becsületgólt (6:1). Majd Gudra beál­lítja a végeredményt (7:1). Korányit, ill. Arthallert a bíró kiállította. — Kellemes meglepetést keltett a Fél­tén ifjúsági csapatából felkerült Nobilek centerjátéka: négy gólja mellett ügyesen irányított. FSE—SzFC 2:0 (0:0). Forinyák-n Bíró: Vass E. — FSE: Ruisz — Fell­­ner, Linczer — Márton, Krausz, Szűcs — Gilicze, Bozsár, Tolnai, Ki­rály II., Király I. — SzFC: Tubicsák — Molnár I., Rusznyák III. — Mán­­dits, Izsák, Schu­tz III. — Strelitzk­y, Szloboda, Sárközi, Blankenstein, Hu­szár. Az I. félidőben mindkét csapat sokat támad, az SzFC van inkább fölényben. Fordulás után az FSE-t a szél is támogatja. Az 5. percben Bozsur erős lövését a kapus kiüti, az­­ élelmes Márton pedig a hálóba vágja­­ a labdát. A 25. percben az SzFC egyenlíthetne, a megadott 11-est Molnár kapulécnek lövi. A 45. perc­ben 11-es az SzFC ellen, Bozsur érté­kesíti. Utána már kezdésre sincs idő. KSC—SzAC 2:1 (1:0). Keglevich­­­utca. Bíró: Sólymos. KSC: Vörös — Ruszka, Bohn — Mézes, Kiss, Albert III. — Petrusa, Mihalek, Vali­csek, Petőcz II., Vincze. — SzAC: Farkas — Mayer, Blaskovics — Bolyos, Borsos, Hofrr­ann — Vizkeleti, Ko­vács, Koterba, Rákász, Linzinger. Unalmas, nívótlan mérkőzés. Az első félidőben Petőcz H. révén szerezte meg a KSC a vezetést (1:0). For­dulás után a SzAC szél éjjen támad és Borsos révén egyenlít (1:1), majd ismét a KSC jön fel és Petőcz N­. góljával nyeri a mérkőzést (2:1). RTK—B. Vasutas 1:0 (0:0). Rá­kosszentmihály. Bíró: Handel. RTK: Kereki — Schaffer, Kadleszovits — Panyi, Schaffer II., Straba — Kiss, Kun­a, Varga, Gellé, Reis. — B. Vas­utas: Sánc — Lőrinicza, Tóth — Bartha, Somogyi, Kanna — Bellák, Jerzsabek, Mondovits, Bulinszky, Papp. Mind a két csapat csatársora nagyon gyenge játékot mutatott. Az RTK csak szerencsével győzött Gellé góljával. A B. Vasutasból Bartha megsérült, míg Bulinszkyt a bíró ki­állította. BLK—BTK 2:0 (2:0). Gyöngyösi­­út. Bíró: Bélés. BLK: Tóth — Jera­­bek, Lukács II. — Plattky, Székely, Rézler — Viola, Reisch, Zuber, G­ug, Lukács. — BTK: Pesti I. — Michel­­berger, Pozsonyi — Ihász, Fehér, Csagár II. — Galambos, Jung, Kö­rösi, Pesti II., Hüttler. Az első fél­idő BLK-fölénnyel telik el. Csere után erősen belefekszik a vendégcsa­pat, de a rendőrtartalékok szívós védelme ellen nem tud boldogulni. A gólokon Reisch és Zuber osztozott. A győztes csapatból a közvetlen vé­delem, a BTK-ból a csatársor belső hármasa tűnt ki. Nyomdász—Főv. TKör 4:3 (3:1). Váci­ út. Bíró: Sc­hiszler. Nyomdász: Kalauz — Jusztusz, Raue — Szabó, Sefranka, Brisinszky I. — Klein, Brunecker, Brisinszky II, Lőb I., Lob II. — Főv. TKör: Balzer — Kristófi, Zulián — Stemler, Brezsá­­nyi, Hirsch — Praszkó, Körmöczi, Keizer, Juhász, Lenkei. Nívótlan, csapkodó játék. A Nyomdász észsze­rűbb játékával könnyen érte el gól­jait és a Főv. Tkör csak akkor jött fel, amikor a Nyomdász kiállítások folytán nyolc emberrel játszott. Gól­lövő: Brisinszky II, Sefranka, Klein és Lőb II., illetve Lenkei (3). A Nyomdászból Brisinszky I., Lőb I. és Lőb II., míg a Főv. Tkörből Stemler kiállítva. UTSE—PSC 1:1 (1:1). Pestújhely. Bíró: Selley. — UTSE: Pavló — Furulyás, Sándor — Szandalszky II., Kléber 11., Lauk­ó IV. — Valcsicsák, Blum, Szandalszky Laukó III., Ányos. — PSC: Páljános — Koletich 11., Szilágyi — Brenner, Gedeon, Bakó II. — Koletich I., Szűcs, Bre­­zsányi, Módii, Institorisz. — Izgal­mas mérkőzés keretében a többet támadó honi csapat könnyen még nagyobb meglepetést csinálhatott volna a veszélyesebb UTSE-vel szem­ben. A 17. percben a védelem elvéti Ányos beadását és a jól helyezkedő Valcsicsák a hálóba továbbítja a labdát. 1:0 A 32. percben Szilágyi 11-esből egyenlíthetne, de Pavlo Kor­­nerre védi. A 42. percben mégis megszületik a kiegyenlítés Inszitorisz egyéni játéka révén, közelről a hálóba vágja a labdát, 1:1. Furulyás, Pavló, Valcsicsák és Kléber az UTSE-ban, illetve Koletich II., Szi­lágyi és Gedeon játszott jól. M. Pamut—ZSE 3:0 (0:0). Horthy Miklós­ út. Bíró: Hertzka. Pamut: Balog — Fischer, Bogdán — Eich­­­baum­, Stefkó, Slerbert — Gotthenz, Merev­a, Loksa II., Richter, Kemner. — ZSE: őri — Vati, Hauszknecht II. — Deli IL, Gáspár, Schlaffer — Hodász, Fezler HL, Tóth, Fekecs 111., Winter. A Pamut szünet után magára talált és Loksa n. (2) és Gotthenz góljár­a győzött. MFTR—TSC 3:2 (2:0). Horthy Miklós-út. Bíró: Vozik. MFTR: An­­tos — Jerabek, Magyar — Mihalek, Kelemen, Deák — Czigler, Müller, Petek, Kiszely, Ébner — TSC: Elek II. — Hajtsák, Kalkusz — Guth, Schillerwein, Lakatos — Czanik, Magyar, Csaplár, Vitek, Stimac. Az MFTR megérdemelten győzött. Gól­jait Müller, Czigler és Kiszely lőtte, míg a TSC gólszerzője Vitek (2). III. osztály Springer-csoport CSAK NAGY HARC UTÁN TUDOTT ÉLEN MARADNI A B. TESTVÉRISÉG BRFC—BSK 1:0 (0:0). Budafok. Bíró: Stöckler. Nagy küzdelem után szerencsés győzelem. Góllövő: Pinte­­rics. I. ker. SC E LTE 3:2 (0:0). Kelen­föld. Bíró: Fülöp. Izgalmas és érde­kes mérkőzés, amelyet megérdemel­ten nyert meg az összjátékra törekvő kerületi csapat. A szünet előtti egyenletes játék után Dvoracsek (2) és v. Keresztes góljaival már 3:0 arányban vezetett az I. ker. SC, ami­kor Appel két büntetőrúgással szé­pített az eredményen. A II. félidő 35. percében Fancsali LTE oldalról fordulva­ rúgott egy magas labdába és a felugró Dvoracsek fején súlyo­san megsérült. A szerencsétlenül járt játékost mentők szállították el. Spárta—RSC 3:0 (0:0). Kelenföld. Bíró: Gellért. A győztes csapat tá­madásait a BSC helyenkint feltűnő durvaságokkal igyekezett ellensú­lyozni. A sportszerűtlen játék ered­ménye a két BSC-játékos: Völgyi és Gyimóti kiállítása volt. A Sparta Szmolenszky sérülése miatt a játék túlnyomó részét 10 emberrel küzdöt­te végig. A gólokat: Braun (egyet 11-esből) rúgta. B. Testvériség—PTESC 3:2 (2:2). Pasaréti­ út. Bíró: Rozman. Az első félidőben nívótlan játék folyt, szünet után azonban mindkét csapat lehig­gadt és nyugodtabb légkörben, óriási küzdelem után nyert a B. Testvéri­ség. Góllövő: Klein (2) és V­éber, illetve Rajnai és Lukács. UFC—ÉMOSz 2:0 (1:0). Nagy­­szombat-­u. Bíró: Pohlenz. Erő®ira­­mu mérkőzés, amelyet némi szeren­csével nyertek meg az újlakiak Szlo­vák (2) góljaival. Jó: Lopatka, Lacz­­kó, Farkas UFC, ill. Singer és Mi­­losovszky. RSC—Vérhalom 3:2 (1:1). Nagy­szombat-u. Bíró: Békés. Végig iz­galmas, nyílt mérkőzés. A Vérhalom lőtte az első gólt Majsa 11-eséből. Az egyenlítés úgy esett, hogy Bar­tók lövése Baumgartenről a hálóba pattant. A KASC további góllövője Kornfeld (11-esből) és Ledényi, míg a Vérhalomé Bernwaller. Pártos-csoport 1. MÁVAG 6 5 1 — 17:7 11 2. Elektromos 5 3 1 1 11:5 7 3. MTK 6 3 1 2 9:12 7 4. Törekvés 4 3 — 1 17:6 6 5. BMTE 5 2 2 1 12:8 6 6.33FC 6 3—3 13:15 6 7. BMTE 6 2 13 15:12 5 8. FTC 5 2 — 3 9:12 4 9. Kelenföld 6 2— 4 13:19 4­­10.FVSE 5 2— 3 10:16 4 11. Cs.MOVE 6 114 7:16 3 12. VSC 4 — 1 3 2:7 1­1. UTE 7 5 1 1 25:6 11 2. UTE 7 4 — 3 15:20 8 3. Postás 5 3 1 1 25:8 7 4. BSzKRT 4 3 1 — 10:5 7 5. BSE 5 3 1 1 22:13 7 6. URAK 7 2 3 2 11:10 7 7. HAC 6 2 2 2 13:12 6 8. III. k. TVE 7 3— 4 14:19 6 9. Testvériség 7 2 2 3 15:23 6 10. VI. ker. FC 6 1 2 3 9:15 4 11. BEAC 4 1—3 5:13 2 12. TLK 7 — 1 6 3:23 1 II. osztály Kárpáti-csoport AZ FSE RAVERT AZ SzFC-RE 1. SzFC 8 5 12 14:9 11 2. BRSC 7 5 — 2 22:11 10 11. Köb. AC 7 4 12 17:12 9 4. MAFC 4 4-------14:3 8 5. BTC 7 4 — 3 24:11 8 6. CsTK 6 3 2 1 16:11 8 7. KSC 8 4 — 4 14:20 8 8. Féltén 7 3 — 4 12:9 6 9. KTC 6 2 2 2 14:11 6 10. SzAC 8 14 3 13:13 6 11. Hungária 7 3 — 4 11:16 6 12. Ganz 7 2 1 4 15:28 5 13. FSE* 7 115 6:14 3 14. UTE 7 1 — 6 6:30 2 * 2 büntetőpont levonandó. Stobbe-csoport AZ UTSE PESTÚJHELYEN HAGYOTT EGY PONTOT 1. UTSE 8 6 2 — 22:6 14 2. RTK 8 6 — 2 20:11 12 3. Nyomdász 8 6 — 2 19:13 12 4. BLK 7 4 2 1 19:6 10 5. Pamut 7 4 1 2 22:13 9 6. ZSE 7 2 4 1 11:9 8 7. MFTR 7 4 — 3 15:23 8 8. PSC 7 2 3 2 10:14 7 9. Főv. TKör 7 2 2 3 16:19 6 10. TSC 8 13 4 12:15 5 11. Vasas 6 12 3 12:13 4 12. BVSC 7 — 2 5 6:12 2 13. ZAC 6 1 — 5 7:24 2 14. BTK 7—1 6 10:23 1 1. B. Testv. 7 6 1 — 22:7 13 2. KASC 7 6 1 —4 23:11 13 3.1. Ren. SC 7 4 2 1 13:6 10 4. BBFC 7 5— 2 18:9 10 5. PTESC 7 4 — 3 20:9 8 6. UFC 7 3 1 3 7:10 7 7. Vérhalom 6 3 — 3 13:12 6 8. Spárta 7 2 1 4 13:17 5 9. BSK 6 2— 4 12:11 4 10. LTE 7 1 — 6 9:25 2 11. BSC 7 1 — 6 5:20 2 12. ÉMDSZ 7 1 — 6 5:23 2 Hétfő, 1933 október 30. ..... m—»■—i im i«i m un t~ r..~i n­-nin------­ Kerékpáros, alkatrészek, külföldi traMir világhírű gyártmányok ygffigsfr óriási választékban.'inbréw SSStír Árusítás nagyban és kis­csínyben. Exer kepos ár egysek ingyen Diadal áruház ,­r.­: 7S3E