Sporthirlap, 1933. október (24. évfolyam, 79-86. szám)

1933-10-02 / 78/a. szám

t Kulcsár és Huppert I Öltöny és felöltő tisztítása (szavatoltad száraz ■ módszer szerint. Páratlan a maga nemében . Hétfő, 1933 október 2. A II. ligában: Meglepetés a Vác FC győzelme (Már csak a Soroksár és a most indult Millenáris veretlen) A IL liga állása: NEHEZEN MENT, PEDIG JOBBAN IS GYŐZHETETT VOLNA SOROKSÁR Soroksár—Baki TK 3:1 (1:1) Soroksár, Bíró: Szigeti. Soroksár: Pécsi — Vadász, Schmidt — Eiblinger, Szolár, Túri — Kelemen, Zimonyi, Hor­váth, Mátéffy, Szeder. Bak TK: Urai — Sárkány, Kuti XI. — Jerzsabek, Gedai, Károlyi — Knyazoviczky, Kuti III., Udvaros, Arató, Satek. Már a 2. percben Szeder beadá­sát Károlyi kézzel üti ki a 11-es pont tájáról. A büntetőt Eiblinger értékesíti. (1:0). Sorokásr később érthetetlenül lelassít. A 37. perc­ben Túri Udvaros elé stoppol egy labdát Udvaros a balsarokba lő. CiSHHOWiS V­I. Erzsébet-krt 33 szenzációs fű­ műsor Forgó rózsakert HAPPY BOY’S JAZZ ♦ belépődíj nincs (1:1). Soroksár újra erősít, de csak kapufákra telik a csatársor­tól. A második félidő 7. percében Zimonyi az üres kapu fölé lő. A 18. percben Zimonyi labdájával Kele­men elszalad és a kifutó Urain át­emelve gólt lő. (2:1). A 31. perc­ben Horváth szép passzát Kelemen közelről beszúrja. (3:1). Soroksár egy kis szerencsével több gólt is rúghatott volna. Mu­tatja ezt a szögletrúgások aránya (9:1) és négy kapuralövés. Jók Soroksárból: Vadász, Kele­men, Horváth és Szeder. A fedezet­­mor közepesen játszott. A Bak TK-ból Károlyi, Knyazo­­viczky (bár erősen fogták) és Arató mutatott elfogadható játé­kot Nyilatkozatok: Kohl József dr. ügyv. elnök, Soroksár: A Bak TK ellen mindig pechesen játszottunk. Steiner elnök, Bak TK: Erősen tartalékos csapatunk elég jól tar­totta magát. AZ „ÖREG* FRIED GYŐZE­LEMRE VITTE A VÁC FC-T VÁC FC—SzNFC 4: 2 (2: 2), Berlini-u. Bíró: Bergida. Vác FC: Weisz — Bálán, Rein­­thaler — Weiszberger, Pollák, Fried — Singer, Reiner, Mélesz, Krausz, Kohn. . SzNFC: Déri — Lengyel, Reis­­ner — Gegus, Senger, Krecsmarik — Búza, Paksi, Páli, Schuszter, Szebehelyi. Mindvégig izgalmas, érdekes mérkőzés. Derbi volt még pedig a javából. A 14. percben Paksi Szebehe­­lyit indítja el a labdával, a szélső fut el és nagy lövése a túlsó kapufáról vágódik a hálóba (0:1). Utána üres a VÁC kapu, azonban Paksinak nem jól jön a labda. A 22. percben Bálán elő­rejátszik, Mélesz fordul és lő, a labdát Déri átejti a vállán (1:1). De már kezdenek is, egy-két hú­zás után Paksinál a bőr, aki ha­bozás nélkül lő és már 1: 2. A lőrinci csapat nagyon feljön most. A 43. percben mégis meg­ugrik a Vivők jobbszárnya, Sin­ger, bead, Déri a lanyhán jövő lab­dára nem is mozdul. Kohn szem­füles, beugrik és a kapus mellett kiegyenlít (2:2). Szünet után az SzNFC teljesen összeroppan. Mégis a VÁC ellen van szabadrúgás. Reisner lövé­sét a kapufa tartja fel. Majd Pali fejel a kapufára. A 15. percben Mélesz agilis, megszerzi a lab­dát, rögtön lő. Déri későn vető­dik és a labda alatta megy be (3:2). Kemény játék, nem tet­szik a közönségnek. Tüntet a bíró ellen, aki magából kikelve kiált ki a közönség felé. Sengert le­­küldi a pályáról, majd visszavonja ítéletét és a meccs tovább folyik. A 36. percben Reisner lyukat lő, Sengernek jól jön a labda és la­posan bevágja (4:2). A VÁC II. félidőbeli lelkes já­tékával megérdemelten vitte el a két pontot. Kitűnő volt Fried. Nyilatkozatok: Klopfer, a VAC ügyv. alelnöke: A csapat lelkes és odaadó játéka meghozta a győzelmet és a játé­kosok fegyelmezettségére vall, hogy nem reagált az ellenfél dur­vaságaira. Koffler, az SzNFC intézője: Ideges hangulatban lefolyt meccs, a bíró erélytelen és gyenge. HA LELKESEN JÁTSZIK A SZÜRKETAXI! Szürketaxi—Budafok 3:1 (0:0) Szó­nyilat. Bíró: Juhász dr. Szürketaxi: Bach — Serdián, Werner — Bodor, Illyés, Varga — Paczolai, Fézler, Odrn Neumann, J­uhász. Budafok: Buchbauer — Bleicher, Karlbauer — Habermann, Pitrick, Donkó — Gottlieb, Tritz, Králl, Öl­­vedi, Nick. Az első félidő nagy meglepetést ígér, mert a taxisok 10 perce után Budafok fölénybe kerül ,é, határo­zottabb csatársorral gólokkal vezet­hetne. Csere után változatos a játék, a Szürke taxi a veszélyesebb. Az összefutó budafoki hátvédek jóvoltá­ból az üresen hagyott Odrn lövi a ve­zető gólt. 1:0. (20. p.) Majd Fézler hendszgyanús akció után Juhász elé tálal, aki 2:0-ra javít. (26. p.) El­keseredett ellentámadások során Öl­­vedi hatalmas lövegét Back kiüti és Fritz belövi. 2:1. (29. p.) Mozgalmas percek következnek most. Végre Odri leadását Juhász élesen lövi a sarok­ba, 3:1 (33. p.) és ezzel bebiztosítja a győzelmet. A győztes csapatban Varga, Féz­ler és Back, a vendégeknél — külö­nösen szünetig — a fedezetkor és Tritz tűnt ki. Nyilatkozatok: Takács Géza, a Szürketaxi edzője: Ezt a győzelmet a lelkesedés szerezte nekünk. Fekete, a Budafok intézője: Csak annyit, hogy­­ nem volt szeren­csénk. JÓ HAJTÓT VETT a BMSE. Millenáris—Budatétény 2:» (1:«). Lóversenytér. Bíró: Glück J. Millenáris: Marsovszky — Szent I, Müller — Hossó, Búza, Kis — Veres, Tüköri, Urbán, Solt, Vedres. Budatétény: Simon — Kiss, And­­rássy N­. — Andrássy I., Megyeri, Petrákovits — Mellicher, Dobos, Er­délyi, Rudolf, Sidli. A 20. percben Veres leint, keátlé­sát Solt a rendeltetési helyére jut­­tatja (1:0). A gól felvillanyozza a Budatétényt és szép támadásokat intéz Marsovszky kapuja ellen. A 35. percben Kiss 25 méteres szabad­rúgását csak kapufa menti. Szünet után a 10. percben Kiss büntetőn belül kezel, a megítélt 11-est Hossó nagy rutinnal értéke­síti (2:0). Simon Solt lábáról szedi le a labdát. A 33. percben Kiss a 16-oson belül ismét kezel, de a 11-est Solt kapufának lövi. A BMSE-n meglátszott az össze­szokottság hiánya. Egyénileg Mar­sovszky, Szente, de különösen Búza játéka érdemel dicséretet. A Buda­­tétényből Andrássy H. és Megyeri érdemel dicséretet. Nyilatkozatok: Papp, Millenáris. Ma még csak a lelkesedés volt meg, de néhány hét múlva a tudás fogja győzelemre vin­ni a csapatot. Gersey, Budatétény: Már egész hozzászoktunk a vereséghez. NEHÉZ MECCS Csepel FC—Nagytétény 1:0 (1:0). Nagytétény, Biró, Gonda. Csepel FC: Grieger — Takács II., Fűrész — Szabó, Gergely, Geiger — Keck, Adler, Soós, Fritz, Schaffer. Nagytétény: Hajdúk — Schwartz, Takács — Urbán, Pilis, Lindmayer I. — Steiner, Csörgei, Princz, Lind­­mayer I., Metzbauer. Csepel csak a 35. percben ér el eredményt. A nagytétényiek kapuja előtt kavarodás támad és a szemfü­les Schaffer közelről a hálóba pöc­köli a labdát. Fordulás után a helyiek teljesen átcsoportosítják együttesüket, azon­ban így sem megy nekik jobban a játék. Csepel FC-ben Grieger mutatott kiváló formát és Takács II. A nagy­tétényieknél Hajdúk és Takács ér­demel elismerést. Nyilatkozatok: Pápay, Csepel intézője: A hazai közönség túlzott fanatizmusa miatt nagyon nehéz itt győzelmet aratni. Sebes, a Nagytétény edzője: A második félidőben­ fölényünk után legalább az egyik pontot megérde­meltük volna. NÍVÓTLAN KÜZDELEM • Váci Remény—Droguista 1:0 (1:0) Vác. Bíró: Kohányi. V. Remény: Mezei — Rácz, Pál — Horváth, Molnár, Kőbl I. — Urbán, Tóth, Kőbl II., Brandt, Újhelyi. Droguisták: Pintér — Sőtér, Gecsei — Razga, Basky, Kristóf — Tarr, Ferstl, Ferenczy, Kisutz­­ky, Béres. A váciak kezdik a játékot, a Droguisták lendülnek támadásba, de csatársoruk­ gólképtelen, Brandt védelmi hibából eredmé­nyes. A válasz: Kisutzky mellé lő, majd Basky fejesét védi a kapus. A Remény most veszélyesebben támad. Fordulás után a Droguisták fo­kozzák az iramot, de most is kiüt­közik a csatársor meddősége. A 25. percben Ferenczy kiállítása az ese­mény. Egyenlíthetne a vendégcsa­pat, ám Fersht közelről mellé gu­rít. Majd az üres kapu előtt áll, most sem tudja belőni a labdát Nyilatkozatok: Burghardt, Váci Remény: Durva mérkőzés, a szerencsésebb csapat győzött. Müller, Droguisták: Jól küz­dött a csapat, de balszerencse üldözte. IZGALMAS KÜZDELEM, HÁ­ROMSZORI HOSSZABBÍTÁSSAL Etc FC—Vasas 3:2 (1:1) 1200 néző. Erzsébet-u. Bíró, Stern T. Etc FC: Léderer — Kovács, Laky — Seres, Simon, Major — Uitz, eBrecz, Létai, Pomázi, Be­­recky I. Vasas: Rósa — Kovács, Stanczi — Vági, Sipőcz, Rózsa — Mol­nár, Haraszti, Pintér, Brunecker, Erdős. Az első félidő teljesen a Vasa­soké. Szünet után az Eto volt ve­szélyes. A 37. percben Haraszti elfut, majd laposan beküldi a lab­dát. Pintér átlépi Brunecker be­teszi. 0:1. Egy perc múlva Po­mázi átadásából Létai kiegyen­lít 1:1. Fordulás után Erdős beadása a felső lécen csúszik mögé, míg a másik oldalon Berec fejesét tartja fel a kapufa. A 16. perc­ben Haraszti középre ivett lab­dáját Léderer kiejti, a befutó er­zsébeti védők és­­ Vasas csatárok között a kapuba sodródik. Sza­bályos gól, de a bíró nem adja meg. Reklamálás miatt öt percig ül a játék. Most kezd a mérkőzés izgalmas lenni. A 24. percben Uitz sarokrúgását Simon befejeli, 2: 1. A vasasisták vitatják a dugó szabályos voltát, ezért három per­­tart a szünet. Pomázi sérül­se miatt újabb egy perc hosz­­szabbítás lesz. A nagylármába a játékvezető elveszti a fejét és több hibát csinál. A 31. percben Berecz magas labdáját Bereczky befejeli. 3:1. Uitz lefut, hátra­adja a labdát, melyet Létai be­vág, a játékvezető nem ítéli meg, pedig jogos dugó volt. Az utolsó percekben Haraszti közelről szé­pít az eredményen. Nyilatkozatok: Bálint Ödön, Eto FC intézője: Megérdemeltük a győzelmet. Kiss Sándor, Vasasok elnöke: Az első félidőben balszerencsénk volt. Szünet után a bíró gyatra ítélkezéseivel tette lehetetlenné a győzelmünket._________________ I. Soroksár 4 4-------14: S * (—) 1. Eto FC 4 8 — 1 10: 7 6 (2) 8. Vác FC­ 4 8 — 1 9: 7 6 (2) 4. Váci Remény 4 2 1 1 8: 8 5 (3) 5. SzNFC 3 3 — 1 10: 6 4 (2) 6- Szürketaxi 4 2 — 2 8: 9 4 (4) 7. Csepel 4 1 1 2 6: 8 3 (5) 8. Budafok 4 1 1 2 4: 7 3 (5) 9. B. Millenáris 1 1-------2: 0 2 (—) 10. Vasas 3 1 — 2 8: 7 2 (4) 11. Drosuietik 8 1 — 2 4: 5 2 (4) 12. Budatétény 4 1 — 3 6: 9 2 (6) 13. Bak TK 4 1 — 3 6:19 2 (6) 14. Nagytétény 4 — 13 4:11 1 (7) A­ PR-FÉNYES szakorvos Tér-, bőr- ésn. Rákóczi-út 32.1. em. Lak­ó Rókussal szemben Tapd Ré . 0 Csütörtök: Diósgyőr: DVTK—Postás, Magyar Kupa-mérkőzés. Szombat: Istambul: Hl. ker. FC és Nemzeti vegyes—Fener Bagcse. Vasárnap: Üllői­ út: Budai „11”—Bocskai. Újpest: Újpest—Szeged FC. Miskolc: Attila—Ferencváros. Kispest: Kispest—Phöbtis. Kaposvár: Somogy—Hungária. • Istambul: Hl. kec. FC és Nemzeti vegyes—Fener Bayese. A II. ligában: Szürketaxi—Vasas, Millennáris—Csepel, Váci Remény— 7 koOnHaTÓCAK­ ^^BrB^^STANDARD, TELEFONGYÁR, ORION, PHILIPS, kláSw kr­W ír AMERIKAI R. C. A. VICTOR hivatalos árusítása sportpályákra stb. ^ RÁDIÓ 3-lámpás (2+1) P 72.­ HYPEROL Ideális száj- és torokfertőtlenító Bak, Vác—Soroksár, Etc—Nagyté­tény, Budatétény—SzNFC, Budafok—• Droglisták. Az amatőröknél: Törekvés—MTK, Csepeli MOVE—MÁVAG, Elektro­mos—BMTE, KFC—„33’ FC, FVSK —WSC, FTC—EMTK, VI. ker.— Postás, BSE—V. ker., UTE—Test­vériség, TLK—BSZKRT, TTE— URAK, HAC—BEAC. ­ Válogatott ajánlat Férfi sporting íao, 3.65 Fnplin divatingek r 7R 2 gallérral 7.50, U.IU Hálóingek 4.75 Rövid alsónadrág^ j ^ Férfizokni eg­­.95, — .85, —.75, "iWU Pizsamaöltöny 7 ott 13.50, 8.50 I .30 Seménygallér . ke divatfazon, —.90, —.68, aUtl Nyakkendő 70 2.20, 1.25, - .98, .fö N€MéS úri-és női divatháza VII., Baross-tér 19.